کانادا

درباره کانادا

درباره کشور کانادا

کشور کانادا پانزدهمین کشور پردرامد دنیا و دوازدهمین کشور به لحاظ شاخص ارتقا انسانی است. این شاخص موضوعاتی مانند نرخ امید به زندگی، نسبت درامد به هزینه و امکان شکوفاسازی استعدادها به وسیله ی تحصیل و یا کار را برای شهروندان یک کشور مورد توجه قرار می دهد.

کانادا دهمین اقتصاد قدرتمند دنیاست. گذرنامه ی کانادایی یکی از بهترین گذرنامه های دنیا با امکان مسافرت به 185 کشور مختلف دنیا بدون ویزا و یا با دریافت ویزا در مقصد می باشد. در ادامه به چند موضوع مهم در مورد شرایط کلی این کشور می پردازیم.

آب و هوا و اقلیم کشور کانادا

درباره آب و هوای کانادا باید بدانید که اکثر مناطق آن بسیار سرد و حتی قطبی (تا 30- درجه سانتی گراد در زمستان) است. تنها منطقه ای از این کشور که آب و هوایی معتدل دارد، استان بریتیش کلمبیا می باشد که مهم ترین شهر آن ونکوور است.

آب و هوای مناسب این منطقه از کانادا آن را به گزینه ی مناسبی برای مهاجران خارجی تبدیل کرده است. فوریه سردترین ماه کشور کانادا و جولای گرم ترین ماه است. به همین دلیل مسافرت به این کشور در تابستان بیشتر صورت می گیرد.

درباره کانادا

درباره کانادا

کشور کانادا و مردمان آن

کانادا علی رغم اینکه دومین کشور بزرگ دنیاست جمعیت زیادی ندارد. جمعیت این کشور در سال 2018 تقریبا 37 میلیون نفر تخمین زده شده است. از این میان نزدیک به 7 میلیون نفر از کانادایی ها زبان فرانسوی را به عنوان زبان مادری خود معرفی کرده اند.

بیشترین جمعیت فرانسوی زبان کانادا در استان کبک زندگی می کنند. در کانادا بیش از 70%مردم مسیحی و حدود 24% بی دین هستند. حدود 3% از ساکنین کانادا مسلمان می باشند که اکثریت آن ها مهاجر بوده و بسیاری در شهرهای تورنتو و مونترال سکونت دارند. میانگین سنی مردم کانادا تقریبا 41 سال است و از این جهت کانادا کشور نسبتا پیری محسوب می شود.

همین مسئله باعث افزایش نیاز این کشور به وارد کردن نیروی انسانی جوان از کشورهای دیگر شده است. همچنین در همین راستا دولت کانادا با گذشت زمان قوانین بیشتری را به نفع مهاجران تنظیم و اجرا می کند. این کشور سالانه پذیرای بیش از 300 هزار مهاجر از نقاط مختلف دنیا است.

راه های مهاجرت به کشور کانادا

مقالات برتر

1

شرایط مهاجرت به کانادا

2

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ

3

مهاجرت تحصیلی به کانادا

4

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

5

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

6

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

7

 ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

8

مهاجرت خوداشتغالی کانادا

9

سرمایه گذاری در کانادا

10

مهاجرت استانی به کانادا

10

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مزایای مهاجرت به کانادا

 مزایا

1

 بهبود سطح زندگی

2

 درآمد بالا

3

شرایط اقتصادی مناسب

4

  شرایط آموزشی ایده ال و استاندارد در سطح جهان

5

کیفیت بالای بهداشتی و درمانی

6

میزان مالیات و هزینه های زندگی پایین

7

تراکم جمعیتی کم

شرایط مهاجرت به کشور کانادا

طبق آمارهای رسمی، در 5 سال اخیر، میزان مهاجرت به کشور کانادا بیش از 55 تا 60 درصد افزایش یافته است. بخصوص در میان ایرانیان، متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا، به طرز شگفت انگیزی در حال افزایش می باشد. مهاجرت به کانادا، طبق یک سیستم، به نام اکسپرس اینتری انجام می گردد. اکسپرس اینتری، یک سیستم ورودی سریع می باشد که طی آن اطلاعات مربوط به متقاضی جمع آوری، دسته بندی و امتیاز بندی می شود؛ و بعد از انتخاب براساس توانایی ها و تخصص ها، با قرعه کشی، پذیرش مهاجرت وی ممکن خواهد شد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز روشی است که با جذب سرمایه گذاری خارجی ممکن خواهد بود. در این روش، شرایط به این منوال است که متقاضیان اموال و سرمایه های نقدی و غیر نقدی خود را جهت عمران و تولید در کشور کانادا مورد استفاده قرار می دهند و از این طریق، امکان مهاجرت خود را به کانادا میسر می سازند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی(ایالتی)، روشی دیگر برای مهاجرت به کانادا است؛ که آن هم فرآیند و شرایط خاص خود را دارد.
در روش برنامه استانی یا PNP، هر استان از کانادا به تنهایی و مستقل از سایر استان ها، دارای شرایط مهاجرت به کانادا می باشد و به نام آن استان انجام می گیرد؛ مثلاً مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک(ایالت کبک) و  از طریق استان ساسکاچوان(ایالت ساسکاچوان).

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ایالت کبک

درباره کانادا

درباره کانادا

کبک از استان های کاناداست که در این ایالت. مسئولان براساس قوانین مهاجرتی خود، برای بررسی سریع پرونده های متقاضیان مهاجرت و کمک به روند سریع مهاجرت به کانادا، اقدام به پذیرش مهاجران نموده است. در حدود 5 هزار پرونده مهاجرتی نیروی متخصص، در ایالت کبک موجود است متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ایالت کبک، می توانند درخواست خود را با استفاده از برنامه Mon projet Quebec، ثبت نمایند.
شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ایالت ساسکاچوان، نیز تا حدودی به منوال بالا انجام می شود. البته در برخی جزئیات، متفاوت است. با ارائه درخواست آنلاین و گرفتن گواهینامه تأییدیه از اداره مهاجرت کانادا، برای کلیه متقاضیان و یا افرادی با اقامت موقت، امکان پذیر خواهد بود. بعد از بررسی درخواست و مدارک و سوابق متقاضی، رد یا پذیرش درخواست مهاجرتی آنها، به وی اعلام می گردد.

مهاجرت تحصیلی

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیز بر اساس پذیرش و رنکینگ دانشگاه ها و کالج های معتبر کانادا صورت می گیرد. این نوع مهاجرت می تواند به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا محسوب نمود. زیرا امکان مهاجرت به کانادا در این روش دارای شرایط مطلوب تر و نسبتاً سهل تر، با حداقل زمان ممکن، نسبت به برخی از روش های دیگر می باشد. بعد از پذیرش از یکی از دانشگاه ها و کالج های کانادا، ارائه مدرک زبان و یا گذراندن دوره های زبان برای قبولی در آزمون های زبان. از شرایط و الزامات این روش محسوب می شود.

شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل

اولین شرط لازم برای مهاجرت به کشور کانادا به صورت تحصیلی داشتن یک پذیرش از یک دانشگاه و یا کالج کانادایی است. در این روند داشتن نمره زبان خوب و همین طور پیشینه ی تحصیلی مناسب که شامل معدل و ریزنمرات دروس می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین لازم است فرد متقاضی مهاجرت برای اخذ ویزای دانشجویی بتواند ثابت کند که توانایی تامین مخارج زندگی و تحصیل خود و همین طور بازگشت به کشورش را دارد.

این هزینه ممکن است به وسیله ی خود شخص و یا با کمک هزینه یا بورسیه ای از جانب کشور مبدا و در شرایطی با کمک هزینه های خود دانشگاه های کانادا پرداخت شود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله شرایط مهاجرت به کانادا مراجعه کنید.

فرهنگ

مهم ترین ویژگی اخلاقی مشترک در میان ساکنین کانادا مودب بودن آن ها است که تقریبا تمام مسافران و مهاجران به این کشور به آن اذعان می کنند.

در  کانادا کمتر مشاهده می شود که دو نفر در خیابان بر سر مسائلی مثل نوع رانندگی، قیمت اجناس، یا مسائل نژادی و قومیتی دعوا کنند. همچنین این کشور فرهنگ مهاجر پذیری داشته و بنابراین  کانادایی ها توانسته اند با مردم نقاط مختلف دنیا از ادیان و آداب و رسوم گوناگون، رابطه ی دوستانه ای برقرار کنند.

همچنین سیاست های خارجی دوستانه ی این کشور باعث شده تا برخلاف همسایه ی جنوبی اش یعنی ایالات متحده آمریکا و همینطور برخی کشورهای اروپایی مشغول جنگ با کشوری نباشد. همین مسئله باعث شده این کشور مورد سوقصد و حملات تروریستی کمتری نسبت به بسیاری از قدرت های سیاسی دنیا قرار بگیرد.

اماکن دیدنی و تفریحی

یکی از مواردی که باید درباره کانادا بدانید این است که مهم ترین جاذبه های  کانادا، طبیعت بکر و کم نظیر آن است. سطح بسیار وسیعی از این کشور هنوز خالی از سکنه بوده و دارای طبیعت وحشی بسیار زیبایی می باشد. آبشار نیاگارا هم که در نزدیکی مرز  کانادا با ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است یکی از جاذبه های بسیار محبوب این کشور می باشد.

پارک کوهستانی  کانادا، جنگل خرس بزرگ، جنگل درخت های خمیده و خلیج فاندی نیز از دیگر اماکن دیدنی کانادا هستند. همچنین بزرگ ترین جشنواره ی زمستانه ی دنیا به مدت دو هفته در استان کبک کشور کانادا همه ساله برگزار می شود.

این جشنواره با تفریحاتی مانند اسکیت روی یخ، سورتمه سواری روی برف و همین طور ساخت مجسمه های یخی همراه است.

خدمات شهروندی در کشور کانادا

کانادا به لحاظ ارائه ی خدمات به شهروندانش یکی از موفق ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. به گونه ای که تقریبا تمامی خدمات درمانی به جز دارو در  کانادا برای افراد دارای بیمه رایگان محاسبه می شود.

تحصیلات تا سن 16 سالگی در کانادا اجباری است و اکثر مدارس دوره های پیش از کالج در این کشور رایگان هستند.

امید به زندگی در کشور  کانادا در حدود 3/79 می باشد که نشان دهنده ی سلامت، رفاه و امنیت بالای زندگی مردم این کشور است.

اقتصاد کشور کانادا

در کشور آمریکا و  کانادا به دلیل همسایگی و توسعه یافتگی دارای بیشترین میزان تبادلات اقتصادی با یکدیگر در دنیا هستند. این کشور دارای منابع طبیعی فراوانی است که پایه ی اساسی اقتصاد این کشور را تشکیل می دهند.

کانادا به عنوان دهمین اقتصاد بزرگ دنیا، در صنایع بسیاری مانند: نفت و گاز، ماشین سازی، چوب و کاغذ و همین طور صنایع غذایی جز کشورهای پیش گام مطرح می شود.

یکی از پویا ترین زمینه های رشد اقتصادی کشور  کانادا تجارت و داد و ستد کالا به خصوص با کشور ایالات متحده است.

دولت کانادا

چیزی که باید درباره دولت کانادا بدانید این است که در سال 1867 از بریتانیای کبیر جدا شده و استقلال پیدا کرد. در حال حاضر این کشور به شکل پادشاهی مشروطه همراه با نظام پارلمانی اداره می شود. قوانین مربوط به جرم و جنایت در سرتاسر این کشور یکسان می باشد. با این حال بعضی قوانین جزیی تر مانند قوانین آموزشی در هر استان متفاوت است.

درباره کانادا

درباره کانادا

روابط کشورهای ایران و  کانادا در طول سالیان مختلف فراز و نشیب های زیادی داشته است. با این حال در حال حاضر کانادا در ایران مرجعی برای انگشتنگاری و خدمات مربوط به ویزای این کشور در ایران نداشته و داوطلبان گرفتن وقت سفارت کانادا می بایست به یکی از کشورهای همسایه یعنی ترکیه، امارات یا ارمنستان مراجعه کنند.

بهترین گزینه برای زندگی

در نهایت به نظر می رسد  کانادا به عنوان یک کشور با سیاست ها و اقتصاد پایدار و با ثبات یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی و مهاجرت می باشد. همچنین تعداد زیاد مهاجران این کشور که همه ساله موفق به اخذ اقامت کانادا می شوند دلیل دیگری بر این مطلب است که این کشور توانسته زندگی مناسب و ایده آلی را برای ساکنانش فراهم سازد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. ویزای گاردین کانادا چیست؟

  • ابن ویزای گاردین با نام های ،ویزای والدین، ویزای همراه،ویزای همراه دانش آموزی ،ویزای قیم،ویزای کاستودین نیز شناخته می شود.والدین می توانند ضمن دریافت این ویزا برای فرزندانی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند. برای یکی از اعضای خانواده (پدر، مادر، پدربزرگ و مادر بزرگ) نیز درخواست ویزای گاردین نمایند. معرفی همراه برای دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در مدارس کانادا که هنوز به سن قانونی نرسیده اند ضروری می باشد.

2. محدودیت سنی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؟

  • برای تحصیل در هر مقطعی محدودیت سنی متفاوت است.ضمن اینکه گپ تحصیلی نباید بیشتز از 5 سال باشد.

3. تحصیل در مقطع دکتری در کانادا  چه مدت است؟

  • افرادی که میخواهند تحصیل خود را در مقطع دکتری در کانادا سپری کنند. می توانند مدت زمانی حدود سه سال را برای تحصیل در این مقطع در نظر بگیرند.

4. برنامه ی استانی مهاجرت به کانادا به چه صورت است؟

  • هر کدام از استان های کانادا با توجه به نیازهای خود برای جذب مهاجرین شرایط متفاوتی دارند که زیر نظر دولت مرکزی  به صورت جداگانه اقدام به جذب مهاجران میکنند.

5. مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری به چه صورت است؟

  • این سیستم در سال 2015 برای مهاجرت کانادا معرفی شد و مبنای آن امتیاز دهی به افراد متقاضی مهاجرت به کانادا در فیلدهای مختلف و ارزیابی این امتیازات است.

6. مزیت سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

  • در این روش فرد با داشتن 200 هزار دلار کانادا می تواند کسب و کاری را در کانادا راه بیاندازد. و یا مالکیت آن را خریداری کند. از مهم ترین مزیت های این روش عدم نیاز به مدرک تحصیلی خاص و همینطور عدم نیاز به نمره مدرک زبانی بالا می باشد. همچنین فرد می تواند با استفاده از این روش، مهاجرت همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز ممکن سازد.

7. برنامه های استانی چه مدت زمانی را برای تایید نیاز دارند؟

  • مدت زمان بررسی برای برنامه های استانی گاهی تا 16 ماه به طول می انجامد که مدت زیادی است.

8. شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چیست؟

  • اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلی از کالج یا دانشگاهی. در کانادا با داشتن مدارکی مثل معدل خوب، زبان انگلیسی خوب و داشتن نمره 5.5 آیلتس برای فرد متقاضی ضروری است. علاوه براین، فرد متقاضی باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی داشته باشد که نشان دهد فرد توانایی پرداخت هزینه‌های خود به مدت یک سال را دارد.
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *