استرالیا, مهاجرت

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

به دلیل اینکه کشور استرالیا یکی از کشورهای بسیار توسعه یافته است سالانه خیلی از افراد قصد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی را از این کشور داند. شما می توانید امروزه شاهد صف های طولانی که برای دریافت ویزای استرالیا در جلوی ساختمان کنسولگری استرالیا کشیده شده اند هستیم.

افراد با اهداف بسیاری متفاوتی قصد سفر و مهاجرت به این کشور را دارند که از جمله راه ها و روش های مهاجرت به استرالیا می توان به مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق پناهندگی و مهاجرت از طریق کار اشاره کرد، که برخی از این راه ها بسیار آسان و راحت می باشند و برخی دیگر نیز بسیار سخت می باشند. برخی از افراد در صورت نداشتند هیچ گونه مهارت و تخصص خاصی می توانند از طریق پناهندگی به این کشور مهاجرت کنند.

موضوعی که بایستی در این مقاله به آن توجه داشته باشید این است که بین مهاجر و پناهند تفاوت بسیار بارزی وجود دارد. به طوری که پناهنده شدن به معنی نجات یافتن از برخی آزار و اذیتی های که درکشور مبدا صورت می گرفته ولی مهاجر قصد دارد که در کشور مقصد اقامت و تابعیت را به دست بیاورد و از راه های قانونی اقدام می کنند. در ادامه سعی بر آن داریم تا در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی و دلایل و انواع ویزا توضیحاتی را برای شما علاقه مندان به این موضوع ارائه دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

کشور استرالیا با توجه به افزایش میزان و درصد مهاجرت ها از طریق پناهندگی مجبور شد در بازه ی زمانی 2015 تا 2017 هیچ درخواست پناهندگی را قبول نکند. چرا که این مهاجرت های بی روی باعث ایجاد تنش در کشور شده بود. بعد از برنامه ریزی های بسیار دقیق و حساب شده، از دوباره درهای خود را برای مهاجرت های پناهندگی باز کرده است.

نکته بسیار مهمی که در مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی بایستی به ان دقت و توجه داشته باشید این است که برخی از موسسات و افراد برای به دست آوردن سود کلان، اعلام دریافت پناهندگی انتشار می کنند و با کلاه برداری های متفاوتی پول افرادی که می خواهند پناهنده شوند را غارت می کنند، بنابراین اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی گرفته اید سعی بر ان داشته باشید که از راه های مطمئن اقدام به این کار داشته باشید. تا آسیبی به جان و مال تان وارد نشود. هم چنین قبل از پناهندگی به استرالیا و یا هر کشور دیگری بهتر می باشد تا قبلا در مورد شرایط و نحوه پناهندگی اطلاعاتی را به دست بیاورید و سپس اقدام به مهاجرت داشته باشید.

انواع ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

کشور استرالیا انواع مختلفی ویزا برای افرادی که می خواهند مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی داشته باشند در نظر گرفته است که از جمله این ویزاها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویزای 200 ساب کلاس پناهندگی: ویزای 200 پناهندگی یکی از معمول ترین ویزاهای مورد استفاده پناهندگان می باشد که توسط سازمان ملل متحد اجازه صدور آن برای پناهندگان انجام می گیرد.
  • ویزای 201 پناهندگی: مختص متقاضیانی می باشد که در کشور خود مورد اذیت های سیاسی و اجتماعی واقع می شوند ولی کشوری را برای پناهندگی خود نمی توانند پیدا کنند، می باشد.
  • ویزای 202 حمایت بشر دوستانه: این ویزا تحت نظر سازمان های بشر دوستانه برای افرادی که در کشور مبدا دچار اذیت ها و آزارهای جدی قرار گرفته اند، صادر می شود.
  • ویزای 204 زنان در معرض خطر: این ویزای مختص زنانی می باشد که در کشور مبدا در معرض خطر می باشند، است و بستر بسیار مناسبی را نیز برای زنانی که از این ویزا استفاده می کنند آماده کرده اند.

دلایل پناهنده شدن

همان طور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد دلایل بسیاری زیادی برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی وجود دارد. که از جمله این دلایل می توان به مواردی زیر اشاره کرد:

1

کیفیت زندگی

بالا بودن سطح زندگی در استرالیا از مهم ترین دلایل وسوسه کننده برای مهاجرت به این کشور می باشد. که افراد از طریق پناهندگی می خواهند در این کشور زندگی کنند. استرالیا دارای جاذبه های بسیار دیدنی و آب و هوای بسیار خوبی می باشد که بی شک از زندگی کردن در همچنین کشوری لذت خواهید برد.

2

موقعیت شغلی

اقتصاد کشور استرالیا از ثبات بسیار خوبی برخوردار است و نرخ بیکاری و تورم در این کشور نزدیک به صفر می باشد. با تاسیس کسب و کارهای جدید نیز نیاز به نیروی انسانی در این کشور احساس می شود.

3

تنوع فرهنگی

به دلیل مهاجرت های فراوانی که به این کشور صورت می گیرد. شما می توانید شاهد تنوع فرهنگی بسیار زیادی در این کشور باشید.

4

سطح سواد

کشور استرالیا با داشتن دانشگاه های در سطح عالی علمی این امکان را برای پناهندگان به وجود می آورد که بتوانند در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند. دانشگاه های کشور استرالیا از مهم ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد.

5

امنیت

یکی از مهم ترین عواملی که پناهنده شدن را برای افراد تلقین می کند، امنیت می باشد. کشور استرالیا از امنیت بسیار بالای اجتماعی برخوردار است که هر فردی دوست دارد در کشوری که صلح و آرامش در آن موج می زند زندگی کند و به همین دلیل نیز کشور استرالیا را برای پناهنده شدن انتخاب می کنند.

قوانین پناهندگی دراسترالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی در سال های اخیر با محدودیت هایی مواجه می باشد. افرادی که قصد مهاجرت از این طریق را در سر می پروانند بایستی از قوانین پناهندگی دراسترالیا اطلاعاتی را کسب کرده و با رعایت این قوانین اقدام به مهاجرت نمایند.

از مهم ترین موارد در شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا می توان گفت قبل از رسیدن به استرالیا نمی توانید درخواست پناهندگی بدهید. در حین رسیدن و ورود به کشور بایستی با پلیس مرزبانی ملاقات کرده و درخواست پناهندگی بدهید.

براساس شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا اداره امور رسیدگی به پناهندگان درخواست شما را ثبت خواهند کرد. وقتی شما درخواست پناهندگی می دهید باید هویت خود را مشخص نمایید. برای این امر بایستی مدارک شناسایی خود را تحویل دهید تا درخواست شما را مورد بررسی قرار دهند.

سپس از شما عکس و اثرانگشت گرفته می شود تا در کارت پناندگی شما و در قسمت ثبت اداره امور مهاجرت عکس شما استفاده شود و در آخر با شما مصاحبه خواهد کرد و دلیل ترک کشور خود و پناهندگی شما را جویا خواهند شد.

در صورت دریافت پاسخ هایی معقول درخواست شما تائید و کارت پناهندگی برای شما صادر خواهد شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق در مورد شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا با همکاران ما در سازمان مهاجرتی آوات مشورت های لازم را انجام دهید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی شرایط و قوانین پناهندگی دراسترالیا نگاهی بیندازید.

ویزاهای مهاجرت قانونی به استرالیا

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول

1.آیا می توان با ویزای توریستی در استرالیا پناهنده شد؟

  • یکی از دلایلی که در سال های اخیر دریافت ویزای توریستی برای ایرانیان دشوار شده این است که افراد با این ویزا وارد استرالیا می شوند و درخواست پناهندگی می کنند. به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم.

2.آیا کم هزینه ترین روش مهاجرت به استرالیا پناهندگی است؟

  • خیر. پناهندگی در کنار تمام مشکلاتی که برای پناهنده ها خواهد داشت هزینه های بالایی نیز به همراه دارد.

3.داشتن وکیل مهاجرتی چه کمکی به پناهنده ها خواهد کرد؟

  • یک وکیل مجرب و آشنا به قوانین استرالیا می تواند روند کارهای پناهنده ها را سرعت ببخشد.

4.چرا با وجود اینکه زندگی در استرالیا هزینه های بالایی دارد باز هم افراد مشتاق مهاجرت به این کشور هستند؟

  • در کنار هزینه های بالای زندگی، درآمد ها نیز در استرالیا بالاست. ضمن اینکه رفاه اجتماعی و شرایط خوب زندگی سبب شده تا افراد برای مهاجرت به این شکور اقدام کنند.

5.میزان درآمد یک کارگر ساده در استرالیا چه میزان است؟

  • یک کارگر معمولی در  استرالیا در ازای هر ساعت بیش از 17 دلار این کشور حقوق دریافت می نماید. کسانی که توانایی کار کردن به مدت طولانی ندارند توسط دولت حمایت می شوند که این حمایت از طریق کاهش هزینه های مالیاتی اعطا می شود.

6.ویزای کلاس XE مناسب چه افرادی است؟

  • مهاجرت از طریق پناهندگی استرالیا با ویزای کلاس ایکس ای شامل افرادی می شود که به صورت غیرقانونی به این کشور مهاجرت می کنند. هدف این افراد برای مهاجرت می تواند به قصد کار یا ادامه تحصیل باشد که در این صورت می توانند ویزا کلاس ایکس ای را درخواست دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *