اتریش, تحصیلی

چگونه می توان بورسیه تحصیلی در اتریش گرفت؟

بورسیه تحصیلی در اتریش

امروز افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی به اتریش هستند یکی از فرصت های پیش روی خود را گرفتن بورسیه تحصیلی در اتریش می دانند زیرا بورسیه شرایطی را فراهم میکند که افراد به صورت رایگان تحصیل کنند و دولت اتریش همه هزینه های تحصیل را قبول کند، اما خیلی از افراد با چگونگی گرفتن بورسیه تحصیلی در اتریش آشنا نیستند. ما در این مقاله شما را با راز و رمز های گرفتن بورسیه در اتریش آشنا خواهیم کرد پس این مقاله را از دست ندهید.

کشور اتریش

اتریش کشوری فوق العاده زیبا در قلب اروپا که کوه های آلپ را در دل خود جا داده است. این کشور کوهستانی دارای منابع طبیعی و چشم نوازی است که شکوه خاصی به این کشور بخشیده اند. زبان رسمی مردم اتریش آلمانی می باشد اما در بخش هایی از آن نیز به زبان های مجاری و اسلوواکی و کرواتی نیز صحبت می کنند. دین اکثریت مردم مسیحیت است و حدودا 7% نیز مسلمان هستند.

پایتخت کشور اتریش، شهر زیبای وین است که از مناطق مورد بازدید گردشگرانی که قصد دیدن اروپا را دارند به شمار می رود.

از دیگر شهر های مهم اتریش نیز می توان به اینسبروک، گراتس، سالزبورگ و لینتس نام برد.

کشور اتریش یکی از کشور هایی است که معتبر ترین مدارک دانشگاهی را دارد و در دنیا و اروپا بسیار مورد قبول هستند. هر ساله اکثر زیادی از افراد در اتریش بورسیه تحصیلی می گیرند که در ادامه مقاله مفصلا در مورد شرایط پذیرش بورسیه تحصیلی در اتریش صحبت خواهیم کرد.

بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه یکی از گزینه هایی است که اکثر افراد حین مهاجرت به اتریش به عنوان یک فرصت به آن نگاه می کنند. کشور اتریش نیز به دلایل زیادی از جمله هزینه تقریبا رایگان تحصیل، رفاه زندگی و اجتماعی و شرایط اجتماعی کشوری معروف تر در میان دیگر کشور های اروپایی است، اما گرفتن بورسیه چه شرایطی دارد؟

یکی از دلایل مهم که این کشور مقصد مهمی برای ایرانیانی است که قصد مهاجرت تحصیلی از طریق بورسیه دارند این است که کشور اتریش هیچ گونه محدودیتی در مورد پذیرش دانشجو و گرفتن ویزای تحصیلی ندارد.

از دلایل دیگر نیز می توان به رایگان بودن هزینه تحصیل، یکسان بودن بهرمندی از امکانات همانند یک شهروند اتریشی و هم چنین اینکه شخص در هنگام تحصیل یا بعد از آن امکان دریافت اقامت را دارد نام برد.

شرایط اخذ بورسیه

شخصی که می خواهد بورسیه دریافت کند باید دارای معدل بالایی باشد و نمرات خوبی داشته باشد و هم چنین توانایی نوشتن مقالات علمی و هم چنین بتواند با سازمان های دولتی نیز همکاری داشته باشد.

شروط اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش

امروزه بورسیه تحصیلی به افرادی داده میشود که رزومه و CV بالایی داشته باشند و دانشگاه را برای تحصیل خود، توجیه کنند. یعنی یک انگیزه نامه برای دانشگاه ارسال کنند.

اولین شرط این است که شما در یکی از دانشگاه های اتریش پذیرش شوید. کشور اتریش بر اساس صلاحیت افراد آن ها را بورسیه خواهد کرد زیرا امروزه تعداد افرادی که می خواهند در این کشور بورس شوند رو به افزایش بوده است به همین دلیل شرایط پذیرش سخت تر از گذشته شده است.

مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی در اتریش

  • اصل و کپی شناسنامه و ترجمه آن ها به زبان آلمانی
  • اصل و کپی کارت ملی و ترجمه آن ها به زبان آلمانی
  • برگه ریز نمرات مدارک تحصیل و ترجمه آن به زبان آلمانی
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری در ایران
  • دعوتنامه از کشور اتریش
  • اصل و کپی گذرنامه
  • عکس رنگی پاسپورتی (دو قطعه)
  • ارائه مدارک سلامت فرد
  • فرم ویزای تحصیلی

بورسیه اتریش (مقطع لیسانس)

تحصیل در مقطع لیسانس در اتریش 3 تا 4 سال است. در هر ترم 30 واحد را باید با نمره بالا پاس کنید که دانشگاه های این کشور واحد های درسی خود را در سیستم انتقال اروپا قرار می دهند.

بورسیه اتریش (مقطع فوق لیسانس)

این مقطع 2 تا 3 ساله است که در فوق لیسانس نیز افراد 30 واحد در هر ترم را باید با نمره بالا قبول شوند. داشتن پایان نامه یکی از موارد مهم تحصیل در این مقطع است. نوع دیگری بورسیه در مقطع فوق لیسانس وجود دارد که به بورسیه فولبرایت است که شرایط راحت تری برای دانشجویان فراهم کرده است. گرفتن این بورسیه می تواند دو سال هزینه تحصیل افراد را تامین کند.

البته این نوع بورسیه برای یک سری رشته های خاص قابل اخذ است، شخصی که می خواهد در این مقطع بورسیه بگیرد باید مدرک لیسانس خود را در یک دانشگاه معتبر اخذ کرده باشد.

بورسیه تحصیلی در اتریش (مقطع دکتری)

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اتریش از 3 تا 5 سال متغیر است. رتبه دانشگاه در پذیرش در این مقطع بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان دکتری که تمایل به کار کردن دارند نیز می توانند در موسسات تحقیقاتی کار کنند. برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری نیز شخص باید مدرک فوق لیسانس خود را در یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشد.

بورسیه تحصیلی در اتریش از بنیاد جمهوری اتریش

این بورسیه از سال 2005 به انواع بورس های اتریش اضافه شد که دولت برای آموزش و همه مقاطع آموزشی کمک هزینه می دهد. این نوع بورسیه برای قشر ضعیف جامعه مثل کارگران و افراد بی بضاعت یا مهاجرانی که از کشور های فقیر به اتریش آمده اند،قابل دسترس است.

هزینه های بورسیه تحصیلی در اتریش

افرادی که تحت بورسیه این کشور قرار گرفته اند هر ماه مبلغی را دریافت می کنند. هزینه زندگی برای افراد عادی چیزی حدود 480 یورو می باشد اما افرادی که بورسیه می شوند مبلغی حدود 600 یورو دریافت می کنند. حال اگر این اشخاص به همراه خانواده باشند 500 یورو نیز به این مبلغ اضافه می شود. این مبلغ برای یک زندگی نسبتا خوب در اتریش کافی است و افراد می توانند با این مبلغ یک زندگی راحت را بگذرانند و راضی هستند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *