کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

روش مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی روشی برای کسب اقامت دائم برای خود و خانواده توسط کسانی است که تجربه ی کار در کانادا را دارند و یا اینکه در کانادا تحصیل کرده اند و هم اکنون در محدوده ی زمانی پس از فارغ التحصیلی که برای پیدا کردن کار به آن ها داده شده است قرار دارند. پس از سال 2015 شیوه ی اقدام برای این نوع از اقامت، با ساخت پروفایل در سیستم ورود سریع یا اکسپرس اینتری شروع می شود.

نکته ی مهم در این مورد این است که اگر فردی خودش و همسرش هر دو واجد شرایط هستند، باید تصمیم بگیرد که کدام یک از آن دو برای این نوع اقامت اقدام خواهند کرد که معمولا با ارزیابی معیارهایی که امتیاز لازم را برای پذیرش این درخواست خواهد داشت، بهتر است یکی از این دو نفر که احتمالا امتیاز بیشتری کسب می کند اقدام نماید. از مزایای این روش این است که مدرک تحصیلی بخصوصی لازم ندارد و همچنین سطح درامد یا اثبات داشتن حداقل خاصی از درامد در آن مهم نیست.

علاوه بر آن زمانیکه متقاضی برای این روش اقدام می کند، می تواند خارج از کانادا باشد.

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق نیروی با تجربه کانادایی

در ابتدا لازم است سه گروه کاری کانادایی اصلی معرفی شوند.

1

گروه کارهای مدیریتی 0

شامل مدیران رستوران ها، مدیران معادن، مدیران سواحل ماهیگیری

2

گروه کارهای حرفه ایA

شامل مشاغلی که معمولا به مدرک دانشگاهی احتیاج دارند. مانند پزشکان، دندان پزشکان و معماران.

3

گروه کارهای تدریس و حرفه ایB

شامل مشاغلی که معمولا به مدرک دیپلم و یا کارورزی نیاز دارند. مانند سرآشپزها، لوله کش ها و برق کش ها.

چند شرط دیگر برای نیروی با تجربه کانادایی

 • متقاضی در سه سال اخیر دارای حداقل یک سال سابقه کار در حرفه ای در خاک کانادا بوده باشد که در یکی از سه گروه کاری که در بالا ذکر شد قرار گرفته و برایش درامدزا بوده باشد.
 • سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی شخص باید برای شغل های گروه B حداقل برابر با CLB5 و برای شغل های گروه های 0 و A حداقل برابر با CLB7 باشد.
 • فرد متقاضی نباید قصد زندگی در شهر کبک را داشته باشد.

همچنین در این میان باید توجه کرد که یکسری سوابق کاری برای این نوع اقامت مورد قبول نیستند.

سوابق کاری غیرقابل قبول در مهاجرت به کانادا

 • سوابق در کارهای غیرمجاز
 • سوابق کاری که فرد در طی مدت اعلام نتیجه پناهندگی در کانادا به آن مشغول بوده است.
 • سوابق کاری که فرد در هنگام کار، دانشجو بوده است.(حتی اگر این کار را در تعطیلات تابستانی انجام داده باشد.)
 • کاری که به عنوان کارورزی شخص بوده باشد.
 • کارهای خوداشتغالی
 • کارهایی که در گروه C و D قرار دارند که معمولا مشاغلی هستند که به تحصیلات دبیرستان و یا دوره های آموزشی احتیاج دارند. مانند: قصابان صنعتی، راننده ی اتومبیل های سنگین و پیک های غذا و نوشیدنی و همین‌طور مشاغلی که نیاز به تخصص خاصی ندارند یا آموزش اندکی احتیاج دارند. مانند: میوه چین ها، پرسنل خدمات نظافتی، کارگران فیلدهای ،نفتی
مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

نکاتی مهم در خصوص کار در کانادا

افراد باید بدانند که هدف از گرفتن ویزای کار کانادا علاوه بر یک دلیل برای پیوستن به این کشور حال به صورت مستقیم و بدون حضور واسطه و در برخی موارد نیز از طریق شهروندان کانادایی و افرادی که تابعی این کشور را دارند، این است که از طریق بازار کار در کانادا به موقعیت مناسبی دست یابید و به درجات بالا برسید.

نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که باید بدانید که سازمان مهاجرت کانادا تنها افرادی را میپذیرد که در شغل مورد نیاز این کشور حرفه ای بوده و مهارت داشته باشند پس این موضوع نشان می دهد که تعداد محدودی از مشاغل مورد نیاز در کانادا وجود دارد.

بهترین و مناسب ترین روش برای دریافت ویزای کاری کانادا داشتن یک کارفرمای کانادایی می باشد که این موضوع به عنوان یک فاکتور کامل برای دریافت ویزای کاری کانادا محسوب می شود.

سازمان مهاجرت کانادا زمانی به متقاضیان ویزای کاری کانادا را می دهد که بداند LMIA آن شخص مثبت بوده باشد.

باید این نکته را بخاطر داشته باشید که ویزای کاری کانادا اکثرا موقت می باشد و افرادی که برای کار در کانادا از این طریق اقدام می کنند باید این ویزا را در کانادا تمدید نمایند.

برای آگاهی بیشتر: شرایط کار در کانادا

 LMIA چیست؟

متقاضیانی که علاقمند به کار در کانادا می باشند قبل از اخذ ویزای کاری کانادا باید مدرک Labout Market Impact Assessment را که به اختصار LMIA می نامد. اخذ نمایند، این مدرک توسط اداره کارکانادا صادر می گردد، این مدرک نشانگر این می باشد که کار کردن فرد متقاضی در کشورکانادا تاثیر مثبتی بر بازار کار این کشور خواهد داشت. صدور این مدرک نیازمند گذراندن مراحل خاصی می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات کامل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دقت فرمایید که زمانی که مدرک LMIA برای شما صادر شد این نشان دهنده این نمی باشد که شما ویزای کاری کانادا را دریافت کرده اید، بلکه باید بعد از اخذ این مدرک برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام نمایید.

نکات مورد توجه برای مهاجرت از طریق نیروی با تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

 1. از آن جایی که مدارک زبانی مورد نیاز برای گروه های مختلف شغلی همان‌طور که قبلا اشاره شد با همدیگر متفاوت است، چنانچه فردی کارهای مختلفی را در کانادا انجام داده باشد و این کارها در گروه های مختلف کاری قرار گرفته باشند، آن حرفه ای که فرد مدت زمان بیشتری به آن مشغول بوده است معیار قرار خواهد گرفت و حداقل نمره ی زبان مورد نیاز هم بر اساس همان گروه تشخیص داده می شود.
 2. کاری که بتواند به عنوان سابقه کاری برای شخص متقاضی لحاظ شود نباید الزاما تمام وقت باشد و کارهای پاره وقت هم به شرطی که ساعات کاری به 1560 ساعت برسد، کافی است.
 3. با وجود این که در این برنامه داشتن مدرک تحصیلی لازم نیست اما برای گرفتن امتیاز بالاتر در بخش تحصیلات، هرچه تحصیلات فرد بیشتر باشد بهتر است و تحصیلات زیر دیپلم از این بخش امتیازی دریافت نمی کنند.
 4. هنگامی که فرد وظایفی را که در حرفه خود در کانادا داشته است شرح می دهد، باید دقت کند که این وظایف در یکی از سه گروه گفته شده گنجانده شود، در غیر این صورت پرونده ی او به نظر اداره مهاجرت به کانادا مردود اعلام خواهد شد.
 5. داشتن حداقل نمره ی لازم برای قبولی در آزمون یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی لازم است.
 6. اگر ویزای کاری شخص متقاضی در شرف منقضی شدن است برای او امکان متصل کردن ویزای کاری به درخواست اقامت دائمش وجود دارد. در این حالت فرد در عین اینکه به کار خود در کانادا ادامه می دهد، منتظر جواب درخواستش برای اقامت دائم می ماند. متقاضی باید اولا دارای ویزای کار مورد تایید باشد و ثانیا با درخواست اقامت دائمش موافقت اولیه صورت گرفته باشد.

نکات مورد توجه در خصوص فارغ التحصیلان از دانشگاه ها و یا مراکز آموزشی کانادایی

 1. فارغ التحصیلی باید از یک دوره ی تحصیلی تمام وقت که حداقل دو سال هم بوده باشد صورت گرفته شده باشد.
 2. فرد فارغ التحصیل باید در 24 ماه قبل از درخواستش حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت و یا پاره وقت معادل را داشته باشد.
 3. فرد باید توانایی زبانی در سطح شغلی که به واسطه آن می خواهد درخواست اقامت دائم بدهد را داشته باشد.

نکات مورد توجه کسانی که در کانادا مشغول به کار بوده اند و می خواهند برای اقامت کانادا اقدام کنند

 1. فرد متقاضی می بایست در طول زمان 36 ماه قبل از درخواستش حداقل یک سال سابقه کار داشته باشد که به صورت تمام وقت معادل با هفته ای 5/37 ساعت است و به صورت پاره وقت معادل سازی می شود.
 2. فرد باید با توجه به شغلی که به واسطه آن می خواهد درخواست اقامت بدهد، سطح مناسبی از زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشد.
 3. در این حالت متقاضی می تواند به هنگام درخواست در کانادا حضور داشته و یا نداشته باشد اما از زمانی که این کشور را ترک کرده نباید بیشتر از یک سال بگذرد.
 4. در این سیستم فرد یا قبول می شود و یا مردود اعلام می شود و رقابتی در کار نیست به این معنی که کسی که حداقل امتیازهای لازم را کسب کند واجد شرایط اخذ اقامت خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: اخذ اقامت کانادا

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. پروسه دریافت ویزای کاری کانادا چه مدت طول می کشد؟

 • پروسه دریافت ویزای کاری کانادا متغییر می باشد و با توجه به حرفه فرد تخصصی که در کار دارد و حتی ملیت فرد خارجی متفاوت است.

2. برای دریافت ویزای کار کانادا چه نمره ی زبانی امتیاز بیشتری دارد؟

 • نمره ی آیلتش 6.5 به بالا برای دریافت ویزای کار کانادا امتیاز محسوب می شود.

3. هزینه‌ زندگی مهاجران کاری به کانادا چه میزان است؟

 • به طور کلی هزینه زندگی یک فرد، بدون در نظر گرفتن مسکن، در حدود 850 الی 950 دلار در کانادا است. برای یک خانواده 4 نفره چیزی در حدود 3 هزار دلار در ماه متفاوت است که باید با شهر و استانی که در آن زندگی می‌کند تطبیق داده شود و میزان متفاوت آن مشخص شود.

4. برای کاریابی در کانادا داشتن مدرک دانشگاهی ضروری است؟

 • برای بیشتر شغل های مورد نیاز کانادا ارائه ی مدرک دانشگاهی ضروری است، اما در مشاغل پیشنهادی ممکن است مشاغلی وجود داشته باشند که برای آن‌ها نیازی به مدرک دانشگاهی نباشد.

5. برای دریافت ویزای کار کانادا چه نمره ی زبانی امتیاز بیشتری دارد؟

 • نمره ی آیلتش 6.5 به بالا برای دریافت ویزای کار کانادا امتیاز محسوب می شود.

6. برای دریافت ویزای کاری کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

 • بیشترین امتیاز را برای دریافت ویزای کاری افرادی کسب می کنند که در بازه ی سنی 18 تا 35 سال باشند. هر سن امتیاز متفاوتی دارد.

7. بدون مدرک زبان میتوان برای ویزای کاری کانادا اقدام کرد؟

 • خیر. یکی از شرایط کار در کانادا ارائه ی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی است که امتیاز خوبی هم دارد.

8. مزایای اخذ ویزای کار کانادا از طریق Express Entry چیست؟

 • از مهمترین مزایای این روش سرعت بالای آن است در درجه ی دوم امکان دریافت اقامت دائم بلافاصله با ورود به کشور کانادا خواهد بود.
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *