استرالیا

درباره ی استرالیا

درباره ی استرالیا

در این مقاله درباره ی استرالیا بحث میکنیم.کشور  استرالیا یکی از پیشرفته ­ترین و مدرن­ترین کشورهای جهان است که هر فرد کنجکاوی را وادار به شناخت هرچه بیشتر و بهتر از خود می­نماید. این نوشتار سعی کرده است با توضیح مختصری از کشور  استرالیا در زمینه­ های مختلف، باب آشنایی با این کشور را به روی کسانی که خواهان شناخت هرچه بیشتر این کشور هستند باز نماید.

مختصری درباره ی استرالیا

نام  استرالیا از یک کلمه لاتین به نام استرالیس که به معنای جنوبی است گرفته شده است. متیو فلیندر اولین کسی بود که به طور رسمی نام  استرالیا را به کار برد. به عقیده­ ی او  استرالیا مکانی بود که بعد از آن یعنی در فواصل جنوبی­تر این عرض جغرافیایی هیچ خشکی دیگری یافت نمی­شد. ساکنان اولیه­ ی این مکان که به عبارتی اجداد  استرالیایی­­ های کنونی این کشور هستند بیشتر شکارچی و کشاورز بوده و از فرهنگ شفاهی پیچیده برخوردار بودند

 درباره ی استرالیا:جغرافیای کشور  استرالیا

کشور  استرالیا در نیمکره جنوبی واقع شده و یکی از وسیع ­ترین کشورهای جهان به شمار می­رود. این کشور قدیمی­ ترین خشکی جهان است که دارای هیچ مرز خاکی با هیچ کشور دیگری نیست.

این کشور از شرق توسط اقیانوس آرام، از جنوب توسط اقیانوس منجمد شمالی، از غرب توسط اقیانوس هند و از شمال توسط چند دریا و خلیج احاطه شده است و اصلی­ترین سرزمین قاره اقیانوسیه به شمار می­رود.

پایتخت کشور  استرالیا

پایتخت کشور  استرالیا شهر کانبرا می­باشد که بزرگترین شهر غیر بندری  استرالیا است،  شهری مدرن و مشهور. این شهر به عنوان مرکز سیاسی  استرالیا پارلمان و دادگاه عالی را در خود جای داده است.

شهرهای بزرگ  استرالیا

درباره ی استرالیا

درباره ی استرالیا

از شهرهای مهم و بزرگ کشور  استرالیا دو شهر سیدنی و ملبورن هستند. ملبورن بهترین شهر برای زندگی است چرا که هیچ فقیر و تهیدستی در آن مشاهده نمی­شود و این نشان از بالا بودن سطح زندگی در این شهر است. این شهر به بوستانشهر معروف بوده و محل زندگی افراد بسیاری است که اصلاً در این شهر به دنیا نیامده­اند.

شهر سیدنی قدیمی­ترین و بزرگترین شهر  استرالیاست که دارای مکان­های زیبا و چشم­نواز می­باشد. این شهر همچنین نماد کشور  استرالیا به شمار می­رود.

شرایط آب و هوایی در  استرالیا

کشور  استرالیا دارای وسعت بسیاری است و به همین علت از تنوع آب و هوایی بسیاری برخوردار است. با توجه به این­که این کشور در نیمکره جنوبی قرار گرفته است فصل­هایش مخالف با نیمکره شمالی می­باشد، به این صورت که هرگاه در نیمکره شمالی مثل اروپا تابستان است در نیمکره جنوبی مثل  استرالیا فصل زمستان است.

این کشور نواحی کوهستانی بسیار کمی دارد و در اکثر نواحی دارای شرایط آب و هوایی معتدل است. نکته قابل توجه این است که گرم­ترین منطقه  استرالیا در شمال آن و سردترین منطقه آن در جنوب واقع شده است.

تنوع گیاهی و جانوری در کشور  استرالیا

کشور  استرالیا مکان زندگی بسیاری از جانوران منحصر به فرد و خاص است به طوری که می­توان تنوعی از انواع ماهی­ها، پستانداران، پرندگان را در آن یافت. حتی بسیاری از گونه­های جانوری که در این مکان زندگی می­کنند برای انسان شناخته شده نیستند.

در شمال شرق کشور  استرالیا به علت بارندگی­های فراوان، جنگل­های وسیعی وجود دارد که دارای انواع گوناگونی از درختان همچون سرو، بلوط و … می­باشد.

یک سوم مساحت مرکزی و غربی این کشور از بیابان­های بایر تشکیل یافته است. در استرالیای غربی انواع مختلفی از درختان وجود دارد که در نوع خود بی­نظیر هستند. در مناطق داخلی این کشور نیز به علت بارندگی بسیار کم پوشش گیاهی به صورت بوته­ای است.

اقتصاد کشور  استرالیا

کشور  استرالیا یکی از پیشروترین کشورها در زمینه رشد اقتصادی است. در این کشور نرخ بهره پایین و کیفیت زندگی بسیار بالاست. مردم  استرالیا از نظر میزان متوسط ثروت پس از کشور سوئیس در رتبه دوم قرار گرفته­ اند.

مردم کشور  استرالیا از ثروتمندترین مردم دنیا به شمار می­ آیند. به علت برخورداری از ثبات و پایداری اقتصادی، میزان سرمایه­گذاری در این کشور افزایش چشمگیری داشته است.

نرخ سرمایه­گذاری در بخش­های زیر بنایی همچون بخش سلامت، آموزش و حمل و ­نقل زیاد است. این کشور از اعضای سازمان تجارت جهانی و عضو همکاری­های اقتصادی آسیا – اقیانوسیه و همچنین سازمان همکاری اقتصادی توسعه است.

این کشور دارای منابع سرشار زیر زمینی و معادن بسیاری است و از جمله صادر کنندگان محصولات کشاورزی و دامی و مواد معدنی همچون پشم، شکر، لبنیات، گندم، گوشت، طلا، آلومینیوم، سنگ آهن،  نقره، الماس، ذغال سنگ و روی به شمار می­رود.

این کشور دارای اقتصاد آزاد و غیر متمرکز که به معنای محدود کردن دولت در فعالیت­های اقتصادی و آزادی افراد در این فعالیت­هاست می­باشد و به عنوان کشوری توسعه یافته در سطح جهان شناخته شده است.

شرایط اقامت در استرالیا

خود دولت استرالیا نیز شرایطی را برای متقاضیان در نظر گرفته است. شخص متقاضی پیش از هر عملی باید تمامی این شرایط را داشته باشد تا بتواند اقدام به اخذ ویزا نماید. از جمله شرایط اقامت در این کشور که دولت در نظر گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سابقه‌ی کاری و تخصص

جهت دریافت ویزای حرفه و مهارت باید مدرکی جهت اثبات تخصص خود ارائه نمائید.  می توانید سابقه کاری خود و یا فیش های حقوقی خود را به مراکز مربوطه تحویل دهید داشتن 900 ساعت تعلیم در هنرستان ها و یا مراکز فنی حرفه ای نیاز خواهد بود . باید مدارک و شواهد را جهت تصدیق این امر ارائه دهید.

از جمله قوانین اخذ اقامت کاری استرالیا نیز داشتن سابقه کاری بین 1الی 8 ماه می باشد. که شخص متقاضی باید مدارکی جهت تصدیق این امر از قبیل فیش حقوقی، مدت زمان خدمت. پرداخت ها و… ارائه نمائید. که متناسب با مدرک تحصیلی خود باید در حرفه ای مشغول به کار شده باشید.

مدرک زبان

از دیگر شرایط اقامت در این کشور می توان به داشتن مدرک زبان اشاره کرد که در صورت عدم وجود آن امکان اخذ اقامت استرالیا را نخواهید داشت. چرا که مدرک زبان لازمه اقامت شما در استرالیا خواهد بود. مدرک زبان باید در قالب آیلتس و یا تافل باشد که در بخش های قبل مدارک لازم جهت پذیرش آن را اعلام نموده ایم.

سابقه ی سفر

داشتن سابقه سفر استرالیا در زندگی خود به اقامت شما کمک بسزایی خواهد نمود. اما باید نوع اقامت خود را مشخص نموده و نسبت به دریافت اقامت در حرفه، تحصیل، کاری یا پناهندگی اقدام نمائید.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی قوانین و شرایط اقامت در استرالیا [2020] مراجعه کنید.

 

واحد پول کشور  استرالیا

واحد پول کشور  استرالیادلار می­باشد که ای یو دی نامیده می­شود. دلار  استرالیا به صد سنت تقسیم می­شود.

درباره ی استرالیا :زبان، دین و فرهنگ مردم کشور  استرالیا

در کشور  استرالیا دین از حکومت جدا است به این معنا که مردم در انتخاب دین خود آزاد هستند و می­توانند پیرو هر دین و مذهبی که می­خواهند باشند. اکثر مردم  استرالیا مسیحی هستند، برخی بدون دین و مذهب­اند و درصد کمی از مردم نیز مسلمان و بودایی هستند.

در  استرالیا دین هر کسی جزء مسائل شخصی اوست و سؤال کردن در مورد آن همانند سؤال کردن در مورد مسائل محرمانه زندگی است.

زبان رسمی مردم  استرالیا انگلیسی است. هر چند که می­توان در آن بیش از 200 زبان یافت که مردم بومی و غیر بومی آن به آن زبان ­ها تکلم می­کنند.

کشور  استرالیا دارای فرهنگ چند وجهی و چند ملیتی است که با آغوش باز و به راحتی توانسته پذیرای فرهنگ­ های متفاوت و سازگاری با آن­ها باشد.

درباره ی استرالیا :سیاست کشور  استرالیا

این کشور از جمله کشورهای مشترک ­المنافع و تحت قیومیت ملکه­ ی انگلیس می­باشد. این کشور دارای سیستم پارلمانی است و حکومت آن از سه بخش قوه مقننه، قوه قضائیه و قوه مجریه تشکیل شده است.

شرایط مهاجرت به استرالیا

فرد متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد تا بتواند ویزا دریافت نماید:

 

1

سن فرد متقاضی نباید بیش از 49 سال باشد

2

در اخذ ویزای مهارت و حرفه باید مدرکی علمی در این زمینه داشته باشید که می تواند مهارت کامپیوتر بوده و یا مدرک دانشگاهی باشد همچنین می توانید دیپلم فنی حرفه ای هنرستانی و یا دیپلم فنی حرفه ای از سازمان های معتبر را ارائه دهید که نمایانگر 900 ساعت تعلیم شما باشد.

3

داشتن سابقه کاری ازدیگر پیش نیازهای مهاجرت به استرالیا است. که باید 1الی8 سال سابقه کاری در مراکز معتبر داشته باشید و مدارکی جهت تصدیق این امر از قبیل فیش حقوقی، مدت زمان خدمت. پرداخت ها و… ارائه نمائید. و سابقه کاری بستگی به نوع مدرک شما خواهد داشت.

4

از دیگر پیش نیازهای مهاجرت به استرالیا می توان به داشتن مدرک زبان اشاره کرد. که در صورت عدم وجود آن اجازه خروج از کشور به شما داده نخواهد شد. مدرک زبان باید در قالب آیلتس و یا تافل باشد. که پس از معادل سازی معدل می توانید اقدامات دیگر مهاجرت به استرالیا انجام دهید.

5

سابقه مهاجرت نیز حائز اهمیت خواهد بود و در صورتی که قبلا بهاسترالیا سفر کرده اید شرایط راحت تری خواهید داشت همچنین در صورت متاهل بودن علم همسرتان به زبان انگلیسی نیز امتیاز خوبی به حساب خواهد آمد.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی بهترین روش مهاجرت به استرالیا مراجعه کنید.

 

درباره ی استرالیا :کیفیت زندگی در کشور  استرالیا

درباره ی استرالیا

درباره ی استرالیا

کشور  استرالیا از نظر کیفیت زندگی توانسته است رتبه دوم را در جهان به خود اختصاص دهد. مردم  استرالیا دارای بهترین نوع زندگی از نظر سطح کیفیت، سطح سلامتی و … هستند. هر چند که زندگی کردن در  استرالیا دارای هزینه بالایی است ولی از آن­جایی که به نسبت آن سطح درآمد نیز در این کشور بالاست این امر برای کسانی که دارای شغل هستند محسوس نیست.

سوال های متداول درباره ی استرالیا

?‍♀️1.دلایل انتخاب استرالیا برای سرمایه گذاری چیست؟

  • یکی از بهترین و سریع ترین روش ها جهت اخذ اقامت استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است. با آگاهی از قوانین و شرایطی که به منظور سرمایه گذاری در استرالیا برقرار است می توان به فعالیت در بخش اقتصادی این کشور پیشرفته مبادرت ورزید و از این طریق اقامت دایم استرالیا را کسب کرد.

?‍♀️2.آیا کشور استرالیا برای زندگی کشور گرانی است؟

  • هزینه­ ی زندگی در این کشور بالاست ولی به نسبت آن نیز سطح درآمد بیشتر است و بالا بودن هزینه ­های زندگی تأثیر چندانی بر زندگی مردم ندارد.

?‍♀️3.هزینه ویزای کار در استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه درخواست پایه برای ویزای ساب کلاس 400 , ۲۸۰ دلار استرالیا می باشد. هزینه اضافی برای افراد متقاضی بالای سن ۱۸ سال تمام ۲۸۰ دلار استرالیا می باشد. هزینه اضافی برای متقاضی زیر ۱۸ سال تمام ۷۰ دلار می باشد.

?‍♀️4.آیا با خرید ملک میتوان اقامت استرالیا را به دست آورد؟

  • خیر. خرید ملک در استرالیا نمی تواند منجر به اقامت این کشور شود.

?‍♀️5.چند نوع ویزای توریستی در استرالیا وجود دارد؟

  • ویزای توریستی استرالیا را میتوان به دسته تقسیم کرد؛ ویزای توریستی عادی؛ ویزای توریستی با حمایت خانواده که مقیم این کشور هستند, ویزای توریستی برای بیزینس.

?‍♀️6.امکان تمدید ویزای توریستی استرالیا وجود دارد؟

  • در صورتی که شرایط لازم برای تمدید ویزا را داشته باشید این ویزا تنها تا 12 ماه امکان تمدید دارد.

?‍♀️7.کم هزینه ترین روش مهاجرت به استرالیا چیست؟

  • مهاجرت کاری ارزان ترین روش مهاجرت به استرالیاست که متناسب با ویزای مورد پذیرش هزینه ها متفاوت است.

?‍♀️8.برای اخذ ویزای سرمایه­ گذاری استرالیا چه باید کرد؟

  • افراد متقاضی این نوع ویزا باید از طریق سیستم گزینش مهارت اقدام نموده و قبل از این که اقدامی برای اخذ این ویزا بکنند. بتوانند حامی مالی در یکی از مناطق یا ایالات استرالیا برای خود پیدا کنند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *