آلمان, تحصیلی

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

کشور آلمان به دلیل داشتن دانشگاه هایی با رتبه های بالای جهانی سالانه دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان به خود جذب می کند. در این کشور هم می توان به زبان آلمانی که زبان رسمی این کشور می باشد تحصیل کرد و هم می توان به زبان انگلیسی به تحصیل مشغول شد. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان می پردازیم.

تحصیل رشته پزشکی به زبان انگلیسی افراد را قادر می سازد نه تنها در آلمان بلکه در سرتاسر دنیا و در دانشگاه های برجسته ی جهان تحصیل کنند و همچنین در زمینه های کاری نیز موفق تر عمل کنند.

در دانشگاه های دولتی آلمان بیشتر رشته ها به زبان آلمانی تدریس می شود. در دانشگاه های خصوصی و بین المللی بیشتر به زبان انگلیسی تدریس می شود تا آلمانی. از جمله رشته هایی که در اکثر دانشگاه های خصوصی آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شوند می توان به پزشکی و دندان پزشکی اشاره کرد. در ادامه با شرایط آن بیشتر آشنا خواهید شد.

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در تمامی رشته ها امکان پذیر نخواهد بود. تنها در برخی از دانشگاه ها دروس به صورت انگلیسی تدریس می شوند. باید در نظر داشته باشید که تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی سبب افزایش هزینه دانشگاه خواهد شد.

بنا به گزارشات دریافت شده 23 رشته در سطح این کشور در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شوند که بسیاری از گرایشات فنی و مهندسی و ریاضیات را در بر می گیرد.

همچنین تمامی دانشگاه های آلمان اقدام به تدریس به زبان انگلیسی نمی کنند و تنها در برخی از دانشگاه های آن شاهد تدریس به زبان انگلیسی هستیم.

اگر بخواهیم به چندی از رشته های ارائه شده در آلمان به زبان انگلیسی اشاره کنیم می توان گفت: رشته های فنی مهندسی، فناوری اطلاعات، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، هوا فضا و… به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشگاه هایی نظیر دانشگاه آخن، برمن، مان هایم، کارلسروهه این خدمات را ارائه می دهند، اما باید در نظر داشته باشید به دلیل بالا بودن رنک دانشگاه های آلمان پذیرش در آن‌ها به خصوص جهت تحصیل به زبان انگلیسی دشوار خواهد بود.

نکته قابل توجه اینکه دانشجویان باید در نظر داشته باشند که در برخی رشته های تحصیلی تنها در ترم اول تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و پس از آن دانشجو باید به هر دو زبان تسلط داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی مراجعه کنید.

مزایای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

یکی از مزایایی که می توان برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در نظر گرفت گرفت این است که دانشجویان بین المللی می توانند بعد از یک سال تحصیلی، رشته ی خود را تغییر دهند. لازم نیست برای این کار به ایران برگردید. می توان در آلمان رشته و یا دانشگاه خود را تغییر داد.

بعد از اینکه تحصیل شما در کشور آلمان به پایان رسید شما اجازه ی اقامت به مدت 18 ماه را در این کشور دارید تا بتوانید در این مدت کار پیدا کنید. یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان، عدم نیاز به تمدید سالانه ی ویزا می باشد. بدین صورت که ویزای تحصیلی برای کل دوره ی تحصیلی به شما تعلق می گیرد.

با ویزای تحصیلی آلمان شما می توانید به تمامی کشورهای حوزه ی شینگن نیز سفر کنید. حتی با این ویزا افراد محدودیتی برای ورود و خروج ندارند. هر زمان که بخواهید می توانید از کشور خارج شده و یا به کشور بازگردید. بعد از پایان تحصیلات و در صورت پیدا کردن کار مناسب با حقوق معین می توانید برای اقامت دائم آلمان درخواست دهید.

برای آگاهی بیشتر: راه های دریافت اقامت آلمان

شرایط تحصیل رشته پزشکی در آلمان

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان بسیار محبوب و پرطرفدار است. معمولاً به دلایل مختلفی مانند بالا بودن کیفیت آموزش، پایین بودن هزینه های تحصیل و وجود دانشگاه های معتبر، اغلب افراد علاقه به تحصیل در این کشور را دارند.

تحصیل در دانشگاه های آلمان بخصوص در رشته پزشکی آموزشی با کیفیت و شهرتی بین المللی دارد. تحصیل در رشته پزشکی به صورت آکادمیک بوده و به زبان آلمانی ارائه می گردد.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید توجه داشته باشید که برای ورود به این رشته یادگیری زبان آلمانی یکی از موارد مورد نیاز و الزامات موفقیت و شروع دوره تحصیلی شما می باشد.

طول دوره های پزشکی در آلمان

طول دوره تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان حدود 6 سال است و پس از گذراندن این دوره و فارغ التحصیلی می توانید مدرک فارغ التحصیلی رشته پزشکی خود را از دانشگاه های خوب کشور آلمان اخذ کنید.

شما برای تحصیل پزشکی در این کشور باید این نکته را در نظر داشته باشید که جهت تحصیل در رشته پزشکی در این کشور محدودیت سنی وجود ندارد. البته اگر سن شما کمتر از 21 سال است شانس بالاتری را برای ویزا شدن و تحصیل در این کشور خواهید داشت.

روش های تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان به دو روش امکان پذیر است:

روش اول برای کسانی است که در کنکور سراسری ایران پذیرفته شده اند، که اگر جزو این افراد هستید باید مدارک تحصیلی و مدارک مربوط به قبولی در کنکور سراسری خود را جهت اخذ پذیرش به دانشگاه مورد نظرتان در آلمان ارسال کنید و منتظر قبولی درخواست خود بمانید. اگر قصد تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان را دارد باید 6 ماه قبل از شروع تحصیل برای ثبت نام اقدام کنید.

در روش دوم برای کسانی است که در کنکور سراسری پذیرفته نشده اند می توانند در دوره های یک ساله ی کالج در آلمان شرکت کنند. اگر جزو این افراد هستید ملزم به داشتن مدرک زبان آلمانی می باشید.

بعد از پایان یافتن کالج و بعد از کسب نمره و معدل بالا شما می توانید در یکی از دانشگاه های دولتی آلمان در رشته ی پزشکی پذیرفته شوید.

 آزمون کشوری

همان طور که در بخش اول نیز به آن اشاره شد دانشجوی پزشکی پس از قبولی در آزمون نهایی به پزشک تبدیل خواهد شد که این آزمون کشوری بوده و در تمامی نقاط کشور گرفته می شود. این آزمون یکی آزمون استاندارد ملی بوده و پس از قبولی در آن می توانید نسبت به درخواست مدرک خود اقدام نمایید.

آزمون ها در نحوه پذیرش در رشته پزشکی در آلمان بسیار مهم می باشد برای اطلاعات بیشتر به مقاله ای با نام آزمون ورودی پزشکی آلمان مراجعه کنید.

دانشگاه های معتبر پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

چندین دانشگاه در آلمان وجود دارند که در رشته پزشکی دارای سطح آموزشی بالا و امکانات خوبی می باشند. این دانشگاه ها عبارتند از:

1. دانشگاه دانشگاه هایدلبرگ

توضیحات:

این دانشگاه که یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه ها در دنیا شناخته می شود، حدود 25 هزار دانشجو را در خود جای داده و دانشکده ی پزشکی این دانشگاه دارای رتبه و سطح بالا و بخش تحقیقاتی ویژه ایی می باشد و تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه امکان پذیر است

وب سایت رسمی:

https://www.uni-heidelberg.de/

2. دانشگاه لوبک

توضیحات:

این دانشگاه نیز که در شمال آلمان واقع شده است بر روی رشته هایی مانند: پزشکی و علوم کاربردی پزشکی تمرکز دارد و تحقیقات ویژه ایی در این زمینه ها انجام می دهد. این دانشگاه را می توان جز سه دانشگاه برتر بین دانشگاه های پزشکی دانست. تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه امکان پذیر است.

وب سایت رسمی:

https://www.uni-luebeck.de/universitaet/universitaet.html

3. دانشگاه پزشکی آخن

توضیحات:

این دانشگاه نیز جز دانشگاه های برتر در رشته ی پزشکی محسوب می شود و جز دانشگاه های برتر در زمینه ی فناوری و تکنولوژِی نیز می باشد. این دانشگاه در سال 1966 در شهر آخن واقع در نورداین – وستقالن تاسیس شد. تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه امکان پذیر است

وب سایت رسمی:

https://www.medizin.rwth-aachen.de/

برای اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های آلمان و اطلاعاتی در زمینه نحوه پذیرش و نوع رشته های پر مخاطب به مقاله ای با نام دانشگاه های پزشکی آلمان مراجعه کنید.

هزینه پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان در هر ترم بین 300 تا 1000 یورو می باشد و هزینه ی تحصیل در دانشگاه های بین المللی آلمان در رشته ی پزشکی می تواند بین 3000 تا 20000 یورو باشد.

هزینه های زندگی یک دانشجو در آلمان که شامل: هزینه هایی چون خوراک، پوشاک، حمل و نقل و … می باشد ماهیانه حدود 600 تا 700 یورو می باشد. هزینه ی اجاره ی خوابگاه و یا منزل نیز حدود 300 تا 400 یورو می باشد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. از بین دانشگاه های نام برده شده کدام بهتر است؟

  • دو دانشگاه فرانکلین برلین و بوخوم از بهترین ها در این رشته می باشند. به مقاله ی تحصیل پزشکی در آلمان نگاهی بیندازید.

2. آیا هزینه ی تحصیل به زبان انگلیسی با زبان آلمانی متفاوت است؟

  • هزینه ی تحصیل به زبان های مختلف تفاوتی ندارد.

3. بهتر است پزشکی را  در کشور آلمان به زبان آلمانی یاد بگیریم یا انگلیسی؟

  • برای تحصیل در هر کشوری بهترین روش یادگیری زبان رسمی آن کشور است. لذا توصیه می کنیم زبان آلمانی را فرا بگیرید.
4.9/5 - (16 امتیاز)

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه ثبت کنید برای “تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

  1. بهار گفت:

    دانشگاه هامبورگ به زبان انگلیسی دندانپزشکی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *