آذربایجان, تحصیلی

چگونگی پذیرش و تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان

چگونگی پذیرش و تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان

یکی از رشته های پرطرفدار گروه علوم پزشکی داروسازی است. این رشته در کنار رشته های پزشکی و دندانپزشکی جزو رشته های محبوب و پرتقاضا است. با توجه به سطح علمی قابل قبول و استانداردهای آموزشی دانشگاه های آذربایجان افراد خارجی زیادی برای تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان ابراز تمایل نشان می دهند. دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان دارای هفت دانشکده است که یکی از آنها دانشکده داروسازی است. علاقه مندان به تحصیل داروسازی در آذربایجان می توانند پس از اخذ پذیرش نسبت به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان اقدام نمایند. طول مدت تحصیل پنج سال و زبان های تدریس انگلیسی، آذری و روسی است.

دانشگاه های داروسازی آذربایجان

تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان امکان برخورداری از فرصت های پژوهشی و شغلی متعددی را برای دانشجویان فراهم می سازد. دانشجویان در طول مدت تحصیل همکاری های علمی و پژوهشی با آزمایشگاه های مجهز دانشگاه های معتبر جهان و موسسات و شرکتهای تحقیقاتی داروسازی خواهند داشت.

برای تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان می توان علاوه بر دانشگاه دولتی طب باکو، در دانشگاه های خصوصی مانند دانشگاه نخجوان نیز تحصیل نمود. هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی نخجوان بالاتر بوده و از نظر رتبه علمی پایین تر از دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان است.

شرایط تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان

چگونگی پذیرش و تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان

چگونگی پذیرش و تحصیل داروسازی در آذربایجان

برای تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان باید مدرک نشان دهنده میزان تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید. معمولا مدرک آیلتس با حداقل نمره ۵.۵ مورد نیاز است. از دیگر مدارک مورد نیاز معدل دیپلم متوسط به بالا و ریز نمرات خوب در دروس مهمی مانند زیست شناسی، فیزیک و شیمی است. متقاضیان پس از ارسال درخواست تحصیل به دانشگاه از طریق وب سایت منتظر بررسی مدارک و اعلام نتیجه می مانند.

مدارک مورد نیاز

پس از اخذ پذیرش با تهیه مدارک مورد نیاز سفارت آذربایجان مانند مدارک نشان دهنده توانایی مالی متقاضی و پرداخت هزینه های صدور ویزا، درخواست صدور ویزای تحصیلی خواهید داشت. نکته قابل ذکر داشتن پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار، انجام آزمایشات پزشکی و گواهی سلامت متقاضی، برگه عدم سوء پیشینه، ترجمه رسمی کلیه مدارک به زبان انگلیسی و تایید دادگستری و وزارت خارجه و در نهایت تحویل مدارک به کنسولگری و یا سفارت آذربایجان در تهران است.

داشتن مدرک زبان آیلتس یکی از شرایط تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان است ولیکن اگر متقاضی مدرک زبان نداشته باشد می تواند در دوره های آموزش زبان انگلیسی شرکت نموده و سپس وارد دانشگاه شود.

مزیت های تحصیل داروسازی در آذربایجان

چگونگی پذیرش و تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان

چگونگی پذیرش و تحصیل داروسازی در آذربایجان

تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان یکی از فرصت های تحصیلی ایده آل برای دانشجویان خارجی تلقی می شود. هزینه تحصیل در دانشگاه های آذربایجان پایین تر از بسیاری کشورهای دیگر است. از طرفی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان دارای اعتبار جهانی است و از استانداردهای بالایی برخوردار می باشد. زبان تحصیل در دانشگاه علاوه بر زبان های آذری و روسی، انگلیسی است.

با توجه به این ویژگی ها همه ساله دانشجویان خارجی زیادی برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان اقدام می کنند. در حال حاضر بیش از هزار دانشجوی بین المللی در این دانشگاه تحصیل می کنند. دانشگاه دارای امکانات علمی، آموزشی، رفاهی و تفریحی زیادی است که در فراهم آوردن محیطی مناسب برای تحصیل دانشجویان تلاش می کند. با تحصیل داروسازی در آذربایجان امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های آذربایجان و سایر دانشگاه های معتبر جهان فراهم می شود.

کار پس از تحصیل در آذربایجان

از طرفی دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیل به جستجوی شغل مورد نظر خود پرداخته و در صورت یافتن شغل ویزای تحصیلی را به کاری تبدیل کنند. از دیگر مزیت های تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان هزینه پایین تحصیل و زندگی است.

رشته های علوم پزشکی اغلب جزو رشته های گران در دنیا هستند ولیکن با تحصیل در آذربایجان می توان با صرف هزینه ای کمتر مدرک معتبری بدست آورد. کشور آذربایجان هم مرز با ایران است و دانشجویان ایرانی می توانند به راحتی در تعطیلات و فرصت های دیگر به ایران تردد داشته باشند. نکته قابل ذکر این است که تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. بدین ترتیب دانشجویانی که تصمیم به بازگشت به ایران را دارند باید این مورد را در نظر داشته باشند.

هزینه تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان

چگونگی پذیرش و تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان

چگونگی پذیرش و تحصیل داروسازی در آذربایجان

هزینه پایین تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان یکی از نقاط قوت آن محسوب می شود. برای تحصیل داروسازی در آذربایجان در دانشگاه معتبری مانند دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان باید مبلغی در حدود ۵۰۰۰ دلار آمریکا برای سال اول و ۴۰۰۰ دلار برای سالهای بعد در نظر داشته باشید. هزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه برای هرسال ۱۰۰۰ منات آذربایجان تخمین زده می شود. خوابگاه در نزدیکی دانشگاه و بیمارستان دانشگاه قرار دارد.

هزینه های زندگی

سایر هزینه های زندگی و تحصیل در آذربایجان شامل هزینه پوشاک، غذا، حمل و نقل، اجاره آپارتمان در خارج خوابگاه، هزینه خرید کتاب و تفریح بسته به نوع زندگی افراد متغیر است. با این حال بطور متوسط مبلغی در حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار آمریکا در نظر بگیرید. تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان امکان شرکت در پروژه های تحقیقاتی با همکاری دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی معتبر بین المللی از کشورهای آمریکا. کانادا، اروپای غربی، روسیه، استرالیا و ژاپن را فراهم می آورد.

بدین ترتیب دانشجویان کار و پژوهش در محیط بین المللی را تجربه می نمایند. از طرفی امکان پیشنهاد کار از سوی موسسات مختلف برای دانشجویان وجود خواهد داشت.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل در جمهوری آذربایجان نگاهی بیندازید.

اخذ پذیرش داروسازی جمهوری آذربایجان با آوات

اگر تصمیم به تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان دارید، می توانید در یکی از دانشگاه های دولتی مانند دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان تحصیل کنید. برای اخذ پذیرش تحصیلی نیاز به داشتن حداقل شرایط مورد نیاز مانند معدل بالا، ریز نمرات خوب، مدرک زبان و توانایی مالی در پرداخت هزینه های تحصیل دارید. برای اخذ پذیرش رشته داروسازی در دانشگاه های آذربایجان با کارشناسان آوات تماس بگیرید.

آوات

آوات با داشتن تجربه تخصصی و عملی در اخذ پذیرش دانشگاه های معتبر آذربایجان در رشته های پرطرفدار از جمله داروسازی، در کمترین زمان ممکن شما را به خواسته خود می رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل داروسازی در جمهوری آذربایجان، چگونگی اخذ پذیرش، مدارک مورد نیاز و آشنایی با دانشگاه های آذربایجان به وب سایت آوات مراجعه کنید. همچنین با برخورداری از خدمات مشاوره تحصیلی آوات می توانید بهترین تصمیم در خصوص ادامه تحصیل داروسازی در دانشگاه های معتبر خارجی را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *