کانادا, مهاجرت

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری از مواردی است که دریافت اقامت این کشور را برای علاقمندان فراهم می‌کند. بسیاری از افراد هستند که به دنبال اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری هستند و در این زمینه برنامه‌ریزی کرده و برای دست‌یابی به اهداف خود تلاش می‌کنند. آشنایی با روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری می‌تواند شما را برای دست‌یابی به هدف، بهتر راهنمایی کند. کانادا کشوری است که هدف مهاجرت و اقامت بسیاری از متقاضیان است که هر یک بر اساس شرایط و نیازهای مورد نظر خود، در این زمینه اقدام می‌کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به روش فدرالی

از دیگر راه‌های سرمایه‌گذاری، مهاجرت از طریق برنامه های استانی است. اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی، در نظر گرفتن شرایط و قوانین استان مورد نظر است.

این نوع مهاجرت دو روش صورت می‌گیرد. یک روش از راه غیر اکسپرس اینتری و دیگری اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی است. کانادا استان‌هایی دارد که در لیست استان‌های مهاجرپذیر هستند.

استان البرت، استان مانیتو، استان بریتیش کلمبیا، استان نیوبرانزوئیک و استان نیوفالند و لابرادور از مهم‌ترین آن ها هستند. بعد از انتخاب استان مورد نظر برای مهاجرت، پرونده خود را به هر استانی که انتخاب کرده‌اید ارسال ‌کنید.

این پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا  بررسی شده و آزمایش و سابقه فرد بررسی می‌شود. فاکتورهایی که در نتیجه بررسی این پرونده موثر هستند مورد توجه قرار گرفته و تایید اقامت دائم فرد و تغییرات مورد نظر در پرونده، بررسی می‌شوند.

روش سرمایه‌گذاری فدرال اکنون از بین رفته است و به جای آن روش‌هایی مثل کارآفرینی کبک و بیزنس استان‌های خاص ایجاد شده است.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت استانی به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری کبک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری کبک شرایط خاصی دارد و این شرایط متغیر بوده و هر ساله تغییر می‌کند. چنانچه مایل به دریافت اقامت کانادا  هستید و ارزش دارایی شما و خانواده تان در حال حاضر بیشتر از دو میلیون دلار کانادا  است و سابقه دو سال مدیریت قانونی در زمینه صنعت یا کشاورزی یا تجارت در بخش های خصوصی یا دولتی در سطح بین الملل را داشته باشید، شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کبک را دارید.

داشتن تجربه مدیریت در این زمینه‌ها، به این مفهوم است که متقاضی مسئولیت و وظایف مربوط به مدیریت و برنامه ریزی این منابع را به عهده داشته باشد. این برنامه یک برنامه تجاری محسوب شده و مشاغلی مثل پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، سردفتری و… را در بر دارد.

متقاضی اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک باید مبلغی در حدود یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را در یک موسسه شناخته شده در این کشور به نفع کبک سرمایه گذاری کرده و بعد از گذشت 5 سال اصل این مبلغ را بدون سود آن به وی برگرداند.

چرا کبک را انتخاب کنیم؟

 • زندگی در این استان اندکی شرایط آسان تری نسبت به سایر استان های کانادا دارد زیرا هزینه تحصیل ارزان تر است و دانشگاه های خوب و تراز اولی در این استان وجود دارند.
 • استاندارهای زندگی در کبک بالا است.
 • هزینه های مربوط به اجاره و خرید مسکن در این استان قیمت کمتری دارند.
 • مردم آن علاوه بر اینکه انگلیسی صحبت می کنند بیشتر فرانسوی زبان هستند. این نکته مثبتی برای یادگیری دو زبان برای شما و فرزندانتان است. زیرا یادگیری در محیط بسیار سریع تر و آسان تر از کلاس رفتن است.
 • دولت این کشور کلاس های رایگان زبان انگلیسی و فرانسوی برای مهاجران جدیدالورود خود برگزار می کند.
 • امنیت این استان بسیار بالاست.
 • جابه جایی از این استان به سایر استان های کانادا به راحتی صورت می گیرد.
 • وام هایی بلند مدت با بهره های بسیار کم به افراد داده می شود.

مزایای روش سرمایه گذاری:

مزایای سرمایه گذاری در کبک

1

نداشتن محدودیت سنی

2

عدم نیاز به ارائه یک طرح توجیهی

3

مشارکت در رشد اقتصاد استان کبک

4

عدم نیاز به تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه

5

عدم نیاز به مصاحبه

6

امکان بردن فرزندان تا سن 22 سال بدون محدودیت

7

امکان تحصیل رایگان

8

نداشتن هیچ گونه ریسک در این گونه مهاجرت

امکان دریافت کردن تسهیلات مالی به جای سرمایه‌گذاری انفعالی نیز وجود دارد، در این زمینه شرایط متقاضی مثل سن، تحصیلات، تجربه، زبان و سازگاری در تصمیم‌گیری مورد توجه خواهد بود اما متقاضیان برای دریافت اقامت دائم نیازمند دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه نخواهند بود.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری خوداشتغالی فدرال

فرد متقاضی مهاجرت خوداشتغالی به کانادا یک فرد خارجی محسوب می‌شود که دارای تجربه کاری بوده و با راه‌انداختن یک پیشه در کانادا، می‌تواند اقتصاد این کشور را یاری کرده و سبب سرمایه‌گذاری در آن شود.

خوداشتغالی شامل متقاضیانی می‌شود که تجربه کاری و توانایی کار و خدمت در فرهنگ، اجتماع و ورزش کانادا را دارند. ضرورت دارد که فرد متقاضی خوداشتغالی ارزش خالص مالی  و سرمایه خود را برای کشور کانادا مشخص کند. مقدار این سرمایه باید تا حدودی با سرمایه یک کارآفرین در سطح محدود مطابقت داشته باشد. اگرچه قانون خاصی که مشخص کند حتما باید یک مبلغ مشخص در این زمینه ارائه شود وجود ندارد.

سرمایه‌گذاری خوداشتغالی مزایایی دارد که نسبت به نوع دیگر مهاجرت‌ها کار را برای فرد متقاضی آسان‌تر می‌کند. در این نوع از مهاجرت داشتن مدرک زبان ضرورتی ندارد و کوتاه بودن فرایند بررسی پرونده‌ها از مهم‌ترین موارد موجود در این زمینه است.

فرد متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و خوداشتغالی برای مهاجرت به کانادا باید ثابت کند که می‌تواند شغلی ایجاد کند که درآمد آن برای تامین زندگی وی کفایت می‌کند.

مزایای سرمایه‌گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برای توسعه تولید و رشد اقتصادی و با هدف جذب سرمایه متقاضی مهاجرت انجام می‌شود. فرد متقاضی مهاجرت باید تجربه تجاری و بیزینسی و یا توان مدیریتی داشته باشد تا بتواند در این زمینه وارد عمل شود. در روش مهاجرت به کانادا  از طریق سرمایه‌گذاری، متقاضی الزامی به داشتن مهارت در زمینه زبان انگلیسی و زبان‌های خارجی دیگر نداشته و حتی ضرورتی برای داشتن مدرک تحصیلی نیز برای وی در نظر گرفته نشده است.

متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری باید دارای مبلغی از سرمایه در این کشور باشد که بتواند در اقتصاد کانادا  موثر باشد. فرد متقاضی می‌تواند برای برای همسر و فرزندان خود درخواست اقامت دائم داشته باشد.

مقاله پیشنهادی: راه های مهاجرت به کانادا

حداقل سرمایه

اگر یک متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هستید. می توانید با داشتن مبلغ 800000 دلار کانادا اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در این کشور را به دست بیاورید. برای سرمایه‌‌گذاری در کانادا، حتما لزومی ندارد که این سرمایه گذاری به صورت نقدی انجام شود. بلکه شما با داشتن معادل مبلغ 1 میلیون و 600 هزار دلار کانادا می‌توانید در زمینه سرمایه‌گذاری اقدام کنید.این دارایی می تواند شامل یک زمین، شی یا خانه باشد. فرد در آوردن این سرمایه به کانادا اجباری ندارد بلکه می‌تواند در این زمینه تصمیم‌گیری کرده و طبق تصمیم عمل کند.

سرمایه‌گذاری در استان‌های مختلف با شرایط و مقدار سرمایه متفاوت در نظر گرفته شده است. نگاهی به شرایط استان‌ها و میزان مبالغ سرمایه‌گذاری در آنها نشان می‌دهد. که استان بریتیش کلمبیا از استان‌هایی مثل ساسکاچوآن و نیوبرانزویک میزان مبلغ سرمایه‌گذاری بیشتری را از متقاضیان مهاجرت به این کشور درخواست می‌کند. برای اینکه انتخاب بهتری برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا و دریافت اقامت دائم داشته باشید. بهتر است اطلاعات جامع تری داشته باشید تا دست‌یابی به هدف برایتان آسان‌تر باشد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. دارایی مورد نیاز برای سرمایه گذاری کبک چه میزان باید باشد؟

 • میزان سرمایه شما با همسرتان در صورتی که متأهل هستید. باید 2.000.000 دلار کانادا باشد یعنی چیزی در حدود 10 میلیارد تومان. این دارایی شامل املاکی است. که سند آن به نام فرد متقاضی مهاجرت و یا همسر وی است، پول نقد و ارزش مالی شغل وی می باشد.

2. داشتن سایقه برای سرمایه گذاری به چه معناست؟

 • متقاضی مهاجرت باید سابقه ای در خصوص مدیریت یک کسب و کار فعال و معتبر و یا مالکیت آن مانند پروانه کسب آن شغل، مدرک پزشکی، مدرک داروسازی و … داشته باشد.

3. چرا سرمایه گذاری در کبک را انتخاب کنیم؟

 • دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد اما به صورت عمومی، زندگی در این استان اندکی شرایط آسان تری نسبت به سایر استان های کانادا دارد. زیرا هزینه تحصیل ارزان تر است و دانشگاه های خوب و تراز اولی در این استان وجود دارند.

4. سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی شامل چه افرادی میشود؟

 • افرادی که استخدام مرکز خاصی نیستند مانند هنرمندان در زمینه های مختلف هنری، ورزش کاران و مربی های ورزشی و… می توانند. از این روش به کانادا مهاجرت کنند.

5. امکان سرمایه گذاری در کار کشاورزی در کشور کانادا وجود دارد؟

 • بله.افرادی که دارای 3 سال سابقه ی کار کشاورزی هستند، می توانند از طریق خوداشتغالی به این کشور مهاجرت کنند.

6. آیا دانش زبان در مهاجرت از این روش ضروری است؟

 • در این روش نیز شرایط متقاضی با امتیاز بندی تایید یا رد میشود که مهارت زبان تا 24 امتیاز خواهد داشت.

7. برای سرمایه گذاری در کانادا شرایط سنی خاصی وجود دارد؟

 • از جمله مواردی که در امتیاز بندی لحاظ می شود، شرایط سنی است که برای هر استان این کشور متفاوت خواهد بود.

8. بعد از چه مدت پس از سرمایه گذاری می توان به اقامت دائم کانادا دست یافت؟

 • در بعضی روش ها در ابتدا به سرمایه گذار اقامت دائم، داده خواهد شد اما در بعضی دیگر ابتدا ویزای کاری صادر می شود.
5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *