استرالیا, مهاجرت

مهاجرت به استرالیا از طریق کار چگونه است؟

مهاجرت به استرالیا از طریق کار چگونه است؟
یکی از کشورهای بزرگ و مهاجر پذیر در دنیا استرالیا است که مهاجرت به استرالیا از طریق کار در اولویت انتخاب سازمان اشتغال این کشور و همچنین محبوب بین متقاضیان مهاجر و اخذ اقامت دائم است. مهاجرت به استرالیا از طریق کار بنا به حرفه و تخصص افراد انجام پذیر است.
دلیل انتخاب این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، بزرگ بودن، جمعیت مناسب، وسعت بالا، دومین کشور پهناور جهان، وضعیت اقتصادی تحسین پذیر، فرهنگ و قدمت بومی بالا، جاذبه های طبیعی چشم گیر، دارا بودن دانشگاه ها و مدارس پیشرفته و بروز، آب و هوای متناسب و در در کل شرایط بسیار مناسب مهاجر پذیر بودن آن است.
مهاجرت به استرالیا از طریق کار به دلیل اقتصاد بزرگ و برتری که استرالیا در تمام جهان دارد روز به روز در حال گسترش است و مردم کشورهای زیادی هم‌چون ایران با دارا بودن شرایطی که در ادامه ذکر خواهد شد، از این روش مهاجرت استقبال می کنند.

مهاجرت به استرالیا

درآمد و ثروت این کشور از ذخایری همچون: نفت و گاز، فناوری و تکنولوژی، کشاورزی، تحصیلات بالای مردم و … می باشد. بیکاری در این کشور بسیار پایین است و تقریبا کمتر از 5% است.
همین امر می تواند امتیاز مهاجرت به استرالیا از طریق کار را نسبت به سایر کشورها، برای متقاضیان مشتاق و جویای کار و زندگی بهتر، بالا ببرد.
کشور استرالیا خود شامل ایالات مختلفی است که هر کدام مرکز جداگانه دارند و همه آن ها با توجه به حرفه و مهارت افراد مهاجر، پذیرای مهاجرین هستند.
یکی از این ایالات، نیوسالت ولز  New South Wales است که جزء بزرگترین و با قدمت ترین شهرهای کشور استرالیا است. نام پایتخت این شهر سیدنی می باشد. نام ایالات دیگر این کشور به شرح زیر است:

1

ایالت ویکتوریا با پایتخت ملبورن

2

ایالت کویینزلند با پایتخت بریزبین

3

ایالت استرالیای غربی با پایتخت پرت

4

ایالت استرالیای جنوبی با پایتخت ادلاید

5

قلمرو شمالی استرالیا با پایتخت داروین

6

 قلمرو پایتخت استرالیا با پایتخت کنبرا

قابل ذکر است که استرالیا عضو کشورهای مهم زیر نیز می باشد:
 1.  سازمان ملل متحد
 2.  گروه بیست
 3.  اتحادیه کشورهای مشترک

روش های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار چگونه است؟

مهاجرت به استرالیا از طریق کار چگونه است؟

روش های مهاجرت به استرالیا و گرفتن اقامت دائم در این کشور مختلف است که هر متقاضی مهاجرت، بسته به شرایط خود یکی از روش ها را انتخاب می کند. برای مهاجرت به استرالیا داشتن یکی از ویزاها از جمله ویزای تحصیل، ویزای کار، ویزای تحصیل و … الزامی است.
 روش های مهاجرت به استرالیا به قرار زیر است:
 •  مهاجرت به استرالیا از طریق کار و نیروی حرفه ای و متخصص
 •  مهاجرت به استرالیا از طریق تجارت
 •  مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
 •  مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گزاری
 •  مهاجرت از راه کار آفرینی
 •  مهاجرت های خانوادگی
در میان روش های مهاجرت به استرالیا که در بالا ذکر شد، مهاجرت به استرالیا بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و اخذ اقامت دائم از طریق کار نسبت به سایر روش ها متداول تر و پر طرفدار تر است.

روش های مهاجرت به استرالیا از طریق کار

درست است که هر کشوری سخت گیری های خود را در پذیرش مهاجرین و تخصص افراد دارد، اما آنچه مهم است داشتن مهارت و تخصص شما است که اگر به خود مطمئن باشید.
به سرعت می توانید در پروسه ای کوتاه به اقامت دائم فکر کنید. در نتیجه می بایست سابقه کاری، حرفه ای و تخصص خود را به اثبات برسانید تا در مدت زمان کمی قادر به گرفتن اقامت در ایالات استرالیا شوید.

انواع ویزای کار کشور استرالیا

 1.  ویزای 186 مربوط به وجود اسپانسر شغلی
 2.  ویزای 187 مربوط به اقامت دائم به کمک کارفرما در شهرهای کم جمعیت
 3.  ویزای 189 برای مهارت و تخصص مستقل و شخصی متقاضی
 4.  ویزای 489 از طریق اسپانسری خویشاوندان
 5.  ویزای 476 ویژه افرادی که از دانشگاه های معتبر فارغ التحصیل شده اند.
 6.  ویزای 485 مربوط به افرادی ک از دانشگاه های کشور استرالیا فارغ التحصیل شده اند.

مشاغل پر تقاضای استرالیادر سال 2022

برخی شغل ها در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده اند که از این میان می توان به ترتیب به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تحلیل گری مالی و تجاری پر تقاضا ترین شغل در این جدول بوده است.
 2. تحلیل گری داده ها نیز از جمله پر تقاضا ترین مشاغل استرالیامی باشد.
 3. تحلیلگران بازار های دیجیتالی نیز از تقاضای بالایی برخوردار بوده اند.
 4. متخصصان سایبری و امنیت مجازی
 5. مدیران کارآمد و توسعه کسب و کار
 6. مدیران بخش منابع انسانی
 7. مدیران اجرایی در تمامی زمینه ها
 8. مدیران سایت و قرار داد ها و بررسی پروژه ها
 9. مشاغل مربوط به مدیریت معماری
 10. معلمان و کار آموزان دوره ابتدایی

از بین لیست مشاغل مورد نیاز استرالیامشاغل ذکر شده از 10 شغل پر تقاضا ارزیابی شده اند که افراد بسیاری در این مشاغل پذیرفته و در حال خدمات رسانی هستند.

لیست های مشاغل در استرالیابه 3 صورت می باشند که هر کدام مشاغل خاصی را به اطلاع می رسانند.

 • لیست شماره 1 مشاغل مربوط به مهندسی، پزشکی و کامپیوتر را در خود جای داده است که متقاضیان با داشتن هر نوع ویزای کاری استرالیا می توانند اقدام به انتخاب یکی از این مشاغل نمایند.
 • جهت انتخاب مشاغل لیست شماره 2 باید فرد متقاضی کار فرمایی جهت حمایت از خود داشته باشد که در قالب ویزا های ساب کلاس 190، 489، 186و187 می تواند اقدام به انتخاب یکی از مشاغل نماید.
 • مشاغل موجود در لیست شماره 3 نیز فقط قابلیت انتخاب برای افرادی را خواهند داشت که می خواهند در شهر کم جمعیت مشغول به کار کردن شوند.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی لیست مشاغل کاری استرالیا مراجعه کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

همان طور که گفته شد: گزینه های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا و گرفتن اقامت دائم وجود دارد که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند. شرایط مهاجرت برای اشخاصی که علاقه به زندگی دائم در این کشور بزرگ را دارند دارای ضوابطی است که مورد توجه کارفرمایان این کشور است.
 به دلیل رشد قوی اقتصادی کشور استرالیا، نرخ پایین بیکاری، کسب و کار بهتر، فرصت های شغلی متعدد، وجود اسپانسرهای شناس، روش مهاجرت به استرالیا از طریق کار انتخاب بیشتر مهاجرین نیز است.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار چگونه است؟

مهاجرت به استرالیا از طریق کار چگونه است؟

در این قسمت به شرایط مهاجرت به استرالیا و داشتن تخصص و مهارت شغلی و اخذ ویزای کار کشور استرالیا خواهیم پرداخت.
 •  پذیرش شما از طریق کارفرما و یا کسب امتیاز 65 به طور مستقل
 •  وجود خویشاوند در ایالات استرالیا
 •  داشتن مدرک تحصیلی مهندسی از دانشگاه های معتبر و بزرگ ایران
در حالت کلی اگر یک کارفرما در یکی از شهرهای پرجمعیت یا کم جمعیت با مهاجرت شما موافقت کرد که به عنوان حمایت گر شما به خاطر تخصصتان، باشد باید از روش ویزای 186 اقدام به مهاجرت فرمائید.
اما اگر خودتان آن قدر تخصص دارید که می توانید تمام 65 امتیاز را که مربوط به مهاجرت به استرالیا که شامل تحصیل، سن، زبان و تسلط بر انواع زبان ها، شرایط تحصیل و سن همسر، سابقه کار و داشتن مهارت شغلی، است را کسب نمایید به کمک ویزای 189 اقدام نمایید.
در صورتی که اسپانسری حامی شما باشد، می تواند 5 امتیاز را برای شما به  ارمغان آورد. اگر اقوام و خویشاوندی در استرالیا داشته باشید که اسپانسر شما باشد شما قادر می شوید 10 امتیاز از این 65 امتیاز مستقل را کسب کنید و بعد از دو سال اقامت دائم اخذ نمایید.
هر چه شما در تخصص خود ماهر تر باشید و خود را به کارفرما ثابت کنید شانس بیشتر همراه شما خواهد بود و می توانید در مدت زمانی کم زندگی عالی با شرایط شغلی خوب و مناسب را در کشور بزرگ استرالیا تجربه کنید.
 نکته بسیار مهم در خصوص مهاجرت کمک و مشاوره از مشاورین مهاجرت و وکلای با سابقه است تا با ارائه راه حل های مناسب امور مهاجرت به استرالیا از طریق کار را برای شما فراهم نمایند.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1.مدرک زبان مورد نیاز برای کار در استرالیا چیست؟

 • برای کار در استرالیا نیاز به حداقل مدرک و نمره 6 آیلتس دارید.

2.هزینه ی زندگی در استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه ی زندگی در استرالیا به عوامل بسیاری بستگی دارد که به طور میانگین برای یک نفر در ماه چیزی حدود 4 هزار دلار خواهد بود.

3.امتیاز مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری استرالیا چند است؟

 • برای دریافت ویزای کاری استرالیا از طریق امتیاز بندی نیاز است تا حداقل 65 امتیاز کسب کنید.

4.میزان درآمد در کشور استرالیا چگونه است؟

 • با توجه به نوع شغل میزان درآمد متفاوت است ولی به طور میانگین چیزی حدود 80 هزار دلار در سال است.

5.چه افرادی امکان دریافت پیشنهاد کاری را دارند؟

 • افرادی که زمینه ای خاص تخصص و مهارت دارند از طریق کارفرما از طرف دولت یا ایالتی که نیاز به نیروی کار دارد دعوت به کار می شوند.

6.فردی که ویزای کاری استرالیا را دریافت کند میتواند با خود همراه داشته باشد؟

 • داشتن همراه در ویزای کاری به نوع ویزا و شرایط آن بستگی دارد. در بعضی امکان دریافت همزمان ویزای همراه وجود دارد و در برخی دیگر فرد متقاضی پس از ورود به استرالیا می تواند برای همراه درخواست دهد.

7.مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا چیست؟

 • گذرنامه ای با حداقل 6 ماه اعتبار، عکس، بیمه ی درمانی و  مسافرتی، فرم ارزیابی شخصیت، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، فرم ارزیابی مدرک تحصیلی.

8.چگونه می توان در استرالیا به دنبال کار گشت؟

 • برای پیدا کردن کار مناسب می توانید از سایت های کاریابی و فضای مجازی کمک بگیرید و رزومه ی خود را برای آن‌ها ارسال کنید تا مورد بررسی قرار بگیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *