استرالیا, تحصیلی

اخذ پذیرش در استرالیا

اخذ پذیرش در استرالیا

در این مقاله سعی بر آن است تا در مورد شرایط اخذ پذیرش در استرالیا مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در استرالیا اطلاعاتی را شما عزیزان علاقمند به این موضوع کرده ایم لطفا با ما همراه باشید.

استرالیا یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن پیشرفته ترین تکنولوژی های خود در هر صنعتی توانسته است یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان باشد. کشور استرالیا دارای بهترین کالج ها و دانشگاه های جهان می باشد که هر یک از این دانشگاه ها توانسته اند رتبه های بسیار خوبی را در میان رتبه بندی ها و گرید بندی دانشگاه های دنیا به دست بیاورد.

در نظر داشته باشید بیشترین پژوهش های علمی که در جهان صورت می گیرد، مربوط به اساتید و دانشجویان برتر دانشگاه های استرالیا می باشد و این دانشگاه ها بستر مناسبی برای تحقیقات نوین در کل جهان هستند چرا که دارای امکانات و خدمات بسیار مدرن و پیشرفته ای می باشند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت های تحصیلی به استرالیا یکی از راه ها و روش های آسان مهاجرت به کشور استرالیا می باشد که افراد بسیار زیادی این روش را در اولویت های مهاجرتی خود قرار داده اند. کشور استرالیا برنامه ها و استراتژیک های بلند مدتی را برای جذب دانشجویان از کل جهان در نظر گرفته اند که تا به امروز نیز توانسته اند در برنامه و هدف خودشان موفق باشند چرا که تعداد و آمار مهاجرت های تحصیلی سالانه به این کشور نشان از این امر می باشد.

کشور ایران نیز یکی دیگر از کشورهای می باشد. که سالانه هزاران دانشجوی برای ادامه تحصیل و داشتن آینده ی درخشان به سوی این کشور مهاجرت می کنند. تمام مدارک فارغ التحصیلی که از دانشگاه های استرالیا به دانشوجیان اعطا می شود. مورد توجه و تایید ورزات علوم کشور می باشد و شما می توانید با داشتن مدرک علمی معتبر از این کشور می توانید شغل مناسبی را برای خود داشته باشید.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا

اخذ پذیرش در استرالیا

اخذ پذیرش در استرالیا

شرایط اخذ پذیرش در استرالیا با توجه به مقاطع مختلف پذیرش، متفاوت خواهد بود که شرایط مورد نیاز برای دوره های مختلف تحصیلی را به صورت ذیل به حضورتان اعلام می گردد:

کارشناسی

بسیار از افراد بعد از گرفتن دیپلم و دوره پیش دانشگاهی خود سعی بر آن دارند. تا در یکی از دانشگاه های برتر کشور استرالیا ادامه تحصیل دهند که از شرایط لازم برای آن را می توان به داشتن پاسپورت، نمره قبولی در مدرک آیلتس. تمامی زیر نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی، داشتن سن قانونی و انتخاب رشته مورد نظر اشاره کرد. شما می توانید در رشته های مانند: مدیریتی، پزشکی، مهندسی کشاورزی، حقوق و بانک داری ادامه تحصیل دهید.

شرایط گذراندن دوره کارشناسی در استرالیا

دولت استرالیا چند شرط عمومی تعیین مانند حداقل معدل در دبیرستان تعیین کرده است که رعایت آن‌ها برای ورود به تمام دانشگاه های این کشور الزامی است و به نوعی پیش شرط ورود به دانشگاه ها به شما می رود، اما دولت دست دانشگاه ها را برای ایجاد شرایط و ضوابط بر اساس معیارهای خود نیز باز گذاشته است. به همین دلیل صرف داشتن شرایط عمومی، دلیل بر قبول شدن متقاضی در دانشگاه و رشته مورد علاقه خودش نیست.

دانشجویانی که از خارج از استرالیا و کشوری که انگلیسی زبان نیست برای تحصیل به این کشور سفر می کنند، باید مدرک آیلتس با حداقل نمره شش را داشته باشند. داشتن این مدرک الزامی است و بدون آن مدارک شما مورد بررسی نخواهد گرفت. همچنین در صورتی که تحصیلات دبیرستان شما مورد قبول دانشگاه قرار نگرفته باشد، شما ملزم به گذراندن دوره پیش دانشگاهی در همان دانشگاه هستید. به همین دلیل اکثر دانشگاه های استرالیا و به خصوص هشت دانشگاه برتر، دوره پیش دانشگاهی و کالج را درون خود ارائه می کنند. در واقع برای گرفتن پذیرش در یکی از هشت دانشگاه برتر استرالیا، صرف از نظر معتبر بودن مدارک دبیرستان، دانشجو ملزم به گذراندن دوره پیش دانشگاهی در همان دانشگاه است تا از کیفیت آموزش های قبل از دانشگاه وی اطمینان حاصل شود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی دوره کارشناسی در استرالیامراجعه کنید.

کارشناسی ارشد

دانشگاه های مختلف استرالیا شرایط متفاوتی را برای پذیرش در نظر گرفته اند. که از جمله شرایط عمومی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توان به مواردی همچون انگیزه نامه، اصل مدرک کارشناسی، زیر نمرات دوره ی کارشناسی، داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و رزومه کاری و تحصیلی اشاره کرد. شما می توانید تمام مقاله ها و پروژه های کاری و درسی خود را در پرونده اخذ پذیرش در استرالیا ضمیمه کنید.

دکتری

یکی از پر طرفدارترین مقاطعی که مورد توجه دانشجویان کشورهای دیگر واقع می باشد، مقطع دکتری می باشد. کشور استرالیا برای دانشجویان خود در این مقطع، تسهیلات بسیار خوبی را در نظر گرفته است و حمایت مالی نیز از این دانشجویان صورت می گیرد. از شرایط اخذ پذیرش در استرالیا در مقطع دکتری نیز می توان به ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد. کسب نمره ی بسیار بالا در زبان انگلیسی و ارائه رزومه های کاری و تحصیلی اشاره کرد. توجه داشته باشید که بسیاری از دانشجویان در این مقطع می توانند با اساتید نامدار این کشور به انجام پروژه های گوناگون بپردازند.

شرایط تحصیل دکتری در استرالیا

هر یک از دانشگاه های استرالیا شرایط خاص خود را جهت تحصیل دکتری در استرالیا در نظر گرفته اند که باید به آن‌ها توجه نمود.

 •  مهم ترین شرایط لازم جهت پذیرش دانشجو داشتن مدرک تحصیلی معتبر دوره کارشناسی ارشد می باشد که معدل آن نیز ملاک انتخاب خواهد بود.
 •  داشتن مجوز عبور از کشور و ضمانت اقامت در استرالیا می باشد که باید حتما عملی شود.
 •  داشتن معدل کافی جهت پذیرش مورد اساسی خواهد بود که باید حداقل معدل 12 فوق لیسانس را اخذ کرده باشید که باید همراه با مدارک اثبات به مراکز مربوطه ارائه دهید.

داشتن مدرک زبان امری ضروری خواهد بود که باید شامل مدارک زیر باشد؛

 • در هر چهار مهارت آیلتس حداقل نمره 6 گرفته باشید
 • در تافل حداقل 12 امتیاز گوش کردن، 13 امتیاز خواندن، 21 امتیاز نوشتن و 18 امتیاز صحبت کردن را گرفته باشد.
 • برخی از دانشگاه ها اقدام به اخذ آزمون زبان می نمایند که در صورت داشتن سایر شرایط مورد نیاز امکان شرکت در این آزمون وجود خواهد داشت.
 • از مهم‌ترین موارد پذیرش دانشجو اثبات بضاعت مالی وی خواهد بود که باید مورد بررسی قرار گیرد چرا که تحصیل در استرالیا هزینه های بالایی در بر خواهد داشت.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل دکتری در استرالیا مراجعه کنید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در استرالیا

اخذ پذیرش در استرالیا

اخذ پذیرش در استرالیا

همان طور که در بخش هایی قبلی نیز به آن اشاره شد. امروزه دانشجویان بسیار زیادی از کشورهای مختلف به خصوص از کشور ایران به دنبال مهاجرت های تحصیلی و اخذ پذیرش در استرالیا هستند که برای اخذ پذیرش در استرالیا بایستی یک سری مدارک را از قبل تهیه و آماده کنند. از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1

اخذ و دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا

2

ارائه اصل مدارک شناسایی

3

ارائه تمام ضمائم کاری و تحصیلی

4

دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید

5

ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی

6

گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری

7

گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه

شما می توانید با ارائه مدارک فوق اقدام به اخذ پذیرش در استرالیا داشته باشید.

توجه داشته باشید که در ارائه مدارک خواسته شد. نهایت دقت خود را در جهت ارائه مدارک اصل به خرج ببرید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن موافقت اخذ پذیرش در استرالیا را از سوی مسئولان کشور استرالیا به دست بیاورید.

یکی از مهم ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش در استرالیا ضروری بوده  اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بوده. معمولا مدت زمان زیادی را نیز برای صدور آن لازم است. بنابراین سعی کنید در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت ویزای تحصیلی خود داشته باشید که بتوانید در زمان معین شده مهاجرت خود را انجام دهید.

هزینه ی اخذ پذیرش در استرالیا

هزینه های اخذ پذیرش در استرالیا با توجه به دوره های مختلف تحصیلی متغییر خواهد بود. با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل در کشور استرالیا، شما بایستی مبلع زیادی را برای ادامه تحصیل در استرالیا کنار بگذارید

البته شایان ذکر است که استرالیا این امکان را برای دانشجویان غیر بومی فراهم کرده است. که بتوانند مدت مشخصی از وقت و ساعات خود را به کار دانشجویی بپردازند. در این صورت می توانند به راحتی از پس هزینه های تحصیلی و زندگی خود در این کشور بربیایند.

این مقاله در مورد اخذ پذیرش در استرالیا می باشد که امیدواریم با مطالعه ی آن اطلاعات مفیدی را به دست بیاورید.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1.تحصیل پزشکی در استرالیا چه مدت طول می کشد؟

 • مدت زمان تحصیل پزشکی در استرالیا بین 5 تا 7 سال می باشد

2.امکان کار در حین تحصیل در استرالیا برای دانشجویان خارجی وحود دارد؟

 • بله. دانشجویان متناسب با رشته ی تحصیلی خود می توانند ساعات مشخصی را کار دانشجویی داشته باشند.

3.با ویزای تحصیلی در استرالیا می توان اقامت دائم دریافت کرد؟

 • ویزای تحصیلی به تنهایی نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم شود. در صورتی که این ویزا به ویزای کاری تبدیل شود امکان این کار وجود دارد.

4.نمره ی زبان مورد نیاز برای پذیرش رشته ی پزشکی در دانشگاه های استرالیا چند است؟

 • حداقل نمره ی مورد پذیرش برای مدرک آیلتس 7 است.

5.برای پذیرش مقطع ارشد در یکی از دانشگاه های کانادا چه مدرک زبانی نیاز دارم؟

 • مدرک زبان مورد نیاز برای این مقطع آیلتس با نمره ی حداقل 6.5 می باشد.

6.تحصیل در دانشگاه های استرالیا چه مزیتی دارد؟

 • اولین مزیت تحصیل در این کشور این است که شما بعد از پایان تحصیلات و اشتغال به کار میزان درآمد و حقوق زیادی را نسبت به سایر کشور ها در یافت خواهید کرد. اجازه ی کار به مدت 20 ساعت در هفته برای شما در هنگام تحصیل وجود دارد و…

7.امکان تحصیل رایگان در استرالیا برای چه کسانی فراهم است؟

 • تحصیل رایگان برای افرادی است که بورسیه دریافت می کنند یا شهروند این کشور هستند و یا اقامت دائم دارند.

8.تحصیل دندانپزشکی چه مدت طول می کشد؟

 • مدت زمان تحصیل این رشته در کشور استرالیا بین 5 تا 7 سال است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 8 =