کانادا

مهاجرت به نیوبرانزویک

مهاجرت به نیوبرانزویک

برای مهاجرت به نیوبرانزویک ابتدا لازم است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید. این استان دارای شهرهای سنت جان با جمعیت 130000 نفر به عنوان بزرگ ترین شهر و فردریکتون به عنوان مرکز آن می باشد. در نیوبرانزویک دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می شود. 35 درصد مردم این استان زبان فرانسوی را زبان مادری خود می دانند با این حال به انگلیسی نیز مسلط هستند. این استان پوشیده از جنگل بوده و دارای چند جزیره ی کوچک نیز می باشد.

اقتصاد و اشتغال در نیوبرانزویک

صنایع چوبی، ماهیگیری و کشاورزی مهم ترین صنایع اقتصادی این استان هستند. محصولات چوبی این منطقه از کانادا به بسیاری از کشورهای دنیا صادر می شوند. همچنین این استان به دلیل دو زبانه بودن مورد توجه شرکت های فن آوری ارتباطات قرار گرفته است که دلیل عمده ی آن تسلط ساکنان نیوبرانزویک به دو زبان انگلیسی و فرانسوی است.

همچنین در شهر سنت جان، صنایع و کارخانه های زیادی مانند: ماشین سازی و حمل و نقل، صنایع کاغذسازی و فلزکاری و همین طور صنایع غذایی رونق دارد. همچنین طبیعت بکر و زیبای این استان به همراه جزایر آن باعث شده صنعت گردشگری در  نیوبرانزویک رشد خوبی داشته باشد.

مهاجرت به نیوبرانزویک و هزینه ی زندگی

مهاجرت به نیوبرانزویک

مهاجرت به نیوبرانزویک

استان  نیوبرانزویک  نسبت به بسیاری از استان های کانادا دارای هزینه های پایین تری به لحاظ مسکن و خوراک و پوشاک می باشد. با وجود اینکه درامد متوسط هر خانواده در این استان حدودا 46400 دلار کانادا می باشد و درامد بالایی در مقایسه با سایر استان های این کشور محسوب نمی شود، اما مخارج پایین در این استان باعث شده نسبت درامد به هزینه در  نیوبرانزویک  نسبتا بالا باشد و ساکنان آن از رفاه خوبی برخوردار باشند.

به طور متوسط قیمت خرید خانه در سنت جان که بزرگترین شهر این استان است، 160000 دلار کانادا می باشد که نسبتا ارزان می باشد.

مقاله پیشنهادی: شرایط مهاجرت به کانادا

مهاجرت به نیوبرانزویک و کیفیت تحصیل و زندگی

نیوبرانزویک  به دلیل داشتن آمار بسیار پایین جرم و جنایت (پایین تر از میانگین کشور کانادا)، استانی بسیار امن برای زندگی محسوب می شود. هم چنین تحصیلات در این استان از مهدکودک تا پایان دبیرستان برای تمامی شهروندان کانادایی رایگان می باشد.

همچنین مدارس این استان دو زبانه بوده و بالاترین نرخ فارغ التحصیلان از دبیرستان یعنی 87% را در کانادا دارا می باشند. در این استان چهار دانشگاه و یک کالج و تعدادی موسسه فنی و کالج های مذهبی وجود دارد که هر کدام بورسیه هایی علاوه بر بورسیه های وزارت آموزش کانادا به دانشجویان اعطا می کنند.

یکی از دلایل تعدد بورس های تحصیلی در این استان بالا بودن نسبی مخارج دانشگاهی در آن می باشد. دانشگاه های این استان در روند پیشروی اقتصاد آن از سنتی به مدرن نقش پررنگی داشته اند. به عنوان مثال؛ دانشگاه نیوبرانزویک یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های کانادا در زمینه ی علوم و مهندسی کامپیوتر می باشد.

یکی از دلایلی که این استان را به محل مناسبی برای زندگی مهاجران تبدیل می کند، فرهنگ دوزبانه ی آن و آمیختگی فرهنگ روستایی و شهرنشینی مردم آن می باشد که باعث خونگرمی زیاد ساکنین این منطقه از کانادا شده است. نشریه ی مانی سنس دو شهر فردریکتون و مانکتون در استان نیوبرانزویک را دو تا از پنج شهر برتر کانادا برای زندگی انتخاب کرده است.

چرا سرمایه گذاری در کانادا؟

کانادا کشوری است که دارای اقتصاد قوی و کارآمد، آموزش های جدید برای نیروهای کار، رشد و توسعه شرکت های جهانی می باشد و همه این موارد دلایلی است مبنی بر اینکه شرایط برای گسترش کسب و کار در کانادا فراهم می باشد و همچنان کانادا انتخابی برتر برای سرمایه گذاری می باشد.

نکته ای که باید در سرمایه گذاری کانادا بدان دقت کرد این است که استان های مختلف شرایط خاص خود را برای سرمایه گذاری دارا می باشند.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا  از طریق سرمایه گذاری برای توسعه تولید و رشد اقتصادی و با هدف جذب سرمایه متقاضی مهاجرت انجام می‌شود. فرد متقاضی مهاجرت باید تجربه تجاری و بیزینسی و یا توان مدیریتی داشته باشد تا بتواند در این زمینه وارد عمل شود. در روش مهاجرت به کانادا  از طریق سرمایه‌گذاری، متقاضی الزامی به داشتن مهارت در زمینه زبان انگلیسی و زبان‌های خارجی دیگر نداشته و حتی ضرورتی برای داشتن مدرک تحصیلی نیز برای وی در نظر گرفته نشده است.

متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری باید دارای مبلغی از سرمایه در این کشور باشد که بتواند در اقتصاد کانادا  موثر باشد. فرد متقاضی می‌تواند برای برای همسر و فرزندان خود درخواست اقامت دائم داشته باشد.

برای آگاهی بیشتر: سرمایه گذاری در کانادا

شرایط مهاجرت به نیوبرانزویک

وضعیت معیشتی مناسب و محیط زیبای استان نیوبرانزویک  آن را به مقصدی دلپذیر برای مهاجران تبدیل کرده است. همچنین سرمایه گذاران خارجی به دلیل سریع تر بودن روند و ارزان تر بودن راه اندازی کسب و کار در این استان به آن توجه ویژه ای دارند.

اما مهاجرت به این استان از طریق روش استانی که برای شروع یک کسب و کار می باشد، شرایطی را می طلبد که شخص متقاضی می بایست آن ها را داشته باشد.

1

توانایی زبانی: توانایی مکالمه به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسه که در این استان رایج هستند.

2

شخص متقاضی می بایست یک دوره ی آموزشی حداقل دو ساله را پس از دوران تحصیلات دبیرستان گذرانده باشد.

3

داشتن سن حداقل 22 سال و حداکثر 55 سال برای شخص مهاجر

4

داشتن سابقه ی اداره ی یک کسب و کار موفق در کشوری دیگر(در واقع فرد می بایست در پنج سال اخیر، حداقل سه سال سابقه ی مدیریت کسب و کاری را داشته باشد.)

5

دارایی مجموعا 350 هزار دلار کانادا در کشوری که شخص مهاجر شهروند آن می باشد.

6

شخص داوطلب باید بتواند برای شروع کسب و کار خود در این استان مبلغ 75 هزار دلار کانادا را به عنوان ودیعه برای تایید استانی واریز نماید.

7

صورت دادن یک سفر حداقل 5 روزه به استان نیوبرانزویک توسط شخص داوطلب.

8

ارائه ی یک طرح جامع و کامل از کسب و کاری که شخص مهاجر قصد راه اندازی آن در استان نیوبرانزویک را دارد.

9

شخص متقاضی می بایست قصد داشته باشد در مدت مدیریت کسب و کار خود در استان نیوبرانزویک  زندگی کند.

نکات مهم

از آن جایی که مهاجرت کاری به کانادا متقاضیان بسیاری دارد. برنامه انتخاب استانی که باعث سریع تر شدن مهاجرت و صدور ویزا می شود. توسط این استان اعمال شده است که نیروی متخصص کار و همچنین سرمایه گذاران را حمایت می کند.

به طور کلی هریک از فاکتورهای زبان، سن، تحصیلات و دارایی بر اساس مدارک و شواهدی که شخص داوطلب ارایه می کند. امتیازاتی را برای وی خواهد داشت که مجموع آن ها برای امکان مهاجرت به کانادا از طریق روش استانی می بایست حداقل 65 باشد.

همچنین مواردی مانند داشتن درخواست برای مهاجرت به کانادا از طریق روش دیگر به جز روش استانی نیوبرانزویک. داشتن ادعای پناهندگی رد شده در کانادا. ممنوع الورود بودن به کانادا، عدم سکونت قانونی در کشور قبلی مورد سکونت فرد داوطلب و همچنین کسانی که دستور خروج آن ها از کانادا صادر شده است. باعث رد صاحیت شدن فرد برای مهاجرت از این طریق می گردد که باید پیش از انجام اقدامات مهاجرتی مورد توجه قرار گیرند.

مقاله پیشنهادی: برنامه مهاجرت استانی به کانادا

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. آیا برای مهاجرت به نیوبرانزویک محدودیت سنی وجود دارد؟

  • داشتن شرط سنی بین 22 تا 55 سال از جمله شرایط مهاجرت به این استان می باشد.

2. حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به این استان چه میزان است؟

  • حداقل سرمایه بستگی به روش انتخابی شما برای مهاجرت به این استان است که شامل هزینه های زندگی برای مدتی مشخص خواهد بود.

3. برنامه های استانی چه مدت زمانی را برای تایید نیاز دارند؟

  • مدت زمان بررسی برای برنامه های استانی گاهی تا 16 ماه به طول می انجامد که مدت زیادی است.

4. در برنامه های استانی امکان همراه کردن خانواده برای مهاجر وجود دارد؟

  • . افراد متاهل که دارای شرایط پذیرش هستند می توانند فرزندان زیر سن قانونی خود و همسر خود را به همراه ببرند.

5. PNP چیست؟

  • برنامه ی کاندید استانی کانادا  PNP است که طبق این برنامه هر استان کشور کانادا اجازه دارد نیرو های مورد نیازش را به طور مستقیم تامین کند.

6. بهداشت و خدمات اجتماعی در  به چه صورت است؟

  • استان نیوبرانزویک هم مانند تمامی مناطق کشور کانادا تمامی خدمات بهداشتی ضروری را با بیمه ی کانادایی پوشش می دهد.

7. چند نوع ویزای سرمایه گذاری در کانادا  وجود دارد؟

  • برای سرمایه گذاری 5 ساله و مورد تایید کشور کانادا دو روش وجود دارد. یکی سرمایه گذاری فدرال و دیگری سرمایه گذاری کبک.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *