اقامت, انگلستان, تولد

اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند روشی است که  شما  انتخاب کرده اید. ما به انتخاب شما احترام گذاشته و مواردی را که نیاز است برای اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند بدانید با کمال میل در اختیارتان می گذاریم. امیدواریم که در رسیدن به این هدف یاریگر شما باشیم.

در ابتدا بهتر است مفاهیمی را برایتان تعریف کنیم: هر زمان که صحبت از مهاجرت باشد سه کلمه کلیدی ویزا، اقامت و تابعیت  را می شنویم.

ویزا:

آگاه باشید که شما با داشتن ویزای یک کشور نمی توانید تقاضای حقوق شهروندی داشته باشید. ویزا برای کاری خاص و در محدوده زمانی مشخص به شما  تعلق می گیرد و اجازه ورود به آن کشور را می دهد.

شما  در محدوده زمانی  ویزا حق خرید خانه یا ماشین ندارید. و نمی توانید تقاضای وام یا تسهیلات بانکی داشته باشید. در کل شما در یک کشور نقش مهمان را دارید که بعد از اتمام کارتان باید آنجا را ترک کنید.

اقامت:

بدانید که اگر موفق به دریافت اقامت دائم و یا موقت هر کشوری شوید، حقوق یکسانی  با شهروندان آن کشور خواهید داشت.

دریافت تسهیلات بانکی، خرید مسکن و ماشین، دارا بودن حساب بانکی، امکانات آموزشی و بهداشتی و… امتیازاتی است که مانند شهروند آن کشور به شما تعلق می گیرد و اینجا به اصطلاح دست شما بازتر است.

جالب تر اینکه اگر شما کارت اقامت دائم یا موقت کشورهای حوزه شنگن را دارا باشید. در تمام کشورهای حوزه شنگن حقوق شهروندی به شما تعلق می گیرد. چه عالی!!!!

تابعیت :

بعد از گذشت 3 تا 5 سال ( البته این مدت در کشورهای مختلف متفاوت است ) از دریافت کارت اقامت دائم، می توانید تقاضای پاسپورت داشته باشید.

تابعیت، آن هم از نوع تابعیت انگلستان، در ذهن شما تداعی گر رویایی بی نظیر و چشم اندازی به آینده ای  است که برای خود ترسیم کرده اید.

درباره انگلستان هم بدانیم:

انگلستان کشوری ثروتمند است، کیفیت بالای زندگی، باعث شده که  مهاجران از نقاط مختلف دنیا در رسیدن به رویای شیرین اقامت انگلستان، به سر می برند.

شاید به همین دلیل است که انگلستان به عنوان کشوری با ملیت های مختلف شناخته شده است.

اگرچه دین اصلی در انگلستان مسیحیت است، ولی این  کشور مذاهب و ادیان مختلفی را در خود جای داده است. تعامل اجتماعی در این کشور بالاست.

زیرا مردم انگلستان در برقراری روابط اجتماعی سابقه خوبی دارند و این موضوع برای یک مهاجر اهمیت بسزایی دارد.

تاریخ غنی و چندین هزار ساله، محیط زیست عالی، کلیساها، بهترین بیمارستان ها، ساحلی زیباتر از حد تصور، قلعه های باستانی، خدمات دارویی و بهداشتی بی نظیر، تحصیل عالی و… امتیازاتی هستند که نمی شود به راحتی از آن‌ها گذشت.

چشم انداز این امکانات یک زندگی  ایده آل است. لذا افراد زیادی جهت رسیدن به این رویای شیرین اقدام به اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند می گیرند و آینده ای زیبا و جذاب را به  خود و دلبندشان هدیه می کنند.

اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند و تاریخچه آن:

اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند، در هر کشوری از قواعد و قوانین خاصی پیروی می کند. دو اصل خاک و خون از مهمترین این قوانین هستند. برخی کشورها هر دو اصل را قبول دارند برخی ترکیبی از هر دو و برخی فقط یک اصل، در نهایت اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند، از اصلی ترین انواع تابعیت به حساب می آید.

در انگلستان پیش از ژانویه 1983، هر فرزندی که در انگلستان متولد می شد طبق اصل خاک بلافاصله اقامت انگلستان را در دست داشت. در واقع اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند، بر نظام اصل خاک استوار بود.

پس از سال 1983، اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند دچار تغییراتی شد. انگلستان اصل خاک را کنار گذاشت و برای اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند، اصل خون را مطرح کرد.

اما و اگرهای اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند:

  • اگر نوزادی در خارج از انگلستان متولد شود در صورتی که والدین کودک حق شهروندی خودشان را از حق شهروندی والدین خود، به دست آورده باشند نه از طریق حق شهروندی خودشان، این امکان وجود دارد که نتوانند حق شهروندی را به کودکشان که در خارج از انگلستان متولد شده انتقال دهند.
  • اگر نوزادی خارج از خاک انگلستان به دنیا بیاید، باید حداقل یکی از والدین کودک تابعیت انگلستان را دارا باشند.
  • اگر نوزادی خارج از انگلستان متولد شود، اما پدر یا مادر او خدمتگزار در دربار ملکه انگلیس باشند.
  • اگر نوزادی خارج از انگلستان به دنیا بیاید و فقط پدرش اصلیت انگلیسی داشته باشد. نوزاد تابعیت انگلستان را خواهد داشت.
  • اگر نوزادی از یک پدر و مادر خارجی متولد شود که والدین کودک تبعه اروپا یا سوئیس باشند و کودک در خاک انگلستان متولد شده باشد نوزاد شهروند انگلستان است.
  • اگر نوزادی از یک پدر و  مادر خارجی متولد شود که هیچ کدامشان شهروند انگلستان نباشند.

در این صورت کودک می تواند با شرایطی شهروند انگلستان شود که به مدت 10 سال در انگلستان ساکن باشد. در طول سال فقط 90 روز خارج از  خاک بریتانیا بوده باشد و نه بیشتر. البته با این شرط که نوزاد پس از ژانویه 1983 متولد شده باشد.

اگر  نوزادی با یک خانواده انگلیسی ارتباط عمیق داشته باشد (فرزند خواندگی) و یکی از والدین تبعه انگلستان باشند نوزاد می تواند تابعیت انگلستان را داشته باشد.

اگر کودکی در خاک انگلستان متولد شده باشد، ولی پدر مشخصی نداشته باشد تبعه انگلستان به حساب می آید.

به طور کلی انگلستان پس از تغییرات اکنون از اصل خون تابعیت می کند. در اخذ اقامت و تابعیت در انگلستان از طریق تولد فرزند، قوانین انگلستان بر اصل خون تمرکز کرده است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *