تحصیلی, فرانسه

شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه

شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه

شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه یکی از مهم ترین عواملی است که هر مهاجری با زمینه فکری تحصیلی به آن فکر می کند و به همین دلیل و در این راستا تلاش خواهد کرد. شرکت های بسیاری در این حیطه به فعالیت می پردازند و به همین روی شرکت مهاجرتی آوات به عنوان موسسه ای معتبر برای ارائه خدمات به خوانندگان عزیز و ارائه اطلاعات در این حیطه خدمت رسان می باشد.

در ابتدا می بایست با واقعیت تحصیل در فرانسه روبرو شد و سنجید که آیا به واقع فرانسه کشور مناسبی برای مهاجرت تحصیلی می باشد و همچنین در چه رشته هایی این مهم بیشترو بهتر دیده می شود و درآخر اینکه آیا درصورت رایگان نبودن برخی از رشته و دانشگاه ها هزینه هنگفتی برای پذیرش و مهاجرت مشمول مهاجرت و تحصیل خواهد شد؟

  •  آیا به واقع فرانسه کشور مناسبی برای شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه می باشد؟
  •  در چه رشته هایی این مهم بیشتر و بهتر دیده می شود؟
  •  آیا درصورت رایگان نبودن برخی از رشته و دانشگاه ها هزینه زیادی برای پذیرش و مهاجرت مشمول مهاجرت و تحصیل خواهد شد؟

همان طور که می دانید فرانسه کشوری درهمسایگی سواحل مدیترانه و اقیانوس اطلس می باشد. به همین روی آب و هوای معتدل و مرطوبی دارد و همان طور که متوجه شدید آب و هوای متفاوتی با ایران خواهد داشت. با توجه به تاریخچه این کشور و شرایط آب و هوای خاص، فرهنگ متفاوت با ایران به ارمغان آورده است که البته بعد از مدت کوتاهی با آن وفق داده خواهید شد. درکل آب و هوای اروپایی فرانسه می تواند مورد علاقه بسیاری از افراد باشد. علاوه بر این موارد آب هوایی و جایگیری درست و مناسب کشور فرانسه در جهان که ویژگی های منحصر به فرد و پرطرفداری را برای آن به ارمغان آورده است می توان به شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه نیز اشاره کرد.

این مسئله در همه کشور ها مورد نظر دانشجویان متقاضی مهاجرت بوده است که شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه امکان پذیر است. البته نه به آن صورتی که در اذهان عمومی شکل گرفته است ولی در کنار گران بودن این سرزمین برای ایرانی ها و سال های اخیر می توان به این نکته پی برد که سطح علمی و این میزان از هزینه متناسب هستند.

در ذهن اکثر افراد فرانسه کشوری مناسب برای تحصیل شناخته می شود و دارای دانشگاه های معتبری است که از سراسر دنیا برای تحصیل در آن ها درخواست می دهند. راه های ازجمله کمک های مالی از دولت فدرال یا پذیرش در رشته ای که هزینه تحصیلی اعطا می کند وجود دارد ولی ایا امکان تحصیل در کشور فرانسه بدون دریافت وام دانشجویی ممکن نیست؟

در پاسخ کوتاه به این سوال باید گفت: که تحصیل در کشور فرانسه به صورت کامل رایگان نیست اما می توان با مبلغ کمی این پروسه را به انجام رسانید.

اولین نکته مهم برای پرداختن به این موضوع این است که ایا از دانشگاه خود درایران اقدام به مهاجرت تحصیلی نموده اید یا اینکه به ضرورت مستقیم به دانشگاه مقصد درخواست خود را مبنی برامکان تحصیل رایگان در فرانسه را ارسال نموده اید. نکته بعدی که برای پیدا کردن یک راه مناسب درامکان تحصیل رایگان در فرانسه دارای اهمیت است دانستن چگونگی استفاده از بودجه خود برای این پروسه است.

برای مثال؛ تحصیل در شهرهای کوچک که از هیاهو و زرق و برق پاریس به دورند هزینه های شما را به صورت شگفت انگیزی کاهش می دهد. دراین صورت هم می توانید از زندگی بومی و اصیل فرانسه استفاده کنید و هم به هدف امکان تحصیل رایگان در فرانسه نزدیک تر شده اید. از جمله این شهرها می توان به گرونوبل، لیون و کن اشاره کرد.
نکته مهم دیگر در این مورد دقت به قیمت رستوران ها درمناطق مختلف است. درمناطق توریستی قیمت رستوران ها بالاتر است.
یک از نکاتی که درمورد امکان تحصیل رایگان در فرانسه باید مورد نظر خودتان داشته باشید این است که افراد زیر 25 سال می توانند از تخفیف ها استفاده کنند. برای این کار باید یک کارت سفر بین المللی جوانان تهیه کنید، سپس برای بازدید از مناطق بسیاری در فرانسه و همچنین استفاده از رستوران های زیادی در فرانسه استفاده کنید.

شهریه

هزینه ثبت نام مستقیم دردانشگاه 200 تا 600 یورو تخمین زده شده است، این هزینه یک سال بیمه سلامت را شامل می شود.
ازدیگر روش هایی که برای کمتر کردن هزینه های خود می توانید انجام دهید پرستاری بچه است. درست است که حقوق زیادی نخواهد داشت ولی راه خوبی برای یادگیری زبان فرانسه به صورت رایگان می باشد.
این مقدار پول دریافتی بسته به مقطعی که درآن در حال تحصیل هستید تغییر می کند و شما را به شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه.

برای مثال؛ شهریه رشته های پزشکی، حدود 400 یورو در سال است. در رشته های مهندسی، حدود 600 یورو در سال از دانشجویان تقاضا می شود.
البته قابل ذکر است که بدانید شهریه دانشگاه های خصوصی از 1500 تا 6000یورو است.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *