استرالیا, تحصیلی

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

در این مقاله می پردازیم به هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا.استرالیا یکی از بزرگ ترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن 7686850 کیلومتر وسعت جزء ششمین کشور بزرگ دنیاست. در همسایگی کشوراسترالیا اقیانوس های هند، آرام و اقیانوس منجمد جنوبی واقع شده است. این کشور یکی از فعالان در سازمان ملل می باشد و از لحاظ اقتصادی یکی از پیشرفته ترین و قدرتمند ترین کشورهای جهان به شمار می آید.

استرالیا به دلیل داشتن ذخایر و معادن خود یکی از ثروتمند ترین کشورها بوده و این امر سبب شده است تا با سرعت زیادی رشد و گسترش یابد. به دلیل داشتن اقتصاد قدرت مند و فرصت های شغلی بسیار زیاد در این کشور پهناور، افراد بسیاری سالانه به این کشور مهاجرت می کنند. به طوری که آمارها نشان می دهند مهاجرت به استرالیا در سال های اخیر افزایش یافته است.

موضوع این مقاله درباره هزینه زندگی و  تحصیل دراسترالیا می باشد که سعی بر آن داریم تا در ادامه مطالب راجع این موضوع توضیحات بیشتری را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

هزینه زندگی دراسترالیا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

با توجه به اینکه کشور استرالیا از قدرتمند ترین کشورهای جهان می باشد و از اقتصاد خوبی برخوردار است بنابراین شاهد بالا بودن سطح زندگی در این کشور هستیم.

البته بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که کیفیت زندگی در شهرهای مختلف استرالیا متفاوت و متغیر است به گونه ی که در برخی از شهرها هزینه های زندگی بسیار بالا بوده و در برخی دیگر نیز این هزینه بسیار کمتر و در حد معمول می باشد.

از جمله هزینه های زندگی در این کشور می توانیم به هزینه اجاره و خرید مسکن اشاره کنیم. هزینه های اقامت در این کشور نسبتا بالا بوده. شما بایستی به طور میانگین ماهانه مبلغی در حدود 1000دلار را، برای اجاره یک آپارتمان تک خوابه کنار بگذارید.

تعرفه های برق، گاز و آب نیز در این کشور بالا می باشد که این امر سبب شده است. بسیاری از مهاجران در مصرف های روزانه خود نهایت صرفه جویی را داشته باشند.

البته شما می توانید با انتخاب چند هم اتاقی خوب، هزینه های مذکور را به صورت شریکی پرداخت نمایید. که این امر برای دانشجویانی که از کشورهای دیگر به استرالیا سفر کرده اند بسیار طبیعی است.

این امر علاوه بر آن که هزینه ها را کم می کند باعث ترویج فرهنگ های مختلف نیز خواهد شد. البته بسیاری از دانشگاه هایاسترالیا، خوابگاه هایی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که هزینه اقامت در این خوابگاه ها تا حدودی معقول و مناسب می باشد.

بسیاری از دانشجویان کارهای پاره وقت دارند تا بتوانند به راحتی از پس هزینه زندگی و تحصیل دراسترالیا بر بیایند. از جمله این کارها می توان به گارسون، صندوق دار، کار در عکاسی و کارهای خدماتی در هتل ها و غیره اشاره کرد.

هزینه تحصیل دراسترالیا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا شامل هزینه های از جمله هزینه غذا، پوشاک، حمل و نقل، بیمه، تفریح و غیره می باشد. که هر دانشجوی بایستی بتواند از پس هزینه های تحصیلی و زندگی خود بر بیاید.

یکی از مهم ترین هزینه ی زندگی و  تحصیل دراسترالیا بیمه می باشد چرا که وجود و داشتن آن الزامی بوده و هر دانشجویی بایستی قبل از ورود به خاک این کشور اقدامات لازم جهت اخذ بیمه خود را انجام دهد.

هزینه های تفریح، غذا و پوشاک نیز با توجه به سلیقه و علاقه ی دانشجویان مختلف، متفاوت خواهد بود. هر دانشجویی می تواند در طول هفته حدود 20 ساعت کار دانشجویی انجام دهد که با به دست آوردن دستمزد خوبی می تواند به راحتی هزینه ی تحصیل و زندگی خود را در این کشور تقبل نماید.

اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشوراسترالیا را دارید می توانید با پیدا کردن یک کار پاره وقت و یا کار دانشجویی بخشی از هزینه های زندگی و  تحصیل دراسترالیا خود را جبران نمایید.

شهریه های تحصیلی دراسترالیا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

امروزه جوانان و دانشجویان بسیار زیادی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی عازم کشوراسترالیا می شوند. در این بخش سعی بر آن داریم تا در مورد برخی از هزینه های تحصیلی در مقاطع مختلف را برای علاقه مندان ارائه دهیم:

1

شهریه مورد نیاز برای تحصیل در مدارس به صورت میانگین 15 دلار می باشد.

2

شهریه های تحصیلی در مشاغل مختلف و گرفتن دیپلم های پیشرفته در یک شغل در حدود 4000 دلار تا 22000 دلار می باشد که با توجه به نوع شغل آموزشی مبالغ متفاوت خواهد بود.

3

شهریه های دوره های زبان نیز به طور میانگین 300 دلار در هر هفته می باشد

4

شهریه های دوره لیسانس با توجه به نوع دانشگاه و سطح آن دانشگاه متغیر خواهد بود.

5

برای دوره های فوق لیسانس نیز می توان هزینه ی در حدود 30 هزار دلار را پیش بینی کرد. که البته در صورت معتبر بودن دانشگاه، هزینه های تحصیلی نیز افزایش خواهد یافت.

6

شهریه برای دانشجویان دکتری در صورتی که دانشجوی رشته های پزشکی و دندانپزشکی باشد بایستی مبلغی حدود 40 هزار دلار را در نظر داشته باشند. برای سایر رشته ها نیز مبلغی در حدود 14 تا 40 هزار دلار را کنار بگذارند که البته توجه داشته باشید. این مبالغ هزینه تحصیل در یک سال می باشد.

هزینه ی مهاجرت به استرالیا از طریق کار

هزینه مهاجرت استرالیا از طریق کار نیز برای فرد اصلی 4800 دلار همسر و فرزندان بالای 18 سال 2400 دلار و همسر و فرزندان زیر18 سال 1200 دلار استرالیا می باشد.

ویزای بررسی مهارت و تخصص بین 290 تا 1100 دلار استرالیا
هزینه امتحان زبان 315  دلار استرالیا
هزینه تست پزشکی 310  دلار استرالیا
هزینه صدور گواهی نامه 510 دلار استرالیا

هزینه ویزا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا هزینه ای برای بررسی مدارک ویزا از متقاضیان تحت عنوان هزینه ویزا دریافت میکند. که حتی در صورت عدم صدور ویزا، این هزینه به آنها عودت داده نخواهد شد. هزینه درخواست ویزا (Visa Application Fee) نسبت به نوع ویزا متغیر است.

برای مطالعه ی بیشتر در زمینه ی سایر هزینه های مهاجرت به مقاله ی هزینه مهاجرت به استرالیا نگاهی بندازید.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1.آیا دانشجویان خارجی ضمن تحصیل میتوانند کار کنند؟

  • بله متناسب با رشته ی تحصیلی به طور متوسط دانشجویان می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند.

2.در آمد کار دانشجویی چه میزان است؟

  • دانشجویان برای کار پاره وقت به ازای هر ساعت چیزی کمتر از 19 دلار استرالیا دریافت می کنند که می تواند بخش از مخارج آن‌ها را تامین کند.

3.چه روشی برای تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد؟

  •  با استفاده از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی می توانید نسبت به پرداخت قسمتی از هزینه های خود اقدام نمایید. بنابراین اگر تمایل دارید برای تحصیل رایگان در استرالیا اقدام کنید باید از طریق دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. اغلب بورسیه های تحصیلی در استرالیا در مقطع دکتری اعطا می شود که باید مدارک و شرایط خاصی برای آن فراهم آورید.

4.تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا چه میزان هزینه دارد؟

  • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا حدود 38000 دلار است.

5.هزینه ی زندگی یک دانشجوی مقطع کارشناسی در استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا حدود 38000 دلار سالیانه است. هزینه زندگی دانشجویی سالانه حدود 25000 دلار است.

6.هزینه ی اجاره ی یک خانه در استرالیا چه میزان است؟

  • به عنوان مثال در شهر ادلاید و هوبارت هزینه اجاره یک خانه مستقل بین 350 تا 400 دلار استرالیا و هزینه اجاره یک واحد آپارتمان نیز بین 300 تا 350 دلار استرالیا می باشد

7.تحصیل در دانشگاه های استرالیا برای افراد دارای تابعیت این کشور نیز هزینه به همراه دارد؟

  • در صورتی که دانشجو و والدین او تابعیت استرالیا را داشته باشند می توانند در برخی از مقاطع به صورت رایگان تحصیل کنند.

8.هزینه ویزای کار در استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه درخواست پایه برای ویزای ساب کلاس 400،  280 دلار استرالیا می باشد. هزینه اضافی برای افراد متقاضی بالای سن 18 سال تمام 280 دلار استرالیا می باشد. هزینه اضافی برای متقاضی زیر 18 سال تمام 70دلار می باشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *