آلمان

بهترین شهرهای آلمان

بهترین شهرهای آلمان

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، کنجکاو هستند بدانند بهترین شهرهای آلمان برای  زندگی، کدام شهرها هستند. کسب اطلاعات کافی و جامع درباره هزینه ­های زندگی در شهرهای مختلف، شرایط آب و هوایی این شهرها و فضای اجتماعی و فرهنگی آن­ها همگی در انتخاب و تعیین بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی مؤثر هستند و افراد متقاضی مهاجرت باید پس از در نظر گرفتن تمام این فاکتورها و مطابقت دادن آن­‌ها با سبک زندگی خود، مناسب­ترین شهر را برای زندگی در کشور بزرگ و قدرتمند آلمان انتخاب کنند.

در جهان، پس از آمریکا، آلمان محبوب­ترین مقصد برای مهاجران است، با وجود این که این کشور در میان کشورهای اتحادیه اروپا، کشوری پرجمعیت محسوب می­ شود (که قسمتی از این جمعیت می­ تواند مربوط به مهاجران باشد)، اما آلمان دارای شهرهای بزرگ و با فضای بسیار مناسب و آرام برای زندگی شهروندان است. در ادامه به بررسی سه مورد از این شهرها که می­توانند در لیست بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی قرار بگیرند، می­ پردازیم:

فرانکفورت: پایتخت جهانی فرهنگ، آموزش، تجارت

بهترین شهرهای آلمان

بهترین شهرهای آلمان

شهر آرام فرانکفورت یکی از شهرهای مرکزی آلمان، پنجمین شهر بزرگ این کشور و در مجاورت رودخانه است. بسیاری از تاجران جهانی این شهر را برای کسب و کار خود انتخاب می­کنند زیرا فرانکفورت به علت نزدیک بودن به بانک مرکزی اروپا، برای اهالی تجارت مرکز مالی محسوب می­شود.

علاوه بر این، وجود فضای مناسب فرهنگی، گردشگری و آموزشی و داشتن حمل و نقلی پیشرفته، به این شهر آرامشی دلچسب و محبوبیت زیاد داده است. بسیاری از افراد فرانکفورت را با نمایشگاه­های کتاب، بورس اوراق بهادار و البته با نام “گوته” می­شناسند (خانه گوته در این شهر واقع شده است).

جاذبه­ های فرهنگی، هنری و تاریخی در همه جای شهر به چشم می­ خورند. زیبایی و نمای منحصر به فرد شهر را نیز نباید فراموش کرد. وجود رودخانه در میانه­ ی این شهر و آسمان­ خراش ­های بزرگ در کنار ساختمان­ های قدیمی، همه باعث شده است فرانکفورت از زیبایی آرامش ­بخش و خاصی بهره ­مند باشد.

تمام این موارد به علاوه امکانات پیشرفته و فضای قوی اقتصادی، همگی باعث جذابیت این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی شده است.

آب و هوای فرانکفورت چگونه است؟

آب و هوای شهر بزرگ فرانکفورت، اقلیمی است به طوری ­که دمای میانگین این شهر در سال تقریباً بین 10 تا 11 درجه سانتی­ گراد است و به طور کلی هوای گرم آزاردهنده­ای ندارد.

مقاله پیشنهادی: راه های دریافت اقامت آلمان

هزینه زندگی در فرانکفورت چگونه است؟

بدون شک انتخاب یک شهر از میان بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی، منوط به میزان هزینه ­های زندگی نیز می­باشد. می توان گفت در فرانکفورت، مردم در اولویت­ بندی­ های خود برای خرج درآمدشان با هم بسیار متفاوت هستند که شاید این امر به فضای متنوع این شهر برمی­ گردد.

به طور کلی می­توان گفت افرادی مانند دانشجویان نمی ­توانند درآمد بالایی در فرانکفورت داشته باشند و اگر می ­خواهند این شهر را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند بهتر است از قبل برای درآمد و هزینه­ های خود مشورت گرفته و برنامه ­ریزی­ های لازم را در نظر بگیرند.

همه چیز درباره آلمان

اطلاعات کلی درباره آلمان می تواند همه چیز درباره آلمان را برای شما مشخص کند این اطلاعات شامل موارد ذیل میباشد:

اطلاعات کلی

1

پایتخت و بزرگرین شهر این کشور برلین است.

2

زبان رسمی مردم آلمان، آلمانی م یباشد.

3

واحد پول در این کشور یورو است.

4

اختلاف زمانی با ایران حدود 2 ساعت و نیم می باشد که آلمان از ایران عقب تر می باشد.

5

آب و هوا در این کشور معتدل و خنک می باشد به این صورت که در زمستان ها سرمای شدید و در تابستان ها هوای خنکی بر این کشور حاکم می باشد.

6

بلندترین نقطه این کشور، قله تسوگ اشپیتزه می باشد.

7

بزرگترین اقتصاد اروپا متعلق به آلمان می باشد.

8

بیشتر مردم این کشور مسیحی می باشند و تنها 3% از مردم این کشور را مسلمانان تشکیل داده اند.

9

مصرف گوشت در آلمان بسیار زیاد می باشد و این به دلیل سرمای هوا می باشد

 مناطق دیدنی آلمان

اگر درباره آلمان مناطق دیدنی آن بخواهیم سخن بگوییم بی شک اولین منطقه دیدنی که به آن اشاره خواهیم کرد شهر فرانکفورت می باشد که به عنوان زیباترین شهر این کشور شهرت دارد، در این شهر می توان بلندترین ساختمان ها را مشاهده نمود که در سال های نه چندان دور ساختمان های بلند اروپا در این کشور و در این شهر قرار داشت.

دومین منطقه دیدنی آلمان ساختمانی در شهر دورتموند می باشد که در بالای این ساختمان حرف u مشخص میباشد و این ساختمان به عنوان مرکز فعالیت های هنری در این شهر می‌باشد.

بی شک اگر به آلمان سفر کرده باشید از زیبایی های شهر مونیخ نیز مطلع هستید که به خاطر داشتن کافه های کوچک و زیبا به عنوان مکان های دیدنی آلمان مشهور می باشد.

هر کشوری برای خود دارای مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری فراوانی می‌باشد که این موضوع نیز درباره آلمان هم صدق می‌کند و می‌توانید در هر شهر این کشور زیبایی های بسیاری را مشاهده نمایید، این کشور در کنار این زیبایی ها مکان مناسبی برای افرادی که به فکر ادامه تحصیل و کار هستند نیز می‌باشد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی درباره آلمان نگاهی بیندازید.

هامبورگ: هجدهمین شهر توریستی جهان

بهترین شهرهای آلمان

بهترین شهرهای آلمان

شهر هامبورگ نیز مانند فرانکفورت یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی و از مراکز مالی مهم آلمان و حتی جهان به حساب می ­آید که شاید دلیل آن وجود قدیمی­‌ترین بانک جهان در این شهر که به بانک برنبرگ معروف است، باشد. علاوه بر این هامبورگ در واقع قدیمی­ ترین مرکز بورس اوراق بهادار در آلمان نیز به حساب می ­آید.

به غیر از اهمیت تجاری این شهر می­‌توان به جذابیت توریستی هامبورگ نیز برای تبدیل آن به یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی، اشاره کرد. در سال 2016، هامبورگ به عنوان 18امین شهر توریستی جهان انتخاب شده است که هر ساله گردشگران زیادی از تمام نقاط جهان به این شهر سفر می­‌کنند.

هامبورگ مانند بسیاری از شهرهای دیگر آلمان، از لحاظ فرهنگ و هنر نیز در سطح بالایی قرار دارد که وجود بیش از 60 موزه، 40 تئاتر و 100 مرکز موسیقی خود نشان­دهنده همین امر است. از طرفی هامبورگ گاهی به عنوان شهری فعال در حوزه ورزش نیز شناخته شده است.

آب و هوای هامبورگ چگونه است؟

بدون شک شرایط آب و هوایی هامبورگ نیز در این که این شهر یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی به حساب بیاید مؤثر است. آب و هوای هامبورگ اقیانوسی است و علت آن مجاورت این شهر با ساحل اقیانوس اطلس است که موجب می­شود تحت تأثیر توده­‌های هوایی اقیانوسی قرار بگیرد.

وجود تالاب­ هایی در هامبورگ نیز موجب اعتدال آب و هوای این شهر می­شود. می­‌توان گفت زمستان در هامبورگ بسیار سرد است اما درباره میزان بارش برف نمی‌­توان نظر قطعی داد زیرا در سال­ های مختلف، متفاوت بوده است.

مقاله پیشنهادی: راه های مهاجرت به آلمان

آموزش و پرورش هامبورگ چگونه عمل می­ کند؟

بدون شک داشتن امکانات آموزشی مناسب و در سطح پیشرفته نیز یکی از عوامل مؤثر در انتخاب بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی است. هامبورگ دارای حدود 17 مرکز آموزش عالی است که تعداد 70 هزار دانشجو در این دانشگاه ­ها به تحصیل مشغول هستند.

دانشگاه­ های هامبورگ به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می­شوند و زمینه­ های مختلف هنر و موسیقی، پزشکی، علوم کاربردی، فناوری، حقوق و بازرگانی را پوشش می­‌دهند.

علاوه بر این ­ها دانشکده­‌های اصیل مذهبی و دینی نیز در این شهر مشغول فعالیت و ارائه خدمات آموزشی هستند.

برلین: ششمین منطقه پرجمعیت شهری در اتحادیه اروپا

برلین نیز به واسطه بسیاری از محسناتی که دارد، یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی به حساب می­ آید. این شهر با جمعیتی در حدود 7/3 میلیون نفر. یکی از پرجمعیت ­ترین شهرهای اتحادیه اروپا و البته پایتخت کشور آلمان است.

نزیک به 60 درصد از مردم برلین وابستگی مذهبی خاصی ندارند. این شهر در حاشیه دو رودخانه قرار دارد و به دلیل داشتن نشانه ­ها و نمادهای هنری مانند، فیلارمونای طلایی مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار می­گیرد.

برلین نیز دارای مراکز فرهنگی و هنری بسیاری است. علاوه بر این ­ها در صنعت نیز در حوزه ­های مختلف مانند آی تی، تکنولوژی، الکترونیک و … نیز حرف­هایی برای گفتن دارد.

آب و هوای برلین

برلین دارای آب و هوای معتدل است زیرا در دشت اروپا قرار گرفته است. در این شهر باغ­‌ها و جنگل‌­ها، پارک­‌ها،دریاچه ­ها و کانال­ های بسیاری به چشم می­‌خورد. که برلین را به یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی تبدیل می­‌کند.

هزینه­ های زندگی در برلین

مانند هر جای دنیا هزینه ­های زندگی علاوه بر این که تحت تأثیر موقعیت و محل زندگی است. به سبک زندگی و مخارج فرد نیز بستگی دارد. به طور کلی می‌­توان گفت در برلین با هزینه ­های پایین زندگی کرد. که این امر خود دلیلی بر این است که برلین یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی است. اما اگر فرد به دنبال زندگی لوکس و به اصطلاح لاکچری باشد. حتی در این شهر کم ­هزینه نیز به مشکل برخواهد خورد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. آیا با خرید ملک در یکی از شهرهای آلمان می توان به اقامت این کشور رسید؟

  • خیر. خرید ملک در کشور آلمان نمیتواند برای فرد اقامت دائم به همراه داشته باشد.

2. زندگی در کدام شهرهای آلمان از کیفیت بالاتری برخوردار است؟

  • شهر های مونیخ، دوسلدورف و فرانکفورت از بالاترین کیفیت زندگی برخوردارند.

3. گران ترین شهر آلمان برای زندگی کدام است؟

  • دو شهر اشتوتگارت و مونیخ از شهر های گران در بین سایر شهر های این کشور هستند.

4. بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان چه شهری است؟

  • شر کلن بسیار مورد توجه ایرانیان مهاجر به آلمان قرار دارد.

5. پس از چه مدت می توان اقامت دائم آلمان را به دست اورد؟

  • پس از 5 سال کار و پرداخت بیمه و مالیات می‌توان برای اقامت دام این کشور اقدام کرد.

6. برای دریافت ویزای کاری آلمان باید تحصیلات دانشگاهی داشت؟

  • یکی از شرایط دریافت ویزای کاری آلمان داشتن حداقل مدرک کارشناسی و سابقه ی کاری است.

7. کدام شهر آلمان دارای بازار کاری بهتری برای مهاجرین است؟

  • شهر های صنعتی بهترین گزینه برای کار هستند که بیشتر شهرهای این کشور این ویژگی را دارند.
4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *