کانادا

مهاجرت راننده تریلی به کانادا

مهاجرت راننده تریلی به کانادا

داشتن گواهینامه‌ رانندگی نه تنها به افراد اجازه رانندگی می‌دهد، بلکه به‌عنوان یک کارت شناسایی معتبر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.گرفتن گواهی نامه در کشورهای مختلف قوانین خود را دارد در این مقاله با مهاجرت از طریق رانندگی و شرایط گرفتن گواهی نامه تریلی و کامیون در کانادا آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

مهاجرت از طریق رانندگی به کانادا

برای مهاجرت به کانادا و بعد از ورود به این کشور برای استفاده از گواهینامه در کانادا فقط سه ماه می توانید از گواهینامه قبلی خود استفاده کنید بعد ار این سه ماه باید نسبت به اخذ گواهینامه در کانادا اقدام نمایید.اگر از قبل گواهی نامه دارید و از تجربه‌ رانندگی بیش از یکسال برخوردار هستید، می‌توانید بلافاصله آزمون راهنمایی و رانندگی را طی کنید.

این آزمون شامل آزمون شفاهی، کتبی و امتحان شهری است. آزمون شفاهی در کانادا می‌تواند به زبان‌های روسی، انگلیسی، فرانسه، چینی، لهستانی یا فارسی باشد.

اما اگر از قبل دارای گواهینامه نباشید یا تجربه‌ رانندگی نداشته باشید، تا یکسال نمی‌توانید در آزمون رانندگی شرکت کنید.در این صورت می‌توانید به همراه فردی که 4 سال تجربه‌ رانندگی دارد، به رانندگی بپردازید. که در این صورت باید گواهی نامه G1 دریافت کنید.

مزایای مهاجرت از طریق رانندگی تریلی به کانادا

مزایای مهاجرت از این روش

1

ورود سریع به کانادا با یک قرارداد دو ساله و درآمد متوسط 50.000 دلار کانادا با امکان تجدید قرارداد برای مدت دو سال دیگر

2

امکان اخذ اقامت کانادا برای شما، همسر و فرزند یا فرزندانتان (از طریق برنامه تجربه زندگی کبکی یا کاندایی با توجه به اینکه واجد شرایط کدام برنامه هستید). برای تجربه زندگی کاری کانادایی باید امتیازاتی را کسب کنید و برای تجربه زندگی کبکی نمره B2 زبان فرانسوی نیاز است.

3

امکان دریافت ویزای کار و همراه داشتن ویزا کارت برای انجام امور بانکی

4

بیمه سلامت استان کبک به شکل رایگان

 

مهاجرت از طریق رانندگی کامیون به کانادا

مهاجرت راننده تریلی به کانادا

مهاجرت راننده تریلی به کانادا

کانادا یکی از پائین‌ترین نرخ‌های بیکاری در حرفه‌های مختلف در سرتاسر جهان را دارد.جالب است بدانید پیدا کردن شغل در زمینه حمل و نقل کار سختی حساب می شود.براساس قوانین کانادا میانگین سن راننده کامیون در کانادا به حدود 47 سال رسیده است و تا سال 2024 کانادا به 48هزار راننده کامیون در کانادا نیاز خواهند داشت.که این کمبود باید از طریق مهاجرت رانندگان خارجی تامین شود.

سالانه 200هزار نفر برای کار به این کشور وارد می شوند که در این میان بیشتر جمعیت آن ها را کامیون دارها تشکیل می دهند. این شغل از جمله مشاغلی است که حقوقی بالا و وضعیت مساعدی نیز دارد.

آشنایی با روش های مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به برخی از این روش ها اشاره می کنیم.

 • مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تولد فرزند: این نوع مهاجرت، روشی است که از همان ابتدا سبب انتقال تابعیت کانادایی به افراد مهاجر می شود. تولد فرزند در این کشور باعث اخذ اقامت دائم کانادا بر اساس قانون خاک و خون می شود.

 

 • مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج: یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور و گرفتن اقامت دائم این کشور، ازدواج با شخصی است که خود اقامت دائم این کشور را دارد. لازم به ذکر است که بدانید در این پروسه شما نیاز به وکیل ندارید و تنها با ارائه مدارک و سند ازدواج به سفارت می توانید اقدام به اخذ ویزا نمایید.

اقامت دائم

· مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار: یکی دیگر از روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور از طریق ویزای کار کانادا است. به دلیل اینکه این کشور فوق پیشرفته و بسیار وسیع است لذا به هر نوع شغلی نیازمند است. از جمله مشاغلی که این کشور به آن نیاز بالایی دارد می توان به گرایش های فنی و مهندسی، پرستاری و نفت اشاره نمود.

اخذ ویزای کاری کانادا به گونه ای است که طبق سیستم و روش هایی به شغل متقاضی امتیاز داده می شود و اگر در این مراحل، حد نصاب امتیازات لازم را دریافت کنند برای شخص متقاضی دعوتنامه اقامت دائم و پی ار کانادا  صادر می شود.

· مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری: یکی از راه هایی که اکثر کشور ها برای جذب سرمایه گذاران خارجی انجام می دهند تا از این طریق به اقتصاد کشور خود کمک کنند و از آن سرمایه گذاران بهره بگیرند دادن اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری است. در نتیجه در ازای سرمایه گذاری در کانادا دولت این کشور نیز به شخص سرمایه گذار و همراهان قانونی او اجازه اقامت دائم در این کشور را می دهد.

برای مطالعه ی ادامه ی این مطلب به مقاله روش های مهاجرت به کانادا مراجعه کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق رانندگی کامیون به کانادا

مهاجرت راننده تریلی به کانادا

مهاجرت راننده تریلی به کانادا

 • کانادا به رانندگان کامیونی کارآزموده و کارآمد نیاز دارد، برای ثبت اولین درخواست برای مهاجرت به کانادا به عنوان راننده کامیون باید شرایط زیر را داشته باشید:
 • باید بین ۲۵ تا ۵۵ سال سن داشته باشید، و به طور طبیعی هرچه جوان‌تر و البته با تجربه‌تر باشید شانس شما بیشتر خواهد بود.
 • سلامتی جسمی به طور کامل نیز باید در این بخش کاملاً اثبات گردد.( در مورد خطراتی که سلامت رانندگان را تهدید می‌کند بیشتر بخوانید )
 • نباید در ۵ سال اخیر هیچ تخلف رانندگی مرتکب شده باشید.
 • باید در سابقه گواهی‌نامه خود مرتکب هیچ‌گونه تصادفی نشده باشید.
 • گواهی‌نامه شما باید از نوع A1 باشد.
 • باید پیشنهاد کاری (هرچند موقت) از کارفرمائی در کانادا داشته باشید، همین‌طور اجازه کاری موقت از اداره منابع انسانی و توسعه کانادا اخذ کنید.

ثبت درخواست مهاجرت راننده کامیون به کانادا

کارفرمای شما باید اول یک آگهی در کشور خود ارائه دهد و دنبال فرد مورد نظر خود بگردد. در صورتی که ضخص مورد نظر خود را برای شغل پیدا نکرد. در این شرایط می‌تواند آگهی خود را برای افراد خارجی تمدید کند. در این صورت شما می تواند از شما نیز برای این شغل درخواست همکاری نماید.

اگر درخواست خود را برای کارفرما فرستادید درخواست مجوز کار موقتی خود را به اداره مهاجرت کانادا نیز ارسال نمایید. پس از بررسی توانمندی‌های رانندگی شما و احراز آن‌ها، مجوز فعالیت موقت تان صادر خواهد شد.

تمدید مجوز کار کامیون دار ها

برای این کار شما باید، کپی همه مدارک خود، از جمله فیش حقوقی، فرم درخواست اولیه کار، فرم پیشنهاد اولیه کار. فرم تمدید و نامه نیاز کارفرما به ادامه فعالیت خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. این اداره پس از مطالعه و سنجش درخواست تان، آن را تائید یا رد خواهد کرد. باید در هر مرحله تمدید مجوز خود را، به اداره مهاجرت ثابت کنید پس از پایان مجوز خود و در صورت عدم تمدید، به کشور خود باز خواهد گشت.

مهاجرت کامیون دار ها به کانادا

علاوه بر تمدیدهای عادی که به وسیله ارسال مدارک و درخواست کارفرما برای ادامه قرارداد همکاری با رانندگان کامیون انجام می‌گیرد. طرح‌هایی خاص برای رانندگان کامیون‌ها و کشنده‌های بزرگ وجود دارد:

براساس این طرح‌ها شما به عنوان راننده کامیون می‌توانید. پس از پایان مهلت مجوز خود به استان‌های خاصی از کانادا بروید و کار خود را در آن‌جا ادامه دهید. البته این طرح‌ها مخصوص رانندگانی است که تخصص راندن کشنده‌های بزرگ را داشته باشند. این استان‌ها عبارتند از: بریتیش کلمبیا، البرتا، ساسکاچوئان و پرینس ادوارد.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1. حقوق دریافتی یک راننده در کانادا چه میزان است؟

 • حقوق متوسط یک راننده تریلر در این کشور چیزی حدود 50 هزار تا 60 هزار دلار در سال است.

2. آیا رانندگان حقوق ثابتی دریافت می کنند؟

 • امکان دارد برای مسافت‌های خاص مبلغ بیشتری پرداخت شود. که در این صورت حقوق دریافتی به صورت قابل توجهی بالا میرود.

3. چه راه هایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

 • راه هایی از جمله تحصیل, ازدواج, خوداشتغالی از جمله راه های مهاجرت به کانادا است.

4. آیا برای مهاجرت از این روش محدودیت سنی وجود دارد؟

 • به دلیل بالا بودن میانگین سنی رانندگان کامیون در کشور کانادا هرچه سن پایین تری داشته باشید . شانس بیشتری خواهید داشت.

4.3/5 - (7 امتیاز)

 1. رضا گفت:

  با سلام ایا برای راننده مدرک ایلتس میخواد؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   شما نیاز به مدرک آیلتس 5.5 دارید. سوال دیگه ای دارید در ادامه همین دیدگاه بپرسید.

 2. خلیل زرددو خورشیدی گفت:

  با سلام .بنده راننده کامیون ام ‌ده سال که تو معدن و در جاده کار میکنم ..واقعا کار در ایران معنا نداره …آیا واسه بنده با تجربه ای که دارم میتونم مفید واقع بشم یا نه ..راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود و احترام
   باید شرایط شما بررسی شود. لطفا برای مشاوره تماس بگیرید.

 3. محمد گفت:

  وقت بخیر
  دارای گواهینامه پایه یک لودر لیفتراک بیل مکانیکی جرثقیل
  متاهل و دارای فرزند ۱۶ ساله دارم. سن من ۴۸ سال است. تقاضای مهاجرت به کانادا به توسط هر یک از گواهینامه هایم دارم
  اشنایی خوب به زبان انگلیسی دارم.

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   لطفا برای راهنمایی بیشتر و دریافت مشاوره در این زمینه با موسسه تماس بگیرید.

 4. نادر گفت:

  سلام بنده ۴۶ سال دارم وحدود۲۰ سال سابقه کار با تریلر دارم،واقعا کار در ایران ارزشی نداره ،میخام بعنوان راننده مهاجرت کنم،اگه میشه راهنمایی کنین

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   امکان اقدام از طریق رانندگی را دارید ولی باید با زبان کشور مقصد آشنایی داشته باشید. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

 5. سیدمحمود حسینی گفت:

  سلام من مدت ۱۰ ساله راننده ماشین آلات راهسازی مخصوصا کامیون هستم ، در حال حاظر راننده اداره راهداری به عنوان راننده مشغولم ، همسر و یک فرزند ۱۰ ساله دارم آیا میتونم به کانادا مهاجرت کنیم

  1. با سلام
   لطفا برای آگاهی کامل در این زمینه با موسسه تماس بگیرید.

 6. هادی نوارسفیدی گفت:

  سلام من راننده ترانزیت هستم ۳۷سال دارم که ۶سال سابقه کار دارم مدارکم کامله کارت هوشمند،گواهی پایه یکم،بیمه تامین اجتماعی کارت سلامت وپاسپورت دارم میخوام برای رانندگی به کانادا مهاجرت کنم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   این برنامه فعلا بسته میباشد

 7. سید عبدالە حسینی گفت:

  سلام من 42سال دارم با گواهینامە پایە یک چند سال با کمپرسی کار کردم واقعا نیاز دارم کە مهاجرت کنم آیا میتوانم از طریق کار رانندگی بە کانادا مهاجرت کنم ممنون میشم راهنمای کنید .

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام. این برنامه فعلا بسته میباشد.

 8. رسول گفت:

  میخوام برای کار رانندگی خارج از کشور کارکنم مرسی

 9. خدابخش خدادادی گفت:

  با سلام درود فراوان من 20 سال سابقه کار دارم و شغلم راننده پایه یک بیرون از شهر هست.لطفا برای مهاجرت به کشور کانادا و برای راننده تریلی منو راهنمایی کنید با سپاس فراوان

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   این برنامه فعلا متوقف شده – برای بررسی راه های بیشتر با موسسه تماس بگیرید

 10. سیدمحمدعلی فندرسکیان گفت:

  سلام
  من گواهینامه پایه ۲ دارم ولی علاقمند به شغل رانندگی کامیون در کانادا هستم آیا میتوانم در کشور کانادا نسبت به اخذ گواهینامه کلاس ۱ اقدام و سپس مشغول به کار شوم.

 11. سیدمهدی رفیعی گفت:

  سلام بر شما عزیزان اینجانب مدت 19سال است که پایه یک دارم و چند سالی هم به عنوان کمک راننده با دوستان کار کرده ام ولی مدرکی دال بر کارم ندارم برای مهاجرت به کانادا باید چه کنم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   مهاجرت کار به کانادا از طریق اسکیل ورکر هست که بصورت امتیاز بندی ست

 12. مسعود گفت:

  سلام من 41 سالمه راننده پایه یک هستم. 5 سال سابقه کار با تریلر دارم و الان هم در اتوبوسرانی مشغولم. متاهل و دارای یک فرزند 7 ساله هستم. میتونم از طریق کاری به کانادا مهاجرت کنم. ممنون از پاسخگویی شما

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   مهاجرت کار به کانادا از طریق اسکیل ورکر هست که بصورت امتیاز بندی ست –
   با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *