انگلستان, تحصیلی, سوئد

تحصیل در انگلستان یا سوئد کدام بهتر است؟

تحصیل درانگلیس یا سوئد

بسیاری از افراد برای ادامه ی تحصیل به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند. برای اینکه مقایسه تحصیل در انگلستان یا سوئد برای شما راحتتر باشد ابتدا ما درباره قوانین و شرایط تحصیل در هر دو کشور توضیحاتی را برای شما عزیزان بیان می کنیم و در انتها شما هستید که تصمیم می گیرید به کدام کشور برای تحصیل مهاجرت کنید پس با ما همراه باشید.

سالانه تعداد زیادی از دانشجویان، جهت تحصیل در انگلستان و سوئد مهاجرت می کنند. اما مقایسه تحصیل در  انگلستان و تحصیل در سوئد  باید به صورت عمیق تری انجام گیرد تا معایب و مزایای تحصیل در این کشورها آشکار شود. افراد متقاضی با دانستن این معایب و مزایا بهتر می توانند تصمیم گیری کنند.

تحصیل در انگلستان یا سوئد از نظر قوانین تحصیلی

هنگام مقایسه تحصیل در  انگلستان و تحصیل در سوئد متوجه تفاوت هایی در آنها می شویم. بر اساس نظام تحصیلی کشور سوئد، در این کشور دانش آموزان از سن 7 سالگی وارد مدارس می شوند این در حالی است که در  انگلستان دانش آموزان از سن 5 تا 6 سالگی می توانند وارد مدارس شوند.

البته در کشور سوئد کودکان از سن 6 سالگی می توانند وارد مقطع پیش دبستانی شوند که هدف از این دوره ارتقاء هوش و سرگرمی کودکان می باشد.

تمرکز مدارس  انگلستان بر روی ارتقاء سطح مهارتهای نوشتاری،گفتاری و تحصیلی کودکان است. در کشور سوئد، آموزش دانش آموزان در هر شرایط آب و هوایی اتفاق می افتد و آنها حتی در فضای باز هم مشغول به تحصیل می شوند.

بر اساس قوانین منظم در مدارس سوئد، دانش آموزان در رأس ساعت های مقرر، تمام برنامه های تحصیلی و تفریحی خود را تجربه می نمایند و امور مربوط به رفت و آمد دانش آموزان و همچنین صرف غذا طبق قوانین و برنامه ریزی انجام می گیرد. در این کشور مدارس به مدت 2 روز در هفته تعطیل می باشد.

حدود 37 دانشگاه در سوئد وجود دارد. تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در سوئد به دو زبان سوئدی و انگلیسی انجام می پذیرد. پذیرش در دانشگاه های سوئد در 2 ترم تحصیلی صورت می گیرد و مانند سایر کشورها در ترم های سپتامبر و ژانویه انجام می پذیرد.

تحصیل در انگلستان یا سوئد از نظر هزینه ها

هزینه ی تحصیل در کشور  انگلستان در مقایسه با تحصیل در سوئد بیشتر است. هزینه های تحصیل در انگلستان متغیر است در صورتی که در کشور سوئد بر اساس یک سیستم هزینه ای منظم و مشخص، دانش آموزان بیشتر از آن مقدار معین شده، متحمل پرداخت هزینه نمی شوند. این سیستم هزینه ای نشان دهنده ی مقرون به صرفه بودن هزینه ی تحصیل در کشور سوئد است.

دانشجویان درمقطع کارشناسی در انگلستان باید مبلغی معادل 10 تا 35 هزار پوند هزینه کنند و این هزینه ها در دانشگاهها و  رشته های مختلف متغیر است. هزینه ی زندگی در این کشور سالیانه بین 12 هزار تا 22 هزار پوند در شهرهای مختلف انگلیس متغیر است.

با وجود هزینه های بالا در این کشور، اخذ مدرک تحصیلی در دانشگاههای  انگلستان بسیار سریع تر از سایر نقاط جهان است. از آنجایی که اخذ مدرک تحصیلی در سوئد(به خصوص برای مقطع فوق لیسانس) مدت زمان بیشتری نسبت به  انگلستان است لذا از نظر هزینه، تحصیل در انگلستان مقرون به صرفه تر خواهد بود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های سوئد برای دانشجویان سوئدی و کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا به صورت رایگان است در صورتی که هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بین المللی و خارج از اتحادیه ی اروپا، سالانه حدود 80 هزار تا 140 هزار کرون است.

به طور کلی هزینه های زندگی در سوئد برای دانشجویان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است.

هزینه ی زندگی در این کشور حدود 860 تا 970 یورو است.

البته هزینه های زندگی در شهرهای مختلف سوئد متفاوت است برای مثال هزینه ی زندگی دانشجویی در شهرهای گوتنبرگ و استکهلم حدود 1200 یورو در ماه است و در شهرهای لینشوپینگ و لند حدود 1000 یورو در ماه است.

در کشور سوئد، دانشجویان بین المللی برای سکونت و اجاره ی مسکن اکثراً دچار مشقت می شوند و زمان زیادی را صرف یافتن مکان مناسب برای اجاره صرف می کنند.

تحصیل در انگلستان یا سوئد از نظر اعتبار و رنکینگ

مدارک تحصیلی دانشگاه های انگلستان نسبت به مدارک دانشگاهی کشور سوئد، از سطح علمی بالاتری برخوردارند و با مدارک دانشگاههای انگلستان می توان برای دریافت پذیرش از دانشگاههای کشورهای دیگر و حتی برای ورود به بازار کار در کشورهای دیگر اقدام کرد.

ویزای تحصیلی افراد در کشور سوئد قابل تمدید می باشد و افراد می توانند پس از فارغ التحصیلی در یک بازه ی زمانی مناسب در کشور سوئد حضور داشته باشند و وارد بازار کار در این کشور شوند. در صورتی که فارغ التحصیلان در انگلستان، اگر بخواهند وارد بازار کار شوند باید ابتدا از خاک انگلستان خارج شوند و سپس درخواست ویزای کاری کنند.

به خاطر اعتبار بالای مدارک دانشگاه های انگلستان، فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور برای استخدام در بهترین کشورها مانند کانادا، آمریکا، آلمان، سوئیس و سایر کشورها شانس بیشتری دارند.

هنگام مقایسه تحصیل در انگلستان و تحصیل در سوئد متوجه می شویم که یکی از مزایای تحصیل در دانشگاههای کشور سوئد این است که دانشجویان بین المللی می توانند به سایر دانشگاه های کشورهای اروپایی انتقالی بگیرند البته این امر در صورتی ممکن است که توافقنامه ای بین دانشگاه سوئد و دانشگاه مقصد وجود داشته باشد.

مقایسه ی تحصیل در  انگلستان و تحصیل در سوئد از نظر دوره های تحصیلی

دوره ی کارشناسی در سوئد حدود 100 دوره است که به زبان انگلیسی تدریس می شود و مدت این دوره ها 3 ساله است و دانشجویان باید حدود 180 واحد درسی را پاس کنند.

در دوره ی کارشناسی ارشد هم حدود 900 دوره ی آموزشی وجود دارد که به مدت 1 تا 2 سال به طول می انجامد. از پیش نیازهای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در سوئد، گذراندن مقطع کارشناسی با کسب مدرک مورد تأیید اروپا است. در کشور سوئد دوره ی تحصیلی دکترا به مدت 4 سال است و دانشجویان باید تعداد 240 واحد درسی را بگذرانند.

در کشور  انگلستان با وجود اینکه هزینه های تحصیل بسیار بالاست ولی دوره های تحصیلی کوتاه می باشد. یعنی دانشجویان در این کشور در مدت زمان کمتری قادر به اخذ مدرک تحصیلی هستند.

مدت تحصیلی کارشناسی در کشور  انگلستان حدود 3 سال می باشد و مدت زمان کارشناسی ارشد حدوداً سال است. لازم به ذکر است کمک هزینه ها و وام دانشجویی به دانشجوهای انگلستان و کشورهای اتحادیه ی اروپا تعلق می گیرد.

مقایسه ی تحصیل در  انگلستان و تحصیل در سوئد در رشته ی پزشکی

در کشور  انگلستان مدت تحصیل در رشته ی پزشکی حدود 5 سال است در حالی که در کشور سوئد تحصیل در رشته ی پزشکی جزو بلندترین دوره های تحصیلی در این کشور است.

مدت زمان تحصیل در رشته ی پزشکی در این کشور به مدت 5 سال و 11 ترم می باشد و دانشجو باید تمام وقت به ادامه ی تحصیل بپردازد و پس از گذراندن دوره های تحصیلی و کسب نمرات مورد قبول، مدرک دارای اعتبار کشور سوئد را دریافت کنند.

از مزایای تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور انگلستان این است که دانشجویان می توانند هنگام تحصیل به انجام کار بپردازند.

همان طور که ملاحظه نمودید در این مقاله متوجه معایب و مزایای تحصیل در این دو کشور شدیم. از نظر رتبه ی علمی دانشگاه های  انگلستان در سطح بالاتری قرار دارند و همچنین اخذ مدرک تحصیلی در این کشور در مدت زمان کمتری صورت می گیرد در صورتی که در دانشگاه های سوئد اخذ مدرک تحصیلی در مدت زمان بیشتری انجام می گیرد ولی هزینه های تحصیل کمتر از دانشگاه های انگلستان است.

در مقاطع ابتدایی نیز مدارس سوئد از نظم بالاتری برخوردار هستند و به تفریح و سرگرمی دانش آموزان اهمیت بسیاری می دهند ولی مدارس انگلستان بیشتر به مهارت خواندن و نوشتن تأکید دارند. آشنایی با این موارد کمک شایانی به مقایسه تحصیل در انگلستان و تحصیل در سوئد خواهد کرد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *