اتریش, اقامت

کارت قرمز سفید قرمز اتریش به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

کارت قرمز سفید قرمز اتریش

کارت قرمز سفید قرمز اتریش

کارت قرمز سفید قرمز اتریش  را می‌توانیم به کلید رستگاری در کشور اتریش  تشبیه کنیم! اتریش  یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب نه فقط در بین ایرانیان که نزد بسیاری از ملل دنیاست. از میان مباحث مختلف مهاجرت به اتریش ، کارت قرمز سفید قرمز از جمله مباحثی است که کنجکاوی زیادی را به خود معطوف کرده است.

بدیهی است که تحصیل، تنها راه مهاجرت به اتریش  نیست و یکی از متداول‌ترین و درعین‌حال بهترین شیوه‌های مهاجرت و اقامت در یک کشور خارجی، مسیر شغلی است.

در واقع مهاجرت کاری به اتریش، دغدغه بسیاری از افرادی است که قصد ورود به کشور اتریش  را داشته و ایده اقامت بلندمدت یا دائمی در این کشور را در سر می‌پرورانند. اگر شما نیز در همین دسته قرار می‌گیرید، قطعاً نام کارت قرمز سفید قرمز یا RWR Card به گوشتان آشناست.

اینکه کارت قرمز سفید قرمز اتریش  چیست و برخورداری از آن چه مزایایی دارد، سؤال بسیاری از علاقه‌مندان به مهاجرت و اقامت در کشور اتریش  است که ما در اینجا سعی داریم به این پرسش و حواشی آن، پاسخی مناسب و حتی‌الامکان جامع دهیم.

درباره کارت قرمز سفید قرمز اتریش

این کشور از سال 2011 سیستمی را معرفی کرده است که به‌واسطه آن، به کارکنان خارجی که تابعیتی غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته و مایل‌اند که به‌طور دائم در اتریش  مشغول به کار شده و زندگی کنند، اجازه اقامت دائم می‌دهد.

البته کارت قرمز سفید قرمز به افرادی داده می‌شود که دارای معیارهای خاصی باشند. پس در واقع ، نوعی مجوز اقامت در این کشور اروپایی است و اگر هم تنها کمی به جغرافیا و کشورشناسی علاقه‌مند باشید احتمالاً پی برده‌اید که این نام‌گذاری، در واقع اشاره‌ای مستقیم به پرچم سه رنگ اتریش  یعنی قرمز سفید قرمز است.شما با اخذ این کارت می‌توانید مجوز اقامت دائم خود و حتی خانواده‌تان را در کشور اتریش  دریافت نمایید.

کارت قرمز -سفید -قرمز اتریش  به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

در ابتدای متن، کارت را به کلید رستگاری تشبیه کردیم که بهره‌مندی از آن مزایای بسیار زیادی را برایتان به همراه خواهد داشت. اما احتمالاً شما نیز با ما هم‌نظر هستید که کلید رستگاری را به همین راحتی دست کسی نمی‌دهند! پس یقیناً برای اخذ این مجوز، باید دارای ویژگی‌های خاصی باشید. به‌طورکلی دو روش یا مسیر اصلی برای اخذ کارت اتریش  پیش رویتان قرار دارد که در اینجا به تشریح آن‌ها می‌پردازیم.

1- راه‌اندازی شرکت در اتریش

بله؛ در صورتی که قادر به تأسیس و ثبت یک شرکت در کشور اتریش  باشید، کارت را دو دستی تقدیمتان می‌کنند! اما خب قطعاً هم نه به این سادگی‌ها! باید بدانیم که این مسیر سخت‌ترین مسیر رسیدن به کلید رستگاری است و بی‌تردید برای اکثریت متقاضیان کار در اتریش ، گزینه‌ای دور از دسترس است.

به این دلیل که برای ثبت شرکت در اتریش  اولاً باید از نظر مالی، قدرتمند بوده و به قول معروف چپتان حسابی پُر باشد. ثانیاً فلسفه و ایده شرکتی که قصد ثبت آن را دارید، باید آن‌قدر محکم و قانع‌کننده باشد که موردپذیرش قرار بگیرد.

یعنی طرح شما باید یک طرح نوآورانه، هدفمند و اثربخش باشد و اجرای آن باید بتواند پیامدها و نتایج مثبتی را بر سیستم اقتصادی کشور اتریش  داشته باشد.

این دو شرط و خصوصاً شرط دوم، شانس موفقیت و اخذ کارت  را تا حد چشمگیری افزایش می‌دهند.

در نتیجه مسیر اول را می‌توانیم سخت‌ترین مسیر رسیدن به کارت اتریش  بدانیم. البته اگر فکر می‌کنید که از پسش برمی‌آیید، تردید به دلتان راه ندهید و شانستان را امتحان کنید.

2- استخدام در اتریش

این مسیر، مطمئناً مسیر هموارتر و کم دردسر تری برای دریافت کارت اتریش  است.

به این معنا که اگر یک شرکت واقع در کشور اتریش ، مجاب به استخدام شما شود، حسابی خوش به حالتان شده و شما نیز موفق به اخذ کارت قرمز سفید قرمز خواهید شد. اما طبیعتاً شرکت‌ها و سازمان‌های اتریشی هم برای استخدام شما به دلایل قانع‌کننده‌ای نیاز دارند.

در اینجا ویژگی‌ها و مشخصاً دانش و مهارت‌هایتان است که به‌عنوان یک معیار ارزیابی، از سوی شرکت‌های اتریش ی مورد استناد قرار می‌گیرند و آن‌ها را در مورد استخدام یا عدم استخدام شما به نتیجه‌ای مشخص می‌رساند.

شانس شما برای استخدام در شرکت‌های اتریشی و متعاقباً دریافت کارت بالا خواهد بود اگر:

ü در زمینه‌های شغلی خاص، دارای صلاحیت، مزیت و تمایز بسیار چشمگیر بوده و به قول معروف نوبرش را آورده باشید!
ü در حوزه‌های شغلی که کشور اتریش  در آن‌ها، با کمبود نیروی کار مواجه است، از مهارت خوب، تجربه کافی و یا دانش قابل‌قبول برخوردار باشید تا بتوانید در مشاغل موردنیاز مشغول به کار شوید.
ü فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها و یا کالج‌های آموزش عالی کشور اتریش  باشید تا با توجه به رشته تحصیلی و دانشی که دارید، در شرکت‌های مرتبط استخدام شوید.

البته بد نیست بدانیم که سازوکار استخدام در شرکت‌های اتریشی، مبتنی بر نوعی سیستم امتیازدهی است.

بنابراین هر چه از حیث دانش، تجربه و مهارت بیشتر در چنته داشته باشید، شانستان هم برای استخدام و به دنبالش اخذ این کارت بیشتر خواهد شد.

البته معیارهای دیگری مثل مهارت زبانی و حتی سن و سال نیز در این سیستم امتیازدهی لحاظ می‌شوند.

وضع این سازوکار به دلیل وجود رقابت زیاد برای مهاجرت و اقامت در کشور اتریش  است زیرا سالانه بیش از 30 هزار نفر از سراسر دنیا به اتریش  مهاجرت می‌کنند.

انواع کارت RWR اتریش

بد نیست این را هم بدانیم که به طور کلی، کارت RWRاتریش  در دو نوع متفاوت به متقاضیان واجد شرایط اعطاء می‌شود که نوع معمول آن کار در اتریش  را صرفاً در یک حیطه خاص و تحت نظارت کارفرمای مشخص برایتان مقدور می‌کند.

اما نوع دوم و بهترین آن که تحت عنوان کارت قرمز سفید قرمز پلاس شناخته می‌شود، به شما اجازه می‌دهد که در هر منطقه‌ای از کشور اتریش  که می‌خواهید سکونت یافته و بی هیچ قید و شرطی کار کنید.
در این مطلب تلاش شد که به اصلی‌ترین و متداول‌ترین سؤالات شما پیرامون کارت اتریش  بپردازیم و امید است که در نیل به این هدف موفق عمل کرده باشیم.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *