کانادا

مهاجرت به کبک

مهاجرت به کبک

استان کبک یکی از پرطرفدارترین استان های کانادا برای مهاجرت و اقامت کانادا است که از مهم ترین دلایل آن آب و هوای معتدل این استان نسبت به سایر مناطق کشور کانادا است.

به طور کلی این استان بزرگترین استان شرقی کانادا محسوب می شود و جمعیتی بالغ بر هفت میلیون و ششصد هزار نفر در آن زندگی می کنند. زبان رسمی و اداری استان کبک فرانسوی است اما اغلب مردم به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند و البته تمایل بسیار بیشتری به مکالمه به فرانسوی دارند.

بنابراین معمولا پیشنهاد می شود افرادی که قصد مهاجرت به این استان را دارند لااقل دانش مبتدی در این زبان داشته باشند. مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و همین طور دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان دنیا نیز در این استان قرار دارد. حدود 80% مردم کبک مسیحی و اغلب کاتولیک می باشند و همچنین بیش از 3% آن ها مسلمان اند.

با چه شرایطی می توان به استان کبک مهاجرت کرد؟

 • افرادی که قصد دارند در یکی از شهرهای استان کبک اقامت داشته باشند و اقامت کاری کانادا را بدست آورند.
 • افرادی که مدرک تحصیلی آن ها مورد تایید استان کبک بوده و با نیاز های این استان هم خوانی داشته باشد. در صورتی که فرد امتیازات کافی را کسب کرده باشد و فقط رشته ی تحصیلی او جز رشته های مورد نیاز استان کبک نباشد باز هم پرونده ی او قابل ارزیابی است و تنها در اولویت قرار نمی گیرد.
 • افرادی که حداقل به مدت 6 ماه سابقه ی انجام کاری را دارند که به واسطه ی تخصص در آن می توانند در یک حرفه در استان کبک مشغول به کار شوند.
 • افرادی که از آخرین مدرک تحصیلی شان بیشتر از 5 سال گذشته است، می بایست حداقل 1 سال از 5 سال اخیر را در همان زمینه سابقه کار داشته باشند.
 • برای کسب امتیاز از بخش زبان لازم است متقاضی تا سطح B2 دانش زبان فرانسوی داشته باشد.
 • فرد بتواند ثابت کند که به لحاظ مالی و همین طور اجتماعی می تواند جایگاه مناسب خود را در استان کبک پیدا کرده و در آن به کار و فعالیت بپردازد.
مهاجرت به کبک

مهاجرت به کبک

روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل شیوه بسیار مناسب و راحتی است. مدیران نیز می توانند از این شیوه برای مهاجرت بهره بگیرند. در این روش متقاضی مهاجرت نیازی به داشتن مدرک زبان فرانسه و یا انگلیسی ندارد و می تواند در هر منطقه ای از کانادا که بخواهد زندگی کند. این روش یعنی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک سریع ترین راه برای مهاجرت به کانادا است.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سرمایه گذاری باید مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را به دولت این کشور واگذار نمایند و با این کار دیگر لزومی به دادن تعهد و یا انجام کاری در کانادا ندارند. می توانند خود به همراه همراهان خود اقامت کانادا را کسب نمایند. یعنی یک بانک معتبر واسطی بین شما و دولت کانادا است.

سخت ترین قسمت در روند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک ارائه تاریخچه مالی افراد است. متقاضیان باید توضیحات مفصلی در خصوص دارایی های مالی که از راه قانونی کسب کرده اند ارائه دهند. انتخاب یک وکیل مهاجرتی که تجربه کافی و سابقه زیادی داشته باشد در روند آماده کردن پرونده های متقاضیان سرمایه گذاری درکبک کمک شایانی می کند. زیرا وکیل کارکشته از جزئیاتی که برای هر پرونده لازم است آگاهی دارد. پس حتماً در انتخاب وکیل و مشاور خود دقت کنید زیرا پرونده هایی که ناقص باشند و یا مدارک اضافه ارسال کنند رد شده و از نظر زمان و هزینه فرد را به عقب می اندازند.

موارد مهم در امتیاز دهی برای مهاجرت به کبک

 1. تحصیلات و گواهی های آکادمیک: حداکثر 12 امتیاز
 2. سابقه کار مرتبط: حداکثر 8 امتیاز
 3. سن فرد متقاضی: حداکثر 16 امتیاز
 4. توانایی در زبان انگلیسی و یا فرانسوی: حداکثر 22 امتیاز
 5. داشتن پیشینه اقامت در استان کبک و یا داشتن خویشاوند در این استان: حداکثر 8 امتیاز
 6. امتیازاتی که فرد از جانب همسرش از آن ها برخوردار می شود: حداکثر 17 امتیاز
 7. داشتن توانایی مالی لازم: حداکثر 1 امتیاز
 8. پیشنهاد کاری که از سوی یک کارفرما در کبک باشد و مورد تایید اداره مهاجرت قرار گرفته باشد: حداکثر 10 امتیاز
 9. متقاضی فرزندان وابسته داشته باشد: حداکثر 8 امتیاز

امتیازبندی نیروی متخصص کبک 2022

شرایط لازم

حداکثر امتیاز

تحصیلات

حداکثر تا 26 امتیاز

فرزند

حداکثر تا 8 امتیاز

رشته تحصیلی

حداکثر تا 12 امتیاز

پیشنهاد شغلی

حداکثر تا 10 امتیاز

سابقه کار

حداکثر تا 8 امتیاز

سن

حداکثر تا 16 امتیاز

دانش زبان

حداکثر تا 22 امتیاز

فامیل در کبک

حداکثر تا 8 امتیاز

امتیاز همسر

حداکثر تا 17 امتیاز

تمکن مالی

1 امتیاز

 مدارک مورد نیاز برای برای مهاجرت به کبک

مهاجرت به کبک

مهاجرت به کبک

 • مدارک مشترک برای شخص متقاضی، همسر و فرزندان او
 • کپی از صفحه اول گذرنامه
 • شناسنامه
 • گواهی ازدواج یا طلاق
 • عکس پرسنلی که در پشت آن تاریخ گرفتن عکس نوشته شده باشد و از شش ماه نگذشته باشد.
 • آدرس، کدپستی و شماره تلفن منزل یا منزل هایی که فرد در ده سال گذشته در آن ها سکونت داشته است.
 • اگر فرد خویشاوند نزدیکی دارد که در استان کبک مقیم است باید کپی پشت و رو از شناسنامه، کارت پی آر و مدیکال کارت این فرد را نیز تحویل دهد.
 • ممکن است مدارکی مبنی بر اثبات داشتن پیشنهادی شغلی از سوی کارفرمایی در کبک درخواست شود.

مدارک تحصیلی مشترک بین فرد متقاضی، همسر و فرزندان بالای 18 سال او

 • گواهی های دانشگاه(ها) شامل ریزنمرات اخذ شده.
 • مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات اخذ شده.
 • مدرک دیپلم
 • گواهی های مرتبط با دانش و توانایی های زبانی فرد در زبان های انگلیسی یا فرانسوی.

مدارک کاری مشترک بین فرد متقاضی، همسر و فرزندان او (در صورتی که شاغل باشند.)

 • گواهی(هایی) مبنی بر داشتن سابقه ی کار
 • سابقه بیمه
 • نامه ای که شرح وظایف فرد را در حرفه یا حرفه های قبلی او توضیح می دهد و همچنین ممکن است حاوی اطلاعاتی مانند مکان کار، نوع و نام کارفرما، ساعت کاری و درامد ماهیانه باشد.

هزینه هایی که فرد باید برای پیشروی بررسی پرونده ی خود به اداره مهاجرت بپردازد

 • 779 دلار برای فرد متقاضی
 • 167 دلار برای همسر فرد متقاضی
 • 167 دلار برای هر یک از فرزندان شخص متقاضی

نکته قابل توجه 1: معمولا پرونده ی افرادی که رشته ی تحصیلی و کاری آن ها جز رشته های مورد نیاز استان کبک باشد، سریع تر بررسی می شوند.

نکته قابل توجه 2: داشتن دانش زبان فرانسوی در مصاحبه ای که برای سنجش اهداف، وضعیت روانشناسی و صحت مدارک فرد متقاضی صورت می گیرد می تواند بسیار تاثیر مثبتی داشته و در تصمیم گیری فرد مصاحبه کننده نقش بسیار پررنگی داشته باشد.

در واقع زبان فرانسوی بخش جدا نشدنی از فرهنگ و هویت مردم کبک محسوب می شود و در نتیجه داشتن توانایی مناسب در این زبان به فرد مسئول این اطمینان را می دهد که متقاضی می تواند خود را با سرعت خوبی در محیط زندگی و کاری کبک تطبیق دهد.

از سوی دیگر احتمال پرسیدن سوالات پیچیده در مورد متقاضیان مسلط به زبان فرانسوی کمتر است. چرا که به صورت پیش فرض تصور می شود این افراد آگاهی های لازم در خصوص فرهنگ کبک را همراه با یادگیری زبان آموخته اند.

دارایی مورد نیاز برای روش سرمایه گذاری کبک

میزان سرمایه شما با همسرتان در صورتی که متأهل هستید باید 2.000.000 دلار کانادا باشد یعنی چیزی در حدود 10 میلیارد تومان. این دارایی شامل املاکی است که سند آن به نام فرد متقاضی مهاجرت و یا همسر وی است، پول نقد و ارزش مالی شغل وی می باشد.

به علاوه این مقدار دارایی، متقاضی مهاجرت باید سابقه ای نیز در خصوص مدیریت یک کسب و کار فعال و معتبر و یا مالکیت آن مانند پروانه کسب آن شغل، مدرک پزشکی، مدرک داروسازی و … ارائه دهد.

دارایی قانونی

این دارایی حتماً باید از راه های قانونی و مشروع به دست آمده باشد و متقاضی باید این را ثابت کند. همچنین باید گزارش کامل و دقیقی از روند کار و اندوختن مال خود نیز به دولت کانادا ارائه دهد. گزارشی که بتواند صحت آنها را کاملاً برای افسران پرونده اثبات کند. این گزارش باید صحیح باشد و اطلاعات آن بدون کوچکترین نقص و قابل اثبات شدن باشند. این کار بسیار تخصصی و حرفه ای است. شاید خود متقاضی به تنهایی نتواند از پس انجام این کار بربیاید. بهتر است که برای این کار به وکلای با تجربه و یا مشاوران مهاجرتی مراجعه نمایید.

در ضمن پس از آنکه مراحل قانونی طی شد و فرد توانست اقامت کبک را کسب نماید باید مبلغ 1.200.000 دلار کانادا را در بازده زمانی 5 ساله بدون هیچ سودی در یکی از بانک های کبک سپرده گذاری کند. البته به این سپرده وامی به مبلغ 350 هزار دلار تعلق می گیرد. برای اینکه بتوانید این وام را دریافت کنید باید از واجد شرایط بودن خود مطمئن شوید.

سرمایه ای که فرد در این روش استفاده می کند پس از 5 سال اقامت در کبک به صورت کامل به وی بازگردانده می شود. فرد با کسب این نوع اقامت شهروند کانادا شده و از تمام حقوق شهروندی این کشور می تواند استفاده کند مانند؛ استفاده از آموزش رایگان، خدمات درمانی مناسب و … .

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک  مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند. 

 

سوال های متداول

1. چه راه هایی برای مهاجرت به کبک وجود دارد؟

 • در حال حاضر 4 راه برای مهاجرت به کبک وجود دارد. مهاجرت از طریق خود اشتغالی، سرمایه گذاری، PEQ و نیروی متخصص.

2. پس از پذیرفته شدن در مهاجرت به کبک می توان استان دیگری را برای زندگی انتخاب کرد؟

 • اگر با روش سرمایه گذاری اقامت کبک را دریافت کرده اید در صورتی که به هر دلیل تمایل به ادامه اقامت درکبک نداشته باشید چون دارای اقامت دائم هستید می توانید به هر استان دیگر کانادا نقل مکان کنید.

3. برای مهاجرت به کبک زبان انگلیسی مورد نیاز است یا فرانسوی؟

 • زبان رسمی مردم کبک، فرانسوی است. اما با زبان انگلیسی هم آشنایی دارند.

4. پس از قبولی در مصاحبه چه هزینه هایی را باید پرداخت کرد؟

 • هزینه ی قانونی فدرال که شامل 750 دلار برای متقاضی و 150 دلار برای هر یک از همراهان او است.هزینه ی لندینگ که 490 دلار برای فرد متقاضی و همسر وی به صورت جداگانه باید پرداخته شود.

5. خود اشتغالی در کبک برای چه افرادی مناسب است؟

 • روش خود اشتغالی  به درد آن دسته از متقاضیان مهاجرت می خورد که توانایی ایجاد و یا خرید کسب و کاری در استان کبک را دارند. با این شغل فرد هم خود را از نظر مالی تأمین می کند و هم به نوعی به اقتصاد کبک کمک می کند.

6. در روش خود اشتغالی کبک داشتن سابقه اهمیت دارد؟

 • افرادی که قصد اقدام به مهاجرت از این روش را دارند باید سابقه کار مرتبط در زمینه شغل پیشنهادی خود داشته باشند تا بتوانند افسر اداره مهاجرت را قانع کنند.

7. بهترین راه مهاجرت به استان کبک چیست؟

 • انخاب بهترین راه مهاجرت به این استان بستگی به شرایط فرد متقاضی دارد، اما در بین سایر روش ها مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری بسیار پر طرفدار است.

8. آب و هوای کبک چگونه است؟

 • استان کبک استانی بسیار سرد است. زمستان های این استان گاهی تا 6 ماه هم طول می کشد. شاید جالب باشد که بدانید مردم ای استان برای آب مصرفی خود مبلغی پرداخت نمی کنند و دلیل این موضوع وجود منابع و ذخیره های  آبی فراوان است.
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *