آمریکا, تولد

شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند

شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند

مهاجرت به خارج از کشور به خصوص درسالهای اخیر بسیار در ایران باب شده است.افراد زیادی از قشر های مختلف جامعه به دنبال آنند که بتوانند به کشورهای پیشرفته و با امکانات عالی مهاجرت کنند. در این میان افراد زیادی به دلایل بسیاری، کشور آمریکا را برای زندگی و مهاجرت انتخاب می کنند. اما موضوع مهم این است که مهاجرت به کشور آمریکا کار آسانی نیست. همچنین حتی در صورتی که بتوان با پشت سرگذاشتن مراحل بسیار سخت، ویزای کشور آمریکا را دریافت کرد مرحله سخت تر دریافت اقامت این کشور است که می تواند بسیار استرس آور تر باشد. در میان گزینه های انتخابی افراد برای مهاجرت به کشور آمریکا اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند می تواند یکی از راه هایی باشد که تعداد زیادی از مهاجران به آن فکر می کنند.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم از موضوع اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند صحبت کرده و شرایط مختلف آن را بررسی کنیم.

اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند

سیستم تولد فرزند در آمریکا به این صورت است که هر فردی که در آن متولد شود شهروند رسمی آمریکا محسوب می شود. اقامت دائم این کشور را از همان ابتدای تولد خود به دست می آورد حتی اگر از پدر و مادری غیر آمریکایی متولد شده باشد این موضوع فرقی ندارد.

فرد متولد شده در خاک آمریکا تا 18 سالگی که سن قانونی است اختیاری از خود ندارد. ولی از 18 سالگی به بعد می تواند برای دریافت اقامت پدر و مادر خود نیز اقدامات لازم را انجام دهد. البته در نظر داشته باشید ممکن است این شخص به دلیل اقامت موقت والدین اش آمریکا را ترک کرده باشد که در آن صورت نیز مشکلی وجود نخواهد داشت.

فرد می تواند بعد از 21 سالگی به آمریکا بازگشته و اقدامات لازم برای اخذ اقامت والدین خود را نیز پیش ببرد اخذ اقامت برای والدین، در صورتی که کشور آمریکا را ترک کرده باشند تا قبل از سن 21 سالگی امکان ندارد.

اخذ اقامت والدین درآمریکا از طریق تولد

شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند

شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند

دو اصل برای دریافت اقامت دائم از طریق تولد فرزند در کشورهای مختلف وجود دارد و از این نظر کشورهای دنیا به دو دست تقسیم می شوند:

  •  کشورهایی که به اصل خاک پایبندند: بر اساس اصل خاک هر فردی در خاک کشور مقصد به دنیا بیاید می تواند شهروندی و اقامت دائم ( تابعیت ) آن کشور را، فارغ از آن که پدر و مادر فرزند متولد شده اهل کشور مورد نظر باشند یا نه دریافت کند و به راحتی در آن کشور زندگی کند. از جمله کشورهایی که از اصل خاک پیروی می کنند: آمریکا، کانادا، آرژانتین، برزیل ، شیلی، مکزیک و…
    کشور آمریکا نیز همانطور که گفته شد از اصل خاک پیروی می کند و به همین علت اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا امکان پذیر است.
  •  کشورهایی که به اصل خون پایبندند: در این کشورها ملاک اصلی، تابعیت فرزند است و اصلا مهم نیست کودک در کدام کشور به دنیا آمده باشد به همین علت در این کشور ها با تولد فرزند نمی توان برای والدین اقامت دریافت کرد.

اکثر کشورهای اروپایی برای جلوگیری از جمع کثیری از افراد که برای پناهندگی وارد این کشورها می شوند از قانون خون پیروی می کنند.
بر اساس دو قانون ذکر شده می توان گفت اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند برای والدین امکان پذیر است ولی با رعایت قوانین خاصی می توان این راه را پیش برد. مثلا فرد نمی تواند تا قبل از سن قانونی 18 سالگی هیچ اقدام قانونی برای دریاقت اقامت و تابعیت خانواده خود انجام دهد، همچنین در صورت ترک کشور آمریکا این سن به 21 سالگی افزایش یافته و فرد از 21 سالگی به بعد می تواند اقامت آمریکا را برای والدین خود دریافت کند.

برنامه ریزی والدین برای اخذ اقامت آمریکا

موضوع مهم دیگری که برای اخذ اقامت آمریکا از طریق فرزند باید به آن توجه کرد این است که والدین باید ثابت کنند تمام این مسیر ناخواسته بوده است. پدر و مادر کودک باید بتوانند دولت آمریکا را قانع کنند که تولد فرزندشان کاملا اتفاقی و غیر قابل پیش بینی بوده است.

توجه داشته باشید اگر دولت آمریکا متوجه شود که والدین کودک برای تولد کودک خود در آمریکا از قبل برنامه ریزی داشته اند می توانند مسیر دریافت اقامت و شهروندی کودک را با مشکل روبرو کنند، به همین دلیل می توان گفت اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند نیز برای افراد مختلف کارآسانی نخواهد بود.

مزایای تولد فرزند در آمریکا

شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند

شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند مزایای بسیاری برای کودک متولد شده را به همراه خواهد داشت. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که هر کودکی در آمریکا متولد شود می تواند شهروندی این کشور را دریافت کند. حتی در صورتی که والدین او به عنوان توریست و فقط برای گردشگری وارد خاک آمریکا شده باشند.

جالب است بدانید مادر کودک در صورتی که در هواپیما یا حتی روی آب نیز زایمان کند. بازهم کودکش به راحتی می تواند شهروندی آمریکا را دریافت کند به این صورت کودک از همان ابتدای تولد، شهروند آمریکا بوده و از تمامی حقوق شهروندان آمریکا برخوردار است.

  •  با اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند کودک شما می تواند با شهریه دولتی وارد هر دانشگاه و یا کالج در آمریکا شده و تحصیلات خود را ادامه دهد.
  •  فرزند شما و حتی خودِ شما با دریافت تابعیت کشور آمریکا می توانید به راحتی به کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند سفر کنید.
  •  مهم ترین مزیت اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند آن است که، شما به عنوان والدین کودک خود که حالا شهروند آمریکا است. بسیار راحت تر از بقیه مهاجران می توانید اقامت و تابعیت آمریکا را دریافت کنید.

معایب تولد فرزند در آمریکا

مهم ترین موضوع تولد کودک در آمریکا هزینه زایمان مادر است. زیرا هزینه های بیمارستان در آمریکا بسیار زیاد می باشد. اگر شما دارای بیمه درمانی نیز نباشید شرایط سخت ترخواهد بود و شما متحمل هزینه بسیار بالایی برای هزینه ی بیمارستان خواهید شد. زیرا آمریکا از گران ترین کشورهای دنیا محسوب می شود.

مقاله ی پیشنهادی: چگونه از طریق ازدواج گرین کارت آمریکا را بگیریم؟

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *