ویزای شنگن

گرفتن ویزا شینگن تضمینی

ویزای شینگن یکی از ویزای های معتبر و معروف است که شاید بارها نامش را شنیده باشید.با دریافت ویزا شینگن تضمینی می توانید به سادگی به 28 کشور اروپایی سفر کنید. شما باید ابتدا به کشوری که ویزای خود را از آن گرفته اید سفر کنید. پس از آن هیچ محدودیتی برای رفت و آمد در سایر کشورهای حوزه شینگن ندارید.در ادامه با شرایط گرفتن ویزای تضمینی شینگن آشنا خواهید شد.با ما همراه باشید.

 

 

انواع ویزای تضمینی شینگن

 

به طور کلی چند نوع ویزای شینگن برای شما وجود دارد که با توجه به هدف شما شامل مراحل زیر است:

 

ویزا تضمینی شینگن نوع A

 

اگر شما نیاز داشته باشید که برای سفر به کشوری دیگر، از فرودگاه یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده کنید؛ می توانید از ویزای تضمینی شینگن نوع A که به آن ویزای ترانزیت فرودگاهی نیز گفته می شود استفاده کنید. در این شرایط می توانید از فرودگاه یکی از 28 کشوری که نام آنها در ویزای شینگن آورده شده است استفاده کنید و به کشور سوم پرواز داشته باشید. توجه کنید که شما در این وضعیت حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت.

 

ویزا تضمینی شینگن نوع B

 

این نوع ویزا مناسب افرادی است که قصد دارند به منظور سفر به یک کشور خاص، از چندین کشور عضو حوزه ی شینگن عبور کنند. معمولا اعتبار این ویزا تضمینی شینگن پنج روز است.ویزای شنگن نوع B به ویزای ترانزیت هم معروف است.

 

ویزا تضمینی شینگن نوع C

 

این نوع ویزا یک اقامت کوتاه مدت را برای شما در کشورهای عضو شینگن مهیا می کند. مدت زمان اعتبار این ویزا با توجه به نوع آن متغیر است و در ویزا ثبت شده است.این ویزا بسته به هدف شما از مسافرت به حوزه شینگن، به سه دسته تقسیم می شود:

 

ویزا تضمینی شینگن یک بار ورود

 

با داشتن این ویزا شما تنها می توانید در محدوده ی اعتبار ویزای خود یکبار به حوزه شینگن مسافرت کنید.در صورتی که پس از ورود به این حوزه از آن خارج شوید؛ حتی اگر اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد، حق ورود مجدد به این حوزه را نخواهید داشت.

 

ویزا تضمینی شینگن دو بار ورود

 

فرق این ویزا با ویزای یکبار مصرف این است که در محدوده ی اعتبار ویزای شینگن، می توانید یک بار از این حوزه خارج و مجددا وارد شوید. پس از خروج دوم حتی اگر اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد دیگر حق بازگشت مجدد به کشورهای حوزه شینگن را ندارید و باید مجددا اقدام به اخذ ویزای شینگن تان نمایید.

 

ویزای شینگن مولتی تضمینی

 

در این ویزا تعداد ورود و خروج محدودیتی ندارد. شما می توانید با اخذ این ویزا، مدت زمان 90 روز را ظرف مدت 6 ماه به صورت پیوسته یا ناپیوسته در کشورهای حوزه شینگن سپری کنید.

 

ویزا تضمینی شینگن نوع D

 

با اخذ این ویزا شما اجازه دارید که در یک مدت زمان مشخص وارد کشورهای حوزه ی شینگن شوید و آزادانه در تمام این کشور ها تردد داشته باشید.این نوع ویزا از محبوبیت بیشتری در مبان سایر ویزاها برخوردار است.

 

عموما افرادی که قصد تحصیل یا کار در یکی از این کشورها را دارند، اقدام به اخذ این نوع ویزای تضمینی شینگن می کنند. این ویزا در صورت لزوم می تواند تمدید شود.

 

 

مراحل اخذ ویزای تضمینی شینگن

 

ویزای شینگن تضمینی

ویزای شینگن تضمینی

 

برای دریافت ویزای تضمینی شینگن شما باید مراحل زیر را به خوبی سپری کنید دریافت این ویزا شامل مراحل زیر است:

 

کشور مقصدتان را مشخص کنید

 

ابتدا باید تعیین کنید که می خواهید از سفارت کدام کشور اقدام به دریافت ویزای شینگن خود نمایید سپس مراحل بعدی را سپری کنید.

 

دریافت وقت سفارت

 

پس از اینکه کشور مورد نظرتان را مشخص کردید، مرحله بعدی اخذ وقت سفارت است.برای مثال اگر می خواهید ویزای تضمینی شینگن فرانسه را دریافت کنید، باید وقت سفارت فرانسه را گرفته و در موعد مقرر در آن سفارت حاضر شوید.

 

آماده کردن مدارک

در این مرحله باید کلیه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا شینگن را آماده کنید.

 

مصاحبه و انگشت نگاری

 

پس از تعیین وقت سفارت آماده کردن مدارک تان، مراحل انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت انجام می شود. پس از آن در حدود دو هفته باید منتظر جواب سفارت باشید.

 

مدارک لازم جهت ویزای شینگن تضمینی

 

ویزای شینگن تضمینی

ویزای شینگن تضمینی

 

با توجه به کشور مقصدتان، این مدارک متفاوت هستند. مدارک مورد نیاز به منظور گرفتن ویزای شینگن برای تمام کشورهای عضو شینگن تا حدود شبیه به هم هستند. البته تفاوت هایی در برخی از جزئیات و مدارک تکمیلی وجود دارند که از جانب مشاوران سفر به شما اعلام می شود.برخی از مدارک لازم جهت ویزای تضمینی شینگن عبارتند از:

 

 • فرم درخواست روادید
 • دو قطعه عکس پرسنلی رنگی با زمینه سفید (عکس پاسپورت و ویزا های قبلی قابل قبول نیستند).
 •  فتوکپی تمام روادید شینگن (گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی) که درای مهر ورود و خروج هستند.
 •  پاسپورت شما باید تا سه ماه بعد از اتمام اعتبار ویزای شینگن، اعتبار داشته باشد.
 • دعوت نامه تکمیل شده
 • اصل و کپی مدارک شغلی تان به همراه ترجمه انگلیسی
 • تاییدیه ی تمکن مالی
 • پرینت گردش سه الی شش ماه آخر حساب جاری با مهر و امضای بانک و با درج ارزش دلاری یا یورویی (این مدارک باید ترجمه شده باشند).
 • ارائه ی مدارک شغلی رسمی نظیر جواز کسب، روزنامه رسمی، فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار یا تحصیل
 • اصل و کپی بلیت مسافرتی یا ارائه ی رزرو آن
 • شناسنامه ی ترجمه شده به همراه کپی از تمام صفحات آن
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی بین المللی، با پوشش حداقل 30000 یورو که کل دوره اقامت متقاضیان را در حوزه شینگن پوشش دهد.
 • موافقت نامه محضری برای مسافرت کودکان الزامی است.
 • زنان خانه دار نیاز است تا مدارک همسر خود به همراه سند ازدواجشان را ارائه دهند.
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *