انگلستان, کاری

کاریابی در انگلستان چگونه است؟

کاریابی در انگلستان

بسیاری از افراد در سراسر دنیا به قصد کاریابی در انگلستان به این کشور مهاجرت می کنند. برای دریافت ویزای کاری انگلستان بهتر است ابتدا با شرایط کار در انگلستان و مشاغل مورد نیاز این کشور و همچنین با قوانین و حقوق کار در کشور انگلستان آشنا شویم. داشتن کار در انگلستان شرایط را برای دریافت تابعیت و اقامت در انگلستان فراهم می کند.

همچنین تحصیل در دانشگاههای این کشور فرصت خوبی برای کاریابی در انگلستان و کسب ویزای کاری در انگلستان فراهم می کند. یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور انگلستان و اخذ اقامت در این کشور، یافتن کار در این کشور است ولی فراموش نکنید که کاریابی در انگلیس کار چندان راحتی نیست. در ادامه به معرفی انواع روش های کاریابی در کشور انگلیس می پردازیم.

کاریابی در انگلیس از طریق ویزای کاری

ویزای کاری که به نام Tier 2 معروف است دارای شرایط خاصی است. در این ویزا ابتدا یک پیشنهاد کاری از سوی یکی از شرکتها و یا مؤسسات کاریابی در انگلیس برای کار در کوتاه مدت و یا بلند مدت برای متقاضی ارسال می گردد. از شرایط دیگر این نوع ویزا داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس، داشتن مدرک دانشگاهی و همچنین داشتن یک اسپانسر است. هزینه ی لازم برای این نوع ویزا مبلغ 800 هزار پوند برای شخص متقاضی و مبلغ 5300 پوند برای همراهان وی است.

در این نوع ویزا، ابتدا کارفرما به مدت 3 ماه پیشنهاد کاری را در انگلستان آگهی می کند در صورتی که فرد مناسب در این کشور پیدا نشد، دوباره پیشنهاد کاری را به مدت 3 ماه در اتحادیه ی اروپا آگهی می کند و در نهایت در صورت پیدا نشدن فرد مناسب برای این شغل، پیشنهاد کاری به فرد متقاضی کار ارسال می گردد.

شرکتها و مؤسسات کاریابی انگلیس تنها برای افرادی پیشنهاد کاری می فرستند که این افراد اجازه ی ورود و حق کار در کشور انگلستان را داشته باشند. برای مثال افرادی که دارای ویزای تحصیلی هستند و مدتی در کشور انگلستان تحصیل کرده اند شرایط خوبی برای دریافت ویزای کاری دارند.

کاریابی در انگلیس از طریق ویزای تحصیلی

یکی از مطمئن ترین روش های کسب ویزای کار و در نهایت کسب اقامت دائم در انگلستان، استفاده از ویزای تحصیلی است. با استفاده از این ویزا علاوه بر تحصیل در دانشگاههای انگلستان فرصت خوبی برای کسب ویزای کاری و کاریابی در انگلستان فراهم می شود. دانشجویان با استفاده از این نوع ویزا می توانند حدود 10 تا 30 ساعت در هفته کار کنند.

کاریابی در انگلیس از طریق مؤسسه های کاریابی

امروزه بسیاری از متقاضیان کار در انگلستان برای دریافت ویزای کاری و همچنین اقامت کاری، از طریق مؤسسات کاریابی در این کشور اقدام می کنند. متقاضیان با ارائه ی مدارک و رزومه ی خود به مؤسسات کاریابی در انگلستان، به کارفرمایان معتبر و فرصت های شغلی مناسب در این کشور دسترسی پیدا می کنند. انگلستان یکی از برترین کشورها در زمینه ی مؤسسه های کاریابی در جهان است. مؤسسه های کاریابی در حقیقت رابط بین کارجویان و کارفرمایان هستند که در یافتن شغل مناسب به کارجویان کمک می کنند. این مؤسسات با توجه به رزومه ی کارجویان راه حل مناسب را به آنان ارائه می دهند.

نحوه ی کار مؤسسات کاریابی

به طور کلی مؤسسات کاریابی به صورت زیر عمل می کنند.

  • این مؤسسات به توصیف و شرح شغل هایی می پردازند که دارای شرایط مناسب هستند.
  • این مؤسسات دارای لیستی از کارجویان هستند که توسط آژانس شناسایی شده اند و cv و رزومه ی آنها در پایگاه داده نگهداری می شود.
  • مؤسسات کاریابی، افراد مورد نظر را با توجه به cv برمی گزینند و سپس هماهنگی لازم جهت انجام مصاحبه را  فراهم می کنند.

از مزایای مؤسسات کاریابی می توان به صرفه جویی در زمان کارجویان اشاره کرد همچنین در این مؤسسات، کارجویان هزینه ای را تقبل نمی کنند و هزینه ی عضو شدن بر عهده ی کارفرمایان است.

مهم ترین هدف مؤسسات کاریابی ارائه ی مشاوره های شغلی در زمینه ی اخذ مجوز کار و معرفی مدارک مورد نیاز برای استخدام و … می باشد.

 برخی از  انواع مؤسسه های کاریابی در انگلستان:

  • مؤسسه کاریابی برای شرکت های کوچک و متوسط تجاری ارتباط با شرکت ها(GRADUATE RC)
  • مؤسسه کاریابی و سایت تخصصی اشتغال(STEP AHEAD)
  • مؤسسه ی کاریابی و جستجوگر کار و مشاوره ای کاریابی(BADENOCH & CLARK)
  • مؤسسه های راهنمایی کاریابی در انگلستان (ALL JOBS UK)
  • شرکت کاریابی خصوصی صنایع(PENNA_REQUIREMENT AGENCY)

کاریابی در انگلستان از طریق مراجعه به سایت‌های معتبر

راه دیگر یافتن کار در انگلستان مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی در انگلیس است. در این روش افراد متقاضی، ابتدا در سایت‌های مورد تأیید وزارت کار انگلستان ثبت نام کرده و سپس اطلاعات فردی خود را تکمیل نموده و منتظر می مانند تا شغل مناسبشان پیدا شود.

پس از تأیید رزومه ی کارجویان توسط کارفرما، از کارجو دعوت به مصاحبه می شود و در صورت قبولی به صورت قانونی مشغول به کار در انگلستان می شود. موتور جستجوی آنلاین برای مشاغل در کشور انگلستان Universal Job Seeker  نام دارد.

کارجویان برای یافتن مشاغل حرفه ای می توانند به سایت‌های The Telegraph ،The Times و Financial Times مراجعه کنند.  همچنین برای مشاهده ی مشاغل موجود در لندن مراجعه به سایت‌های  London Evening Standard و Metro به کارجویان کمک خواهد کرد.

کاریابی در انگلستان از طریق روزنامه ها و نشریات

در انگلستان روزنامه های معتبری در زمینه ی کاریابی در انگلیس فعالیت می کنند و از طریق انتشار آگهی، شغل های درخواستی را به کارجویان معرفی می کنند. به عنوان مثال روزنامه ی گاردین، یکی از برترین منابع شغل‌های مربوط به افراد دارای تحصیلات تکمیلی و حرفه ای است که افراد می توانند به صورت آنلاین به شغل های موجود در سراسر بخش های آن  نگاه کنند.

کاریابی در انگلستان از طریق مراجعه به سفارت انگلستان

از دیگر روش های کاریابی در انگلستان مراجعه ی مستقیم به سفارت این کشور است. کارجویان از این طریق از پیشنهادهای شغلی موجود در انگلستان آگاه می شوند. البته از شرایط این روش داشتن تسلط کامل به زبان انگلیسی و قدرت مکالمه و شنیداری زبان انگلیسی می باشد.

در این مقاله به طور خلاصه انواع روش های کاریابی در انگلیس معرفی شد. علاقه مندان کار در انگلستان با استفاده از این روش ها می توانند کار مورد نظر خود را در این کشور بیابند و پس از مدتی، اقامت در کشور انگلستان را کسب نمایند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *