ترکیه

دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

دانشگاه های دندانپزشکی کشور ترکیه

دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه به سه دسته تقسیم می شوند. این تقسیم بندی شامل دانشگاه های دولتی، خصوصی و نیمه خصوصی می شود. به طور کلی در ترکیه حدود 200 دانشگاه موجود است که از بین آن ها چیزی حدود 120 دانشگاه دولتی هستند. هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور به قدری پایین است که می توان به راحتی وارد آنها شد. جهت ورود به این دانشگاه ها باید در آزمونی به نام یوس کرده و نمره قبولی را کسب کنید. در ادامه درباره دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه بیشتر توضیح خواهیم داد.

دانشگاه های بدون کنکور در کشور ترکیه

دانشگاه های خصوصی بسیار خوبی جهت تحصیل در دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه مشغول فعالیت آموزشی بوده و دانشجو می پذیرند. همچنین مدارکی که در این زمینه به دانشجویان فارغ التحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اعطا می نمایند، از درجه اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. ظرفیت این دانشگاه ها بالا بوده و دانشجویان بین المللی و خارجی شانس زیادی برای پذیرش خواهند داشت. اما بایستی نمرات بالایی را در دوره دبیرستان و متوسطه کسب کرده باشید.

تعدادی از دانشگاه های بدون کنکور ترکیه

 • دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا
 • دانشگاه قیریق قلعه
 • دانشگاه هیتیت
 • دانشگاه ارزینجان
 • دانشگاه کارابوک
 • دانشگاه سلیمان دمیرل
 • دانشگاه کاستامونو
 • دانشگاه رجب طیب اردوغان
 • دانشگاه آبانت عزت بایسال
 • دانشگاه ارجیس

قبل از هر اقدامی باید راجب تمامی این دانشگاه ها تحقیق کرده و هرکدام که اولویت های شما را در بر دارد انتخاب نمایید.

مقاله پیشنهادی:لیست کامل دانشگاه های ترکیه

دیگر دانشگاه های بنیادین یا پایه (خصوصی) در ترکیه

در طی 15 سال اخیر، کشور ترکیه تعداد زیادی دانشگاه های بنیادی _ خصوصی را در خود جای داده است. امروزه تقریبا به تعداد 80 دانشگاه خصوصی در این کشور وجود دارد. که اکثریت آنها در شهر استانبول قرار گرفته اند. تعداد معدودی از آنان نیز در سایر شهرهای ترکیه مانند آنکارا، ازمیر و… مستقر می باشند.

شرایط دانشگاه های خصوصی

هزینه های تحصیلی در این گونه دانشگاه ها بین 4000 الی 8000 $ می باشد. زبان تحصیل به صورت انگلیسی بوده و برخی برنامه ها نیز به زبان ترکی برای دانشجویان ارائه می گردد. بایستی در دوره دبیرستان نمرات بالایی را کسب کرده باشید تا در این دانشگاه ها مورد پذیرش قرار گیرید. میانگین نمره کسب شده در مقطع دبیرستان بایستی تقریبا 60 % باشد.

دانشگاه آنکارا

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

یکی از دانشگاه های کشور ترکیه است که در شهر آنکارا قرار دارد. این دانشگاه در سال 1946 تأسیس شد.

دانشگاه آنکارا در مجموع 65350 دانشجو دارد که در این میان3127 دانشجوی بین‌المللی علاقمند به تحصیل در ترکیه در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

همچنین در رتبه‌بندی برترین دانشگاه های جهان در سال 2109 که توسط مؤسسه QS انجام شده است دانشگاه آنکارا در بین 1000 دانشگاه برتر قرار دارد و هفتمین دانشگاه برتر ترکیه می باشد.

دانشکده های برای رشته پزشکی و دندان پزشکی را در خود جای داده است که دولت به دانشجویان بورس تحصیلی نیز می دهد.

برای آگاهی بیشتر:تحصیل در دانشگاه آنکارا

دانشگاه علوم پزشکی استانبول

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

دانشگاه استانبول قدیمی ترین و یکی از برجسته ترین دانشگاه ها در ترکیه است که قدمتی دیرینه در پرورش مردمان ترکیه و سراسر جهان دارد.

این دانشگاه در سال ۱۴۵۳  تاسیس شد و بعد ها به یک دانشگاه مدرن تبدیل گردید. در این دانشگاه بیش ۱۷۵۰۰۰ دانشجو در ۲۲ دانشگاه و مدارس فنی حرفه در حال تحصیل هستند.

این دانشگاه دارای دانشکده های پزشکی، حقوق، کلام، علوم، اقتصاد، جنگلداری، داروسازی، دندانپزشکی، مدیریت گردشگری، علوم سیاسی، دامپزشکی، مهندسی، مهندسی شیمی، الکترونیک، شیلات، ارتباطات، الهیات، تربیت معلم، آموزش از راه دور، علوم پزشکی، پرستاری می باشد.

برای آگاهی بیشتر:تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی استانبول

دانشگاه اژه

دانشگاه های ترکیه

دانشگاه اژه  یک دانشگاه دولتی است که در سال 1955 در شهر ازمیر تاسیس شده است و از این حیث چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه محسوب می شود.

این دانشگاه در منطقه Bornova به وسعت 3700 هکتار قرار گرفته است که پذیرای بیش از 65000 دانشجو می باشد. که دارای امکانات تفریحی و رفاهی زیادی است.

برای آگاهی بیشتر:تحصیل در دانشگاه اژه

دانشگاه عثمان غازی

دانشگاه عثمان غازی در سال 1970 با تأسیس دانشکده های مهندسی، کشاورزی، علم و هنر، برای نخستین بار فضای آموزش عالی را در شهر اسکی شهیر ترکیه ایجاد کرد. دانشگاه دارای چهار ساختمان اصلی در شهر است،‌ دارای یک کتابخانه مرکزی و یک بیمارستان 1284 تخت خوابی است.

این دانشگاه هم اکنون یکی از دانشگاه های مطرح در آناتولی مرکزی است و دارای 9 دانشکده، 3 مدرسه، 4 مدرسه فنی و حرفه ای و 5 مدرسه تحصیلات تکمیلی است. دانشگاه عثمان غازی دارای 21،529 دانشجو و 1233 نفر کادر آموزشی است.

که دانشکده های آن عبارتند از: دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده ادبیات و علوم، دانشکده مهندسی و کشاورزی، دانشکده علوم آموزشی، دانشکده معارف اسلامی، دانشکده هنر، دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی و دانشکده کشاورزی.

دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشگاه بیلکنت ترکیه در سال ۱۹۸۴ ساخته شده و یک دانشگاه خصوصی می باشد. از این رو آن را جز دانشگاه های بدون کنکور ترکیه می توان به حساب آورد. مکان قرارگیری این دانشگاه در شهر آنکارا بوده و آموزش در این دانشگاه به زبان انگلیسی صورت می‌‌گیرد. رشته های ارائه شده در این دانشگاه شامل حسابداری، مدیریت، روانشناسی، روابط بین‌الملل، حقوق، موسیقی و فیزیک می باشد. این دانشگاه دارای نه دانشکده بوده که نام های آن ها به صورت رو به رو می باشد: دانشکده‌ هنرهای زیبا، مدیریت، اقتصاد، موسیقی، آموزش، مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه و حقوق.

برای آگاهی بیشتر:تحصیل در دانشگاه بیلکنت

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه ۲۰۲۱

 1. دانشگاه حاجت تپه (رتبه ی Hacettepe University) 501-600
 2. دانشگاه کوچ (رتبه ی Koç University)501-600
 3. دانشگاه استانبول (رتبه ی Istanbul University)801-1000
 4. دانشگاه کارابوک (رتبه ی Karabük University)801-1000

اگر می خواهید در رشته ی دندان پزشکی در ترکیه تحصیل کنید به شما پیشنهاد می کنیم شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه را مطالعه کنید. مقاله ی جامعی که تمام نکات و موارد در این رشته کاملا ذکر شده است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *