اقامت, انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان و مهاجرت به این کشور یکی از گزینه‌هایی است که مورد توجه بسیاری از جوانان و سرمایه‌گذاران قرار دارد. انگلستان در سال‌های اخیر، مهاجران بسیاری در خود جای داده است. این کشور به علت داشتن کیفیت بالای زندگی از کشورهای مهاجرپذیر محسوب می‌‌شود. کشور انگلستان در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری داشته و مهاجرت به آن از راه‌های گوناگون امکان‌پذیر بوده است. گرفتن اقامت انگلستان، گزینه‌ای است که از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و از راه‌های گوناگون قابل دست‌یابی است.

راه‌های گرفتن اقامت انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان از راه‌های گوناگونی قابل دست‌یابی است که در موارد زیر آنها را شرح خواهیم داد.

۱-اقامت انگلستان از طریق کار

برای دریافت اقامت انگلستان از طریق کار، از راه ویزای Tier2 اقدام می کنند. در این نوع ویزا، فرد متقاضی درخواست کار می‌دهد. این در حالی است که شهروند کشور خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس برای کار در انگلستان و اقامت دائم در این کشور، پیشنهاد شغلی می‌دهد. در این نوع از ویزا، شخص دعوت نامه شغلی می‌دهد و به مدت ۹۰ روز مبلغ ۹۴۵پوند را به صورت ماهیانه در حساب خود ذخیره می‌کند. برای دریافت این نوع از ویزا، فرد باید یک نیروی متخصص و یک کارآفرین باشد و چنانچه دارای استعدادی خاص است ویزای مختص ورزشی نیز داشته و فارغ‌التحصیل مقطع دکتری و یا دندان‌پزشکی باشد.

۲-گرفتن اقامت انگلستان از طریق تحصیل

برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، فرد باید حداقل ۳ماه پیش از شروع ترم، اقدام به دریافت ویزا کند و مدت زمان این نوع از ویزا بستگی به دوره تحصیلی و مدت زمان آن برای متقاضی است. با پیدا کردن شغل، فرد می‌تواند مدت زمان این نوع از اقامت را تغییر دهد. برای دریافت اقامت تحصیلی انگلستان باید امتیاز نامه CAS برای متقاضی لحاظ شود. این نوع امتیاز بسته به سن فرد متفاوت است.

۳-مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری

گرفتن اقامت انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری از دیگر گزینه‌ها برای دریافت اقامت است. تاسیس شرکت و کارآفرینی از ویزاهای پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری در این کشور است. چون این ویزا از سیستم امتیازبندی پیروی می‌کند، متقاضی این نوع اقامت باید دارای امتیاز ۹۵ باشد. برای دریافت اقامت انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری، باید در این کشور سرمایه‌ای به ارزش ۲۰۰هزار دلار در بانک‌های معتبر این کشور داشت. داشتن این مقدار پول می‌تواند در حدود ۷۵ امتیاز برای فرد تامین کند، بنابراین این مقدار سرمایه باید متعلق به خود فرد و یا خانواده او بوده و متقاضی بتواند مالکیت خود را در این زمینه اثبات کند. در این نوع سرمایه‌گذاری فرد باید به زبان انگلیسی تسلط داشته و مدارکی برای اثبات آن داشته باشد.

متقاضی اقامت انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری باید توان مالی جهت پرداخت هزینه‌های زندگی خود را داشته و آن را اثبات کند. اگر متقاضی و همراهان وی خارج از کشور انگلستان باشند، مبلغ مورد نظر برای آن‌ها با کسانی که داخل این کشور هستند متفاوت خواهد بود.

۴-اقامت انگلستان از طریق خرید ملک

اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک، یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها در این کشور است. انگلستان شرایط مساعدی برای سرمایه‌گذاری دارد به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در این کشور هستند. با توجه به اینکه واحد پول این کشور از معتبرترین واحدهای پولی جهان است، بسیاری به دنبال اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک هستند.

خرید ملک در انگلستان تنها شامل این کشور نمی‌شود بلکه سایر کشورها را نیز در بر خواهد گرفت. برای خرید ملک در انگلستان، اقدام از طریق نقدی از معامله با رهن و وام بهتر و آسانتر است. این نوع از اقامت، طرفداران خاص خود را دارد. طبیعی است که افراد معمولی به این نوع از اقامت نمی‌اندیشند چون توانایی اقدام در این زمینه را ندارند. معمولا تجار و سرمایه‌داران هستند که این نوع از اقامت را برای خود در نظر می‌گیرند. خرید ملک در انگلستان به صورت نقدی، از طریق وام بانکی و از طریق پیش خرید امکان‌پذیر است.

۵-اقامت انگلستان از طریق ازدواج

یکی از شیوه‌های گرفتن اقامت انگلستان، اقامت این کشور از طریق ازدواج با شهروندی انگلیسی است. در این شرایط فرد باید حتما دارای ۱۸سال بوده و اهلیت داشته باشد و عدم داشتن سوئ پیشینه و داشتن شرایط زندگی در این کشور از لحاظ اقتصادی و فرهنگی و کارت اقامت انگلستان از دیگر موارد در این زمینه است. همچنین متقاضی اقامت در انگلستان از طریق ازدواج، باید توانایی پرداخت هزینه خانواده خود را داشته و از عهده آن برآید.

۶- ویزای توریستی

گرفتن اقامت انگلستان از طریق ویزای توریستی یکی از گزینه‌های مورد علاقه افراد محسوب می‌شود. این نوع از ویزا معمولا برای متقاضیانی که قصد بازدید از انگلستان را دارند در نظر گرفته می‌شود. این افراد ممکن است در کنار اهداف توریستی، خود مواردی چون دیدن خانواده، انجام دادن بیزینس و شرکت در فعالیت‌های ورزشی را نیز در نظر داشته باشند.

۷ پناهندگی

گرفتن اقامت انگلستان از طریق پناهندگی یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است که در مقایسه با دیگر گزینه‌های مهاجرت به این کشور، از پرخطرترین و پرپیچ و خم‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود. پناهندگی در انگلستان قوانین خاصی دارد، بنابراین افرادی که به دنبال مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی هستند باید تمامی شرایط و ضوابط خاص مربوط به این موارد را شناخته و با آگاهی کامل و در شرایطی خاص گزینه پناهندگی در انگلستان را انتخاب کنند.

افرادی که به دنبال پناهندگی به کشور انگلستان هستند باید پس از ترک کشور خود و رسیدن به انگلستان، بتوانند دولت این کشور را متقاعد کنند که امکان بازگشت به کشور خود را به دلیل ترس از زندانی شدن ندارند. دلایلی که این افراد برای پناهندگی می‌توانند به دولت انگلستان ارائه دهند مواردی مثل مذهب و یا اعتقادات سیاسی و یا فرهنگی است. بنابراین فردی که به دنبال پناهندگی در انگلیس است باید بعد از وارد شدن به این کشور درخواست خود را ارائه دهد که پس از بررسی شرایط و مدارک متقاضی، به آن ترتیب اثر داده خواهد شد. گرفتن اقامت انگلستان از طریق موارد گفته شده در بالا، به طور متنوع قابل بررسی و دنبال کردن است. بنابراین افرادی که به دنبال اقامت در این کشور هستند باید بر طبق علاقه و شرایط خود یکی از موارد گفته شده را انتخاب کنند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *