تحصیلی, مجارستان

دانشگاه های  مجارستان

در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص دانشگاه های  مجارستان در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.مجارستان یکی از زیباترین قدرتمندترین کشورهای اروپای مرکزی می باشد هم چنین این کشور از نظر سطح آموزشی و مراکز آموزشی در منطقه حرف اول را می زند چرا که با داشتن کالج هایی با امکانات عالی و درجه یک و ارائه استادهایی مجرب و فوق تخصص توانسته است نام خود را در لیست بهترین دانشگاه های اروپایی ثبت کند.

در تمامی دانشگاه های  مجارستان دانشجویان غیر بومی امکان تحصیل در رشته متنوعی را دارا می باشند. ما در این مقاله سعی بر معرفی بهترین و برترین دانشگاه های مجارستان را داریم تا از این طریق بتوانیم دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در مراکز تحصیلی مجارستان هستند را بیشتر راهنمایی کنیم.

در دانشگاه  مجارستان دروس به 6 زبان تدریس می شود. که تنها دانشگاه 6 زبانه قاره اروپا می باشد دانشجویان غیر بومی می توانند با انتخاب زبان مدنظرشان از این دانشگاه پذیرش گرفته و در آن مشغول به تحصیل باشند هم چنین این دانشگاه فرصت های تحقیقاتی زیادی به دانشجویان خود اختصاص می دهد که این مورد یکی از امکانات برتر این دانشگاه می باشد.

از دیگر افتخارات این دانشگاه 6 زبانه می توان به کسب جایزه نوبل اشاره نمود. کشور  مجارستان با داشتن دانشگاه های نمونه یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل بوده و از این رو هر ساله بر تعداد متقاضیان اخذ پذیرش دانشگاه های  مجارستان افزوده می شود.

دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

اگر بخواهیم یکی از معروف ترین و قدیمی ترین دانشگاه های مجارستان را معرفی کنیم می توان در ابتدا به دانشگاه  بین المللی فنی و مهندسی بوداپست اشاره کرد. این دانشگاه در سال 1782 تاسیس شده است و به زبان های مختلفی از جمله ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی، روسی و انگلیسی در انواع رشته های گوناگون تدریس می شود.

هزینه تحصیل در این دانشگاه با توجه به هر مقطع تحصیلی متفاوت می باشد برای مثال: شهریه تحصیلی در مقطع لیسانس حدود 6000 یورو و در مقطع ارشد مبلغی در حدود 7000 تا 9000 یورو است. در این دانشگاه بهترین و برترین امکانات آموزشی برای دانشجویان بومی و غیر بومی ارائه می شود و یکی از دلایل مهم جذب دانشجویان به این دانشگاه معروف وجود همین امکانات و خدمات عالی می باشد.

دانشگاه فنی مهندسی میشکولس

دانشگاه فنی مهندسی میشکولس از قدیمی ترین دانشگاه های  مجارستان بوده و در جنوب  مجارستان در شهر میشکولس قرار دارد. برای تحصیل در تمامی رشته های این دانشگاه  بایستی تسلط کامل به زبان مجاری و انگلیسی داشته باشید.

این دانشگاه در مرز کشور کرواسی واقع می باشد و رشته های تحصیلی هنر و موسیقی و حقوق و هم چنین گروه های تحصیلی فنی و مهندسی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه فنی مهدنسی میشکولس یکی از پر پذیرش ترین دانشگاه های  مجارستان بوده و هر ساله دانشجویان غیر بومی بی شماری را در خود جای می دهد.

شما نیز می توانید در این مرکز آموزشی معتبر و درجه یک در هر مقطع تحصیلی لیسانس، ارشد و دکتری به تحصیل مشغول باشید. البته توجه داشته باشید که هر یک از دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجویان غیر بومی شریاط و قوانین خاص خود را دارا می باشند که شما بایستی تمامی شرایط الزامی را دارا باشید.

هزینه زندگی و تحصیل در شهر میشکولس بسیار مناسب و پایین بوده و می توان گفت شهریه تحصیل در مقطع لیسانس در این دانشگاه حدود 6000 یورو می باشد و این موضوع یکی از مزیت های تحصیل و اقامت در شهر میشکولس است.

کالج بین المللی بوداپست

یکی دیگر از دانشگاه های  مجارستان کالج بین المللی بوداپست می باشد که از جمله قدیمی ترین موسسات اموزشی عالی در این کشور است و توانسته است نام خود را در لیست بهترین دانشگاه های مجارستان ثبت نماید. هم چنین در این دانشگاه دوره های آماده سازی نیز برگزار می شود. از این رو یکی از بهترین و معتبرترین کالج های اروپایی به شمار می آید. توجه داشته باشید شهریه دوره تحصیلی در دانشگاه بین المللی بوداپست حدود 6000 یورو می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست یکی دیگر از دانشگاه های  مجارستان می باشد. اگر قصد دارید در یکی از معتبرترین دانشگاه های  مجارستان به تحصیل مشغول باشید این دانشگاه بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست از برترین دانشگاه های علوم پزشکی در اروپا مرکزی می باشد که در پایتخت  مجارستان قرار دارد و به اسم پروفسور سملوایز بوده و هم چنین مورد تائید کشور ایران می باشد. شما با انتخاب این کالج برای ادامه تحصیل در هر مقطعی بایستی به زبان های آلمانی، انگلیسی و مجاری تسلط کامل داشته باشید. از رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف در این دانشگاه معروف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

رشته ی پزشکی، رشته دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی و تربیت بدنی

دانشگاه علوم پزشکی البرت سنت جورج

از دیگر دانشگاه های  مجارستان می توان به دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورج اشاره نمود. این کالج در شهر زیبای سگد واقع می باشد و یکی از معروف ترین و بهترین دانشگاه های  مجارستان به شمار می آید که در زیباترین مناطق این کشور تاسیس شده است.

سگد شهری در حاشیه رودخانه دانوب می باشد رتبه دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورج 200 بوده و بهترین و مجرب ترین استادان در این دانشگاه مشغول به تدریس می باشند و تدریس تمامی رشته ها در این کالج به زبان انگلیسی و  مجارستانی می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی پچ

در آخر می خواهیم شما را با یکی از بی نظیرترین و موفق ترین دانشگاه های این کشور آشنا سازیم. دانشگاه علوم پزشکی پچ با داشتن 642 سال قدمت از قدیمی ترین کالج های این کشور می باشد و از جمله پیشرفته ترین کالج ها در قاره اروپا محسوب می شود.

از رشته های ارائه شده در این دانشگاه می توان به سه مقطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و رشته های پزشکی و دندان پزشکی و دارو سازی اشاره نمود. متقاضیان اخذ پذیرش از این دانشگاه در مقایسه با دیگر کالج های  مجارستان بسیار زیاد می باشد.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *