ایتالیا, کاری

موسسات کاریابی در ایتالیا

موسسات کاریابی در ایتالیا

یافتن کار در کشور ایتالیا به عنوان دغدغه ای برای افراد متقاضی کار در این کشور مطرح می­ شود ولی وجود موسسات کاریابی در ایتالیا سبب شده است که افراد جویای کار در این کشور بتوانند با مراجعه به آن­‌ها شغل مورد نظر خود را متناسب با تخصصی که دارند بیابند. در این مقاله بر آن شدیم تا افراد جویای کار در ایتالیا را با موسسات کاریابی در ایتالیا آشنا نمائیم.

معرفی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر رم می ­باشد. این کشور دارای جمعیتی بیش از 60 میلیون نفر و مساحتی به اندازه 301333 کیلومتر مربع است. کشور ایتالیا در زمینه اقتصاد رتبه چهارم را در سراسر اروپا کسب کرده است.

مزایای کار در کشور ایتالیا

افرادی که در کشور ایتالیا مشغول به کار هستند چه از ساکنان کشور ایتالیا باشند چه نباشند چه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشند و چه نباشند طبق قوانین شهروندی این کشور، از حقوق یکسانی برخوردار خواهند بود.

داشتن مجوز کار در این کشور، به افراد خارجی که متقاضی کار هستند این امکان را می ­دهد که به راحتی بتوانند با کارفرمایی قرارداد بسته و از مزایای عقد این قرارداد استفاده کنند. از دیگر مزایای کار در این کشور این است که برای کار کردن در این کشور لزومی به داشتن اقامت کشور ایتالیا نیست. لازم به ذکر است که اقامت کاری در این کشور یک ساله بوده و فرد متقاضی با داشتن شرایط لازم می­ تواند آن را هر ساله تمدید نماید.

شرایط کاری در کشور ایتالیا

ساعت کاری در این کشور به طور میانگین 40 ساعت در هفته می­ باشد. روزهای تعطیلی در این کشور 30 روز در سال و همچنین 11 روز تعطیلات عمومی می­ باشد.

نکته ای که افراد جویای کار در کشور ایتالیا باید مد نظر قرار دهند این است که برای کارهایی غیر از فناوری اطلاعات و آموزش زبان انگلیسی باید به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشند. شایان ذکر است که موسسات کاریابی در ایتالیا می ­توانند به افرادی که جویای کار در این کشور هستند کمک به سزایی نمایند.

امکان کاریابی در ایتالیا

داشتن مهارت، تمکن مالی و داشتن تخصص اولین و مهم­ترین نکته برای یافتن کار در کشور ایتالیا می ­باشد.

از جمله صنایع مهم کشور ایتالیا که بسیار پیشرفته نیز می ­باشند عبارتند از: صنعت گردشگری، آهن و فولاد، ماشین آلات، مواد شیمیایی، سرامیک، لباس و تولید شراب.

کار در ایتالیا از طریق ویزای کار ایتالیا

کشور ایتالیا سه نوع ویزای کاری دارد که در ادامه به توضیح مختصری در خصوص هریک می­ پردازیم:

   ویزای کار ایتالیا به صورت دعوت نامه:

در اخذ ویزا به این روش فرد متقاضی کار در کشور ایتالیا باید از طرف کارفرمایی دعوت نامه دریافت نماید.

   ویزای تعطیلات:

این نوع ویزا فقط برای شهروندان کره جنوبی، کانادا و استرالیا صادر می­ شود. با اخذ این نوع ویزا فرد می ­تواند علاوه بر تعطیلات به دنبال شغل مورد نظر خود نیز باشد.

   ویزای جست­ و­جوی کار:

مدت زمان این ویزا 6 ماه بوده که فرد در این مدت موظف است که شغل مورد نظر را یافته و سپس اقامت بگیرد.

همان طور که قبلاً نیز اشاره شد موسسات کاریابی در ایتالیا نقش موثری در یافتن کار برای افراد جویای کار در این کشور دارند بنابراین در ادامه به معرفی چند موسسه کاریابی در این کشور می ­پردازیم.

موسسات کاریابی در ایتالیا

یافتن کار در کشور ایتالیا دشوار است و اندکی هم با رکود مواجه می ­باشد ولی موسسات کاریابی در ایتالیا زیاد بوده و افراد متقاضی کار در این کشور می ­توانند به این موسسات مراجعه کرده و متناسب با تخصصی که دارند به شغل مورد نظر خود دست یابند. افراد به صورت موقت می­ توانند در کشور ایتالیا مشغول به کار شوند و این فرصتی برای نشان دادن استعدادهایشان خواهد بود و سپس می ­توانند به صورت دائم استخدام شده و به کار بپردازند.

مشاغلی هم چون: کامپیوتر، مربی مهد کودک، کارهای صنعتی، منشی­ گری، کارهای خانگی، باغبانی و آموزش کودکان از جمله مشاغل موقت در کشور ایتالیا می­ باشند.

شایان ذکر است که به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر کشور ایتالیاکار نیمه وقت بر خلاف کار تمام وقت راحت ­تر یافت می ­شود و موسسات کاریابی در ایتالیا کارهای نیمه وقتی را به افراد متقاضی کار پیشنهاد می­ دهند.

افراد جویای کار می ­توانند از طریق ثبت ­نام در آژانس ­های کاریابی با ارائه مدارکی از جمله: رزومه کاری، عکسی مشابه عکس پاسپورت، داشتن مجوز برای انجام کار که معمولاً همان ویزای تحصیلی می ­باشد و داشتن کد مالیاتی یا مالی اقدام به یافتن کار نیمه وقت کنند.

موسسات کاریابی در ایتالیا به دو نوع خصوصی و دولتی تقسیم می­ شوند که موسسات خصوصی کاریابی نیز خود به دو دسته سازمان­ های موقت (lavori) و شرکت ­های جست ­و­ جوی اجرایی(ricersa) تقسیم می­ شوند.

از جمله آژانس ­های کاریابی موقت در این کشور می­ توان آژانس ­های Unimpiego،Uedior،Gbjob،Risores،Synergie را نام برد.

موسسه ­ی کاریابی informagiovani یکی از موسسات کاریابی در ایتالیا می ­باشد که اطلاعاتی را در خصوص یافتن کار موقت، اطلاعاتی در خصوص دوره های آموزشی و کمک هزینه های تحصیلی را در اختیار افراد جویای کار قرار می ­دهد. آدرس سایت اینترنتی این موسسه www.informagiovani.it می­ باشد. ALISPA یکی دیگر از شرکت­ های کاریابی در ایتالیا می ­باشد که فعالیت ­هایی در خصوص جذب نیروهای انسانی که در زمینه­ های مدیریت منابع انسانی فعالیت می ­کنند، انجام می ­دهند. از جمله مشاغلی که در این شرکت وجود دارند می­ توان به مواردی از جمله موارد زیر اشاره نمود:

کارمند زرگر

کار سیم کشی برق

تولید پوست برای تولید پوشاک

شرکت jobs نیز از یکی دیگر از شرکت­ های کاریابی در ایتالیا می­ باشد که به جذب افراد در زمینه­ های صنعتی از جمله: خودروسازی، مهندسی انرژی و در زمینه هوا فضا پرداخته و حدود 80% از تولیدات این شرکت به کشورهای پیشرفته و صنعتی صادر می­ شود.

علاوه بر این­که افراد جویای کار در این کشور می­ توانند برای یافتن کار به آژانس ­های کاریابی مراجعه نمایند می­ توانند به سایت­‌های کاریابی و شرکت‌­ها و کارخانجاتی که در این کشور وجود دارد مراجعه نموده و به صورت اینترنتی به جست­و­جوی کار مورد نظر خود بپردازند. از جمله سایت­‌هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده است می ­توان به www.informagiovani.it، www.obiettivolavoro.it ،www.alispa.it، www.fionline.it، www.monstar.it اشاره نمود.

نهایتاً می­ توان اظهار نمود که شرکت‌­ها و موسسات کاریابی فراوانی در کشور ایتالیا موجود می­ باشد که به منظور کمک به افراد جویای کار در کشور ایتالیا در نظر گرفته شده است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *