پناهندگی, کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

هر ساله افراد زیادی در سراسر جهان اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی می‌کنند. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی نوعی از روش مهاجرتی است که افراد با دلایل مختلف مثل دلایل سیاسی، امنیتی و… که در داخل کشورشان با آن مواجه می‌شوند، به کشوری دیگر فرار کرده و در آنجا به زندگی ادامه می‌دهند. مهاجرت به کانادا در سال‌های اخیر به دلیل ایجاد شرایط و فرصت‌های مناسب در این کشور، رشد و افزایش قابل توجهی داشته است. مهاجرت به این کشور نیز مثل کشورهای دیگر قوانین و شرایط خود را دارد و در صورت تطبیق شرایط فرد با قوانین این کشور، می‌تواند اقدام مهاجرت کند.

کانادا

کشور کانادا  سالانه شاهد ورود چند هزار پناهنده به کشور خود بوده است، افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی می‌باشند با توجه به خطرات و محدودیت‌هایی که کشور خودشان برایشان ایجاد کرده است نیز به کشور دیگر نیز پناه می‌برند و کشوری که این افراد را تحت پوشش قرار می‌دهد از همه جهت پناهندگان را در زمینه‌های مالی و درمانی و هزینه‌های زندگی و… مورد حمایت قرار می‌دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به یک صورت انجام می‌گیرد و آن هم از طریق حمایت‌های دولت می‌باشد که فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به محض اینکه به خاک کانادا  وارد می‌شود مورد حمایت‌های دولت قرار می‌گیرد.

در کانادا سازمانی تأسیس شده است که مخصوص امور مهاجران می‌باشد و زمانی که فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به کانادا برسد کارکنانی از سازمان اداره مهاجرت به استقبالشان می‌آیند و برای آنکه تازه به کانادا وارد شده است فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی را تا چند روز در کانادا همراهی می‌کنند و راه و روش زندگی در کانادا را به آن‌ها آموزش می‌دهند.

شرایط موقتی

افرادی که از سازمان اداره مهاجرت به استقبال شما می‌آیند برایتان هتل یا مسافرخانه‌ای در نظر می‌گیرند و شما را در آنجا مستقر می‌کنند، این شرایطی که برایتان شرح می‌دهیم موقتی خواهد بود و شما به مدت دوازده ماه فرصت دارید که هر چه زودتر مکان مناسبی را برای زندگی پیدا کنید اگر سؤالی یا مسئله‌ای بود که برای شما مشکل‌ساز شد می‌توانید از کارکنان سازمان اداره مهاجرت کمک خواسته تا به سؤالات و مشکلات شما رسیدگی کنند. زمانی که شما مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی را انتخاب می‌کنید و شرایط پناهندگی در کانادا را بدانید می‌توانید با اطلاعاتی کاملی که به دست آورده‌اید به مسیر خود ادامه دهید.

تسهیلات دولت کانادا به پناهندگان

در بدو ورود به کانادا و پناهندگی کانادا دولت به شما لباس و غذا خواهد داد و برایتان تا جایی که امکان دارد شرایط رفاهی خوبی فراهم می‌کند.

بعد از اینکه چند هفته از ورود به خاک کانادا بگذرد دولت کمک‌های مالی‌اش را به شما شروع می‌کند و ماهانه به حساب شما مبلغی جهت تأمین هزینه‌های ضروری روزانه فرد به طور مثال هزینه غذا، لباس، خرید وسایل ضروری و… واریز می‌کند.

کارکنان اداره مهاجرت به شما آموزش‌های لازم جهت استفاده از اتوبوس‌های شهری و استفاده از بانک‌ها و… را می‌دهند تا شما با شرایط زندگی در کانادا آشنا شوید تا با زندگی در آن کشور به مشکل بر نخورید.

به شما در کانادا آموزش‌های زبان‌های انگلیسی و فرانسوی داده می‌شود و شما باید تمام تلاش خود را جهت آموزش‌های زبان را انجام دهید زیرا شما باید ظرف یک سال باید تمام شرایط خود را برای خدمت رسانی به دولت کانادا و سود آوری برای این کشور فراهم آورید و باید خود را به دولت کانادا ثابت کنید.

چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی هستند؟

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

همانگونه که بیان شد پناهنده شدن به کشوری مستلزم داشتن شرایطی هست که در صورت نبود این شرایط فرد نمی­ تواند درخواست پناهندگی بدهد.

به منظور مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی، افسرانی مدارک متقاضی را بررسی می­نمایند تا تشخیص دهند که آیا مدارک صلاحیت ارجاع به شورای مهاجرت و پناهندگی را دارد یا خیر. این شورا مسئول بررسی درخواست متقضیان مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی است و مشخص می­کند که آیا فرد واقعاً به حمایت نیاز دارد یا خیر.

شرایطی وجود دارد که تحت آن شرایط با تقاضای پناهندگی فرد موافقت نخواهد شد:

شرایط عدم موافقت با پناهندگی

1

در صورتی  که متقاضی قبلاً در کشور دیگری پناهنده شده باشد و بتواند به آن کشور بازگردد.

2

در صورتی که متقاضی از طریق مرز ایالات متحده – کانادا وارد کانادا شده باشد( بر اساس پیمان منعقد شده بین ایالات متحده آمریکا و کانادا فرد به محض ورود به کشوری امن باید درخواست پناهندگی بدهد. به همین دلیل است که با تقاضای فردی که از مرز ایالات متحده وارد کانادا بشود موافقت نخواهد شد چرا که فرد مورد نظر بر طبق این پیمان باید در آمریکا درخواست پناهندگی می ­داده است).

3

در صورتی که متقاضی قبلاً در کانادا پناهنده شده باشد.

4

متقاضی مرتکب جنایتی شده و یا کاری علیه حقوق بشر کرده است( کشور کانادا باید مطمئن شود که وجود فرد در کانادا امنیت آنجا را به خطر نمی ­اندازد).

5

متقاضی قبلاً درخواست مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی داده است ولی واجد شرایط نبوده است و تقاضای وی رد شده است.

6

در صورتی که تشخیص داده شود این فرد پس از اخذ پناهندگی دوباره به کشور خود باز می ­گردد.

در صورتی که شرایط فرد توسط این شورا مورد بررسی قرار گرفت و این شورا به این نتیجه رسید که فرد صلاحیت مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی را دارد، با درخواست وی موافقت می­ نماید.

مقاله پیشنهادی: راه های قانونی مهاجرت به کانادا

شرایط پناهندگی در کانادا

افسرانی برای ثبت کردن درخواست پناهندگی، وظیفه دریافت مدارک فرد را دارند تا از طریق بررس‌های لازم تشخیص دهند که آیا مدارک فرد قابلیت و صلاحیت برای ارجاع به شورای مهاجرت و پناهندگی را دارند یا خیر. یک دادگاه مستقل برای پناهندگی نیز برای واجد شرایط بودن فرد جهت پناهندگی تصمیم می‌گیرد. چنانچه متقاضی زمان بازگشت خود را به کشورش تشخیص دهد و یا وجود وی برای کانادا خطری به دنبال داشته باشد و یا در کشوری ساکن شده باشد که شرایط پناهندگی را دارد و برای پناهندگی کانادا اقدام کند، از نظر اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا واجد مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی نخواهد بود.

انواع اقامت کانادا از طریق پناهندگی

 پناهندگی اجتماعی

در این شکل از پناهندگی، شخصی که متقاضی پناهنده شدن به کشوری است برای داشتن زندگی بهتر و برخوداری از رفاه نسبی بیشتر اقدام به پناهندگی می­ کند. این فرد باید بتواند اثبات کند که زندگی در کشور مبدأ سخت و دشوار است تا با درخواست مهاجرت از طریق پناهندگی وی موافقت شود.

 پناهندگی به علت عضویت در یک گروه اجتماعی خاص

در این شکل از پناهندگی احتمال در خطر افتادن جان فرد به علت علنی شدن عضویت و فعالیت وی در یک گروه اجتماعی خاص وجود دارد.

 پناهندگی نژادی

در این شکل از پناهندگی  در کشور مبدأ به علت تبعیض ­های نژادی مورد آزار و شکنجه قرار می­ گیرد و از این طریق می ­تواند به کشوری دیگر پناهنده شود.

مهاجرت از طریق پناهندگی به خاطر داشتن عقاید سیاسی خاص

در این شکل از پناهندگی جان فرد به علت داشتن عقاید سیاسی خاص و همچنین بیان این عقاید در جامعه به خطر می ­افتد بنابراین درخواست پناهندگی به کشوری را می­ کند.

مهاجرت از طریق پناهندگی به علت داشتن مذهبی خاص

در این شکل از پناهندگی  فرد عقاید مذهبی خاصی دارد که از طرف جامعه مورد قبول نیست در صورتی که جان فرد به خاطر داشتن چنین عقایدی به خطر بیافتد می ­تواند درخواست پناهندگی بدهد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت کانادا از طریق پناهندگی نگاهی بی اندازید.

دو روش اصلی برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی:

دو راه اصلی و عمده برای پناهندگی در کانادا وجود دارد:

 • تقاضای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی  در داخل خاک این کشور
 • تقاضای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی در بیرون از خاک این کشور

تقاضای پناهندگی در داخل خاک این کشور، غالباً در برنامه رسیدگی به پناهندگان وارد شده به این کشور قرار می ­گیرد.

تقاضای پناهندگی در بیرون از خاک این کشور، غالباً در شکل برنامه­ های بشر دوستانه و برای حمایت از افرادی است که مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، امکان به خطر افتادن جان آنها وجود دارد، زندگی سخت و دشواری را پشت سر گذاشته ­اند و مجبور به ترک وطن و فرار از خانه خود شده­ اند. به این عمل اسکان مجدد نیز گفته می­ شود. در اسکان مجدد، افراد به محض وارد شدن به کانادا و پذیرش درخواست آنان از سوی کشور کانادا مورد حمایت قرار گرفته و زندگی جدیدی را شروع می­کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

دولت کانادا و استان‌های آن کمک‌های خصوصی از طرف سازمان‌ها و مردم به مدت یک سال برای مهاجران پناهنده کانادا در نظر گرفته‌اند. این کمک‌ها به افرادی داده می‌شود که توانایی تامین نیازهای خود را ندارند.

با این هدف، دولت کانادا ماهانه هزینه‌ای را جهت تامین غذا و محل اسکان به این افراد می‌دهد. علاوه بر این یک برنامه چند ماهه نیز برای ارائه خدمات به فرد پناهنده از ابتدای ورود در نظر گرفته می‌شود.

که مواردی مثل نحوه ورود و پذیرش متقاضی در بنادر، اقامت موقت، راهنمایی برای یافتن یک مکان جهت اقامت پناهندگان، نیازسنجی فرد، برگزاری کلاس‌های فرانسه و انگلیسی را در بر می‌گیرد. حامیان خصوصی افراد در کنار دولت، در مدت زمانی که از پناهنده‌ها حمایت می‌کنند، حمایت‌های عاطفی خود را از پناهندگان دریغ نمی‌کنند.

نحوه ­ی حمایت از پناهندگان در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

از پناهندگان در کانادا به دو شکل حمایت می شود:

 •   حمایت از طریق حامیان خصوصی
 • حمایت از طریق کمک ­های دولتی

در روش اول، حامیان خصوصی که همان گروهی از مردم کانادا هستند به شکل داوطلبانه اقدام به حمایت از پناهندگان می­ کنند. به این صورت که کلیه هزینه­ های پناهندگان را به مدت یکسال تقبل می­ نمایند.

این هزینه­ ها شامل کلیه هزینه­ های زندگی مثل هزینه خوراک، پوشاک، مسکن، پرداخت آب بها و انرژی­های مصرفی همچون برق و گاز و … می­باشد. از طرفی این حامیان به پناهندگان کمک می­ نمایند تا بتوانند خود را با شرایط زندگی در کانادا تطبیق دهند.

این کمک ­ها بیشتر در قالب آشنایی با سیستم بانکی، نحوه ثبت نام در مدارس، استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی. فراهم کردن یک مترجم حضوری برای برقراری ارتباط بهتر و آسانتر و … می ­باشد. پس از سپری شدن این مدت زمان این کمک ­ها قطع می­ گردد. فرد باید توانسته باشد در طول این مدت به استقلال مالی رسیده و از پس هزینه زندگی خود و خانواده­اش بربیاید.

روش دوم

در روش دوم یعنی حمایت از طریق کمک­ های دولتی، متقاضیانی هستند که توسط حامیان خصوصی حمایت نمی­ شوند. این افراد ناچار هستند که از دو راه وارد کشور کانادا بشوند:

 • به محض ورود به کانادا در پناهندگی خود را مطرح کرده و تمامی مدارکی که برای اثبات ادعایشان لازم است در مدت 15 روز تکمیل کرده و تحویل بدهند.
 • از طریق اداره پناهندگی کانادا درخواست خود را مبنی بر مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی با در دست داشتن تمامی مدارک مطرح نمایند.

دولت کانادا موظف است که این مدارک را ظرف مدت زمانی مشخص بررسی کرده و نتیجه را اعلام نماید. در صورتی که با درخواست فرد موافقت نشود، وی باید خاک کانادا را ترک نماید. در صورتی که با درخواست وی موافقت شد، دولت کانادا به مدت یکسال از وی حمایت می­ کند.

شرایط پناهندگی در کانادا

کانادا  کشوری می‌باشد که سالانه افراد بسیاری را تحت عنوان پناهنده به خاک خود راه می‌دهد و آن‌ها را تحت حمایت‌های مالی، پزشکی و… قرار می‌دهد. این کشور به دلیل اتفاقاتی که در سال 2015 رخ داد. بیشتر از کشورهای سوریه و افغانستان پناهندگانی را مورد حمایت خود قرار داد.

افرادی به عنوان پناهنده به کشورهایی همچون کانادا می‌روند که از سمت دولت کشور خود آزار و اذیت شده باشند و به همین خاطر کشور خود را ترک و به کشور کانادا پناه می‌برند.

شرایط پناهندگی در کانادا برای هر فردی با توجه به شرایط فردی‌اش متفاوت می‌باشد و البته کمی دشوار.

راه های اقدام برای پناهندگی

یکی از این روش‌ها این می‌باشد که فرد متقاضی مهاجرت به کانادا  از طریق پناهندگی می‌تواند خود را به خاک کانادا  برساند. و زمانی که به خاک کانادا رسید برای پناهندگی درخواستی به دولت کانادا تنظیم کند.

زمانی که ویژگی‌های فرد متقاضی پناهندگی توسط افسر مهاجرت تائید شد. و مشخص شد که فرد شرایط پناهندگی در کانادا  را دارد در آن زمان تقاضای و درخواست فرد به اداره مهاجرت و سازمان پناهندگی کانادا  ارسال می‌شود. باید متذکر شویم که افسر نقش تعیین کننده‌ای در رد یا صلاحیت پرونده پناهندگی شما دارد.

نوع دیگری از شرایط پناهندگی در کانادا وجود دارد که متقاضی درخواست خود را از خارج کانادا  اعلام می‌کند و آن درخواست توسط سازمان اداره مهاجرت بررسی می‌شود و اگر صلاحیت پناهنده شدن را داشته باشد می‌تواند به کانادا  بیاید.

پناهندگی کانادا با ویزای توریستی

افرادی که ویزاهای توریستی را دریافت می‌کنند، دو حالت دارند یکی اینکه فرد تنها قصدش از دریافت ویزای توریستی سفر و گردش می‌باشد.  دیگری این است که می‌خواهد با خانواده خود دیدار کند و در بعضی مواقع نیز قصد فرد از دریافت ویزای توریستی انجام بیزنس می‌باشد.

حال افرادی در این میان هستند که می‌خواهند پناهندگی کانادا با ویزای توریستی را به دست بیاورند. باید به این افراد که متقاضی پناهندگی کانادا با ویزای توریستی می‌باشند. عرض کنیم که این روش کاملاً اشتباه می‌باشد و میزان درصد احتمال به نتیجه رسیدن پناهندگی کانادا با ویزای توریستی بسیار پایین می‌باشد و مهاجرت به کانادا  از طریق پناهندگی و به واسطه‌ی ویزای توریستی کاملاً ریسکی می‌باشد.

پس به هیچ عنوان موسسه ما مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی و پناهندگی کانادا با ویزای توریستی را پیشنهاد نمی‌کند و برایتان راه‌های قانونی و مناسب‌تری با توجه به شرایطتان پیشنهاد می‌کنیم.

مقاله پیشنهادی: اخذ اقامت قانونی کانادا

وکیل پناهندگی در کانادا

پناهدگی در کانادا  شرایط خاصی را دارد و گاهی این شرایط برای افراد کمی دشوار می‌باشد. که نیاز افراد به فردی که بتواند تمامی کارها را به نحو احسنت انجام دهد ضروری حس شود،

به همین خاطر متقاضیان که از شرایط پناهندگی در کانادا  اطلاع چندانی ندارند و می‌خواهند. که هرچه سریع‌تر و بدون دردسر پناهندگی کانادا  را کسب کنند . باید وکیل پناهندگی در کانادا  را که مورد اعتماد نیز می‌باشد. انتخاب کنند تا با شرایط پناهندگی در کانادا  به صورت کامل اطلاعات داشته باشد و فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا  از طریق پناهندگی می‌باشد، را بدون هیچ مشکلی به هدفش که پناهندگی کانادا  می‌باشد برساند.

وکیل رایگان

داشتن وکیل پناهندگی در کانادا شاید به نظر امری بیهوده به نظر برسد. زیرا دولت کانادا در صورت وجود هر مشکلی در امور برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی، وکیل‌های مهاجرتی رایگان انتساب می‌کنند تا مشکلات پناهندگان کانادا  را برطرف کند.

اگر شما وکیل پناهندگی در کانادا را استخدام کنید، در قبال کار هزینه‌ای پرداخت کنید باید بدانید که وجود وکیل پناهندگی در کانادا چندان تاثیری در روند کاری شما نخواهد داشت. و سرعت کار بیشتر نخواهد شد.

فقط می‌توانید برای اینکه به پر کردن فرم‌ها به مشکل نخورید از وکیل پناهندگی در کانادا  استفاده کنید. همچنین به کار بردن درست اصطلاحات حقوقی زمانی که با سفارت مکاتبه می‌کنید. از وکیل پناهندگی در کانادا می‌توان در این زمینه‌ها استفاده نمود.

و گرنه در کل نیازی به وکیل پناهندگی در کانادا نبوده و دولت کانادا به امور پناهندگان رسیدگی می‌کند.

معایب پناهندگی در کانادا

فرایند ثبت و تایید درخواست پناهندگی کانادا، فرایندی سخت است. که ممکن است به نتیجه نرسد و کشورهای مقصد نیز ممکن است به احتمال زیاد به نتیجه نرسیده و با درخواست پناهندگی فرد موافقت نکنند.

به این شکل اگر متقاضی تنها به دلیل علاقه به مهاجرت به کانادا دست به چنین اقدامی زده باشد و شرایط پناهندگی را نداشته باشد. بهتر است این روش را برای مهاجرت خود انتخاب نکند .پناهندگی در کانادا در شرایطی باید صورت گیرد که فرد در شرایط دشوار قرار گرفته و آن را به عنوان تنها راه خود برای فاصله گرفتن و نجات از دشواری بداند. زیرا پناهندگی در کانادا در سال اول، سختی‌های بسیاری برای فرد به دلیل مجاز نبودن به کار کردن خواهد داشت.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1. پناهنده کیست؟

 • در 28جولای 1951 کنوانسیون بین‌المللی ژنو جهت حمایت از پناهندگان کلیه کشورهای جهان تشکیل شد. در کنوانسیون تعریف دقیقی از پناهندگی ارائه شده است که طبق آن پناهنده شخصی است که به دلیل مشکلاتی که در جامعه خود دارد امنیت جانی و اجتماعی ندارد و به همین دلیل به کشورهای دیگر پناهنده می‌شود.

2. چه مشکلی برای پناهندگی کانادا با ویزای توریستی پیش خواهد آمد؟

 • وقتی ویزای توریستی دریافت کرده اید، مسلما مدارکی برای دریافت آن به دولت کانادا و سفارت کانادا  تحویل می‌دهید.  اگر شما به کانادا با ویزای توریستی بروید و در آنجا درخواست پناهندگی بدهید، مطمئنا زمانی که اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا مدارک شما را رسیدگی کند و متوجه شود که شما به صورت قانونی وارد خاک کانادا  شده‌اید بدون تردید درخواست پناهندگی شما را رد خواهد کرد.

3. چرا دریافت ویزای توریستی برای ایرانیان در بعضی کشورها دشوار شده است؟

 • دلیل این موضوع این است که متاسفانه بعضی از ایرانیان با دریافت ویزای توریستی اقدام به پناهندگی در این کشورها می کنند و همین موضوع دریافت ویزای توریستی را برای ایرانیان سخت کرده است.

4. چه مدت دولت کانادا از پناهنده حمایت میکند؟

 • سقف این حمایت فقط 12 ماه است و در طول این مدت فرد باید بتواند به استقلال مالی برسد، تا بتواند از پس هزینه­ های زندگی خود و خانواده­اش برآید.

5. یک پناهنده پس از چه مدت میتواند کار کند؟

 • افراد پناهنده به کشور کانادا تا زمانی که با درخواست آنها از طریق پناهندگی موافقت شود. در مدت زمان کمتر از180 روز حق کار کردن در این کشور را ندارند، اما بعد از گذشت این مدت، با دریافت اجازه از این کشور، می‌توانند به کار مشغول شوند. دولت کانادا نیز تا زمانی که تمکن مالی آن ها مشخص شود از آنها حمایت می‌کند.

6. هزینه ی پناهندگی در کانادا چه میزان است؟

 • هزینه های این روش اصلا پایین نیست. بلکه با این مبلغ میتوان به روش های دیگر مهاجرت کرد. ضمن اینکه مهاجرت از این روش علاوه بر هزینه های مالی ممکن است. هزینه های جانی و روانی نیز در بر داشته باشد که جبران ناپذیر اند.

7. شرایط مهاجرت از طریق پناهندگی چیست؟

 • طبق تعاریف بین المللی کسانی که دارای مشکلات سیاسی و اجتماعی و عقیدتی هستند. و یا بیم از دست دادن جانشان را دارند با پناهندگی از شرایط پیش آمده به کشوری دیگر فرار می کنند.

8. چه روش هایی برای  جایگزینی پناهندگی وجود دارد؟

 • روش های همچون مهاجرت از راه تحصیل، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و … .
2.6/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. رامین گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدون بعداز قبولی در دادگاه پناهندگی در تورنتو میشود قبل از دریافت کارت pr به کشور دیگر سفر کرد یانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *