آفریقای جنوبی, کاری

شرایط مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

یکی از مهم ترین دلایلی که سبب می شود افراد تمایل به مهاجرت به یک کشور خارجی و اقامت در آن کشور را داشته باشند، کسب موقعیت شغلی بهتر و بالا رفتن سطح مطلوبیت زندگی است.

در این میان، برخی کشورها با دارا بودن شرایط و امکانات خوب و بازار کار مناسب به عنوان مقصدی ایده آل به منظور اقامت کاری متقاضیان کار از کشورهای گوناگون به شمار می روند.

آفریقای جنوبی به عنوان ثروتمندترین کشور قاره آفریقا یکی از کشورهایی است که همواره انتخاب مناسبی به منظور یافتن مشاغل مورد نظر برای مهاجران متقاضی کار در کشورهای خارجی بوده است.

افراد متقاضی کار در  آفریقای جنوبی می توانند با توجه به سوابق تحصیلی و کاری و تخصص ها و مهارت هایی که در مشاغل مختلف دارند به روش های گوناگون به جستجوی کار پرداخته و به شغل متناسب با توانایی ها و علایق خود دست یابند.

کشور  آفریقای جنوبی به علت بهره مندی از شرایط ویژه ای که مهاجرت به این کشور را با اهداف گوناگون از جمله فعالیت کاری، ادامه تحصیل و زندگی میسر می سازد در بین عموم زبانزد و شناخته شده است.

پایین بودن میزان هزینه های جاری زندگی در این کشور از یک سو و وجود موقعیت های کاری خوب و با تنوع بالا از سوی دیگر، موجب شده تا همواره افراد زیادی از نقاط گوناگون جهان به این کشور پیشرفته آفریقایی مهاجرت کرده و جذب بازار کار آن شوند.

اقامت کاری در  آفریقای جنوبی

اقامت کاری در  آفریقای جنوبی می تواند از طریق اخذ ویزای کاری این کشور صورت گیرد. برای آن دسته از افرادی که در رشته های شغلی و حرفه های تخصصی مانند: مهندسی و پزشکی دارای سطح تحصیلات و تخصص بالا هستند مهاجرت کاری در  آفریقای جنوبی به منزله اشتغال به کاری مناسب همراه با کسب درآمدی خوب و عالی است.

از این جهت، می توان با طی مراحل قانونی به کار و فعالیت اقتصادی در این کشور بزرگ آفریقایی مشغول شد. برخورداری از وضعیت مطلوب بهداشتی، نظام آموزشی پیشرفته و امکانات تفریحی قابل توجه در  آفریقای جنوبی سبب آن شده که این کشور در کنار فراهم آوردن مشاغل مورد نیاز برای مهاجران خارجی، محل مناسبی برای اقامت و گذران زندگی نیز به حساب آید.

مقالات مرتبط با کار در آفریقای جنوبی:

اخذ ویزای کاری

اقامت کاری در این کشور مستلزم آن است که فرد متقاضی، ویزای کاری متناسب با شرایط کاری خود را اخذ نموده و پس از آن فعالیت کاریش را آغاز نماید.

انواع گوناگون ویزای کاری بسته به آن که فرد متقاضی قصد انجام چه نوع فعالیت کاری را داشته و طول دوره اشتغال وی در کشور خارجی تا چه مدت زمانی ادامه خواهد یافت قابل بررسی و صدور است.

یکی از مزیت هایی که می توان در خصوص ویزای کاری  آفریقای جنوبی برشمرد آن است که افراد متقاضی در زمان درخواست صدور ویزا می توانند به طور همزمان برای صدور ویزای همراه وارد عمل شده و به این ترتیب در زمان شروع به کار در این کشور از حضور اعضای خانواده در کنار خود بهره مند شوند.

اخذ ویزای کاری  آفریقای جنوبی به روش های مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به معرفی هر یک از آن‌ها می پردازیم.

متقاضی مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

افراد متقاضی کار در  آفریقای جنوبی با داشتن سطح تحصیلات حداقل کارشناسی و دارا بودن سابقه کاری می توانند برای کار در این کشور ویزای کاری دریافت نمایند. با داشتن ویزای کاری می توان اجازه ورود به کشور  آفریقای جنوبی را کسب کرده و مشغول به کار شد.

این نوع ویزای کاری به مدت ۳ ماه اعتبار دارد، ولی در اکثر اوقات می توان آن را برای بار دوم و به مدت ۳ ماه دیگر تمدید نمود. با در اختیار داشتن این ویزا می توان وارد خاک کشور  آفریقای جنوبی شده و تا مدتی که ویزا اعتبار دارد در موقعیت شغلی مرتبط به فعالیت پرداخت.

پس از اشتغال به کار و با توجه به قراردادی که برای همکاری بین طرفین منعقد می گردد ویزای کاری قابل تمدید خواهد بود. بر این منوال، افراد شاغل در  آفریقای جنوبی بعد از گذشت ۵ سال از فعالیت خود در این کشور قادر خواهند بود نسبت به اخذ اقامت دایمی اقدام به عمل آورند. لازم به ذکر است به منظور اخذ این نوع ویزای کاری در ابتدا باید مدارک تحصیلی فرد متقاضی توسط مقامات مربوطه در  آفریقای جنوبی مورد سنجش قرار گرفته و تایید شوند  و پس از آن مراحل مربوط به صدور ویزای کاری طبق روال قانونی انجام شود.

نوع دیگر ویزای کاری

نوع دیگری از ویزای کاری آفریقای جنوبی به منظور فعالیت افراد خارجی در این کشور وجود دارد که مختص اشخاصی است که در یکی از رشته های تخصصی مورد نیاز بازار کار از مهارت و توان بالایی برخوردار هستند.

افراد متخصص در این رشته ها می توانند نسبت به اخذ این نوع ویزای کاری اقدام نموده و پس از دریافت ویزای خود در این کشور شروع به کار کنند. این نوع ویزای کاری به مدت ۳ سال اعتبار دارد. صدور این ویزای کاری به طور معمول زیر نظر سازمان های دولتی انجام شده و شرایط لازم برای صدور آن در این نهادها مورد بررسی قرار می گیرد.

ممکن است فردی قبل از آن که به اخذ ویزای کاری مبادرت ورزد از طرف یکی از کارفرمایان فعال در این کشور پیشنهاد کاری دریافت کرده و بر اساس توافق دوطرفه قرارداد همکاری بین آن‌ها منعقد گردد.

در این صورت میزان اعتبار ویزای کاری که به منظور کار در آفریقای جنوبی به فرد مذکور تعلق می گیرد با توجه به مدت زمان قرارداد منعقد شده بین طرفین ارزیابی و مشخص می گردد. افرادی که این نوع ویزای کاری را دریافت می کنند می توانند بعد از گذشت ۵ سال از اشتغال به کار در  آفریقای جنوبی به قصد اقامت دایم در این کشور اقدام کنند.

همچنین افرادی که در داخل کشور خود مشغول فعالیت های تجاری بوده و جزو صاحبان کسب و کار در کشور محسوب می شوند در صورت تمایل به انتقال فعالیت های خود به کشور  آفریقای جنوبی و یا افتتاح شعبات در این کشور، می توانند ویزای کاری مرتبط با شرایط کاری خود را دریافت نمایند. این نوع ویزای کاری به طور معمول به مدت ۲ تا ۳ سال اعتبار دارد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *