آذربایجان, تحصیلی

چگونگی پذیرش و تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان

تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان یکی از گزینه های مورد توجه علاقه مندان به تحصیل پزشکی است. کشور آذربایجان پس از استقلال در سال ۱۹۹۱ میلادی، سیستم آموزش عالی خود را طبق استانداردهای اروپا اصلاح نمود. سیستم آموزشی آذربایجان مورد تایید کشورهای اروپایی بوده و مدارک صادره از آن مورد قبول اغلب کشورهای جهان است. آذربایجان دارای تعدادی دانشگاه های دولتی و خصوصی است.

در میان دانشگاه های دولتی این کشور می توان به دانشگاه علوم پزشکی یا دانشگاه طب باکو اشاره نمود که یکی از برترین دانشگاه های جمهوری آذربایجان محسوب می شود. دانشگاه در سال ۱۹۳۰ تاسیس شده و دارای تعداد ۷ دانشکده از جمله دانشکده پزشکی است.

تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان حدود ۶ سال بطول می انجامد. زبان تحصیل در آذربایجان یکی از زبان های آذری، انگلیسی و روسی است. نکته قابل ذکر این است که متقاضیان تحصیل پزشکی در آذربایجان در هر یک از دانشگاه های پزشکی این کشور، امکان ادامه تحصیل در ایران و یا ورود به بازار کار ایران را ندارند.

این موضوع به دلیل عدم تایید مدارک صادره از دانشگاه های آذربایجان توسط وزارت بهداشت ایران است. بنابراین فارغ التحصیلان می توانند در کشور آذربایجان و یا سایر کشورهای جهان به ادامه تحصیل و کار مشغول شوند.

مزیت های تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان

چگونگی اپذیرش و تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان

چگونگی پذیرش و تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان

تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان دارای مزیت های متعددی است. کشور آذربایجان در همسایگی ایران قرار داشته و رفت و آمد به آن برای ایرانیان ساده است. هزینه های تحصیل و زندگی در آذربایجان نسبت به سایر کشورهای اروپایی، آمریکایی و حتی آسیایی پایین تر است. اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های آذربایجان حتی بدون مدرک زبان انگلیسی نیز میسر است.

بدین ترتیب متقاضیانی که مدرک زبان آیلتس ندارند می توانند به مدت ۹ ماه دوره های آموزش زبان را در کالج گذرانده و سپس وارد دانشگاه شوند. طول مدت تحصیل در جمهوری آذربایجان ۶ سال است که دانشجویان به مدت یکسال دوره کارآموزی خود را در آمریکا و یا باکو می گذرانند. این دوره فرصت خوبی برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا است. همچنین متقاضیان پس از اتمام تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان می توانند در جمهوری آذربایجان به کار مشغول شوند.

ادامه تحصیل در آذربایجان

امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های آذربایجان نیز وجود دارد. دانشجویان در جمهوری آذربایجان می توانند انواع کارهای پاره وقت و دانشجویی را تا سقف ۲۰ ساعت در هفته انجام دهند. همچنین امکان بورسیه برای دانشجویان برتر وجود دارد. این بورسیه ها گاهی تا ۱۰۰ درصد هزینه های تحصیل را پوشش می دهند.

پذیرش تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان

برای تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان، دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان بهترین گزینه است. البته دانشگاه های خصوصی مانند دانشگاه نخجوان نیز وجود دارد. دانشگاه طب باکو دارای امکانات متعددی است و با دانشگاه های بزرگ آمریکایی و اروپایی همکاری های علمی و پژوهشی دارد. برای اخذ پذیرش پزشکی جمهوری آذربایجان باید معدل دیپلم خوبی داشته باشید.

معدل بالای پانزده احتمال موفقیت شما را بالا می برد. داشتن مدرک زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه الزامی است. مدرک زبان آیلتس بالای ۵.۵ برای پذیرش مورد نیاز است. متقاضیانی که تمایل به تحصیل پزشکی به زبانهای آذری و یا روسی را دارند باید مدارک نشان دهنده میزان تسلط آنها به این زبان ها را هنگام درخواست پذیرش و ثبت نام ارائه نمایند. ریز نمرات دوره متوسطه که شامل نمرات خوب در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک باشد، از دیگر موارد مهم در اخذ پذیرش دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان است. مهلت زمانی ارسال مدارک به طور معمول تا ماه جون هر سال است.

زمان آغاز سال تحصیلی

زمان شروع سال تحصیلی سپتامبر و هر سال شامل دو ترم است. متقاضیان باید در موعد مقرر درخواست پذیرش خود را ارسال نموده و پس از اخذ پذیرش نسبت به درخواست صدور ویزا اقدام نمایند. پس از اتمام تحصیل پزشکی در آذربایجان، دولت آذربایجان مدت زمان شش ماهه برای فارغ التحصیلانی که تمایل به ماندن در آذربایجان دارند برای یافتن شغل، در نظر می گیرد.

هزینه تحصیل و زندگی در جمهوری آذربایجان

"چگونگی

هزینه تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان نسبت به سایر کشورهای دیگر مقرون به صرفه است. طول مدت تحصیل شش سال بوده و دانشجویان برای سال اول حدود ۵۰۰۰ دلار آمریکا و در سالهای بعد حدود ۴۰۰۰ دلار آمریکا پرداخت می کنند.

امکان استفاده از خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان وجود دارد. با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاه ها، توصیه می شود متقاضیان هنگام درخواست پذیرش، فرم های مربوط به استفاده از خوابگاه را نیز تکمیل نمایند. هزینه زندگی در آذربایجان بسته به سبک زندگی متفاوت است. بطور متوسط هزینه زندگی هر فرد در آذربایجان 300 تا 400 دلار برآورد می گردد.

البته در صورت اسکان در خوابگاه و صرفه جویی این هزینه کاهش زیادی خواهد داشت. امکان انجام کارهای پاره وقت و دانشجویی برای دانشجویان وجود دارد. خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان در محوطه دانشگاه و نزدیک به دانشکده ها قرار دارد.

امکانات خوابگاه ها

سالن غذاخوری، اتاق مطالعه، اینترنت پر سرعت، کتابخانه، آزمایشگاه های مجهز، سالن های ورزشی و مراکز درمانی رایگان از دیگر امکانات دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان بشمار می آیند. هزینه تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار کمتر و ارزان بشمار می رود. از طرفی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر جهان برای فارغ التحصیلان فراهم است.

اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان با آوات

"چگونگی

تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان یکی از گزینه های مورد استقبال افراد خارجی از جمله ایرانیان است. اگر قصد تحصیل پزشکی آذربایجان را دارید می توانید برای اخذ پذیرش دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان اقدام کنید.

دانشگاه های پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان یکی از برترین دانشگاه های آذربایجان است که سطح علمی خوبی دارد. استانداردهای آموزشی این دانشگاه مورد تایید اتحادیه اروپا بوده و با دانشگاه های آمریکایی در ارتباط نزدیک است.

برای اخذ پذیرش دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان و یا سایر دانشگاه های این کشور با کارشناسان آوات تماس بگیرید. کارشناسان آوات با آگاهی کامل از ویژگی ها و شرایط مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه های آذربایجان خدمات حرفه ای و تخصصی به شما عرضه می کنند.

اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در  آذربایجان در طول مدت زمان کوتاهی انجام می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان و سایر دانشگاه های معتبر جهان با آوات تماس حاصل نمائید.

برای مطالعه ی بیشتر نگاهی به مقاله ی شرایط تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان بیندازید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *