انگلستان, تولد

قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

اخذ اقامت انگلستان  از طریق تولد

اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد به چه صورت انجام می پذیرد؟ مهاجرت به کشور انگلستان به دلیل توسعه یافته بودن و مزیت های فراوان یکی از پر درخواست ترین کشور ها برای مهاجرت است و امروزه به عنوان یک دغدغه ای است برای مردمان سراسر دنیا که آن ها را به چالش کشیده است و همه روزه مردم در پی یافتن راهی قانونی برای گرفتن اقامت دائم کشور انگلستان جهت زندگی و کار و یا تحصیل هستند ، در مقاله ای که پیش رو دارید قصد داریم یکی از روش های مهاجرت به انگلستان  و اخذ اقامت انگلستان  از طریق تولد در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

در ابتدا لازم به ذکر است که اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد را باید به این صورت محسوب کرد که این روش نیز همانند سایر روش های مهاجرت به انگلستان  دارای قوانین خاصی است و شما برای اخذ تابعیت انگلیس از طریق تولد باید تمام مراحل پیچیده این روش را به صورت قانونی انجام دهید تا در نهایت بتوانید موفق به اخذ اقامت انگلستان شوید.

قوانین متغیر ایجاد شده برای اخذ اقامت انگلستان

در قوانین مهاجرتی مربوط به گذشته در کشور انگلستان تا قبل از ماه ژانویه سال ۱۹۸۳، تابعیت بریتانیایی و یا انگلیسی به کودکانی که در این کشور به دنیا می آمدند تعلق می گرفت و کودکان از بدو تولد شهروند بریتانیایی محسوب می شدند و می توانستند در این کشور به طور رایگان به تحصیل بپردازند زیرا تحصیل رایگان در انگلستان  فقط و فقط برای شهروندان انگلیسی می باشد اما طی تغییراتی که به دلایل متعددی در قانون مهاجرتی کشور انگلستان  صورت گرفت از سال 1983 به بعد کودکی که در انگلستان  متولد می شد برای اخذ اقامت انگلستان  از طریق تولد باید یکی از والدین او شهروند این کشور می بودند تا کودک بتواند از این طریق تابعه کشور انگلیس را بگیرد.

شرایط اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد برای کودکانی که پدر یا مادر وی دانشجو هستند:

اگر شما صاحب فرزندی هستید و در عین حال در حال تحصیل در دانشگاه ها انگلستان  هستید، لازم است بدانید که این امر چگونه بر زندگی شما و فرزند تان تاثیر می گذارد. صرفا به دنیا آمدن کودک در انگلستان به طور خودکار یک شهروند بریتانیایی یا انگلیسی ایجاد نمی کند.

کودک برای اخذ اقامت انگلستان  همان طور که گفته شد باید یک والد با تابعه انگلیسی داشته باشد در غیر این صورت امکان قوانین متغیر اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد برای او وجود ندارد، با این حال از آوریل سال 2015 نوزادان متولد شده در انگلستان از سن 3 ماهگی به بعد مجاز به دریافت خدمات بهداشتی رایگان نیستند، مگر اینکه درمان اضطراری باشد.

بنابراین برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی، والدین نوزادان متولد شده در کشور انگلستان در صورتی که والدین او دانشجو می باشند باید 3 ماه اول زندگی را یک برنامه مهاجرتی تهیه کنند و هزینه های مهاجرت را پرداخت کنند.

برای ایجاد هرگونه درخواست مهاجرت به نمایندگی از یک کودک، باید گذرنامه یا اسناد مسافرتی برای کودک را از سفارت، کنسولگری یا صدور مجوز مربوطه در کشور خود دریافت کنید.

نوزادان متولد شده در انگلستان با اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در رشته تحصیلی به عنوان یک دانشجوی وابسته به خانواده می توانند به تحصیل بپردازند در صورتی که:

هر دو والدین کودک در انگلستان بوده و یا هر دو والدین کودک یا یکی از آن ها در هم زمان با فرزند ساکن کشور انگلستان باشند. از طرفی مسئولیت تربیت کودک فقط در زمان کودکی او بوده و مربوط به گذشته است و از آن پس کودک در مدارس و مراکز آموزشی کشور انگلستان  تعلیم و تربیت میابد.

آیا اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد دارای محدودیت سنی است؟ آیا اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد برای فرزندان بالای 18 سال هم امکان پذیر است؟

اگر فرزند شما در خارج از کشور به صورت غیر قانونی زندگی می کند، شما می بایست اقامت آن‌ها را تا زمانی که در انگلستان  زندگی می کنید قانونی کنید، زیرا اگر آنها زیر 18 سال باشند از طریق ویزای شما می توانند ادامه تحصیل دهند، اما اگر آن‌ها بالای 18 سال داشته باشند نمی توانند به طور غیر قانونی در انگلستان  ادامه تحصیل دهند، شهروندان بریتانیایی می توانند کار کرده و مزایایی را دریافت کنند در صورتی که بالای 18 سال باشند شهروند محسوب نشده و بیرون رانده می شوند و باید وضعیت او به عنوان یک فرد بزرگ سال به رسمیت شناخته شود.

آن ها توصیه ها و راهنمایی های قانونی را برای افرادی که به طور غیر قانونی در انگلستان  زندگی می کنند ارائه می دهند.

عواملی دیگر که باعث  اخذ اقامت انگلستان می شود عبارتند از:

  • کودکی که در خارج از کشور انگلستان به دنیا آمده باشد، اما پدر یا مادر وی تبعه انگلستان باشند.
  • کودکی  که در خارج از کشور  انگلستان به دنیا آمده باشد، اما پدر یا مادر وی از کارکنان دستگاه پادشاه کشور انگلستان باشد.
  • کودکی که سرپرست او فرد انگلیسی بوده باشد، اما پدر و مادرش وی به طور دقیق هویت مشخص نداشته باشند و معلوم نیست که والدین او چه کسانی هستند.
  • بهتر است بدانید، نوزادانی که در انگلستان متولد می شوند تا سن ۱۰ سالگی اجازه زندگی در بریتانیا را دارند و آن ها می توانند با روش قانونی به نام حق طول عمر در این کشور درخواست کرده و تابعیت انگلستان  را از این طریق بگیرد که در این روش گرفتن تابعیت مستقل از پدر و مادر وی می باشد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *