نروژ

مشاوره تحصیلی در نروژ

گروه مهاجرتی آوات ، تیمی مجرب و متشکل از مشاوران کارآزموده می باشد که هر کدام از این مشاوران در زمینه های مختلف تحصیلی سالها فعالیت کرده و تخصص کافی برای راهنمایی شما را دارند. برای مشاوره تحصیلی در نروژ نیز می توانید از کارشناسان متخصص ما در این زمینه اطلاعات کافی را بدست آورید.

مشاوره تحصیلی در نروژ

وبسایت آوات نیز به جهت رفع نیاز های موجود در کشور عزیزمان در امور مشاوره تحصیلی درکشورهای مختلف ایجاد شد.در این وبسایت انواع مقالات مشاوره تحصیلی و آخرین اخبار درباره کشورهای مختلف قرار می گیرد.

در این مقالات سعی شده تا به تمامی سوالات تحصیلی پاسخ داده شود ، مشاوره تحصیلی در نروژ یکی از کارهایی است که می توانید تیم مجرب ما آن را انجام می دهد. البته اگر نکاتی در ذهن شما وجود دارد که به آنها اشاره نکردیم ، می توانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

 

چگونه در نروژ هم تحصیل کنیم هم کار کنیم؟

مشاوره تحصیلی در نروژ

درحال حاضر نروژ یکی از مدرن ترین کشورهایی است که پیشرو در تکنولوژی ، نوآوری و بالا بردن دانش جامعه است. تحصیل در نروژ تقریباً رایگان میباشد. با توجه به اینکه امکان تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی دراکثر رشته ها و در تمام مقاطع وجود دارد، در نتیجه این شرایط  یک مزیت برای این کشور به حساب می آید.

دومین مزیت تحصیل در نروژ این است که با وجود اینکه هزینه ی تحصیل در نروژ در هر ترم بین 300 تا 600 کرون می باشد، با این وجود هزینه ی تحصیل برای دانشجویان خارجی رایگان می باشد.

زمانی که شما مجوز اقامت نروژی را کسب می کنید. به شما مجوز کار به صورت پاره وقت در حین تحصیل نیز داده می شود. شما به عنوان دانشجو تا 20 ساعت در هفته و در طول تعطیلات ها به صورت تمام وقت اجازه کار خواهید داشت.

برای صرفه جویی در زمان و هزینه هایتان می توانید در سمینارهای گروهی آوات شرکت کنید. شرکت در سمینار فواید زیادی را برای شما خواهد داشت؛ می توانید اطلاعات بیشتر و دوستان مشترک زیادی را پیدا کنید.

آیا پس از تحصیل در نروژ اجازه کار داریم؟

 

شما می توانید پس از پایان تحصیلات خود در کشور نروژ به جستجوی کار پرداخته و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنید. کشور نروژ منابع نفتی و معدنی فراوانی دارد و یکی از کشورهای پردرآمد در دنیا می باشد.

از این رو نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و با موقعیت های شغلی فراوانی در این کشور رو به رو هستید. می توانید پس از پایان تحصیلات خود به مدت 6 ماه در کشور نروژ مانده و به جستجوی کار بپردازید.

 

تمکن مالی موردنیاز تحصیل در نروژ

شما باید در طول یک سال تحصیلی (10 ماه) مبلغ 116,369 کرون نروژ در حساب بانکی خود داشته باشید. تا نشان دهید که توانایی حمایت مالی از خود را دارید. همچنین در صورتی که عضوی از خانواده همراه شما نیز می آید. باید ثابت کنید که در جهت حمایت مالی از وی نیز تمکن مالی کافی را دارید.

 

هر آنچه که درباره تحصیل در نروژ باید بدانید می توانید با تماشای فیلم آقای جهانیان مدیر عامل آوات کسب نمایید. 

 

تحصیل در نروژ و بررسی ویزای همراه

مشاوره تحصیلی در نروژ

خوشبختانه افراد متاهلی که به تحصیل در نروژ می پردازند، می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه دریافت کنند.  شرایط دریافت ویزای همراه به شرح زیر می باشد.

• شما متقاضیان باید حداقل 24 سال سن داشته باشید.

• پس از ورود به نروژ تصمیم به زندگی در یک مکان داشته باشید.

• حداقل یک سال از تحصیل ویزای تحصیلی شما گذشته باشد.

• در ماه حداقل 265،000 کرون نروژ توانایی پرداخت هزینه های زندگی را داشته باشید.

• فرزندانشما  کمتر از 18 سال سن داشته باشند.

 

اخذ تابعیت پس از تحصیل در نروژ

در صورت استخدام شدن در یک شرکت نروژی، می توایند اقامت خود را به اقامت کاری نروژ تغییر دهید. اگرویزای کاری نروژرا بگیرید . می توانید هر سال ویزای خود را تمدید نمایید. و پس از 3 سال کار و زندگی در نروژ و همچنین پرداخت منظم مالیات، می توانید برای اخذ اقامت دائم نروژ اقدام نمایید.

با داشتن  مجوز اقامت دائم نروژ از تمامی حقوقی که شهروند نروژی برخوردار است بهره مند هستید. و تنها در حقوقی مانند حق رای و حمایت دیپلماتیک با شهروندان نروژی تفاوت دارید.

تحصیل در نروژ و تمامی جنبه های مهم و اساسی آن به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. نظام آموزشی عالی و امکان تحصیل رایگان از جمله دلایلی است که افراد را به تحصیل در نروژ تشویق می نماید.

 

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی نروژ

 

ارائه مدرک زبان برای دانشگاه های معتبر نروژ الزامی است و تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان عملاً زیاد مورد تایید نیست. برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ در مقطع لیسانس، باید مدرک دیپلم 12 ساله همراه با حداقل یکسال تحصیل در دانشگاه و یا مدرک دیپلم 11 ساله همراه با حداقل دو سال تحصیل در دانشگاه( فوق دیپلم در رشته ی مربوطه) داشته باشید.

مدت دوره ی تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس 3 سال می باشد. در این دوره شما می توانید 20 ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهید. ممکن است دانشگاه از شما بخواهد که یک دوره زبان یک ساله را بگذرانید که البته این دوره رایگان است.

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نروژ

 

برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس، الزامی است که مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5/5 تا 6 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل حداقل 5.25 تا 5.50 را داشته باشید.

برای اخذ پذیرش در این مقطع از کشور نروژ، باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید. دوره ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور نروژ 2 سال می باشد. و از شرایط اعزام شما به نروژ این است که در این دروه ، اجازه ی 20 ساعت کار در هفته دارید.

 

تحصیل در مقطع دکترا نروژ

 

تحصیل در نروژ در مقطع دکترا به زبان انگلیسی برای هر رشته ای امکان پذیر است. دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در این کشور 3 سال است. و با توجه به اینکه دوره ی دکترا در هر کشوری نوعی کار به حساب می آید.

به شما کمک هزینه تعلق می گیرد. امکان گرفتن پذیرش به صورت مستقیم برای این دوره وجود ندارد. وشما باید مجدد برای اخذ پذیرش در دوره ی فوق لیسانس اقدام کنید. در مقطع دکترا نیز  می توانید 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنید. امیدواریم این مطلب با موضوع مشاوره تحصیلی در نروژ مفید واقه شده باشد.

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *