بلژیک, تحصیلی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

دانشجویان برای این که بتوانند پذیرش تحصیلی در بلژیک را به دست اورند بایستی یک سری مدارک را از قبل تهیه و آماده کنند، در غیر این صورت با درخواست پذیرش دانشجویان موافقت نخواهد شد. شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک برای تمام دانشجویان از هر کشوری که باشند، یکی می باشد و هیچ فرقی بین دانشجویان متقاضی نمی گذارند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقاطع مختلف متفاوت می باشند که در بخش های بعدی راجع به آن ها توضیحات بیشتری را ارائه کرده ایم.

شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و دقیق تری با همکاران ما در سازمان مهاجرت آوات در تماس باشید و با گرفتن وقت مشاوره از مشاوران ما در این سازمان، اطلاعات خوبی را به دست بیاورید. همکاران ما در سازمان آوات سعی بر آن دارند تا با ارائه به روزترین و دقیق ترین اطلاعات به مهاجرین متقاضی، کمک بزرگی را برای آن ها خواهد داشت.

در ادامه مقاله سعی بر آن تا در مورد مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقاطع مختلف را برای شما عزیزانی که در سر خود مهاجرت به بلژیک را دارید، ارائه دهیم، با ما همراه باشید.

کشور بلژیک

کشور بلژیک یکی از کشورهای توسعه یافته در قاره اروپا می باشد که با داشتن اقتصاد پویا و قدرتمند خود توانسته است نظر و توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جهت مهاجرت جلب کند. کشور بلژیک در میان سایر کشورهای اروپایی برای مهاجرت کردن بسیار مناسب می باشد و قوانین و مقررات بسیار راحت تری در مقایسه با دیگر کشورها در این بلژیک وجود دارد.

امروزه مهاجرت های بسیار زیادی با اشکال و اهداف مختلف به سوی کشور بلژیک در حال شکل گیری می باشد که از جمله ی این مهاجرت ها می توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، کارآفرینی و سرمایه گذاری اشاره کرد.

در میان این روش ها یکی از راحت ترین و آسان ترین راه های مهاجرتی می توان به مهاجرت های تحصیلی اشاره کرد که مورد توجه بسیاری از جوانان و دانشجویان واقع شده است.

مهاجرت تحصیلی

یکی از کشورهایی که سالانه هزاران دانشجو از آن به سوی کشور بلژیک مهاجرت می کنند، کشور ما ایران می باشد. دانشجویان و جوانان ایرانی با توجه به تسهیلات و امکانات ارائه شده در دانشگاه های کشور بلژیک، تصمیم خود را برای مهاجرت تحصیلی به این کشور می گیرند.

اساتید و محققان بسیار معروف و با تجربه ای در دانشگاه های کشور بلژیک در حال تدریس هستند که بی شک دانشجویان می توانند تجربه ها و اطلاعات بسیار با ارزشی را از این اساتید بزرگوار به دست بیاورند.

کشور بلژیک با توجه به این از نیروی انسانی جوان کمی برخوردار می باشد به همین دلیل توجه و انرژی خود را بر روی افراد جوان و دانشجویانی که از کشورهای دیگر مهاجرت می کنند، گذاشته است به طوری بتواند بعد از فارغ التحصیلی آنان، در صنایع مختلف از این نیروی انسانی استفاده کند. اگر شما نیز دوست دارید یک مدرک معتبر از یک دانشگاه معروف جهان داشته باشید می توانید دانشگاه های بلژیک را در اولویت های انتخابی خود داشته باشید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقطع کارشناسی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقطع کارشناسی به صورت ذیل می باشد:

 • ارائه مدارک فارغ التحصیل از دبیرستان و دپیلم
 • نمره معدل و قبولی دیپلم بایستی طبق قوانین والونیا – بورکس باشد و مورد تایید دانشگاه های کشور بروکسل قرار بگیرد.
 • اگر می خواهید در رشته های مانند هنر و مهندسی تحصیل کنید قبل از ورود به دانشگاه بایستی امتحان ورودی به این رشته ها را رد کنید.
 • ارائه ویزای تحصیلی کشور بلژیک
 • ارائه مدارک شناسایی و اصل پاسپورت
 • ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه

شما اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهید بهتر می باشد که قبل از اعلام درخواست خود، مدارک لازم را که در فوق به آن ها اشاره شده است را آماده و تکمیل کنید. نکته ای که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که حتما از مدارک معتبر و اصل در پذیرش خود استفاده کنید تا بتوانید به راحتی و بدون پیش امدن مشکلی، پذیرش خود را به دست آورید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

از مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقطع کارشناسی ارشد می توانیم به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • ارائه مدارک کارشناسی که گذرانده اید و حداقل زمانی که برای گذراندن کارشناسی صرف کرده اید بایستی سه سال باشد
 • نمره ی کارشناسی بایستی مورد قبول دانشگاه های کشور بلژیک باشد
 • رشته ای که می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد آن را ادامه دهید بایستی مربوط به رشته دوره ی کارشناسی شما باشد
 • پاس کردن حداقل 120 واحد درسی در دوره کارشناسی
 • ویزای تحصیلی کشور بلژیک
 • ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه
 • ارائه مدارک شناسایی و اصل پاسپورت

بیشتر دانشجویانی که اقدام به مهاجرت های تحصیلی می کنند در مقطع کارشناسی ارشد می باشد؛ و از مهم ترین مدارک لازم که برای تحصیل در دانشگاه های بلژیک ضروری می باشد یادگیری زبان انگلیسی می باشد که همه دانشجویان بایستی نمره ی قبولی را در آزمون زبان به دست بیاورند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا

از مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقطع دکترا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد با نمره ی قبولی بالا و مورد قبول
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر
 • اخذ ویزای تحصیلی کشور بلژیک
 • اخذ حمایت یکی از اساتید دانشگاه مورد نظر
 • ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه
 • ارائه گواهی بیمه تحصیلی و پزشکی.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *