تحصیلی, روسیه

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟

اگر شما می خواهید در کشور روسیه مشغول به تحصیل شوید باید به خوبی در مورد هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه اطلاعات لازم را به دست آورید. در این صورت می توانید با اطلاعات کامل تری وارد دانشگاه های این کشور شوید. بسیاری از افراد هستند که به دنبال دانشگاه های ارزان قیمت برای رفتن هستند و بر همین اساس باید به خوبی دانشگاه های این کشور را شناسایی کنند.

رشته پزشکی یکی از رشته های مورد علاقه افراد می باشد و بر همین اساس باید به خوبی در مورد هزینه های آن هم اطلاعات لازم را داشته باشید و سپس آنها را برای تحصیل خود انتخاب کنید.

کشور روسیه یکی از کشورهای دنیا می باشد که برای تحصیل در رشته پزشکی این کشور را افراد بسیار زیادی انتخاب می کنند. هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر مناسب تر می باشد و شما باید به خوبی در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشید.

در واقع باید بدانید که هزینه های پرداختی در دانشگاه های این کشور ارزان است و به همین دلیل آن را به عنوان سومین کشور ارزان در رشته های پزشکی می شناسند. همین مسئله علاقه جوانان را به تحصیل رشته پزشکی در روسیه افزایش داده است.

البته که باید بدانید هزینه رشته های پزشکی همیشه نسبت به رشته های دیگر تا حدودی بیشتر است.

آشنایی با هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟

اینکه شما چه رتبه و معدلی دارید برای وارد شدن، به دانشگاه های روسیه اهمیت زیادی دارد و باید به این امر توجه بسیار زیادی داشته باشید. شما باید به خوبی بدانید بسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی که انتخاب کرده اید. هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه متفاوت می باشد، به همین دلیل باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

برخی از مهم‌ترین رشته های پزشکی همراه با هزینه هایی که باید پرداخت کنید عبارت می باشد از :

1. داروسازی

طول دوره تحصیلی برای این رشه های 6 تا 7 سال می باشد، که هزینه پرداختی برای آن‌ها را هم باید از 5 تا 7 هزار دلار آماده سازید. دروسی که در این دوره مورد مطالعه قرار می گیرد بیشتر در مورد: زیست شناسی، شیمی و دروس علوم پایه می باشد.

شما باید به خوبی بدانید هزینه هایی که برای تحصیل در این رشته پرداخت می کنید بسیار مناسب می باشد. چرا که دانشگاه های دیگر هزینه های بسیار بیشتری را از شما دریافت می نمایند.

2. دندان پزشکی

شما برای وارد شدن به این مقطع پزشکی باید از همان ابتدای ورودی، رشته پزشکی را سپری نمایید. شما باید آزمون ورودی را در این دوره پزشکی سپری کنید تا بتوانید مشغول به تحصیل گردید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در مورد هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه وجود دارد و شما باید از آن اطلاع داشته باشید این است که به صورت سالانه 3 تا 7 هزار دلار پرداخت نمایید.

این هزینه نسبت به هزینه های دانشگاه های دیگر بسیار مناسب تر است و شما می توانید آن را به راحتی پرداخت کنید.

شما برای تحصیل در این مقاطع باید هم زبان روسی و هم زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزید، مدت زمانی که طول می کشد مدرک خود را در این رشته دریافت کنید 5 ساله می باشد.

3. پرستاری

این رشته از آن دسته رشته هایی می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین مزیت هایی که تحصیل در این رشته دارد این است که هزینه کمتری را برای آن پرداخت خواهید نمود. هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه و در این مقطع نسبت به دوره های پزشکی دیگر بسیار مناسب تر می باشد. دوره ای که باید برای درس خواندن در این رشته بگذرانید 4 ساله می باشد.

هزینه های پرداختی شما هم به طور معمول از 1500 تا 1700 دلار می باشد که آن را باید به صورت سالانه پرداخت کنید، این هزینه نسبت به بسیار یاز هزینه هیا دیگر معقول تر است. البته که شما می توانید در دوره های تخصصی پرستاری هم که 6 ساله است، ثبت نام کنید و در آن رشته ها مشغول به فعالیت باشید.

پذیرش دانشگاه وهزینه های تحصیل پزشکی در روسیه

اگر شما یکی از متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی هستید و می خواهید در کشور روسیه مشغول به درس خواندن شوید. باید بدانید که بهتر است نسبت به هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه اطلاعات تان را افزایش دهید.

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟

همانطور که بیان نمودیم شما به خوبی با هزینه های تحصیل در این کشور آشنایی لازم را به دست آوردید و متوجه شدید که هر دوره دانشگاهی به چه هزینه و مبلغی نیاز دارد.

بعد از اینکه به خوبی در مورد هزینه های دانشگاه اطلاعات لازم را به دست آوردید. باید برای دریافت ویزا اقدام نمایید، ویزای دانشجویی یکی از مهم‌ترین ویزاهایی می باشد که شما باید آن را دریافت کرده تا بتوانید وارد دانشگاه های این کشور شوید.

مدارکی را که شما باید برای دریافت ویزا آماده سازید عبارت می باشد از :

  1. فرم کامل شده ای را که خودتان تکمیل کرده اید و مربوط به درخواست پذیرش دانشگاه و یا کالج می باشد را باید تحویل دهید. این فرم یکی از مهم‌ترین مدارک شما می باشد که باید آن را تحویل دهید.
  2.  از پاسپورت خود باید کپی بگیرید و دقت داشته باشید که اعتبار آن دو ساله باشد.
  3.  مدرک دیپلم شما از دیگر مدارک بسیار مهمی است که باید آن را هم تحویل دهید. البته که شما می توانید کپی آن را هم به اداره مهاجرت تحویل دهید.
  4.  هزینه دعوتنامه خود را هم باید به سفارت برای دریافت ویزای دانشجویی تحویل دهید. این هزینه به طور معمول 400 دلار است.
  5.  هزینه پیک را هم که به مبلغ 100 دلار می باشد را باید تحویل سفارت دهید.

شما برای پرداخت هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه می توانید از روش های الکترونیکی متنوعی که وجود دارد استفاده کنید. بعد از پرداخت هزینه های خود باید رسید خود را از طریق ایمیل و یا فکس ارسال نمایید. تا دانشگاه آن رسید پرداختی شما را داشته باشد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *