کشورها, مکزیک

راه های قانونی مهاجرت به مکزیک

مکزیک یکی از کشورهای پهناور و پرجمعیت در جهان است که در آمریکای شمالی موقعیت دارد.مهاجرت به مکزیک از روش های مختلفی امکان پذیر است و شما تنها با اخذ ویزای مکزیک امکان ورود به این کشور را خواهید داشت. کشور مکزیک در لیست کشورهایی قرار دارد که با آغوش باز از مهاجران خارجی استقبال می‌کند همین امر سبب شده است که این کشور در لیست کشور های مهاجر پذیر قرار گیرد در ادامه این مقاله با شرایط مهاجرت به مکزیک آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

انواع راه های مهاجرت به مکزیک

 

مهاجرت به مکزیک

مهاجرت به مکزیک

 

مهاجرت به مکزیک از راه های زیادی امکان پذیر است که متداول ترین روش های مهاجرت به این کشور به شرح زیر است:

مهاجرت تحصیلی به مکزیک

 

شما برای مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی مکزیک نیاز به داشتن دیپلم و مدرک پیش‌دانشگاهی دارید در این مرحله معدل شما در دوره‌های دیپلم ارزیابی می شود و باید در این زمینه دو نمره از 4 نمره را اخذ کرده باشید.همچنین شما برای تحصیل در مکزیک نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی نیز دارید.

شما نیاز به گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار را نیز دارید همچنین نیاز است که مدرک تحصیلی و ریزنمرات تان را به همراه ترجمه ارائه دهید.برای تحصیل در این کشور باید مدارکی دال بر تمکن مالی برای ادامه تحصیل نیز داشته باشید تا این مدارک نشان دهد که شما از پس هزینه های تحصیل و زندگی در دوره تحصیلی خود بر میایید.

هزینه های تحصیلی در این کشور با توجه به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی انتخابی شما متغیر است. به طوری که شهریه دانشگاه های دولتی در مکزیک بین 350 الی 800 $ آمریکا و در دانشگاه های خصوصی بین 1600 الی 17000 $ آمریکا برای هر سال تحصیلی است.

 

مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج

در این روش شما می توانید از طریق ازدواج با یکی از اتباع یا شهروندان مکزیکی اقامت این کشور را به دست آورید.در صورت اخذ پذیرش از این روش یک کارت سبز برای شما و همسر مکزیکی تان که از شهروندان این کشور است، صادر می گردد. این فرآیند بین 6 ماه الی یک سال طول می کشد که باید قانونی و واقعی بودن ازدواج برای سفارت این کشور ثابت گردد.

 

مهاجرت به مکزیک از طریق تولد

از دیگر راه های مهاجرت به کشور مکزیک،تولد فرزند است. سیستم اعطای تابعیت در این کشور بر مبنای خون است. در واقع چنانچه پدر یا مادر فرزند متولد شده، مکزیکی باشند، تابعیت و اقامت مکزیک به فرزند اعطا می گردد اما شرایطی وجود دارد که کودک با دارا بودن این شرایط شهروند مکزیکی محسوب می گردد این شرایط به شرح زیر است:‌

 • در صورتی که پدر و مادر کودک جزو اتباع خارجی باشند اما فرزند آنها در خاک مکزیک متولد گردد.
 • در صورتی که والدین فرزند متولد شده در مکزیک، نامشخص باشد.
 • در صورتی که یکی از والدین (پدر یا مادر) کودک اقامت مکزیک را داشته باشند.

 

انواع ویزاهای مکزیک

انواع ویزاهایی که برای مهاجرت به مکزیک با توجه به شرایط افراد صادر می گردد عبارتند از:

 • ویزای سفرهای کوتاه مدت (Visitant)
 • ویزای اقامت موقت
 • ویزای اقامت دائم

شرایط ویزای سفرهای کوتاه مدت به مکزیک (Visitant)

این نوع ویزا برای افرادی صادر می گردد که قصد دارند برای مدت زمان کوتاه 6 ماه یا کمتر جهت تجارت یا گردشگری به مکزیک سفر کنند. این ویزا در زمان ورود شما به کشور مکزیک صادر می گردد. برای این منظور شما باید به محض ورود به فرودگاه کشور مکزیک فرم مهاجرت چندگانه (Forma Migratoria Multiple) را تکمیل و ارائه نمایید.اعتبار این ویزا حداکثر 6 ماه است و قابلیت تمدید نیز ندارد. هزینه صدور این ویزا مبلغ 22 $ است و در صورت پایان اعتبار این ویزا باید خاک مکزیک را ترک کنید.

 

شرایط ویزای اقامت موقت مکزیک

اگر قصد مهاجرت به مکزیک از این روش را دارید باید بدانید مدت اعتبار ابن ویزا بین 6 ماه الی 4 سال است.اعتبار اولیه این ویزا یک ساله است اما می توانید آن را برای مدت 1سال، 2 سال، 3 سال دیگر نیز تمدید نمایید. با در دست داشتن این ویزا،شما اجازه کار در مکزیک را در برخی از مشاغل دارید.

 

شرایط ویزای اقامت دائم کشور مکزیک

 

مهاجرت به مکزیک

مهاجرت به مکزیک

اگر قصد مهاجرت به مکزیک از این روش را دارید و می خواهید به برای همیشه در این کشور زندگی کنید، می توانید درخواست ویزای اقامت دائم را دهید. برای صدور این ویزا، شرایطی وجود دارد که به قرار زیر است:

 • چنانچه اقوام نزدیک شما در مکزیک باشند.
 • چنانچه بازنشسته باشید و درآمد کافی برای زندگی در این کشور را نیز دارا باشید.
 • به مدت 4 سال اقامت موقت و مستمر در این کشور را داشته باشید.
 • در صورت ازدواج با تبعه مکزیکی، حداقل به مدت 2 سال در این کشور اقامت مستمر داشته باشید یا امتیازهای شما در این کشور به حد نصاب رسیده باشد.
 • از طریق پناهندگی وارد این کشور شده باشید.

شرایط مهاجرت متخصصین حرفه ­ای به مکزیک

 

کارشناسان علمی یا فنی : چنانچه شما یک دانشمند یا تکنسین ماهر هستید، کشور مکزیک نوعی ویزا را به شما ارائه می­دهد که شما را قادر می­سازد تحت حمایت یک شرکت خارجی در مکزیک کار و زندگی کنید حتی خودتان نیز می توانید شرکت داشته باشید.و این شرکت باید تمام درآمد و هزینه ­های شما را ضمن اقامتتان در مکزیک پوشش دهد.

افراد برجسته : جهت درخواست این ویزا شما باید با موقعیت ملی یا بین ­المللی شناخته شده باشید یا یک شخص برجسته مثل دانشمند، محقق، اومانیست، هنرمند، ورزشکار یا روزنامه­نگار باشید.

برخی از فعالیت­های اقتصادی دیگر  که واجد شرایط این نوع ویزا هستند عبارتند از: یک شغل اسپانسر شده توسط یک شرکت، یا یک دعوتنامه جهت انجام یک پژوهش علمی یا دانشگاهی.همچنین اگر دارای ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا هستید و قصد دارید آن را در مکزیک سرمایه ­گذاری نمایید می­توانید برای ویزای سرمایه­ گذاری مکزیک درخواست بدهید.

 

حداقل درآمد در مکزیک

 

وضعیت درآمدزایی در کشور مکزیک در بیشتر مشاغل خوب است . یکی از شغل‌های بسیار پر درآمد در کشور مکزیک بخش بهداشت و درمان است که درآمد بالایی دارد.بخش فناوری اطلاعات در کشور مکزیک نیز درآمد بالایی دارد. فناوری اطلاعات و همینطور تحلیل داده های آمار نیز دو شغل بسیار عالی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر در این کشور هستند.

مشاوران شرکتی در کشور مکزیک نیز به طور کلی دارای کسب و کارهای مشخصی هستند. قراردادها و توافقنامه‌های تجاری در کشور مکزیک نیز بسیار ارزشمند است. مشاور شرکت در کشور مکزیک در سال 115.580 دلار حقوق دریافت می‌کند.

مدیران توسعه نرم افزار در کشور مکزیک دارای نیز شرایط ویژه‌ای دارند و از درآمد بالایی در این کشور برخوردارند. درآمد سالیانه در این شغل در کشور مکزیک به میزان 108.879 دلار ارزیابی شده است.

یکی دیگر از شغل های پردرآمد در کشور مکزیک مهندسی نرم افزار است که  از درآمد بالایی در این کشور برخوردار است درآمد این شغل به طور سالیانه در کشور مکزیک  107.479 دلار ارزیابی شده است.

معماران نرم افزار به طور کلی تحلیل‌های معماری هستند که در زمینه طراحی با سهامداران ارزیابی می‌شود این معماران نیز از درآمد خوبی در کشور مکزیک برخوردارند. درآمد سالیانه معماران نرم افزار در کشور مکزیک 105.329 دلار است. در صورتی که در بخش بلاک چین فعالیت داشته باشند درآمد 87.05 دلار در ساعت خواهند داشت.و در صورتی که در حوزه های رباتیک در کشور مکزیک فعالیت داشته باشند نیز درآمدی بالغ بر 77.46 دلار در ساعت خواهند داشت.برای مهاجرت به کشور مکزیک می توانید از مشاورین متخصص موسسه حقوقی آوات اطلاعات و اهنمایی های لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *