اقامت, فرانسه, مهاجرت

قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت

قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت

هر کشوری دارای قوانین خاص خود است به همین دلیل قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت مورد بررسی قرار می گیرد و شما عزیزان خواننده مقاله حاضر می توانید به کمک موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات، جواب های سوال های خود را بدست آورید. بدین منظور قوانین ذکر شده در سال 2022 مورد نظر قرار می گیرند تا بتوان از جدید ترین اتفاق های تاثیر گذار بر قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت باخبر شویم.
در این مقاله به چگونگی اخذ پاسپورت فرانسوی و راه های ان می پردازیم. سوال هایی از جمله امکان ازدواج برای تابعیت،   ویزای اقامت دائم در فرانسه، پاسخ داده خواهند شد.

روش ها گرفتن شهرندی و تابعیت کشور فرانسه

شهروندی در فرانسه می تواند به چند راه متفاوت به وقوع بپیوندد: تابعیت کشور فرانسه محتمل ترین راه است ولی همان طور که در مقاله های دیگر گفته شد و خواهید دانست این روش راه بسیار سختی را به همراه دارد.

روش اول

با توجه به قوانینی که از آن ها یاد شده، برای گرفتن اقامت کشور فرانسه و تابعیت دران با توجه به قوانین مهاجرت به فرانسه، اول باید تقاضا بدهید بدین صورت که به سفارت کشور فرانسه درخواست دهید که این روند احتمالا دو هفته به طول می انجامد. در ادامه مراحل مربوط برای اقامت فرانسه به ترتیب توضیح داده شده اند:

مرحله بعدی مبنی بر درخواست بلند مدتی است که در سیستم ثبت می شود، می باشد. همانند گرفتن ویزای تحصیلی برای این مرحله نیز یعنی اقامت دائم در کشوری دیگر نیز نیاز به 8 قطعه عکس پاسپورتی می باشد. همچون سایر کشور ها که در ابتدا از شما تضمینی مبنی بر نشان می دهد شما درآمد و سرمایه کافی دارید یا اینکه دارای حقوق بازنشستگی هستید. دریافت خواهد شد که از قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت است.

مرحله بعدی درمورد بیمه خدمات درمان است که برای اقامت در فرانسه به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. آخرین مورد که یکی از راه های گرفتن اقامت موقت به شمار می آید می تواند از آیتم های اقامت و تابعیت فرانسه بنا بر قوانین مهاجرت به فرانسه نیز باشد، داشتن مدرکی با محتوای داشتن اجاره نامه یا مالکیت یک خانه در فرانسه، می باشد که ثابت کند شما مکانی برای سکونت بعد از اقامت در فرانسه دارا هستید.

زندگی در فرانسه

با توجه به قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت برای گرفتن اقامت دائم در فرانسه می بایستی به مدت 5 سال در فرانسه زندگی کنید و سکونت داشته باشد تا به منزله یک شهروند در فرانسه تلقی شوید. نکته قابل تامل مهم در این مورد این است که اگر از اقامت تحصیلی کمک گرفته اید، بنابر قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت، 2 سال از زمان 5 ساله شما کم می شود و بعد از 3 سال پیاپی می توانید اقامت خود را بدست آوردید.

ثبت نام و پذیرش کشور فرانسه

مدرکی که شما برای اقامت دائم در فرانسه تهیه کرده اید بنابر قوانین مهاجرت به فرانسه، این برگه به همراه امضای شما و درمدت 1سال مورد ارزیابی قرار می گیرد، تا از امکان تابعیت شما بعد از مرحله مطابقت با قوانین مهاجرت به فرانسه، مطمئن شود. این سند در مفاد زیر بررسی می شود:

1. کشور فرانسه مهارت شما را در طول شرکت شما در کلاس های مربوط بررسی می کند. در صورت عدم وجود مهارت کافی در شما برای بهتر شدن باید در کلاس های مهارت شرکت کنید و به صورت کامل رایگان برای شما رقم خواهد خورد.

2. جالب است که قانونی از بین قوانین مهاجرت به فرانسه وجود دارد که شمار را ملزم به شرکت در کلاس هایی می کند که با قوانین مدنی فرانسه آشنا شوید. همانطور که گفته شد: این کلاس ها رایگان است و شامل قوانینی همچون برابری زن و مرد و غیره می شود. شرکت در این کلاس ها به اطلاعات شما برای مهاجرت به این کشور کمک می کند و کاملا به صورت رایگان می باشد.

3. ملزم هستید در جلسه ای مبنی بر آشنایی با اطلاعات عمومی شرکت کنید و اطلاعاتی از جمله: خدمات عمومی، مراقبت از کودکان و بهداشت و درمان ارائه می شود. شرکت در این کلاس ها الزامی است و به صورت رایگان برگزار می شود و با توجه به اینکه در آن ها حضور و غیاب صورت می گیرد می بایستی حتما حضور داشته باشید.

در این قسمت به مدارکی اشاره می شود که شما برای تابعیت کشور فرانسه احتیاج خواهید داشت:

1.گذرنامه(شناسه ملی)
2. شناسنامه
3. آدرس منزل
4. سند ازدواج
5.باید اثبات نمایید که سابقه کیفری ندارید و سپس باید اثبات کنید که محل کاری که شما در حال فعالیت هستید به شما نیاز دارد. در این بین هر مصاحبه و مدرکی که ارائه می دهید توسط ادارات زیادی از جمله پلیس، شهرداری و بسیاری ادارات دیگر در این پروسه بررسی می شود تا بتواند به ثبت و تایید نهایی برسد.

این فرایند به مدت 2 سال به طول می انجامد و درآخر هم نتیجه مشخص و مطمئنی برای آن وجود ندارد. همچنین این نکته حائز اهمیت است که دولت فرانسه با توجه به قوانین مهاجرت به فرانسه از حدود 10 سال پیش بسیار محدود شده است.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *