گرجستان

همه چیز در مورد کشور گرجستان

گرجستان

در قسمت شرقی دریای سیاه منطقه ای دیدنــی و وسیــع که یکی از زیباترین مناطق جهــان محسوب می شود کشور زیبای گرجســتان می باشد. کشور گرجستان جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون نفر و مساحت کلی آن حدود ۶۹۷۰۰ کیلومتر است زبان مردم گرجی است و پایتخت این کشور شهر تفلیس می باشد.

تفلیس پایتخت کشور گرجستان

پایتخت شهر تفلیس می باشد. تفلیس بزرگترین شهر است. جمعیت این شهر به حدود ۱٫۵ میلیون می رسد. تفلیس شهری آرام و دلنشین با معماری سنتی است. مردم تفلیس همانند سایر مردم مسیحی، ارتدکس هستند. نام شهر تفلیس به زبان گرجی « تبیلیسی » است که به دلیل وجود چشمه های آب گرم به این اسم نامیده شده است.

تفلیس در گذشته یکی از مراکز مهم اسلامی در منطقه به شمار می آمده است. به همین دلیل در زبان عربی به طفلیس نامیده می شد و تا چندی پیش به همین تلفظ عربی نامیده می شد اما به درخواست دولت نام اصلی و قدیمی آن باز گردانده شد.

شهر تفلیس به دلیل قرار داشتن در مسیرهای اصلی بین شرق و غرب همواره محل تلاقی فرهنگ های متنوع بوده است. در این شهر می توان سبک های معماری مختلفی دید که گویای این موضوع است. شهر تفلیس به عنوان یک پایتخت که در آینده ای نزدیک به اتحادیه اروپا می پیوندد می تواند مکان زندگی راحت، خوش آب و هوا و از همه مهم تر ارزان قیمت باشد.

پرچم گرجستان

پرچم گرجستان

زندگی در کشور گرجستان

ایــن کشور، کشوری صنعتی و پیشرفته نیست اما سطح زندگی در آن در حد مطلوبی قرار دارد. آب و هوای متبوع در این کشور زیبا و زمین های حاصل خیز این کشور جلوه سنتی به این کشور داده است. این موارد در کنار هم می تواند زندگی با آرامش بالا و بدون دغدغه ای را برای شهروندانش به وجود آورد.

علاوه بر شرایط مساعد برای زندگی این کشور به دلیل نزدیکی به اروپا و روسیه می تواند مکان مناسبی برای تجارت باشد. کشور Georgia به نسبت کشورهای اروپایی بسیار ارزان است و افرادی که می خواهند تجارت خود را در سطح بین المللی گسترش دهند می توانند با ایجاد شرکت به هدف خود برسند. در این کشور قیمت اجاره مسکن، دفتر کار و… بسیار ارزان تر از سایر مناطق اروپا می باشد.

شهرهای کشور گرجستان

مهاجرت به گرجستان

در سال‌های اخیر، مشارکت Georgia در روند مهاجرت جهانی به طور چشمگیری افزایش یافته است. مهاجرت در شکل‌گیری دیدگاه‌های اجتماعی ،اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و جمعیت شناختی به عنوان جنبه مثبت روز به روز افزایش می‌یابد و تبدیل به اپیدمی می‌گردد. مدیریت موثـــر مهاجرت یکی از پیش‌شرط‌ های امنیتی و ثبات درازمدت کشور است؛ همچنین نشان دهنده یک ابزار ضروری برای تقسیم اتحادیه اروپا و تسهیل استفاده از پتانسیل مهاجرت در توسعه اجتماعی و اقتصادی است.

از این‌رو، حصول اطمینان از پیشرفت سیاست‌های برنامه‌ریزی شده و بهبود مستمر مدیریت ریسک مهاجرت یکی از اولویت‌های دولت برای رسیدن به رویای مهاجرت به گرجستان است.

از افتخارات این کشور می‌توان به عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو و الگوبرداری از قوانین اتحادیه اروپا برای کشور گر جستان اشاره نمود. به همین دلیل در چند سال گذشته مهاجرت،مهاجران افزایش یافته و این روند روز به روز در حال افزایش است.

روش های مهاجرت به کشور گرجستان

همان‌طور که می‌دانید روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی وجود دارد. برخی از افراد از راه‌های قانونی اقدام به مهاجرت نموده ولی برخی دیگر روش‌های غیرقانونی را انتخاب می‌کنند. کشور مذکور هم مانند دیگر کشورهای اروپایی مهاجرین زیادی دارد ولی روش‌های مختلف و آسانی برای مهاجرت وجود دارد.

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای مهاجرت، اخذ ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های گرجستان است ولی این‌روش ایراداتی دارد که باید با مشاورین این حوزه صحبت نمایید. اگر سرمایه و پول کافی دارد بهترین گزینه خرید خانه در گرجستان و اخذ اقامت دائم است.

همانند هر کشور دیگری مهاجرت به به کشور مذکور به دو صورت دائم و موقت است که هر کدام شرایط مختص خودش را دارد ولی نکته مهم و تفاوت‌های اقامت دائم و موقت بر سر اعطای حق شهروندی است.

کسی که شهروند این کشور نیست نه حق رأی دارد و نه می ‎تواند وام‌ها بانکی دراز مدتی دریافت کند ولی شهروندی که اقامت دائم را دریافت نموده علاوه بر وام بانکی و حق رأی، کارت اقامت دائم دریافت کرده که دارای مزایای بسیاری است.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به گرجستان

روش های مهاجرتی منجر به اخذ اقامت دائم گرجستان

برای این که شهروند حساب شوید باید یکی از شرایط مهاجرت زیر را انتخاب نمایید:

مهاجرت از طریق ازدواج

هر فردی اگر با یکی از شهروندان کشور ذکر شده که تبعه آن حساب شده و دارای پاسپورت گرجی است ازدواج نماید می‌تواند با گذشت ۱ ماه از ازدواج اقدام به گرفتن اقامت دائم نماید، البته این ازدواج نباید صوری باشد و همسر هم باید قدرت تمکن مالی داشته باشد.

مهاجرت از طریق ویزای ۵ ساله

هر فردی که به صورت ۵ سال موقت در کشور گرجستان اقامت کرده و در طول این ۵ سال، حضور کافی در خاک کشور گرجستان را داشته باشد می‌تواند اقامت خود را دائمی نماید و به عنوان شهروندی شناخته شود. البته برای تسهیل در مدت زمان اقامت دائم می‌توانید با پرداخت مالیات به موقع این مدت زمان را کوتاه‌تر نمایید.

روش های مهاجرتی منجر به اخذ اقامت موقت گرجستان

اکثر روش‌های مهاجرت به‌صورت موقت یکی بوده و می‌دانید برای اخذ ویزای دائم باید چند سالی به صورت موقت در این کشور اقامت کرده تا در نهایت به عنوان شهروند شناخته شوید. برای مهاجرت به کشور گرجستان روش‌های زیر ارائه می‌گردد:

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

اگر به فکر مهاجرت به‌ وسیله‌ی ویزای تحصیلی هستید اندکی باید صبر کنید. اخذ ویزای تحصیلی برای فرد متقاضی بدین صورت است که فرد متقاضی باید ۱ سال قبل از رفتن به دانشگاه خانه‌ای برای خود فراهم کند.

سپس می‌تواند اقامت ۱ ساله از دولت گرجستان برای ادامه تحصیل دریافت نماید و هر ساله تمدید کند؛ ولی فرقی که این ویزا دارد نمی‌توان بعد از اتمام تحصیل به مدت حدوداً ۶ سال تقاضای پاسپورت گرجی نمایید.

اخذ پاسپورت بعد از ۵ الی ۶ سال برای افرادی است که ثبت شرکت کرده و برای کار به گرجستان آمده‌اند.

باید توجه نمایید در دانشگاه تدریس با زبان روسی انجام می‌شود. در دوره کارشناسی رشته‌های کمی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود ولی در مقاطع بالاتر می‌توانید در رشته‌های متنوعی با زبان انگلیسی تحصیل نمایید.

مهاجرت از طریق ویزای کاری

اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کاری برای مهاجرت آسان و ساده‌تر است چون می‌توانید بعد از ۵ الی ۶ سال اقامت موقت در گرجستان، اقامت دائم را کسب کرده و به عنوان شهروند شناخته شوید. البته بهتر است بدانید که میزان حقوق در کشور گرجستان پایین است، اگر بتوانید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید بسیار راحت‌تر می‌توانید مهاجرت نمایید.

مهاجرت از طریق خرید خانه

از سال ۲۰۱۵ در این کشــور قانونی وضع گردید که به تبع آن اگر فرد خارجی بتواند خانه‌ای در هر جایی از کشور خریداری نماید می‌تواند اقامت موقت را به دست آورده و بعد از 5 سال زندگی در این کشور اقامت دائم بدست آورید.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

به‌طور کلی سرمایه‌گذاری در کشورهای اطراف می‌تواند به عنوان سکوی پرتابی برای رسیدن به آرزوهایتان باشد.

پس اگر بیشتر هدفتان مهاجرت است و کشور خاصی مد نظر ندارید و تمایل به سرمایه‌گذاری دارید بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری کشورگرجستان، به دلیل موقعیت خوب در اتحادیه اروپا است. یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در گرجستان کار آفرینی بوده و بر همین اساس می‌توانید هر چه سریع‌تر اقامت دائم گرجستان را کسب نمایید.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

هر فرد خارجی می‌تواند بدون داشتن تابعیت این کشور شرکتی ثبت کرده و شرکت راه اندازی نماید. برای این کار لازم است چند پرسنل استخدام کرده تا بتوانید ویزای ورود به گرجستان را کسب نماید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *