بلاروس

کشور بلاروس

کشور بلاروس

کشور بلاروس کشوری است در شرق اروپا و با کشورهای اوکراین، لتونی و روسیه، لهستان، و لیتوانی هم مرز است. مینسک پایتخت بلاروس است. بلاروس و مهم ترین شهر های آن برست، گرودنو، گومل، موگلیف و ویتبسک است.

این کشور هیچ راه و دسترسی به دریا ندارد. کشور بلاروس استقلال خود را در ۲۵ اوت ۱۹۹۱ در پی فروپاشی شوروی سابق به طور رسمی با نام جمهوری بلاروس اعلام کرد.

کشور بلاروس کشوری کوچک است و وسعتش کمی بیش تر از کشور گویان است. این کشور توسط رودخانه ها بریده شده است. یکی از بزرگترین تالاب های اروپا به نام پولزیا در این کشور قرار دارد.

بلاروس دارای آب و هوای بسیار معتدل و خنک است و اختلاف دما در زمستان و تابستان در آن کم است. دمای هوا در در زمستان حداقل ۸- درجه و در تابستان حداکثر ۲۰ درجه سانتی گراد است. تابستان های بلاروس بارانی و خنک و فوق العاده زیبا است.

وضعیت اجتماعی و اقتصادی بلاروس

اقتصاد کشور بلاروس دارای وضعیت با ثباتی است. حدود ۸۰% اقتصادش در دست دولت است. وابستگی اقتصادی این کشور برای تامین مواد اولیه خود به روسیه کاملا مشهود است. نرخ بیکار هم در این کشور حدود ۲% اعلام شده است که از طرف بسیاری از منتقدان مورد تردید قرار گرفته است.

اقوام دیگری نیز در کشور بلاروس زندگی می کنند. بیشترین جمعیت غیر بلاروسی در این کشور را به ترتیب روسیه ۸%، لهستان ۳٫۱%، اوکراین ۱٫۷% به خود اختصاص داده اند. ۸۳% جمعیت کشور را بلاروسی ها تشکیل داده اند.

زبان رسمی در کشور بلاروس زبان های روسی و بلاروسی است اما زبان اصلی مردم این کشور روسی است که حدود ۷۲% جمعیت این کشور به زبان روسی تکلم می کنند.

تحصیلات دانشگاهی در بلاروس

تحصیلات دانشگاهی در بلاروس متاثر از کشور روسیه است. برای ورود به دانشگاه های بلاروس نیاز به مدرک پیش دانشگاهی روسی ( پاتفک ) دارید.

هر ساله دانشجویان زیادی در دانشگاه های بلاروس پذیرش می شوند. در این میان دانشجویان ایرانی زیادی برای تحصیل در بلاروس اقدام می کنند. علت استقبال ایرانیان امکان تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین پذیرش راحت دانشگاه های این کشور و نیز هزینه های پایین تحصیل و زندگی در این کشور به نسبت کشورهای اروپایی است. به هر حال با توصیفاتی که از تحصیلات در دانشگاه های بلاروس گفته شد از سال ۹۵ رشته های وزارت بهداشت دانشگاه های بلاروس از لیست دانشگاههای مورد تایید این وزارت خانه خارج گشتند.

مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس مانند هر کشور دیگری دارای اصول و قوانین ویژه‌ای است. به‌گونه‌ای که باید طبق شرایطی که دارید از طریق ویزای کاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و… وارد خاک این کشور شوید و تابعیت دائم آن را دریافت کنید. کشور بلاروس دارای مساحتی در حدود ۲۱ هزار کیلومترمربع است و زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی خنک دارد. این کشور با کشورهای ترکیه، لهستان و اوکراین هم‌مرز است. علت آب‌ و هوای سردسیری این کشور نیز به دلیل موقعیت جغرافیایی می­ باشد که در آن واقع شده است.

اگر قصد دارید از طریق سرمایه‌گذاری یا خرید ملک تابعیت این کشور را دریافت کنید بهتر است بدانید که قیمت مسکن در این کشور آن‌چنان هم پایین نیست و باید از سرمایه مناسبی جهت خرید یک ملک مناسب برخوردار باشید!

مهاجرت به بلاروس از طریق تابعیت فرزند

در صورتی که قصد مهاجرت به بلاروس از طریق تابعیت فرزند را دارید باید به تمامی مراحل قانونی این کار اجحاف داشته باشید. نوزادانی که پدر یا مادرآنها بلاروسی باشند تابعیت این کشور را خواهند داشت.

حتی اگر والدین نوزاد متولد شده با تبعه بلاروسی در کشور دیگری زندگی کنند باز هم فرزندشان تابعیت بلاروس را خواهد داشت.

اما اگر پدر و مادر تبعه بلاروس نباشند و قصد داشته باشند از طریق تابعیت فرزند اقامت بلاروس را دریافت کنند، باید حتماً فرزندشان در این کشور متولد شده باشد. در این صورت پدر و مادر به دلیل رابطه خونی که با فرزندشان دارند می‌توانند تابعیت این کشور را داشته باشند.

مقالات مرتبط:

مهاجرت به بلاروس از طریق ویزای تحصیلی

یکی دیگر از راه‌هایی که افراد علاقه‌مند به تحصیل جهت مهاجرت به بلاروس انتخاب می‌کنند دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. جهت دریافت ویزای تحصیلی متقاضی باید کلیه مدارک شناسایی و تحصیلی، شناسنامه، کارت ملی، و ترجمه آن ها را به سفارت این کشور ارائه دهد.

فراموش نکنید که بدون دریافت پذیرش از سوی دانشگاه دریافت ویزای تحصیلی این کشور تا اندازه‌ای مشکل خواهد بود. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت به بلاروس پذیرش دانشگاه مورد نظر را در این کشور دریافت کنید.

در صورتی که دانشگاه هزینه‌های تحصیل را به دانشجو پرداخت کند هزینه‌های زندگی او تا حد امکان کاهش پیدا می‌کند و بدون نگرانی از بابت هزینه تحصیل می‌تواند در این کشور ادامه تحصیل دهد.

مهاجرت به بلاروس با استفاده از دریافت ویزای ازدواج

مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج نیز یکی دیگر از راه‌های متداول ورود به این کشور است. در صورتی که فرد متقاضی دریافت تابعیت کشور بلاروس از طریق ازدواج بخواهد وارد این کشور شود باید به سن قانونی رسیده باشد و موانع خاصی جهت دریافت ویزای بلاروس نداشته باشد.

ازدواج باید به صورت دائم باشد و در یک دفتر ازدواج معتبر صورت پذیرفته باشد. همچنین ویزای فرد متقاضی باید دارای مدت زمان اعتبار سه ماه باشد.

فردی که تابعیت کشور بلاروس را دارد باید به صورت دائم مقیم این کشور باشد تا زوج یا زوجه بتواند از طریق وی تابعیت این کشور را دریافت کند.

مهاجرت به بلاروس از طریق پناهندگی

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به بلاروس را از طریق ویزای پناهندگی دارند باید دارای شرایط دریافت ویزای این کشور باشند! ویزای پناهندگی در سه نمونه به پناهندگان سیاسی، پناهندگان اقتصادی و پناهندگان نظامی ارائه می‌شود!

هر کدام از پناهندگیان فوق باید با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت بلاروس مراجعه کنند و درخواست پناهندگی را ارائه نمایند! دولت بلاروس پس از بررسی شرایط فرد متقاضی ممکن است تابعیت بلاروس را به فرد اعطا کند یا درخواست وی را نپذیرد.

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه‌گذاری

بسیاری از افراد نیز ترجیح می‌دهند که مهاجرت به بلاروس را از طریق سرمایه‌گذاری انجام دهند. این کشور دارای موقعیت استراتژیکی مناسبی جهت سرمایه‌گذاری است؛ زیرا با کشورهایی مانند روسیه، قزاقستان، ارمنستان و … همسایه است.

این کشور دارای ۶ منطقه آزاد است که تجارت در آن‌ها برای سرمایه‌گذاران بلاروس رایگان خواهد بود. دولت بلاروس از سرمایه‌گذاران این کشور به خوبی حمایت می‌کند و اولویت‌ها و مزایای زیادی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرد؛ بنابراین تجار این کشور می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری پله‌های ترقی را با سرعت طی کنند.

شما می‌توانید جهت مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه‌گذاری یک شرکت شخصی ثبت کنید یا در شرکت‌های این منطقه سرمایه‌گذاری کنید. توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری در تمام شرکت‌های بلاروس به جز شرکت‌هایی که مواد مخدر تولید می‌کنند یا صلاح‌های جنگی می‌سازند آزاد خواهد بود!

آژانس‌های معتبر بسیاری در کشور بلاروس وجود دارند که می‌توانند جهت دریافت ویزای سرمایه‌گذاری شما را راهنمایی کنند تا با آگاهی بیشتری بتوانید ویزای این کشور را دریافت کنید!

مهاجرت به بلاروس از طریق ویزای کاری

با توجه به این که بعد از مهاجرت به بلاروس و دریافت تابعیت این کشور باید به دنبال کار مناسب جهت امرار معاش خانواده‌تان باشید، بسیاری از افراد با دریافت ویزای کاری به این کشور مهاجرت می‌کنند تا نگرانی از بابت بیکاری چند ماهه نداشته باشند!

جهت دریافت ویزای کاری باید شرکت مقصد که در بلاروس واقع شده است درخواست همکاری را برای فرد متقاضی ارسال کرده باشد. سپس فرد مورد نظر باید هنگام دریافت ویزای بلاروس علاوه بر مدارک شخصی نامه دعوت به همکاری را نیز به سفارت ارائه کند.

در صورتی که شرکتی که درخواست نیرو کرده است از اعتبار لازم برخوردار باشد و درخواست ارسال شده مراحل قانونی را طی کرده باشد. فرد متقاضی می‌تواند ویزای کشور بلاروس را دریافت کند و از طریق ویزای کاری به این کشور مهاجرت کند.

هنگام دریافت ویزای کاری جهت مهاجرت به بلاروس نگرانی از بابت اقامت خانواده‌تان نخواهید داشت. زیرا شرکت باید هزینه شما و خانواده‌تان را تا زمانی که در آنجا شاغل هستید تأمین کند.

همچنین خانواده فرد متقاضی بدون نیاز به ویزا و درخواست جداگانه می‌توانند به همراه وی به بلاروس مهاجرت کنند.

جهت تسهیل امور مهاجرت به این کشور بهتر است از وکلای حقوقی متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید با استفاده از یکی از روش‌های قانونی به بلاروس مهاجرت کنید و تابعیت این کشور را از آن خود کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *