آلمان, تحصیلی

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

آیا از شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان با خبر هستید؟ کشور آلمان یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی می باشد که با داشتن 89 میلیون نفر از پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی می باشد. امروزه افراد بسیاری به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت کشور آلمان هستند و از تمام راه ها و روش های ارائه شده استفاده می کند، تا راهی آسان و راحتی را برای مهاجرت خود انتخاب کنند.

موسسه مهاجرتی آوات یکی از معتبرترین موسسه های مهاجرتی می باشد که تا به امروزه توانسته است با مشاوره های صحیح و دقیق خود کمک بزرگی را برای افرادی که می خواهند به این کشور سفر کنند، داشته باشد.

شما نیز میتوانید برای مهاجرت خود به این کشور، از همکاران ما در آوات، مشاوره های لازم را دریافت کنید برای این کار کافی است همین حالا اقدام به گرفتن وقت مشاوره داشته باشید و با مراجعه حضوری خود تمام سوالات مربوط خود را در این موضوع به دست بیاورید.

افراد با روش های گوناگونی به این کشور مهاجرت می کنند که از جمله پرطرفدارترین این راه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شما نیز می توانید با توجه به شرایط خود یکی از راه های ممکن را انتخاب کرده و با توجه به شرایط مهاجرت راهی که انتخاب کرده اید، می توانید گام اول را برای اخذ اقامت این کشور به دست بیاورید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به آلمان توضیحات بیشتری را ارائه دهیم.

تحصیل در آلمان

همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد یکی از راه های مهاجرت به این کشور، تحصیل می باشد که امروزه بسیاری از جوانان و دانشجویان جهان و ایران به دنبال اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های آلمان هستند و سعی بر آن دارند تا بتوانند با اخذ پذیرش به این کشور مهاجرت کرده و فرصت یک زندگی فوق العاده و تحصیلی بی نظیر را تجربه کنند.

بسیاری از دانشجویان به دنبال شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان هستند که در این خصوص بایستی اشاره کرد، کشور آلمان دارای بهترین و عالی ترین موسسات آموزشی و کالج ها می باشد که شما می توانید با توجه به مقطع تحصیلی خود یکی از آن ها را انتخاب کرده و درخواست پذیرش در آن ها را اعلام نمایید.

مقاطع مختلف تحصیلی

دانشجویان می توانند در مقاطع بسیار مختلفی به ادامه تحصیل بپردازند که از جمله این مقاطع می توان به دوره کارشناسی، دوره کارشناسی ارشد و دوره دکترا اشاره کرد. بیشترین پذیرش هایی که به این کشور صورت می گیرد در مقاطع ارشد و دکتری می باشد و دانشجویان بسیاری به دنبال ادامه تحصیل و کار بعد از اتمام تحصیل در این کشور هستند.

چرا که آنان به خوبی می دانند زندگی و کار کردن در این کشور از کمیاب ترین فرصت هایی می باشد که برای هر فردی ممکن است پیش بیاید. شرایط لازم برای تحصیل در آلمان در دوره های مختلفی متفاوت خواهد بود و شما می توانید مدارک لازم برای پذیرش و ادامه تحصیل هر دوره را از مشاوران خبره سازمان مهاجرتی ما سوال نمایید.

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

برای پذیرش در دانشگاه های آلمان باید به موارد زیر را دارا بود، که البته بسته به نوع دانشگاه و شرایط روز ممکن است کمی متفاوت باشد:

شرایط و مدارک لازم

1

گواهی مبنی بر نداشتم هیچ گونه بیماری

2

ارائه زبان آلمانی با کسب نمره قبولی

3

ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه

4

اخذ و دریافت ویزای تحصیلی این کشور

5

پر کردن فرم درخواست پذیرش

6

اصل مدارک شناسایی و اصل پاسپورت

7

ارائه آخرین مدرک تحصیلی خود و ترجمه آن به زبان آلمانی

8

ارائه ریز نمرات

9

دریافت بیمه پزشکی

10

دعوتنامه

11

ارائه تمام رزومه تحصیلی

یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در آلمان اخذ ویزای تحصیلی می باشد که بایستی در تهیه و اخذ آن از چند ماه اقدام نمایید. شما می توانید با فراهم کردن تمام شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان، پذیرش یکی از دانشگاه های برتر این کشور را به دست بیاورید.

نکته: کشور آلمان به پرستاران خبره نیاز فراوان دارد با نگاهی اجمالی به بازار کار در آلمان مشاهده می کنیم که در بیمارستان ها و خانه های سالمندان نیاز مبرمی به نیروی کار ماهر در رشته پرستاری وجود دارد.

برای مطالعه ی ادامه ی این مطلب به مقاله ی تحصیل رشته پرستاری در آلمان نگاهی بیندازید.

مزایای تحصیل در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

اگر بتوانید ویزای تحصیلی آلمان را فراهم کنید و پذیرش مورد نظر را به دست بیاورید، می توانید مزیت های بسیار زیادی را از ادامه تحصیل در این کشور به دست بیاورید. از مهم ترین مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرصت آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان.
 • فرصت بازدید از تمام جاذبه های گردشگری کشور آلمان.
 • فرصت سفر به کشورهایی که در حوزه ی شینگن واقع شده اند.
 • فرصت آشنا شدن با دانشجویانی که از کشورهای دیگر آمده اند.
 • فرصت به دست آوردن موقعیت های شغلی بسیار مهم.

برای آنکه بتوانید با صلح و آرامش در این کشور زندگی کنید بهتر می باشد به فرهنگ و تمام قوانین این کشور احترام بگذارید و از هیچ حق و حقوقی سرپیچی نکنید.

انواع ویزای تحصیلی در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نیاز به ویزا دارد و در این خصوص دو نوع متفاوت از ویزا ها قابل صادر شدن هستند. ویزای دانشجوهای متقاضی و ویزای دانشجویی.

ویزای دانشجوهای متقاضی

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان اگر طبق اطلاع رسانی دانشگاهی در مورد پذیرش های خودش شفافیت کافی را نداشته باشد، این نوع ویزا را باید تهیه نمود و بعد از آن مدت زمانی سه ماهه در نظر گرفته می شود تا برای ورود به دانشگاه خاصی اقدام گردد. اگر در طی مدت مقرر پذیرشی از سمت دانشگاهی اتفاق بیفتد، شخص می تواند برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کرده و تحصیل خود را آغاز کند. توجه شود که در این نوع ویزا ها تنها تاییدیه معتبر کشور آلمان، ورود به دانشگاه را مجاز می کند.

ویزای دانشجویی

تحصیل در آلمان برای دانشجویی که موفق شده است پذیرش از دانشگاهی را به همراه تاییدیه آنجا کسب کند، حتی اگر برای دوره های مقدماتی باشد، می تواند این ویزا را دریافت نموده و در طی سه ماه اعتبار آن، به دفتر ثبت خارجیان رفته و تمدید اقامت خودش را دریافت کند. توجه شود که نامه پذیرش که باید از طرف دانشگاهی آلمانی باشد، تنها سند معتبر در این روش است. دفاتر ثبت خارجیان نیز در همان شهری خواهد بود که مشغول به تحصیل هستند و نیازی به تردد به شهر های دیگر نیست.

پیشنهاد می کنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل در  آلمان نیز بسیار مناسب و معقول می باشد و دانشجویان می توانند با استفاده از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه در هزینه های خود صرفه جویی نمایید. هم چنین مقدار این هزینه ها با توجه به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهد بود.

و شما می توانید قبل از مهاجرت تحصیلی خود به این کشور در مورد هزینه های احتمالی برآوردی را داشته باشید. دانشجویان می توانند چند ساعتی را در طول هفته به کار دانشجویی پرداخته تا راحت تر از پس هزینه های زندگی و تحصیلی خود بر آمده و پس اندازه های خوبی نیز داشته باشند.

شرایط کار دانشجویی در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

کار دانشجویی در آلمان برای دانشجویان به دو صورت و شکل می باشد که از جمله این دو روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرایط کار دانشجویی در آلمان: کوتاه مدت

در این روش دانشجویان به صورت پاره وقت در شغل هایی بسیار سبکی شروع به کار می کنند و درآمد حاصل از این شغل در حدود 450 یورو می باشد؛ که در این حالت هیچ گونه بیمه ی برای دانشجویان پرداخت نمی شود مگر آنکه دانشجو با کارفرمای خود راجع به بیمه به توافق برسد. بسیاری از دانشجویان بر آن که بتوانند از پس دروس خود بر بیایند این را هرا برای کار کردن انتخاب می کنند و می توانند به راحتی از پس هزینه های زندگی خود در این کشور بر بیایند.

شرایط کار دانشجویی در آلمان: بلند مدت

تعداد محدودی از دانشجویان نیز با پیدا کردن کار تمام وقت در این کشور می توانند از درآمد و مزایای بسیار زیاید بهره مند شوند توجه داشته باشید که در این صورت بایستی مالیات های مربوط به درآمد حاصل از شغل خود را نیز پرداخت نمایید. ولی این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که می توانید پس اندازهای بسیار خوبی را داشته باشید.

بسیاری از دانشجویان برای اینکه از کلاس های درسی خود و دروس دانشگاهی خود فاصله نداشته باشند. می توانند در طول هفته 20 ساعت به کار دانشجویی بپردازند. شرایط کاری دانشجویی در آلمان بسیار راحت و امکان پذیر می باشد و شما می توانید در خود دانشگاه نیز به کار دانشجویی بپردازید و یا با دریافت معرفی نامه از دانشگاه در شرکت های بسیار معروف آلمانی به کار دانشجویی بپردازید. هم چنین در نظر داشته باشید که برای موفق بودن در کار دانشجویی بایستی بتوانید زبان آلمانی خود را تقویت کنید. که این موضوع از مهمترین اصول در شرایط کاری دانشجویی در آلمان می باشد .که هر دانشجویی باید به آن توجه داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی شرایط کار دانشجویی در آلمان نگاهی بیندازید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. با کار دانشجویی هزینه های زندگی در آلمان تامین می شود؟

 • هزینه های زندگی و تحصیل در آلمان با توجه به نوع دانشگاه، محل قرار گرفتن دانشگاه، مقطع تحصیلی و نوع رشته متغیر خواهد بود. شما می توانید با توجه به این عوامل در موردکار دانشجویی در آلمان تحقیقات لازم را انجام داده و سپس کاری مناسبی را پیدا کرده و در آن مشغول باشید.

2. چه شهرهایی از کشور آلمان بیشترین دانشجویان انگلیسی‌زبان را دارد ؟

 • شهرهای برلین، هامبورگ، مونیخ بیشترین دانشجویان انگلیسی زبان را درخود جای داده اند.

3. میتوان با ویزای توریستی وارد آلمان شد و بعد آن را تبدیل به ویزای دانشجویی کرد؟

 • خیر .امکان این کار وجود ندارد.برای تحصیل باید با ویزای تحصیلی وارد این کشور شوید.

4. در کدام یک از دانشگاههای آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شود؟

 • دانشگاههای روپرشت کارلز هایدلبرگ، دانشگاه TUM-مونیخ، دانشگاه جورج آگوست-گوتینگن و … .

5. سطح مورد نیاز زبان برای دانشگاههای آلمان چیست؟

 • در مقاطع مختلف سطح موردنیاز زبان توسط دانشگاه، در هر رشته متفاوت است. لذا لازم است قبل از هر اقدامی اطلاعات کافی به دست آورید.

6. چگونه ی اقامت دائم را از طریق اقامت تحصیل به دست آورم؟

 • بعد از فارغ التحصیلی و پیدا کردن کار می توانید اقامت دائم دریافت کنید.

7. با داشتن ویزای تحصیلی آلمان چند بار می توانم از این کشور خارج شوم؟

 • محدودیتی برای رفت و آمد با داشتن ویزای تحصیلی این کشور وجود ندارد.

8. معدل چه میزان در پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان موثر است؟

 • هرچه معدل شما بالاتر باشد دانشگاه های بهتری برای تحصیل وجود دارد. ضمن اینکه با معدل و نمرات خوب امکان دریافت بورسیه هم خواهید داشت.
5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *