آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان یکی از کشورهای رو به رشد و با آینده ای روشن در همسایگی ایران است. در سالهای اخیر با توجه به نزدیکی و مشابهت فرهنگی زیاد میان مردم آذربایجان و ایران و فرصتهای شغلی مناسب، ایرانیان زیادی به کشور آذربایجان مهاجرت کرده اند. برای کار در جمهوری آذربایجان نیاز به پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آذری دارید. افراد تحصیل کرده و دارای سابقه شغلی در زمینه های مورد نیاز کشور آذربایجان احتمال یافتن شغل بیشتری دارند.

دانستن زبان انگلیسی و آذری از دیگر مواردی است که به افراد در یافتن شغل کمک زیادی می کند. نکته این است که آیا امکان یافتن شغل در جمهوری آذربایجان وجود دارد؟ چگونه می توان شغل مناسبی در آذربایجان پیدا نمود و در صورت اخذ ویزای کار آذربایجان چه مزیت هایی برای فرد وجود دارد. در ادامه به بررسی ابعاد مختلف کار در جمهوری آذربایجان خواهیم پرداخت.

پیدا کردن کار در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای کار در آذربایجان

برای یافتن کار در جمهوری آذربایجان راه های مختلفی وجود دارد. یکی از آنها مراجعه مستقیم به شرکتها و سازمانهای مختلف و تحویل رزومه و مصاحبه است. این روش مستلزم ورود به خاک آذربایجان و جستجوی شرکتهای متعددی است. بدیهی است که این روش وقت و انرژی زیادی از متقاضی می گیرد. روش دیگری که در تمام دنیا مرسوم است استفاده از اپلیکیشن های آنلاین بین المللی مانند لینکداین و سایت شرکتهای مختلف است.

در این روش نیز متقاضی رزومه خود را ارسال و منتظر نتیجه آن خواهد بود. در صورت تمایل کارفرما مصاحبه آنلاین و یا حضوری با متقاضی انجام و در نهایت منجر به اخذ پیشنهاد شغلی می گردد. روش دیگری که برای جستجوی کار در جمهوری آذربایجان متداول است مراجعه به سایت های کاریابی است. فرصت های شغلی متعددی از شرکتهای مختلف به دست موسسات کاریابی می رسد. موسسات کاریابی فرصت های شغلی را با رزومه های موجود مطابقت داده و بهترین موارد را به کارفرما پیشنهاد می دهند. برخی موسسات کاریابی قبل از مصاحبه کارفرما، خود اقدام به مصاحبه شغلی با متقاضیان نموده و ارزیابی اولیه ای انجام می دهند.

در حال حاضر کشور آلمان بهترین شرایط را برای جذب نیروی کار دارد. پیشنهاد ما این است که مقاله ویزای کار آلمان را هم مطالعه کنید.

کارمزد کاریابی ها

برای یافتن کار در جمهوری آذربایجان از طریق موسسات کاریابی متقاضی رزومه خود را به موسسه ارسال و درخواست خود را اعلام می نماید. معمولا کارمزد کاریابی از اولین حقوق دریافت شده توسط متقاضی کسر می گردد. برخی موسسات کاریابی معتبر در آذربایجان شاملBoss.az ،Jobsearch.az ،Socar ،Careers Jobs.Days.az ،Maxi24 ، Human Capital Baku ،HR Company ،Azinka ،Learn4Good ،Career Jet ،Riley Guide، Deloitte و BP است.

متقاضیان با مراجعه به هر یک از سایتهای فوق می توانند لیست مشاغل مورد نیاز را بررسی و رزومه خود را برای کاریابی ارسال نمایند. جستجوی کار در جمهوری آذربایجان برای مشاغل گروه پزشکی، صنایع نفت و گاز و ساخت و ساز وضعیت بهتری نسبت به سایر زمینه های شغلی دارد و متقاضیانی که دارای تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار مرتبط هستند شانس بیشتری برای یافتن شغل دارند. نکته قابل توجه دیگر این است که تحصیل در دانشگاه های آذربایجان به عنوان یک گزینه مهم در یافتن شغل برای متقاضیان بشمار می رود.

بدین ترتیب افراد با اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های آذربایجان می توانند پس از اتمام تحصیل، شغل مورد نظر خود را یافته و ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند.

شرایط اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای کار در آذربایجان

برای اخذ ویزای کار آذربایجان، ابتدا باید پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای آذری داشته باشید. شرایط عمومی متقاضیان برای کار در جمهوری آذربایجان شامل داشتن حداقل سن قانونی برای کار یعنی ۱۸ سال تمام، نداشتن منع قانونی برای خروج از کشور، داشتن پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار، داشتن سلامت کامل جسمانی و روانی به گواهی پزشک و عدم ابتلا به مواردی مانند ایدز و هپاتیت، داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا آذری و داشتن حداقل شرایط و الزامات مورد نیاز کارفرما مانند سابقه کار، تحصیلات مرتبط، سن و اطلاعات علمی است.

کارفرما پس از تایید شرایط متقاضی و در صورت عدم وجود متقاضی آذری برای این موقعیت شغلی، درخواست خود را به تایید اداره کار و مهاجرت آذربایجان رسانده و نسبت به استخدام فرد خارجی اقدام می نماید. متقاضیان پس از اخذ پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرما برای اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان به سفارت و یا کنسولگری آذربایجان در ایران مراجعه می کنند.

از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای کار می توان به پیشنهاد شغلی معتبر، پاسپورت معتبر، مدرک تحصیلی، رسید پرداخت هزینه اخذ ویزا و تکمیل فرم درخواست به همراه مدارک شناسایی، گواهی سلامت پزشکی و عدم سوء پیشینه اشاره نمود. متقاضیان با تحویل مدارک فوق به سفارت درخواست ویزای کار می کنند.

مزیت های کار در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ ویزای کار در آذربایجان

پس از اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان متقاضی باید از اداره مالیات آذربایجان شماره مالیاتی دریافت نماید. ویزای کار متقاضیان معمولا یک ساله و در صورت قرارداد بلند مدت دو ساله صادر می شود. این ویزا قابل تمدید تا پنج سال است. نکته قابل ذکر این است که افراد خارجی که در آذربایجان کار می کنند ابتدا موفق به اخذ اقامت موقت آذربایجان می شوند.

در صورت داشتن شرایط لازم برای اقامت، مجوز در سالهای بعد قابل تمدید است. متقاضیان پس از پنج سال کار در جمهوری آذربایجان می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. در طول اقامت متقاضی در آذربایجان خانواده متقاضی می تواند وی را همراهی نماید.

امکان تحصیل برای متقاضی و خانواده در آذربایجان وجود دارد. متقاصیان پس از پنج سال اقامت موقت و کار و زندگی در کشور آذربایجان می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.  پس از سه سال دیگر پاسپورت آذربایجان را بدست آورند.

اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان با آوات

موسسه آوات با سالها تجربه در اخذ اقامت کشورهای مختلف و آذربایجان و بهره گیری از کارشناسان با تجربه و مجرب در امور مهاجرت خدمات تخصصی به متقاضیان ارائه می نماید. اخذ ویزای کار در  آذربایجان یکی از خدمات تخصصی آوات محسوب می شود.

اگر دارای تخصص و مهارت کافی هستید و تمایل به کار و زندگی در آذربایجان را دارید با کارشناسان اخذ ویزای کار آذربایجان تماس بگیرید. لیست کامل مشاغل مورد نیاز در آذربایجان، شرایط و تخصص های لازم و چگونگی تکمیل مدارک و اقدام برای جستجوی کار در جمهوری آذربایجان را با مشورت با کارشناسان آوات تجربه کنید.

برای مطالعه ی بیشتر توصیه می کنیم به مقاله ی اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار نگاهی بیندازید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *