ویزای شنگن

گردش حساب برای ویزای شنگن

گردش حساب برای ویزای شینگن

شینگن یا شنگن در اصل پیمانی برای کشورهای اروپایی است که به‌موجب آن شهروندانی که خارج از مرز مشترک آن کشورها هستند می توانند با ویزا شینگن برای سفر یا اقامت اقدام کنند. یکی از شرایط این ویزا میزان موجودی و گردش حساب برای ویزای شنگن است که شما باید در ابتدای درخواست ویزای شنگن خود به آن توجه کنید.

گردش حساب لازم برای دریافت ویزای شنگن چقدر است؟

در این قسمت سرپرست خانواده شما باید به هنگام تعیین وقت‌ سفارت شنگن اطلاعات خود و افراد خانواده را وارد کند و به تناسب تعداد افراد خانواده که قصد سفر به حوزه شنگن را دارند، میزان موجودی بانکی‌اش را افزایش دهد.

یعنی چنان‌چه خانواده فردی در مجموع با احتساب همسر و فرزندان ۴نفر باشد، میزان تمکن مالی مناسب قابل ارائه سفارت حوزه شینگن چیزی در حدود 300 تا 320 میلیون تومان خواهد بود. البته بنابر قوانین کشورهای حوزه شینگن مقدار تمکن مالی موردنیاز برای نوزاد چیزی در حدود 10 میلیون تومان است.

اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که نباید به مبلغ موجودی بانکی اعلام‌شده در نامه تمکن مالی خود دست برده و تغییر زیادی در آن ایجاد کنید.

که در هر مرحله از بررسی پرونده میزان موجودی و گردش‌حساب شما توسط سفارت مربوطه چک می‌شود و در صورت تغییر زیاد در میزان مبلغ اعلام شده، احتمال ریجکت شدن ویزای شنگن شما وجود خواهد داشت.

نامه تمکن مالی

نامه تمکن مالی نیز به عنوان یکی از مدارک لازم و مهم ویزای شنگن به حساب می رود و هرگونه حساب‌سازی و یا برداشت بیش از ۳۰ درصد از موجودی اعلام‌شده در حساب شما، درصد موفقیت درخواست ویزای شنگن تان را به میزان زیادی کاهش می دهد.

و هرگونه اقدامی برای جعل و دستکاری اطلاعات مندرج در نامه تمکن مالی تان می‌تواند به‌راحتی شما را در لیست سیاه سفارت قرار دهد و علاوه بر ریجکت ویزا، برای مدت‌ها امکان سفر به هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا را از شما بگیرد پس دقت زیادی داتشه باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای شنگن

 

گردش حساب برای ویزای شینگن

گردش حساب برای ویزای شینگن

در این جا مدارک لازمی که به سفارت باید تحویل دهید را برای شما ذکر کرده ایم که شامل:

 • مدارک هویتی
  ترجمه شناسنامه، اصل پاسپورت (حداقل 8 ماه اعتبار داشته باشد) و همه پاسپورت های باطله
  در صورت ریجکتی قبلی اطلاع داده بدهید.
 • مدارک لازم برای شغل تان
 • ترجمه آگهی تاسیس و ترجمه آگهی تغییرات (روی روزنامه رسمی و اسم تان به عنوان یکی از سهام داران یا رئیس هیات مدیره یا مدیر عامل و… باید درج شود و ترجمه سند ملکی یا اجاره نامه شرکت (در صورت وجود) نیز باد ثبت شود.
 • ترجمه قرارداد یا ترجمه حکم کارگزینی، ترجمه لیست بیمه آخرین ماه، ترجمه فیش حقوقی، ترجمه گواهی اشتغال به کار(روی سربرگ با ذکر سمت شغلی، میزان حقوق دریافتی، سمت شغلی،جدیدترین تاریخ) نیز باید ثبت شود.
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار(روی سربرگ با ذکر سمت شغلی، میزان حقوق دریافتی، به تاریخ روز)، ترجمه لیست بیمه آخرین ماه، ترجمه فیش حقوقی، ترجمه آگهی تاسیس شرکت که در آن مشغول به کار است) نیز حتما باید ثبت شود.
 • ترجمه جواز کسب (تاریخ انقضای جواز حتما چک شود، اعتبار داشته باشد)، ترجمه سند ملکی یا اجاره نامه ملک (برای کارگران به علاوه جواز کسب صاحب کار، ترجمه گواهی اشتغال به کار(روی سربرگ با ذکر سمت شغلی، میزان حقوق دریافتی، به تاریخ روز)، ترجمه لیست بیمه آخرین ماه هم الزامی است).
 • ترجمه کارت نظام پزشکی، ترجمه جواز طبابت، ترجمه جواز مطب برای پزشکان (همه مدارک باید اعتبار داشته باشد).
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل روی سربرگ (به تاریخ روز)
 • (اگر از طرف پدر، همسر حمایت مالی می شوید) ترجمه تعهد نامه محضری مالی و در صورت همراهی فرزند با مادر ترجمه تعهدنامه رضایت پدر برای خروج فرزند، و (ترجمه مدارک شغلی، مالی، ملکی شخص حمایت کننده) لازم است.
 • ترجمه کارت بازنشستگی، ترجمه آخرین فیش حقوقی، ترجمه حکم بازنشستگی.
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • باید به صورت لاتین روی سربرگ بانک همراه با مهر برجسته و امضای بانک ثبت شود.
 • موجودی نهایی تان باید بالای 40 میلیون باشد و موجودی نهایی گردش حساب تان باید متناسب گردش 3 ماه گذشته باشد.
 • تاریخ ارائه تمکن و گردش حساب نباید از یک ماه قبل از وقت سفارت قدیمی تر باشد و باید در یک روز گرفته شده باشد.
 • موجودی تمکن و گردش حساب باید برابر باشد.
 • سند ملکی یا به نام خودتان باشد، یا به نام شخص دیگری که وکالتنامه فروشی یا انتقال به نام مسافر است، سند زمین، مغازه، کارگاه و… هم مورد قبول است.
 • 2قطعه عکس برای هر نفرو آخرین گزیته بیمه نامه مسافرتی 15 روزه، رزرو هتل، رزرو بلیط می باشد.

بعد از تکمیل مدارک فوق و تحویل آن به سفارت باید منتظر جواب برای بررسی مدارک خودتان باشید که این پروسه را در مقاله ای با عنوان مدت زمان اخذ ویزای شنگن قبلا بررسی کرده ایم.

کشور های عضو شنگن

کشورهایی که عضو ویزای شنگن هستند شامل:اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس هستند.

انواع ویزای شنگن

گردش حساب برای ویزای شینگن

گردش حساب برای ویزای شینگن

ویزای شنگن با توجه به هدف های شما انواع مختلفی دارد که توسط سفارت تعیین شده صادر می شود. شرایط دریافت هرکدام از این انواع ویزا متفاوت بوده که ممکن است با توجه به گردش حساب شما برای دریافت ویزای شنگن متفاوت باشد.

ویزای اتحادیه شنگن (USV)

با دریافت این ویزا از زمان تاریخ ورود به خاک کشور مورد نظر شما می توانید هر 6 ماه به مدت 90 روز به کشور های محدوده شنگن سفر کنید.

ویزای محدوه مجاز (LTV)

با این ویزا فقط شما اجازه ورود به کشوری که از آن ویزا دریافت کرده اید و یا کشور های عضو شنگن که زمان اخذ ویزا مشخص شده اند را دارید.

ویزای ملی (National visas)

این ویزا اکثرا برای دانشجویان و تجار و کسانی که می خواهند در مدت زمان مشخصی در محدوده شنگن اقامت داشته باشند و کسانی که می خواهند به دفعات در مرز های منطقه رفت و آمد کنند، صادر می شوند. لازم است بدانید این ویزا می تواند هم به صورت یک بار ورود و هم به صورت چند بار ورود صادر شود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

 1. چاوش گفت:

  سلام من ۲۸ سال سن دارم و مجردم و اقامت کاری کشور عمان دارم ۲ سال و تمام کردم باز جدیدن ۲ سال تمدید کردم من حقوقم به عنوان اشپز ماهی ۵۲۰ دولار یا تقریبا ۴۷۰ یورو هست و در ۲ سال اخیر سفر به امارات ترکیه و هند داشتم بنظر شما ویزای کانادا اقدام کنم یکضرب یا اول شینگن بگیرم کدوم راحت تره واسه من ممنون

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   بهتر اینه که شما سفر شینگن هم داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *