آمریکا, ازدواج

چگونه می توان ویزای ازدواج آمریکا را دریافت کرد؟

ویزای ازدواج آمریکا

ویزای نامزدی و ازدواج آمریکا یکی از راه های اخذ اقامت آمریکاست که در کنار اقامت تحصیلی و اقامت کاری و اقامت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا طرفداران خود را دارد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در موسسه آوات تماس حاصل فرمایید. شهروند آمریکایی که متقاضی ازدواج با یک فرد خارجی هست  باید پرونده ای برای ویزای نامزدی و ازدواج آمریکا تهیه کند.

ویزای ازدواج آمریکا

مراحل درخواست

فرم I-129F توسط شهروند آمریکایی تکمیل می شود.

شرایطی که برای ویزای نامزدی  k1باید داشته باشید:

 1. شما باید نشان دهید که یک شهروند آمریکایی هستید.
 2. شما قصد دارید ظرف مدت ۹۰ روز پس از گرفتن ویزای نامزدی ازدواج کنید.
 3. شما و نامزد خارجی هر دو شرایط ازدواج را دارید و اگر قبلا ازدواج کرده اید و طلاق گرفته اید و یا به علت فوت همسر و … باید تمام مراحل قانونی آن را انجام داده باشید و مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.
 4. شما باید دو سال قبل از تشکیل پرونده ویزای نامزدی حداقل یک بار همدیگر را ملاقات کرده باشید و این شرط در دو صورت منتفی می شود:
 • به خاطر تفاوت در مسائل فرهنگی و آداب و رسوم.
 • اگر ثابت کنید این ملاقات برای شما باعث بروز مشکلاتی می شده است.

پس از گرفتن ویزای ازدواج آمریکا

 1. ویزای نامزدی k1موقت و غیر مهاجرتی است و نامزد شما اجازه ورود به خاک آمریکا را دارد و مدت آن ۹۰ روز است در این مدت به طور رسمی مراسم ازدواج خود را برگزار کنید و مدت آن قابل تمدید نیست.
 2. در ابتدا بررسی های لازم توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده خدمات مهاجرت و شهروندی یعنی: USCIS (S.Citizenship and Immigration Service) انجام خواهد شد.
 3. و پس از تایید درخواست ارسال شده به USCIS و انتقال آن به NVC می باشد. پس از اینکه درخواست توسط USCIS تصویب شد، به مرکز ملی ویزا یعنی NVC (National Visa Center ) ارسال می شود در این قسمت بیشتر نقل و انتقال اطلاعات با کشوری که نامزد در آن زندگی می کند، می باشد.

ویزای نامزدی شرایطی را برای بچه هایی که سن آن ها زیر ۲۱ سال هست در نظر می گیرد که بتوانند همراه فردی که متقاضی هست به ایالات متحده مهاجرت کنند و در این صورت باید ویزای k2 را درخواست کنند.

برای تکمیل فرآیند ویزای نامزدی و ازدواج آمریکا باید درخواست ویزای ازدواج دهید و مراحل زیر را انجام دهید:

 1. فرم I-130F را تکمیل کرده.
 2. تکمیل فرم G-325A برای دو نفر. (خود و همسر)
 3. فتوکپی از گواهی ازدواج
 4. فتوکپی از مدارکی مانند طلاق، گواهی مرگ همسر سابق و مدارکی که ابطال ازدواج قبلی را ثابت کند.
 5. گذرنامه ای که عکس شما دو نفر را با هم نشان دهد. (دستورالعمل مربوط به عکس را در فرم ۱-۱۳۰F ببینید).

اگر شما یک شهروند آمریکایی هستید باید مدارکی برای اثبات آن ارائه دهید:

 1. یک فتوکپی از پاسپورت ایالات متحده آمریکا
 2. یک فتوکپی از گواهی تولد ایالات متحده آمریکا
 3. یک فتوکپی از کنسولگری برای تولد خارج از کشور
 4. یک فتوکپی از تابعیت کشور آمریکا
 5. یک فتوکپی از گواهی شهروندی خود

و اگر دارنده کارت سبز (اقامت دائم) هستید باید:

یک فتوکپی از کارت (پشت و رو) از فرم ۱-۱۵۵ (Green Card) و یا یک فتوکپی از گذرنامه خارجی خود ارائه دهید.

در این بین سازمان های مربوطه که بررسی های لازم را برای صحت وسقم مدارک انجام می دهند سخت گیری های خود را دارا می باشند و این به دلیل وجود ازدواج هایی می باشد که به صورت صوری برای کسب اقامت دائم ایالات متحده انجام می شود و افراد سودجو هم به دنبال منفعت خود هستند و در این صورت برای دریافت ویزای ازدواج باید هزینه و وقت زیادی را در نظر داشته باشید و سودجویانی که در این جریان وجود دارند.

ویزای نامزدی و ازدواج آمریکا:

اگر ازدواج با هدف مهاجرت به آمریکا صورت بگیرد مورد قبول اداره مهاجرت نخواهد بود و اگر عقد هم قانونی باشد اداره مهاجرت آن را قبول نخواهد کرد:

ازدواج صوری دو حالت دارد:

 1. فردی که می خواهد به آمریکا مهاجرت کند با پرداخت پول به شخصی که مقیم آمریکا هست او را متقاعد می کند که با او ازدواج کند.
 2. فردی که علاقه مند به مهاجرت هست نه به خاطر عشق و علاقه بلکه به خاطر رسیدن به هدف با خواستگار آمریکایی پاسخ مثبت دهد و با او ازدواج کند.

اداره مهاجرت برای دستیابی به صحت ازدواج از تکنیک های خاص خود استفاده می کند:

 1. مثلا زن و شوهر از نظر فرهنگی کاملا متفاوتند. (دو کشور مختلف)
 2. زن و مرد اختلاف سنی زیادی با هم دارند.
 3. مدت آشنایی آنها محدود بوده.
 4. ازدواج در یک کشور سومی بوده و بدون آشنایی قبلی ازدواج کرده اند.
 5. از نظر مالی به هم وابستگی ندارند.
 6. نوع ازدواجشان با شرایط فرهنگی که دارند سازگار نیست به عنوان مثال ازدواج بدون اذن پدر.

و ….

البته هیچ کدام از این موارد به تنهایی نشان دهنده ازدواج صوری نیست ولی هر کدام از این موارد باعث می شود افسر بررسی پرونده، تحقیقات بیشتری را انجام دهد. اگر در مجموع تشخیص دهد که ازدواج واقعی نیست ویزای ازدواج از طرف اداره مهاجرت قبول نمی شود.

حال اگر این ازدواج صوری با موفقیت انجام شود و اداره مهاجرت متوجه موضوع نشود.

در صورتی که مسأله آشکار نشود که مشکلی پیش نخواهد آمد اما در غیر اینصورت اگر فردی اقامت دائم گرفته باشد از کشور آمریکا اخراج می شود و هر دو طرف به دادگاه احضار خواهند شد.

در هر صورت ازدواج صوری واقعی نیست و احتمال شکست در آن وجود دارد. در ضمن طبق قوانین جدید دو محدودیت زیر نیز وجود دارد که می تواند به نوبه خود گریبان گیر افراد متقلب شود:

 • اقامت افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند به مدت دو سال مشروط است. به عبارت دیگر اگر همسران در این شرایط از هم جدا شوند متقاضی اقامت خود را از دست می دهد.
 • کسانی که به وسیله همسر خود حمایت مالی می شوند تا ۵ سال نمی توانند حمایت مالی فرد دیگری را بر عهده بگیرند و او را به عنوان همسر دعوت کنند.

سوء استفاده افراد سودجو

 • در این مسیر افراد سودجویی وجود دارند که وعده پیدا کردن همسر آمریکایی را می دهند و در این راه پول زیادی را از افراد مطالبه می کنند و بدون اینکه همسری وجود داشته باشد و هر سال تعداد زیادی از مردم به وسیله آنها سوء استفاده مالی، جسمی و روحی می شوند.
 • اما برای دستیابی به رویای آمریکایی شدن راه های قانونی زیادی وجود دارد. در مواردی هم که هیچ یک از این راه ها برای شما امکان پذیر نباشد با کمی تلاش و صبر می توانید شرایط آن را ایجاد کنید، اما تقلب و بخصوص روش ازدواج صوری به عبارتی ازدواج مصلحتی روشی نیست که با آن بتوان به نتیجه دلخواه رسید و در اغلب موارد پایان آن برای هر دو طرف نامناسب است. پس بهتر است دنبال راه حل صحیح آن باشیم و خود را گرفتار افراد سودجو نکنیم.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *