ازدواج, انگلستان

اخذ ویزای انگلستان از طریق ازدواج

ویزای انگلستان از طریق ازدواج

اخذ ویزای انگلستان از طریق ازدواج یکی از چندین روش مهاجرت به انگلستان می باشد که در ادامه توضیحاتی در مورد این روش بیان خواهد شد. امروزه با سخت تر شدن شرایط مهاجرت به سایر کشور ها به راحتی نمی توان اقامت کشوری های اروپایی را اخذ کرد به همین دلیل چندین روش وجود دارد که از طریق این روش ها در صورت واجد شرایط بودن می توان در خواست اخذ ویزا کرد.

در این قسمت به چند نمونه از این روش ها اشاره می شود:

  1. اخذ ویزای انگلستان از طریق تحصیل
  2.  اخذ ویزای انگلستان از طریق کار 
  3. اخذ ویزای انگلستان از طریق تولد در خاک آن کشور
  4. اخذ ویزای انگلستان از طریق ازدواج

در این مقاله سعی شده است که در مورد اخذ ویزای ازدواج انگلستان، بررسی های کامل صورت گرفته و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

ویزای ازدواج چیست و اخذ ویزای انگلستان از طریق ازدواج چگونه می باشد؟

افرادی که قصد ازدواج با یک شخصی که مقیم کشور انگلیس است و یا تابعه انگلیس است را دارند،  می توانند از طریق روش چهارم یعنی اخذ ویزای انگلستان از طریق ازدواج اقدام کنند و پروسه اخذ ویزای انگلستان برای این شخص بسیار راحت تر از سایر روش ها می باشد.

در واقع ویزای ازدواج اجازه می دهد که افراد برای پیوستن به شریک زندگی خود در کشور محل زندگی او اقدام کنند لازم به ذکر است که با اخذ ویزای ازدواج انگلستان متقاضی علاوه بر اینکه از مزایای زیادی بهره می برد، از دیگر برتری این روش نسبت به سایر روش ها می توان به مقدار مبلغ پرداختی به عنوان مالیات اشاره کرد که کمتر از سایرین می باشد.

روش های اخذ ویزای انگلستان

اخذ ویزای انگلستان از طریق ازدواج نیز همانند سایر روش ها چند نوع می باشد. بدین شکل که فردی که  برای این نوع ویزا اقدام کرده و در دوران نامزدی به سر می برد با فردی که ازدواج رسمی کرده است کمی متفاوت است پس در نتیجه ویزای نوع اول ویزای نامزدی و ویزای نوع دوم ویزای ازدواج می باشد که هر کدام شرایط و ضوابط مخصوص به خود را دارد.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلستان از طریق نامزدی

با توجه به اطلاعات به دست آمده از قوانین حقوقی و مهاجرتی کشور انگلستان افرادی که با یک شهروند انگلیسی نامزده کرده و قصد ادامه زندگی با او در کشور انگلستان را دارند. در این حالت یکی از طرفین که شهروند انگلستان نیست باید تقاضای اخذ ویزای انگلستان از طریق ازدواج را بدهد.

برای این کار در درجه اول نیاز به پر کردن فرم درخواست اخذ ویزا، پاسپورت یا گذرنامه فرد، منبع درآمد مشخص فرد متقاضی و همچنین پرینت حساب های بانکی وی و از همه مهم تر آگاهی از هدف ازدواج آن شخص با شهروند انگلیسی به صورتی که هر دو شخص که نامزد کرده اند باید مشخص کنند که هدف آن‌ها از این ازدواج صرفا اخذ تابعیت برای فرد غیر انگلیسی نباشد که اثبات این ادعا که همچین هدفی ندارند با بررسی هایی که صورت می گیرد انجام می شود و برای افرادی که از طریق ویزای نامزدی اقدام می کنند و در داخل کشور انگلستان هستند این پروسه تا حدودی راحت تر است البته در صورتی که طی مدت زمان اعلام شده برای آن دو فرد باید ازدواج خود را رسمی کنند تا مجوز اقامت در انگلستان را بگیرند.

شرایط مالی دخیل برای اخذ ویزای ازدواج انگلستان

شرایط مالی چه تاثیری در اخذ ویزای انگلستان از طریق ازدواج دارد؟

شرایط مالی شخص درخواست دهنده ویزای انگلستان از طریق ازدواج بدین گونه است که وی باید بتواند اثبات کند که توان این را دارد که از روش های مختلف کار و یا سرمایه ی اولیه از پس مخارج و مایحتاج زندگی یک ساله دو نفر( خود و همسرش) در کشور انگلستان بر بیاید و سالانه حداقل مبلغی که برای زندگی دو زوج مورد نیاز است را کسب کند. پس از اینکه فرد مجوز و یا ویزای اقامت در کشور انگلستان را اخذ کرد از آن پس وی شهروند انگلستان محسوب شده و می تواند در این کشور به تحصیل و یا کار بپردازد.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج انگلستان

شرایط و مدارک قابل قبولی که از طرف سازمان مهاجرت اتباع سایر کشور ها به کشور انگلستان و اخذ ویزای ازدواج انگلستان، طبق قوانین تصویب شده اعلام شده است بدین صورت می باشد که:

زوج باید قبل از پر کردن فرم درخواست ویزا برای گرفتن اقامت در انگلستان و اخذ ویزای ازدواج انگلستان باید به صورت رسمی ازدواج کرده و مدارک آن موجود بوده و ارائه شود و همسر یا شریک زندگی فرد تابعه انگلیس باید به مدت حداقل 2 سال با هم زندگی کرده باشند و این ازدواج به منزله گرفتن اخذ ویزا یا مشارکت مدنی نباشد.

این درخواست اخذ ویزای ازدواج انگلستان می تواند از داخل کشور و یا خارج کشور صورت بگیرد البته در صورتی که هر دو فرد زوج یا زوجه  واجد شرایط ازدواج باشند و شرایط مهم  برای ازدواج عبارتند از:

1)داشتن سن حداقل 18 سال ( یعنی فردی که سن وی زیر 18 سال است فاقد شرایط بوده و تقاضای او رد می شود).

2) یکی از طرفین حتما باید تابعیت انگلستان بوده باشد و شهروند این کشور باشد تا فرد دیگر از طرف او بتواند برای اخذ ویزای ازدواج انگلستان اقدام کند در غیر این صورت هر دو فرد باید از طریق ویزای کاری یا تحصیلی اقدام کرده و پس از سپری کردن مدت زمان تعیین شده در این کشور و پرداخت مالیات در صورت موافقت دولت انگلستان می توانند تقاضای اقامت دائم داده و پس از مثمر به ثمر بودن و گرفتن اقامت دائم می توانند به صورت دائم در کشور انگلستان کار و زندگی کنند.

هر ساله قوانین مهاجرت کشور ها طبق عوامل متعددی متغیر است و برای کسانی که می خواهند برای اخذ ویزای ازدواج انگلستان ثبت نام کرده و درخواست دهند، اما هنوز هم نیاز به راهنمایی بیشتری در مورد مدارک و اسناد لازم دارند ، می توانند از طریق یکی از شعب و موسسات مهاجرتی معتبر و حقوقی که در سراسر کشور دایر بوده و فعالیت می کنند برای مشاوره دقیق تر بهره ببرند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *