آلمان, تحصیلی

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان

دانشگاه های پزشکی آلمان

موقعیت خوب دانشگاه های پزشکی آلمان و کار در آلمان برای پزشکان نیز از علت های درخواست برای تحصیل پزشکی در این کشور شده است. امکان تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی نیز برای مقطع تخصص امکان پذیر است.

تحصیل تخصص پزشکی در آلمان نیز رایگان و با دریافت حقوق همراه است. از همین رو افراد قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی در آلمان را دارند.آلمان دارای 36 دانشگاه دولتی پزشکی و یک دانشگاه خصوصی است که در ادامه با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا خواهید شد.

معرفی دانشگاه های پزشکی آلمان

 • دانشگاه هیدلبرگ پزشکی آلمان

دانشگاه هیدلبرگ یک بخش عالی پزشکی با برگزاری 6 دهه سنت در آموزش و تحقیق دارد.این بخش قصد دارد بر چالش های پزشکی در منطقه و فراتر از آن غلبه کند.

دانشگاه هایدلبرگ هم یک بخش بسیار عالی پزشکی و دندانپزشکی با بیش از 6 دهه سابقه در آموزش و پژوهش این رشته را دارا می باشد. این بخش با هدف غلبه بر چالش های پزشکی قرن 21 در منطقه کار خود را ادامه می دهد.

همچنین با ایجاد شرکت Renome، این بخش به عنوان مجموعه ای از مبارزات برای ایجاد یک نهاد علمی مرکزی، با تاکید بر تحقیق و حمایت و ترویج برنامه های پژوهشی شده است. امروزه، این دانشگاه یک محیط زنده و تعاملی از موسسات تحقیقاتی شناخته شده بین المللی است، و دانشجویان از سراسر جهان را به سمت خود جذب می کند.

این مجموعه به منظور ایجاد چنین شهرتی، یک سری از تلاش ها برای ایجاد یک موسسه علمی مرکزی، با تاکید بر تحقیق و پشتیبانی و ترویج برنامه های پژوهشی صورت گرفته است.

 •  دانشگاه آخن آلمان

دانشگاه روستای آچن در سال 1966 تاسیس شده است و شامل نه دانشکده مختلف می باشد که از جمله آن‌ها بخش استثنایی پزشکی می باشد.

درمانگاه آچن شامل چندین کلینیک تخصصی، موسسات نظری و بالینی و سایر امکانات تحقیقاتی، سالنهای سخنرانی، مدارس پزشکی و سایر امکانات اجباری برای یک بیمارستان مناسب و معقول است. حدود 2،700 دانشجوی آینده نگر دارد که در دانشکده پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

 • دانشگاه لووبک پزشکی آلمان

دانشکده پزشکی لوبک به منظور آماده سازی شهرتش در پرونده ی تحقیقاتی برای مبارزه با شیاطین پزشکی آماده می شود.و تمرکز بر روی 1) عفونت و التهاب، 2) مغز، رفتار و متابولیسم، 3) ژنتیک پزشکی و 4) فن آوری های پزشکی دارد، این موسسه آموزشی با استانداردهای برتری مطابق شده است.

این دانشگاه برای شهرت خود در پژوهش شناخته شده است، دانشکده پزشکی لوبک آماده رقابت های پزشکی قرن 21 است. این دانشگاه تمرکز سختی صرفا بر روی 1) عفونت و التهاب، 2) مغز، رفتار و متابولیسم، 3) ژنتیک پزشکی و 4) فن آوری های پزشکی دارد این موسسه با استانداردهای عالی آموزشی همراه است.

این دانشگاه دانش جویانی با خصوصیات زیر را وارد جامعه خود می کند:

 1. دانشجویانی همراه با دانش فنی مورد نیاز برای آینده
 2. قابلیت هایپ و مهارت عملی
 3. کار علمی
 4. مهارت های اجتماعی و اخلاقی

آزمون ها در نحوه پذیرش در رشته پزشکی در آلمان بسیار مهم می باشد برای اطلاعات بیشتر به مقاله ای با نام آزمون ورودی پزشکی آلمان مراجعه کنید.

 • دانشگاه ویتن هردکه

این دانشگاه جزو قدیمی ترین دانشگاه های آلمان می باشد، این دانشگاه در سال 1983تاسیس شد. این دانشگاه معتبر در حدود 1200 دانشجوی مقطع کارشناسی برای تحصیل در رشته های پزشکی، پرستاری علوم، دندانپزشکی، اقتصاد، فلسفه و فرهنگ را سالانه پذیرش می کند.

پذیرش در این دانشگاه مبتنی بر پذیرفته شدن در مصاحبه می باشد. در این دانشگاه بورسیه های تحصیلی برای تحصیل رایگان پزشکی برای دانشجویان بین المللی برای کمک هزینه تحصیلی اعمال می شود.

دقت کنید قبل از اقدام به تحصیل باید اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت را به دست آورید. همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می باشد از قبل از هزینه زندگی دانشجویی در آلمان مطلع گردید و سپس اقدام به تحصیل پزشکی در این کشور نمایید.

دانشجویان این دانشگاه با مقدار مؤثری از موارد زیر آماده می شوند:

 1. دانش فنی مورد نیاز برای آینده
 2. توانایی ها و مهارت های عملی
 3. کار علمی
 4. مهارت های اجتماعی و اخلاقی

برای اطلاعات بیشتر در زمینه پزشکی در آلمان می توانید به مقاله ای با نام تحصیل پزشکی در آلمان مراجعه کنید و از تمامی موارد در این زمینه اگاه شوید.

 •  دانشگاه ویتن هرودکه آلمان

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان

از آن جایی که این دانشکده یکی از قدیمی ترین دانشگاه های علوم پزشکی در آلمان می باشد، در سال 1983 تاسیس شده است. دانشگاه ویتن / هرودکه به طور گسترده ای به میزان زیادی معتبر شناخته می شود.

حدود 1200 دانشجوی کارشناسی ارشد در زمینه ی تحصیلات پزشکی، علوم پرستاری، پزشکی، دندانپزشکی، اقتصاد، فلسفه و فرهنگ در این دانشگاه تحصیل می کنند.

این دانشگاه خصوصی است بنابراین هزینه های تحصیل آن در ماه به 400 و 1000 یورو می رسد. با این حال، شرایط تحصیل عالی در UWH به صورت رایگان نیست.

برای تحصیل پزشکی در این دانشگاه باید هزینه های تحصیلی بین 400 تا 1000 یورو را پرداخت کنید. دانشجویان بین المللی همیشه می توانند برای کمک هزینه و بورس تحصیلی درخواست دهند.

 • دانشگاه ماگدبورگ تربیت معلم آلمان

پس از ادغام دانشگاه فنی، دانشگاه تربیت معلم و دانشکده پزشکی در سال 1993، دانشگاه ماگدبورگ یکی از جوان ترین دانشگاه ها دولتی محسوب می گردد. دانشکده پزشکی و دندان پزشکی ماگدبورگ امکانات تحصیل رایگان پزشکی در آلمان را برای حدود 1300 کارشناسان در منطقه ساکسونی فراهم می کند. و تاکید ویژه آن بر همکاری نزدیک بین کارکنان آموزشگاه و دانشجویان می باشد. در حدود یک سال، این موسسه میزبان حدود 45000 نفر برای اقامت در داخل و خارج برای تحصیل پزشکی از این مرکز بوده است.

پس از ادغام دانشگاه فنی موجود، دانشکده تربیت معلم و دانشکده پزشکی در سال 1993، دانشگاه ماگدبورگ یکی از جوانترین دانشگاه های کشور است. این دانشکده پزشکی حدود 1300 متخصص آموزش دیده برای مقابله با طیف وسیعی از بیماری های جدی در منطقه ساکسونی فراهم می کند.

در حدود یک سال، این موسسه حدود 45000 بیمار باقی مانده و تعداد زیادی دیگر را در داخل و خارج از مرکز نگهداری می کند.این موسسه تمرینات عالی را در جهت آموزش پزشکی برای دانشجویان مشتاق ارائه می دهد.

 •  دانشگاه مونستر آلمان

دانشگاه مونستر در سال 1780 تأسیس شد و سنت طولانی مدتی را که بر هفت دانشکده ی آن شامل 15 بخش و ارائه دهنده ی250 دوره مختلف تحصیلی گسترده شده بود، رها کرد. این دانشگاه به کارکنان عالی خود شامل 5000 کارشناس تایید شده و 37000 دانشجوی آینده نگر افتخار می کند.

و حدود 400 توافقنامه همکاری با موسسات مختلف دانشگاهی در سراسر جهان دارد این دانشگاه با ارزیابی دانش، تحقیق و کنجکاوی اداره می شود.

 • دانشگاه ورسبرگ آلمان

دانشگاه ورسبرگ بیش از 4 دهه قبل توسط شاهزاده اسقف ژولیوس اچتر فون مشلبرن و شاهزاده فرانسوی ماکسیمیلان جوزف تاسیس شد.امکانات بخش های دانشگاهی و مؤسسات افزوده ی آن در محدوده ی متحدان شهر قدیمی قرار دارد.

دانشگاه میزبان یک کتابخانه مدرن، یک دانشگاه جدید لیبرال هنری و چندین موسسه پژوهشی در میان دیگران است. از 25000 دانشجو حدود 1000 دانشجوی آن از حوزه بین المللی است.

 • دانشگاه توبینگن آلمان

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان

دانشگاه توبینگن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کلاسیک است که در یک شهر دانشگاهی مطلوب واقع شده است. این دانشگاه بخاطر موفقیتش در پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی به صورت بین اللملی شناخته شده است.

این دانشگاه با برخی از برندگان جایزه نوبل، به ویژه در زمینه های پزشکی و شیمیایی همراه است. بخش پزشکی از جمله کلینیک، موسسات علمی و امکانات تئوریک برای بزرگترین موسسه آموزشی پزشکی در منطقه بادن-وورتمبرگ ایجادشده است.

 • دانشگاه فرایبورگ علوم انسانی آلمان

دانشگاه فرایبورگ متعلق به تدریس موفق در علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی است. این دانشگاه با 11 دانشکده فعالیت می کند و دانشجویان را از هر گوشه ای جذب می کند تا بتوانند به کیفیت و تخصص بپیوندند.

مرکز پزشکی فرایبورگ دارای بیش از 10،000 کارمند حرفه ای است و از حدود 58000 بیمار که نیاز به مراقبت های پزشکی دارند مراقبت می کنند.

مرکز پزشکی این دانشگاه معتقد است که علوم پایه و تحقیقات بالینی، پیش نیازهای لازم برای دستیابی به جدیدترین تخصص پزشکی و درمان است و بنابراین تحقیقات در دست اقدام و جدید که توسط پزشکان انجام می شوند، را تشویق می کند.

 • دانشگاه پزشکی لایپزیگ آلمان

دانشگاه لایپزیگ زاکسن دومین دانشگاه قدیمی در آلمان است.این دانشکده پزشکی یک موسسه آموزشی است که بیش از 3000 دانشجو در پزشکی انسانی و دندانپزشکی دارد و از نزدیک با بیمارستان دانشگاه لایپزیگ فعالیت می کند.

این دانشکده پزشکی همراه با بیمارستان دانشگاه یکی از بزرگترین موسسات پزشکی در زاکسن است که 48 کلینیک و موسسه را در پنج بخش جداگانه اداره می کند شعار این دانشکده پزشکی لایپزیگ پژوهش، آموزش، درمان – سنت نوآوری است.

معرفی سایت رسمی دانشگاه های نام برده شده

ردیف

نام دانشگاه

سایت رسمی

1

دانشگاه هیدلبرگ پزشکی آلمان

 

https://www.uni-heidelberg.de/en

2

دانشگاه روستای آچن آلمان

 

https://www.rwth-aachen.de/cms/~a/root/?lidx=1

3

دانشگاه لووبک پزشکی آلمان

 

https://www.uni-luebeck.de/universitaet/universitaet.html

4

دانشگاه ویتن هردکه

 

https://www.witten.de/willkommen-in-witten/

5

 دانشگاه ویتن هرودکه آلمان

 

https://www.uni-wh.de/en/uwh-international/start/

6

دانشگاه ماگدبورگ تربیت معلم آلمان

 

https://www.ovgu.de/unimagdeburg/en/

7

 دانشگاه مونستر آلمان

 

https://www.uni-muenster.de/en/

8

دانشگاه ورسبرگ آلمان

https://www.uni-wuerzburg.de/startseite/

9

دانشگاه توبینگن آلمان

https://uni-tuebingen.de/

10

دانشگاه فرایبورگ علوم انسانی آلمان

https://www.uni-freiburg.de/

11

دانشگاه پزشکی لایپزیگ آلمان

https://www.uni-leipzig.de/

شهریه دانشگاه ها

شهریه دانشگاه های خصوصی پزشکی در آلمان معمولا بالا می باشد. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آلمان معمولا به افرادی با رزومه های قوی دارند تعلق می گیرد. در صورت پذیرش از دانشگاه های آلمان با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان پزشکی در آلمان در آلمان برای شما امکان پذیر می گردد.

دانشگاه های خصوصی پزشکی هزینه های خود را دارند آن‌ها معمولا به مراتب گران تر از موسسات دولتی می باشد. ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های آلمان با یکدیگر متفاوت باشند.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد.

اما تفاوت هایی در آن وجود دارد که قبل از اقدام باید از آن‌ها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان آلمانی و در برخی از دانشگاه ها در مقاطع بالا به زبان انگلیسی می باشد.

آزمون Medizinertest پزشکی در آلمان

پذیرش این آزمون ها بر اساس معدل دیپلم “Abitur” توسط سازمان های مربوطه صورت می گیرد. مسئله مهم قبولی در آزمون هاي ورودي دانشگاه هاي آلمان برای رشته های پزشکی که یکی از دغدغه های بسیاری از افراد به ویژه در رشته های مرتبط با پزشکی بنام “Medizinertest” است.

باید بدانید قبولی در این امتحان در تعدادی از دانشگاه های المان به عنوان شرط لازم برای صدور پذیرش محسوب می شود. دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یک سایت هماهنگ کننده آزمون “Medizinertest یا TMS” عمل می کند.

برای مطالعه ی ادامه ی این مطلب به مقاله ی آزمون ورودی پزشکی در آلمان مراجعه کنید.

محل اقامت خوابگاه های دانشجویی پزشکی در آلمان

دانشجویان در آلمان می توانند در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند و یا در محل اقامت خصوصی زندگی کنند. به شما توصیه می کنم برای پیدا کردن یک محل اقامت قبل از ورود به آلمان اقدام کنید. شما به احتمال زیاد برای پیدا کردن محل زندگی خود با چالش هایی رو به رو می شوید. چرا که در مقابل کشورهای دیگر، دانشگاه های آلمان به طور خودکار اتاق و یا خوابگاهی را برای دانشجویان مشخص نمی کند و خودتان برای تهیه آن باید اقدام کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. بیبن دانشگاه های نام برده شده کدام یک بهترین است؟

 • همه ی دانشگاه های معرفی شده از برترین دانشگاه های این کشور در رشته ی پزشکی می باشند اما می توان گفت؛ دانشگاه هیدلبرگ بهترین است.

2. آیا همه ی دانشگاه های پزشکی کشور المان مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران است؟

 • همه ی دانشگاه ها خیر، اما تعداد قابل توجهی از آن‌ها مورد تایید هستند.
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *