اسپانیا, تحصیلی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در اسپانیا

در این مقاله مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در اسپانیا را بررسی می کنیم. اسپانیا یکی از کشورهای قاره اروپاست، این کشور از لحاظ شرایط تحصیلی، موقعیتی مانند دیگر کشورهای پیشرفته اروپایی ندارد، اما از زمانی که دانشگاه‌های کشورهای اروپایی که مورد تقاضای اکثر تحصیل کنندگان در جهان بودند، شرایط پولی و غیررایگان را پذیرفتند، کشور اسپانیا به عنوان کشوری ارزان، مورد توجه متقاضیان تحصیل در اروپا قرار گرفت.

تحصیل در کشور اسپانیا به زبان اسپانیولی امکان‌پذیر است. این زبان جزو زبان‌های زنده دنیاست که بیشتر از سیصد میلیون متکلم در جهان به خود اختصاص داده است. با این وجود می‌توان گفت کسانی که زبان اسپانیایی را بدانند راحت‌تر می‌توانند از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرند.

اما در صورت مسبط نبودن به این زبان، جای نگرانی نیست و کالج‌های اسپانیا شرایطی را برای متقاضیان در نظر گرفته‌اند که پس از ورود به دانشگاه بتوانند دوره‌های آموزش زبان اسپانیولی را طی کنند.

به طور کلی هر کشور برای متقاضیان تحصیل خود شرایط و مدارکی را مشخص می‌کند که دانشگاه‌های اسپانیا هم از آن مجزا نیستند.

اسپانیا شرایط خاصی را برای متقاضیان تحصیل در این کشور در نظر گرفته است که ممکن است در جزییات با هم متفاوت باشند. برای مثال شرایط و مدارک لازم برای افراد و متقاضیانی که از اتحادیه اروپا وارد اسپانیا می‌شوند با متقاضیان عادی این کشور متفاوت است.

افراد عضو این اتحادیه با داشتن یک گذرنامه معتبر و یک آی دی مخصوص به همراه اجازه کتبی از خانواده خود می‌توانند در دانشگاه‌های اسپانیا پذیرش بگیرند. افرادی که خارج از اتحادیه اروپا قرار دارند به عنوان متقاضی عادی شناخته شده و باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند.

مدارک لازم برای متقاضیان پذیرش در اسپانیا

متقاضیان تحصیل در اسپانیا باید مدارک لازم جهت پذیرش در این کشور را آماده کنند. از مهم‌ترین مدارکی که این افراد ارائه کرده‌اند، مدرک تمکن مالی این افراد است که نشان می‌دهد فرد مذکور توانایی دادن هزینه‌های تحصیلی خود را در هنگام تحصیل در دانشگاه دارد.

از دیگر مدارکی که دانشجو باید ارائه دهد ارائه مدرک SOPاست که با آن دانشجو می‌تواند قصد خود را از سفر به اسپانیا نشان دهد. یکی دیگر از مدارکی که باید ارائه کرد مدرک دیپلم یا مدرک پایان دوره تحصیلات ۱۲ ساله است.

ارائه مدرک زبان اسپانیایی جزو مدارک اصلی جهت اخذ پذیرش در این کشور است، اما برخی دانشگاه‌ها داشتن آن را ضروری ندانسته و با ایجاد دوره‌های آموزش زبان اسپانیایی در دانشگاه‌های این کشور، ارائه این مدرک را به بعد از ورود به دانشگاه، میسر دانسته‌اند.

با این حال داشتن مدرک زبان اسپانیایی قبل از ورود به دانشگاه در اسپانیا، به ایجاد شرایط بهتر در این کشور کمک کرده و در زمینه درسی نیز برای دانشجو شرایط بهتری را ایجاد خواهد کرد.

از مهم‌ترین مدارکی که متقاضیان برای اخذ پذیرش در اسپانیا، باید ارائه دهند مدرک volante است که افراد با راهنمایی سفارت، می‌توانند آن را دریافت کنند. پس از ارائه این مدرک که نوعی اعتبارسنجی محسوب می‌شود، متقاضیان می‌توانند آزمون ورودی دانشگاه مد نظر خود را بدهند. آزمون مورد نظر به نام  Selectividadشهرت دارد.

قبولی در این آزمون جزو مدارک پذیرش در اسپانیاست. این آزمون چهار مرحله دارد. آزمون به زبان انگلیسی و اسپانیایی ارایه می‌شود و در قسمت اول امکان انتخاب زبان با متقاضی است. در یک بخش از آزمون، سوالاتی عمومی در مورد اسپانیا و تاریخچه و فلسفه آن ارائه می‌شود که متقاضیان باید به آنها پاسخ دهند و همچنین یک آزمون زبان خارجی نیز دارد که شامل زبان‌های اروپایی می‌شود. در قسمت چهارم آزمون، سوالاتی در مورد فناوری، توانایی‌های شخصی و هنر برای پاسخگویی متقاضی ارایه می‌شود.

افرادی که به دنبال پذیرش در اسپانیا هستند باید ویزای تحصیلی نیز فراهم کنند. گرفتن ویزای تحصیلی نیز مدارک و شرایط مخصوص به خود را دارد. اگر بخواهیم مدارک توضیح داده شده را به صورت فهرست‌وار ذکر کنیم،

این مدارک عبارتند از

  1. ترجمه رسمی مدارک تحصیلی در تمامی مقاطع تحصیلی مورد نیاز شامل ریز نمرات و دانشنامه، گواهی اشتغال به تحصیل، و هر مدرک تحصیلی که باید به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی ارائه شود.
  2. کپی پاسپورت
  3. رزومه تحصیلی و کاری
  4.  توصیه نامه
  5.  مدرک یا گواهی زبان
  6. انگیزه نامه
  7.  مدارک دیگری که به صورت فرعی هستند و با شرایط فرد منطبق می‌شوند. مثل: مقاله، سابقه کار، …

اگر متقاضی، قصد پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی مثل کارشناسی ارشد را داشته باشد باید کپی مدرک کارشناسی خود را نیز به علاوه پاسپورت و ویزا و همچنین مقالات تالیف شده خود به دانشگاه مورد نظر، ارائه دهد.

این افراد باید مدارک خود را به زبان اسپانیایی ترجمه کرده و تحویل سفارت اسپانیا بدهند. ورود به دانشگاه‌های اسپانیا و اخذ پذیرش برای دکتری، منوط به تایید استاد راهنمای دانشجو و ارائه مدرک فوق‌العاده زبان است. با داشتن این مدارک به علاوه مدارک گفته شده در بالا، باید رزومه علمی دانشجو و استاد راهنما تطابق داشته باشند.

در این مقطع، متقاضی می‌تواند به دنبال بورسیه تحصیلی باشد. این کشور بورسیه‌های متفاوتی دارد که بورسیه ۱۲۰۰یورویی آن به تمامی دانشجویان دکتری در این کشور، تعلق می‌گیرد.

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا، سبب یاد گرفتن زبان اسپانیایی توسط شما خواهد شد. این زبان در اسپانیا بسیار کارگشاست و علاوه بر موفقیت شما در زمینه تحصیل، فرصت‌های اشتغال و کارآموزی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

این امر می‌تواند شما را از لحاظ تامین هزینه‌های مالی نیز یاری کند. وجود دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های اسپانیا نشانی از اقبال ایرانیان برای تحصیل و اخذ پذیرش در این کشور دارد.

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های اسپانیا کار چندان سختی نیست و با کمی تلاش و برنامه‌ریزی برای آموزش زبان اسپانیایی و یادگیری این زبان به راحتی قابل دسترسی است.

دانشگاه بارسلون یکی از بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای اخذ پذیرش تحصیلی است. این دانشگاه، متقاضیان ایرانی بسیاری دارد. برای اطلاع از شرایط اختصاصی این دانشگاه در زمینه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش، به توضیحات این مقاله دقت کنید و پس از آن اگر قصد پذیرش در این دانشگاه را داشتید با مراجعه به سایت دانشگاه‌، اطلاعات دقیق را از آنجا بگیرید

در اینجا ما شرایط  و مدارک کلی همه دانشگاه‌ها برای پذیرش ذکر کردیم، اما به شما توصیه می‌کنیم باز هم تحقیق کرده و مطمئن، وارد عمل شوید.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانیدفرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *