آذربایجان

مزایای خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان

مزایای خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان

کشور آذربایجان جز کشورهای درحال توسعه است. برای سرمایه گذاری، علاقمندان بسیاری را در سال های اخیر به خود جلب کرده است. یکی از اصلی ترین زمینه های درآمد زایی این کشور، بخش کشاورزی است. بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید، خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان را باید یکی از گزینه های پیش روی خود قرار دهید که نیاز به بررسی های بیشتر دارد.

در ادامه با توضیح نکات لازم و بررسی وضعیت کشاورزی در این کشور تلاش می شود که به سوالات شما در رابطه با خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان پاسخ دهیم.

همراه ما باشید تا با مزیت های کشاورزی و خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان آشنا شوید.

خرید زمین کشاورزی در آذربایجان

"مزایای

کشور آذربایجان با آب و هوایی خشک و نیمه خشک یک کشور کوهستانی محسوب می شود. درصد بالایی از مناطق این کشور در ارتفاع بالای هزار متر از دریا قرار دارند. همین موضوع چالش های بیشتری بر سر راه کشاورزی در این کشور قرار می دهد.

علاوه بر آب و هوا، شیب تند زمین های کشاورزی را نیز باید در نظر گرفت. با توجه به سابقه بسیار طولانی کشاورزی در این کشور که به شش تا هشت هزار سال پیش برمی گردد روش های حل این چالش ها نیز در دست کشاورزان این منطقه است.
کشاورزی بخش بزرگی از اقتصاد آذربایجان را به خود اختصاص داده است. 41 درصد نیروی کار این کشور در کشاورزی مشغول به کار هستند و با برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت تا حدی نیاز های داخلی این کشور در داخل آذربایجان و به دست همین نیروی کار فراهم می شود.

صادرات محصولات کشاورزی

کشاورزی تاثیر مستقیمی در افزایش صادرات این کشور داشته به طوری که نکتار و اسانس های میوه ای به شکل گسترده ای از این کشور به کشور های همسایه و کشور های اروپایی صادر می شود. بنابراین خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان یکی از سرمایه گذاری هایی است که آینده درخشانی در انتظار آن است. علاوه بر دلایل ذکر شده، دولت آذربایجان به فکر گسترش هر چه بیشتر کشاورزی است.

کشاورزی سالم

تصمیم دولت آذربایجان برای گسترش و تقویت هر چه بیشتر کشاورزی را می توان از اقدامات عملی ای که برای جلوگیری از استفاده بیش از حد از سم ها و کودهای شیمیایی مورد استفاده توسط کشاورزان فهمید.

استفاده بیش از اندازه از مواد شیمیایی که جز میراث باقی مانده از دوران جماهیر شوروی است که تبدیل به یک عادت در بین کشاورزان شده است، موجب آسیب و آلودگی زمین های کشاورزی و آب های سطحی شده است و تولیدات کشاورزی را نسبت به استانداردهای جهانی پایین تر آورده است. بنابراین دولت با وضع قوانین سخت گیرانه و نظارت مداوم در تلاش برای بهبود این آسیب ها است.

همچنین زیرکشت بودن پنجاه درصد از خاک این کشور یکی دیگر از نشانه های پیشرفت کشاورزی در این کشور در سال های آینده است. پس اگر به فکر سرمایه گذاری آینده دار در یک کشور خارجی همسایه ایران هستید، خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان گزینه مناسبی برای شما به نظر می رسد.

چند نکته برای خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان

با توجه به قانون آذربایجان افرادی که تابعیت آذربایجان را ندارند و جز شهروندان این کشور محسوب نمی شوند نمی توانند مالک زمین های این کشور باشند و تنها کسانی که تابع کشور هستند حق دارند که مالکیت اراضی کشاورزی و غیرکشاورزی در خاک آذربایجان را داشته باشند. از طرفی در قانون آذربایجان تابعیت مضاعف پذیرفته نیست و اگر شخصی خواهان دریافت تابعیت این کشور باشد باید از تابعیت قبلی خود انصراف دهد. بنابراین اگر می خواهید مالک زمین کشاورزی باشید و به فکر خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان هستید ابتدا باید تابعیت آن را دریافت کنید.

کسب تابعیت کشور آذربایجان

برای آنکه بتوانید تابعیت کشور آذربایجان را به دست بیاورید لازم است که حداقل پنج سال در این کشور سکونت داشته باشید. اگر در طول این پنج سال به عنوان شهروند دوست در این کشور رفتار کنید به این ترتیب که مالیات خود به موقع پرداخت کنید، سابقه جرم و انجام کار غیرقانونی نداشته باشید و در نهایت راهی برای کسب درآمد جهت هزینه های زندگی خود داشته باشید و به زبان ترکی آذری نیز مسلط باشید می توانید درخواست اقامت دائم و تابعیت این کشور را به سازمان مهاجرت آذربایجان تقدیم کنید.

با بررسی سابقه شما در آذربایجان، اگر مانعی نباشد می توانید جز شهروندان آذربایجان شوید. پس از 5 سال پاسپورت کشور آذربایجان را بدست آورید. با به دست آوردن تابعیت این کشور می توانید برای سرمایه گذاری اقدام به خرید زمین کشاورزی کنید و کسب و کار خود را در این زمینه گسترش دهید.


📌 برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک نگاهی بیندازید.


اصلی ترین محصولات کشاورزی آذربایجان

"مزایای

کشور آذربایجان با توجه به نیاز های داخلی خود و ظرفیت های صادرات به کشور های نزدیک علاوه بر تولیدات بسیار پر سابقه منطقه ای که در آن قرار دارد مانند پنبه، با برنامه ریزی و سرمایه گذاری های کوتاه مدت جهت رفع نیاز داخلی و برنامه ریزی های بلند مدت جهت افزایش صادرات، تولید محصولات کشاورزی خود را افزایش داده است. اصلی ترین محصولات کشاورزی این کشور شامل سیب زمینی، گوجه فرنگی، خشکبار خام، انواع میوه، و چای است.

اگر قصد خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان را دارید بهتر است تمرکز خود را به یادگیری دانش تولید محصولاتی کنید که در حال حاضر قسمت عمده واردات این کشور را تشکیل می دهد زیرا به این شکل می توانید در بازار داخلی این کشور مشتریان خود را پیدا کنید. از طرفی قدم مثبتی در جهت بهبود شرایط آذربایجان بردارید. عمده ترین محصولات کشاورزی وارداتی این کشور شامل آرد و گندم، دانه های روغنی سویا و چغندر و نیشکر است.


📌 مقاله پیشنهادی: مهاجرت به جمهوری آذربایجان


تصمیم درباره خرید زمین کشاورزی در کشور آذربایجان جز انتخاب هایی است که نیاز به مشورت با افراد متخصص دارد. پس بهتر است که قبل از تصمیم گیری با مشاوران حرفه ای در این زمینه مشورت کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

1.9/5 - (54 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. armenian singers گفت:

  سایت شما عالی هستش
  امیدوارم موفق باشید.

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با سلام
   سپاس از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *