کاری, مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق کار به دو شکل امکان پذیر است که شما می توانید با توجه به شرایط خود هر کدام از این موارد را انتخاب کنید و ویزای کشور مجارستان را برای اقامت دائم دریافت کنید. در این متن به صورت کامل به این دو روش پرداختیم.

معرفی کشور مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای محبوب در نزد ما ایرانی ها برای مهاجرت است. شاید یکی از مهم ترین دلایل آن به هزینه زندگی پایین این کشور است. این تنها دلیل مهاجرت به مجارستان نیست بلکه این کشور از سال 2004 عضو اتحادیه اروپا شده و این می تواند برای اشخاصی که اقامت دائم این کشور را دریافت کنند فوق العاده باشد.

در واقع با دریافت اقامت دائم می توان بدون هیچ دغدغه ای به کشورهای عضو شینگن سفر تفریحی و یا کاری کرد و این شاید مهم ترین نکته در خصوص مهاجرت به مجارستان از طریق کار باشد.

کشور مجارستان از بحث صادرات بخش عمده ای از درآمد سالیانه خود را تامین می کند، عمده صادرات این کشور به زغال سنگ، مواد غذایی و سوخت های فسیلی اشاره کرد. هم چنین نیروی کار جوان و متخصص در این کشور به شدت پایین است و این می تواند یکی از مهم ترین نکات برای مهاجرت به کشور مجارستان باشد.

مهم ترین شهر این کشور بوداپست است که درواقع پایتخت آن نیز به حساب می آید و از دانشگاه های معتبری برخوردار است که در رشته های پزشکی سرآمد دانشگاه های اروپایی به حساب می آید.

شرایط آب و هوایی کشور مجارستان در زمستان بسیار سرد و در تابستان گرم است و نسبتا آب و هوایی قاره ای در آن برقرار است. واحد پول کشور مجارستان فورینت است.

روش های مهاجرت به مجارستان از طریق کار

اما همان طور که در بالا اشاره کردیم با دو روش می توان به مجارستان از طریق کار مهاجرت کرد. که در ادامه متن به این دو روش می پردازیم. روش اول دریافت آگهی شغلی از طریق سایت های اینترنتی کاریابی مجاری است و روش دوم ثبت شرکت در مجارستان و گرفتن فعالیت های شرکت مربوطه در این کشور است. که در ادامه به هر کدام از این دو مورد به صورت کامل می پردازیم.

مهاجرت به مجارستان از طریق تقاضای کار

این روش می تواند برای اشخاصی که از تخصص و تجربه زیادی برخوردار هستند بسیار مناسب باشد. در واقع روش به این گونه است که یک کارفرما در کشور مجارستان آگهی استخدامی خود را در زمینه شغلی مورد نظر انتشار می کند.

این آگهی برای نخستین بار در کشور مجارستان انتشار داده می شود، اگر شخص مورد نظر برای شغل مورد مربوطه پیدا نشود این آگهی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا انتشار داده می شود و اگر باز هم کسی پیدا نشود این اگهی در کشورهای دیگر نشر پیدا می کند. اما راهکاری که متقاضیان کار به مجارستان دارند بایستی سایت های اینترنتی کاریابی نظیر monster.hu را پیدا کنند و به زبان مجاری مسلط باشند تا بتوانند برای آگهی های منتشر شده درخواست دهند.

پیدا کردن کار در مجارستان توسط این روش بسیار سخت است و این که بایستی فرد ماه ها و حتی سال های زمان بگذارد تا شغل مورد نظر خود را پیدا کند که ممکن است پیدا نکند. پیشنهاد می کنیم که از روش دومی برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار اقدام کنید که اتفاقا شرایط مساعدی هم دارد.

مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

اما راهکار دوم برای مهاجرت به مجارستان ثبت شرکت در این کشور است. در واقع افراد قبل از این که وارد خاک کشور مجارستان شوند می توانند شرکتی را به ثبت برسانند که خود را مدیریت این شرکت در کشور مجارستان معرفی کنند و بعد از گذشت چند ماه می توانند درخواست ویزای کاری به مجارستان دهند و به این کشور سفر کنند. در واقع این ساده ترین حالت برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار است.

هم چنین با بهره گیری از این روش می توانید شغل مورد نظر خود را نیز در کشور مجارستان ادامه دهید و در این راستا اقامت دائم کشور مجارستان را هم دریافت کنید. بسیاری از افراد خارجی برای مهاجرت به کشور مجارستان از طریق این روش اقدام می کنند. یکی از بزرگ ترین مزیت های این روش می توان به هزینه های پایینی اشاره کرد که برای مالیات باید پرداخته شود و 10 درصد از سود فعالیت های شرکت به اداره مالیات مجارستان پرداخت می شود. این پایین ترین رقم در اتحادیه اروپا برای پرداخت هزینه های مالیاتی است.

ثبت شرکت در مجارستان

اما برای ثبت شرکت در کشور مجارستان بایستی شخص جست و جوی خوبی انجام دهد و یا با مشاورین کاربلد در این زمینه ارتباط بگیرد تا بفهمد که چه زمینه شغلی در کشور مجارستان از سودآوری خوبی برخوردار است و کم تر بر روی آن کار شده تا شخص بتواند در اسرع وقت ثبت شرکت خود را در این کشور انجام دهد و از سودهای میلیونی خود در این کشور لذت ببرد.

توجه داشته باشید اشخاصی که می خواهند از طریق دریافت تقاضای کار توسط کارفرمایان مجاری اقدام کنند اولا این کار نیاز به زمان و هزینه زیادی دارد و ثانیا اصلا معلوم نیست که فرد بتواند شغل مورد نظر خود را توسط این روش پیدا کند. به هر حال ما روش دومی را برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار پیشنهاد می دهیم و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بهتر است از طریق روش دومی اقدام کنند.

روش های دیگری نیز برای مهاجرت به کشور مجارستان از طریق کار موجود است که یکی از این روش ها سرمایه گذاری است. این روش محدود است زیرا میزان سرمایه مورد نیاز در کشور مجارستان برای اقامت دائمی بسیار بالاست و این کار از عهده هر کسی در کشور ایران برنمی آید به همین دلیل ما هم زیاد به آن رسوخ نمی کنیم.

در حال حاضر راحت ترین و بهترین روش برای مهاجرت به کشور مجارستان از طریق کار همین ثبت شرکت در این کشور است که برای کسب اطلاعات بیشتر و هم چنین مشاوره های بهتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

معمولا هزینه های زندگی در کشور مجارستان چیزی در حدود 600 یورو در ماه است. نکته ای که از اهمیت زیادی برخوردار است این می باشد که هزینه اجاره واحدهای مسکونی در کشور مجارستان از ایران پایین تر است.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *