تحصیلی, فرانسه

تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل رایگان در فرانسه

با توجه به اینکه یک از مهم ترین شرایط برای دانشجویای که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند تحصیل رایگان در فرانسه و استفاده از بورس های تحصیلی است، دراین مقاله درمورد یکی از مهم ترین مقوله هایی که به صورت کلی درنوشته های قبلی به آن ها پرداختیم ، بحث خواهیم کرد. تحصیل رایگان درفرانسه یکی از مهم ترین عواملی است که هر مهاجری با زمینه فکری تحصیلی به آن فکرکند و به همین دلیل و دراین راستا تلاش می کنند. شرکت های بسیاری دراین حیطه به فعالیت کرده اند و به همین روی شرکت مهاجرتی آوات به عنوان موسسه ای معتبر برای ارائه خدمات به خوانندگان عزیز و ارائه اطلاعات دراین حیطه خدمت رسان است. درابتدا باید با واقعیت امکان تحصیل رایگان درفرانسه روبرو شد و سنجید که آیا به واقع فرانسه کشور مناسبی برای مهاجرت تحصیلی است یا خیر و درآخر اینکه آیا درصورت رایگان نبودن برخی از رشته و دانشگاه ها هزینه هنگفتی برای پذیرش و مهاجرت مشمول مهاجرت و تحصیل خواهد شد ؟

فرانسه کشوری درهمسایگی سواحل مدیترانه و اقیانوس اطلس می باشد . به همین روی آب و هوای معتدل و مرطوبی دارد و همانطور که متوجه شدید آب وهوای متفاوتی با ایران خواهد داشت. با توجه به تاریخچه این کشور و شرایط آب و هوای خاص ، فرهنگ متفاوت با ایران به ارمغان آورده است.

درکل آب و هوای اروپایی فرانسه می تواند مورد علاقه بسیاری از افراد باشد. علاوه بر این موارد آب هوایی و جایگیری درست و مناسب کشور فرانسه در جهان که ویژگی های منحصر به فرد و پرطرفداری را برای آن به ارمغان آورده است میتوان به تحصیل رایگان در فرانسه نیز اشاره کرد.

این مساله در همه کشور ها مورد نظر دانشجویان متقاضی مهاجرت بوده است اما قابل ذکر است که شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه می تواند وجود داشته باشد البته نه به ان صورتی که در اذهان عمومی می باشد ولی درکنار گران بودن این سرزمین برای ایرانی ها و سال های اخیر می توان به این نکته پی برد که سطح علمی و این میزان از هزینه در یک تعادل با یکدیگر هستند. به همین دلیل موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات مشاوره های مفید و مثمر ثمری را به شما ارائه می دهد و امید است که کمال استفاده را دراین موارد بتوانید ببرید البته این موسسه صرفا شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه را شرح می دهد و جانبداری در موضع خاصی نخواهد داشت.

در ذهن اکثر افراد فرانسه کشوری مناسب برای تحصیل شناخته می شود و دارای دانشگاه های معتبری است که از سراسر دنیا برای تحصیل در آن ها داوطلب هستند. راه هایی از جمله کمک های مالی از دولت فدرال یا پذیرش در رشته ای که کم هزینه تحصیلی اعطا می کند وجود دارد

 آیا امکان تحصیل در کشور فرانسه بدون دریافت وام دانشجویی ممکن نیست ؟

در پاسخ کوتاه به این سوال باید گفت که تحصیل در فرانسه فعلی صرفا رایگان نیست اما قابل ذکر است که میتوان با مبلغ کمی این پروسه را به انجام رسانید. دراین مسیر کمک گرفتن از یک موسسه معتبر برای مشاوره های مفید و مناسب مانند موسسه مهاجرتی آوات و هم چنین نکته مهمی که همواره به آن اشاره شده است یعنی تسلط کافی و درست به زبان فرانسه ، کمک کننده است.

بودجه زندگی و تحصیل در فرانسه

اولین نکته مهم برای پرداختن به این موضوع این است که آیا از دانشگاه خود در ایران اقدام به مهاجرت تحصیلی نموده اید یا اینکه به صورت مستقیم به دانشگاه مقصد درخواست خود را مبنی بر امکان تحصیل رایگان در فرانسه، ارسال نموده اید. نکته بعدی که برای پیدا کردن یک راه مناسب برای تحصیل رایگان در فرانسه دارای اهمیت است دانستن چگونگی استفاده از بودجه خود برای این پروسه است.
برای مثال تحصیل در شهرهای کوچک که از هیاهو و زرق و برق پاریس به دورند هزینه های شما را به صورت شگفت انگیزی کاهش می دهد و در این صورت هم میتوانید از زندگی بومی و اصیل فرانسه استفاده کنید و هم به هدف امکان تحصیل رایگان در فرانسه نزدیک تر شده اید. از جمله این شهرها می توان به گرونوبل، لیون و کن اشاره کرد.
یک ازنکاتی که درمورد تحصیل رایگان در فرانسه باید مورد نظر خودتان داشته باشید این است که افراد زیر 25 سال می توانند از تخفیف ها استفاده کنند. برای این کار باید یک کارت سفر بین المللی جوانان تهیه کنید و سپس برای بازدید از مناطق بسیاری در فرانسه و همچنین استفاده از رستوران های زیادی در فرانسه استفاده کنید.

شهریه

هزینه ثبت نام مستقیم در دانشگاه 200 تا 600 یورو تخمین زده شده است و این هزینه یک سال بیمه سلامت را شامل می شود.
ازدیگر روش هایی که برای کمتر کردن هزینه های خود می توانید انجام دهید پرستاری بچه است که درست است که حقوق زیادی نخواهد داشت ولی راه خوبی برای یادگیری زبان فرانسه به صورت رایگان می باشد.

این مقدار پول دریافتی بسته به مقطعی که دران در حال تحصیل هستید تغییر می کند.(کارشناسی یا کارشناسی ارشد و بسته به رشته تحصیلی شما)
البته قابل ذکر است که بدانید شهریه دانشگاه های خصوصی از ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است.
درادامه به تفضیل تفاوت مقاطع مختلف تحصیلی را ذکر خواهیم کرد:

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس فرانسه

همانطور که گفته شد زبان تحصیلی دوره لیسانس فرانسوی می باشد و دانشجویان متقاضی برای تحصیل رایگان در فرانسه می بایستی به این زبان به صورت اجباری تسلط داشته باشند . همانطور که میدانید دوره تحصیل لیسانس 3سال به طول می انجامد و دربرخی رشته ها تا 4 سال نیز می باشند . دراین مدت دانشجویان می توانند به کارهای پاره وقت بپردازند و مقداری از هزینه های خود را جبران نمایند تا به هدف تحصیل رایگان در فرانسه نزدیک تر شوند. پیشنهاد موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات به شما این است که ترجیحا دوره لیسانس را درکشور خود بگذارند و در مقاطع بالاتر و تحصیل رایگان در فرانسه اقدام نمایند.

این پیشنهاد به این دلیل است که پذیرش در مقطع فوق لیسانس به مراتب راحت است و شما می توانید با داشتن معدل بالا و رزومه قوی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید. تحصیل دراین مقطع به 2 زبان متفاوت میتواند انجام شود . انگلیسی و فرانسه این دو زبان هستند اما قابل ذکر است که درصورت پذیرش رشته زبان انگلیسی در دانشگاه مرتبط ، شما می بایستی برای تحصیل رایگان در فرانسه ، زبان فرانسه را نیز فراگیرید. و همانطورکه در سطور قبلی گفته شد ، این پذیرش می تواند قبل از پذیرش دانشگاه باشد و همچنین می تواند در خود کشور فرانسه زیر مجموعه تحصیل رایگان در فرانسه انجام شود.

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا

حدود زمانی تحصیل دراین رشته 3 سال و در برخی اوقات تا 4 سال نیز به طول می انجامد. پس از گرفتن مدرک دانشجویان می توانند برای گرفتن یک کار مناسب تلاش کنند و این احتمال زیاد مثمر ثمر خواهد بود. امکان برخورداری از تحصیل رایگان در فرانسه دراین دوره بیشتر از دوره ای دیگر است و بدین منظور پیشنهاد موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات کوک گرفتن از یک استاد برای تاییدیه گرفتن از وی برای انجام این امر است همچنین قابل ذکر است داشتن رزومه قوی از مهم ترین شرایط برای گرفتن امکان تحصیل رایگان در فرانسه می باشد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت فرانسه

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *