پناهندگی, روسیه

شرایط و حقوق پناهندگی در روسیه

شرایط و حقوق پناهندگی در روسیه

یکی از روش های اقامت که دشواری های بسیار زیادی به همراه دارد پناهندگی در روسیه می باشد. دردسرهای زیادی برای این نوع از اقامت وجود دارد. شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشند و سپس آن را انتخاب کنید. دریافت کردن مجوز برای پناهندگی به این کشور امری دشوار می باشد و آن را به عنوان یکی از خطرناک ترین روش ها و پر مخاطره ترین نوع می شناسند.

سالانه افراد زیادی در صف پناهندگی در روسیه قرار می گیرند، اما باید بدانید که دولت فدرال کشور روسیه این درخواست ایرانی ها را قبول نمی کند. شما برای انتخاب کردن این روش بهتر است زمان مناسبی را جهت دریافت اطلاعات بگذارید، تا با آگاهی و دانش کاملی یکی از روش های اخذ اقامت روسیه را انتخاب کنید. به طور کلی پناهندگی در هر یک از انواع کشورها مشکلات خاص خود را دارد. به همین دلیل افراد زیادی این روش را انتخاب نمی کنند.

پناهندگی در روسیه چه میزان اعتبار دارد ؟

شرایط و حقوق پناهندگی در روسیه

شرایط و حقوق پناهندگی در روسیه

به بسیاری از افراد یکه می خواهند در کشور روسیه پناهنده شوند، پناهندگی وقت داده می شود. در صورتی که برگه آن را دریافت کنید صحت و اعتبار آن هم به خوبی مشخص می گردد و خیالتان راحت است. در صورتی که دولت روسیه تشخیص دهد برگشت آن فرد به کشور خود خطر جانی برای او دارد، اقامت موقت را به آن فرد ارائه خواهد داد. برای دریافت کردن اقامت موقت ابتدا فردی که می خواهد پناهنده شود باید درخواست دهد، از زمان درخواست او تا زمانی که مدارک او را به خوبی بررسی کنند حدود سه ماه زمان می برد. در این سه ماه که طول می کشد پناهنده در کشور روسیه اقامت داشته باشد، به او اجازه اقامت موقت را می دهند.

مرحله ی بعد از بررسی مدارک

بعد از اینکه مدارک فرد پناهنده به خوبی مورد بررسی قرار گیرد. فردی که پناهنده است باید مراحل انگشت نگاری را به وبی طی کند و در تست هایی که پزشکی هستند هم شرکت نماید. در صورتی که سلامت فرد پناهنده برای پناهندگی در روسیه دچار مشکل باشد و سلامتی جسمی نداشته باشد. دولت روسیه اقامت موقتی را که به بیمار داده است لغو خواهد کرد. مدت زمانی که شما می توانید به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشید یک سال است، اما باید بدانید که این مدت را می توانید تمدید کنید. در مدتی که مدارک شما مورد بررسی قرار می گید. دوران سختی را باید سپری کنید تا دولت روسیه به خوبی مدارک شما را بررسی کرده و اجازه اقامت به شما دهد.

حقوق پناهندگان برای پناهندگی در روسیه

شرایط و حقوق پناهندگی در روسیه

شرایط و حقوق پناهندگی در روسیه

کشور روسیه برای اینکه به صورت پناهندگی اقامت شما را قبول کند شرایط سنی خاصی را اعمال کرده است. آن دسته از افرادی که 18 سال کامل دارند قادر هستند که شرایط تابعیت خود را تغییر دهند. بعد از اینکه پناهندگی او در این کشور قبول شود، فرد باید تا 5 سال در روسیه زندگی کند. بعد از آن هم نسبت به تغییر دادن تابعیت خود اقدام نماید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در مورد تابعیت شما وجود دارد این است که باید آن را به صورت کامل لغو کنید، چرا که دولت روسیه هیچ فردی را با دو ملیت و یا تابعیت به رسمیت نمی شناسد. دولت روسیه به افرادی که پناهندگی در روسیه را انتخاب کرده اند. حقوقی داده است که آن‌ها بهتر است به خوبی با این حقوق آشنایی داشته باشند.

برخی از این حقوق عبارت می باشد از :

  1.  در بسیاری از فعالیت های عمومی آن‌ها می توانند مشارکت داشته باشند. در واقع باید بدانید فعالیت های عمومی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد و پناهندگان هم قادر هستند در آن‌ها شرکت کنند.
  2.  در حرفه های مختلف آن‌ها می توانند مشغول به فعالیت کردن و کار کردن شوند. هر فردی بر اساس توانایی هایی که دارد قادر است یکی از کارهای مربوط به فعالیت خود را انجام دهد. در این صورت درآمد خوبی هم می تواند به دست آورد.
  3.  برهی از افراد شاید بر این باور باشند که افراد پناهنده امنیت اجتماعی ندارند، ولی باید بدانید هر یک از افرادی که در کشور روسیه پناهنده می شوند یکی از مهم‌ترین حقوقی که دارند امنیت اجتماعی شان می باشد.
  4.  آن‌ها به تمامی امکانات پزشکی برای درمان بیماری های خود دسترسی خواهند داشت. هر فردی در طول پناهندگی خود دچار بیماری شود می تواند آن را با مراجعه کردن به مراکز درمانی، به طور کلی درمان سازد.
  5.  برخی از افراد امکان دارد برای اینکه شغل مناسبی پیدا کنند اطلاعاتی در دست نداشته باشند، ولی باید بدانید که یکی از مهم‌ترین حقوق پناهندگی در روسیه این است که به آن‌ها آموزش های لازم را برای دریافت شغل مناسب می دهند. آن‌ها می توانند بهترین شغل را بر اساس آموزش هایی که دریافت می کنند برای خود پیدا کنند.
  6.  در محل اسکان هر یک از پناهندگان می توانند تغذیه های خود را دریافت نمایند. در واقع باید بدانید که پناهندگان محلی برای اسکان دارند و دولت روسیه به آن‌ها از نظر تغذیه ای رسیدگی می نماید و آن‌ها را تامین می کند. این حقوق موجب می شود آن‌ها به راحتی دنبال شغل مناسبی برای خود باشند.
  7.  از طرف خیریه هایی که در کشور روسیه قرار دارد آن‌ها می توانند هزینه های سکونت خود را دریافت کنند. هزینه های سکونت هر فردی زیر نظر خیریه قرار می گیرد و به آن‌ها مبلغی را به عنوان کمک هزینه پرداخت می کنند.
  8.  از دیگر حقوقی که جهت پناهندگی در روسیه افراد دارند امنیت جانی می باشد. برخی از افراد شاید به این مسئله بیندیشند که با پناهندگی امنیت جانی ندارند، اما زمانی که دولت روسیه به افرا پناهندگی می دهد، امنیت جانی شان را هم تضمین می کند.
  9.  هزینه های سفر و حمل کردن افراد برای رفتن به محل اسکان بر عهده دولت فدرال می باشد. به آن‌ها خدمات مورد نیاز را ارائه می دهد. آن‌ها باید درخواست خود را ارسال کنند تا دولت فدرال روسیه بر اساس درخواست آن‌ها هزینه های سفرشان را تامین کند و آن‌ها را برای اقامت به کشور روسیه ببرد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4.5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *