کاری, نیوزلند

شرایط کار در نیوزلند

شرایط کار در کشور نیوزلند

نیوزلند، کشوری جزیره ای کوچک است که درآمد خوب، شرایط کاری ایده آل، کیفیت زندگی بالا و… در آن باعث شده تا هر ساله متقاضیان بسیاری از طریق کار به نیوزلند مهاجرت کنند. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به فکر کار در نیوزلند هستید، این مقاله از سایت آوات را از دست ندهید. ما در این مقاله تمامی آنچه که باید در مورد شرایط کار در نیوزلند بدانید را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

نگاهی اجمالی به کشور نیوزلند

نیوزلند یا سرزمین ابرهای سفید، یکی از زیباترین کشور های جهان است که دارای بیش از 4.5 میلیون نفر جمعیت می باشد. جمعیت این کشور اکثر در جزیره جنوبی و شمالی نیوزلند ساکن هستند.

این کشور با دارا بودن رشته کوه های وسیع، آتشفشان ها، خطوط ساحلی بسیار و… از دیدنی ترین کشور های جهان به شمار می رود. اکثر کسانی که به دنبال ماجراجویی و هیجان هستند، به سادگی می توانند از زندگی در این کشور لذت ببرند.

آب و هوا در جزایر شمالی نیوزلند با جزایر جنوبی این کشور متفاوت است. به طور عمومی می توان آب و هوای این کشور را معتدل دانست. با این حال بین جزیره شمالی و جنوبی این کشور تفاوت آب و هوایی بسیاری وجود دارد. از این رو به مهاجران و مسافرینی که به نیوزلند می آیند، توصیه می شود که برای هر نوع آب و هوایی آماده باشند.

کشور نیوزلند، یک پادشاهی مشروطه است که تحت نظر انگلستان اداره می شود. یعنی در حالی که ملکه رئیس دولت است، این کشور از طریق سیستم پارلمانی خود با یک نخست وزیر اداره می شود.

از لحاظ اقتصادی نیوزلند بر پایه تجارت آزاد استوار است و به تجارت بین المللی وابستگی بسیاری دارد. صنایع اصلی صادرات این کشور عبارتند از: کشاورزی، باغبانی، ماهیگیری، جنگل داری، معدن و…. مقصد اصلی اکثر این صنایع، بازارهای چین و آسیا می باشد. گردشگری نیز به میزان قابل توجهی به رونق اقتصادی این کشور کمک می کند. در بین تمام ملیت ها، استرالیایی ها بیشترین مسافرانی هستند که به نیوزلند سفر می کنند.

درباره شرایط کار در نیوزلند

به طور کلی کار در نیوزلند باعث می شود افراد در شرایط ایده آل و خوبی قرار بگیرند. دولت نیوزلند چندین سال است که با به کار گرفتن سیاست هایی در پی بهبود وضعیت کار و گسترش شغال های مختلف در این کشور است.

این موضوع باعث شده تا قوانین مهاجرت کاری به نیوزلند تغییراتی پیدا کند. به عبارتی شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، آسان تر شود تا نیروهای کار مهاجر بتوانند شکاف های مهارتی موجود در نیوزلند را پر کنند.

یکی از نکات مهمی که در خصوص کار در این کشور باید بدانید این است که نیوزلندی ها عادت دارند سخت کار کنند و به خوبی از اوقات فراغت و زمان های استراحت خود استفاده کنند. پس اگر می خواهید در این کشور موفق شوید، شما نیز باید به این شرایط خود را تطبیق دهید.

مزایای کار در نیوزلند در سال 2022

کار در نیوزلند مانند هر کشور اروپایی برای مهاجران غیر اروپایی، مزایای زیادی به همراه دارد. در خصوص نیوزلند می توان گفت مزایای کار در این کشور، به شرح زیر می باشد:

 • وجود تعادل بین کار و زندگی
 • برخوداری از زندگی با کیفیت بالا، مطابق با استاندارد های جهانی
 • زندگی در کشوری ماجراجویانه با مناظر فوق العاده
 • امکان بردن خانواده خود به نیوزلند
 • استفاده از طریق بیمه درمانی رایگان دولت نیوزلند
 • امکان استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان یا با هزینه بسیار پایین و مقرون به صرفه
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور نیوزلند پس از چند سال کار، زندگی و… در این کشور
 • دریافت درآمدی خوب و ایجاد زندگی مرفه
 • برخوداری از امنیت شغلی و امکان داشتن پیشرفت شغلی
 • و…

فرهنگ کار در نیوزلند

بدون شک در هر کشوری، آن رفتار و نحوه ارتباطی که در محل کار از شما انتظار می رود، متفاوت است. یکی از نگرش هایی که در محیط های کاری کشور نیوزلند به شدت مشاهده می شود، نگرش مثبت است.

نیوزلندی ها به سادگی، به کار و یافتن راه حل در جهان معروف هستند. در نیوزلند از کارمندان انتظار می رود که مستقل فکر و کار کنند و در عین حال همکاری با دیگران را فراموش نکند. این باعث شده تا نیوزلندی ها یک خط مستقل قوی داشته باشند.

تعداد زیادی از مشاغل موجود در نیوزلند به طور متوسط از 14 کارمند یا کمتر تشکیل شده است. حتی کسب و کار های بزرگ این کشور در مقایسه با استاندارد های بین المللی جز کسب و کار های کوچک به حساب می آیند.

در این کشور همیشه ما فوق هال، همکاران و مشتریان با نام کوچکشان مورد خطاب قرار می گیرند. چرا که مردم این کشور معتقدند باید با همه یکسان رفتار شود و افراد با توجه به توانایی ها و آنچه در شغلشان به دست می آورند باید قضاوت شوند نه بر اساس تجربه، صلاحیت ها یا وضعیت های پیشینی که داشتند.

سبک مدیریت در نیوزلند معمولا غیر رسمی است. با این وجود نیوزلندی ها در محل کار کاملا رسمی لباس می پوشند.

بیشتر محیط های کاری در این کشور محیطی کاملا اجتماعی، آرام و تقذریبا خانوادگی دارند. در چنین محیطی نیز از افراد انتظار می رود که همه ایده ها و بازخورد های خود را به اشتراک بگذارند.

قوانین کار در کشور نیوزلند

قوانین کار در کشور نیوزلند به گونه ای تعیین شده اند که با عادلانه نگه داشتن محیط کار، کمک کنند.

بر اساس قانون کار نیوزلند، کامندان و کارفرمایان، هر دو دارای حقوق و مسئولیت هایی هستند. کارفرما ها در این کشور موظف اند با کارمندان خود منصفانه رفتار کنند. یعنی حداقل دستمزد تعیین شده دولت را به کارمندان خود بپردازند و به سایر تعهدات قانونی خود در رابطه با کارمندان عمل کنند.

کارمندان نیز موظف اند از محدودیت های کاری که ویزایشان برای آن ها تعیین کرده است پیروی کنند. همچنین قوانین مربوط به ایمنی و بهداشت محیط کار را رعایت نمایند. در ادامه شما را با برخی از قوانین کاری مهم نیوزلند که مهاجران باید آن ها را بشناسند، آشنا خواهیم کرد.

قرارداد کاری

همه کارکنان باید یک قرار داد کاری کتبی امضا شده با کارفرمای خود داشته باشند. در این میان هیچ استثنایی برای افراد وجود ندارد.

دوره کارآموزی

کارفرماهای نیوزلندی ممکن است از افراد بخواهند که مدتی را به صورت آزمایشی کار کنند. این مدت، نهایتا می تواند 90 روز باشد. همچنین کارفرمایان نمی توانند با بیش از 20 کارمند، این کار را انجام دهند.

متقاضیان کار نیز مجبور نیستند با دوره آزمایشی موافقت کنند. اگر موافق هستند، باید این موضوع در بخشی از قرارداد کاری شما ذکر شود.

مرخصی و تعطیلات

طبق استاندارد های بین المللی، افرادی که در نیوزلند مشغول به کار هستند، اکثرا مقدار خوبی مرخصی دریافت می کنند.

در این کشور کارمندان می توانند حداقل 4 هفته مرخصی سالانه دریافت نمایند. در صورت تمایل نیز می توانند مرخصی یک هفته ای را با پول نقل تعویض کنند. جدای از این 1 ماه، 11 روز تعطیل رسمی در نیوزلند وجود دارد.

استعفا یا اخراج

اگر تصمیم به استعفا از شغل خود دارد، باید از قبل به کارفرمای خود اطلاع دهید. همچنین شما باید برای مدت زمانی که در قرارداد کاری امضا شده به کار خود ادامه دهید، مگر اینکه هر دو به طور دیگری توافق کنید.

کارفرمایان نیوزلندی نیز اگر تصمیم به اخراج هر یک از کارکنان خود بگیرند، باید یک روند رسمی را دنبال کنند. اگر به درستی این روند را طی نکنند، شما به عنوان کارمند وی می توانید از او غرامت دریافت کنید.

فرصت های کاری موجود در کشور نیوزلند برای نیوزلند

در کشور نیوزلند، شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ فرصت های شغلی بسیاری را برای استخدام مهاجران دارند. این موضوع باعث شده تا در در حال حاضر فرصت های شغلی بسیاری برای مهاجرت به نیوزلند وجود داشته باشد. اکثر این فرصت های شغلی مربوط به صنایع فناوری اطلاعات، مهندسی، پزشکی و… می باشند. البته تعداد مشاغل مربوط به منابع انسانی، استخدام، تولید، حمل و نقل، تدارکات، تجارت، خدمات مانند خدمات اجتماعی و… نیز رو به افزایش است.

با توجه به فرصت های شغلی موجود می توان گفت محبوب ترین مشاغل برای مهاجران در این کشور به شرح زیر است:

 • کشاورزی
 • ساخت و ساز
 • خدمات مالی
 • ساخت
 • خدمات املاک و مستغلات
 • گردشگری
 • و…

مشاغل مورد نیاز در نیوزلند

اصولا کار کردن در مشاغلی که نیوزلند با کمبود مهارت در آن مواجه است، باعث می شود راحت تر به این کشور مهاجرت کنید. برخی از مشاغل موجود در لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند، به شرح زیر می باشد:

 • حسابدار
 • درختکار
 • نانوا
 • بازرس ساختمان
 • مدیر پروژه های ساختمانی
 • ماما
 • پرستار
 • راهنمای ماجراجویی در فضای باز
 • مربی ورزش های برفی
 • سنگ تراش
 • استاد دانشگاه
 • و…

مشاغل مختلف در نیوزلند

در این کشور انواع مختلفی از مشاغل وجود دارد. اکثر مهاجرانی که به این کشور از طریق کار مهاجرت می کنند چون قصد دارند اقامت نیوزلند و پاسپورت این کشور را به دست آورند در مشاغل تمام وقت مشغول به کار می شوند. اما مشاغل موجود در نیوزلند تنها به مشاغل تمام وقت خلاصه نمی شوند. ما در این بخش شما را 3 نوع دیگر از مشاغل محبوب در نیوزلند آشنا خواهیم کرد:

مشاغل تابستانی برای کار در نیوزلند

در نیوزلند طیف گسترده ای از مشاغل تابستانی وجود دارد. البته بیشتر آن ها مربوط به کشاورزی و گردشگری هستند. به طور مثال این کشور هر سال تابستان به نیروهای بسیاری برای برداشت محصول خود نیاز دارد. یا زمانی که تعداد گردشگران بالا می رود، به افراد زیادی برای کار در بارها، رستوران ها، کافه ها، هتل ها، کمپینگ ها، پارک ها و… نیاز دارد.

حتی در طول تابستان می توانید در پیست های اسکی نیوزلند نیز کار پیدا کنید.

مشاغل آموزشی

رقابت سختی در سیستم آموزشی نیوزلند وجود دارد. از این رو نیوزلند سعی دارد معلمان خوب از سراسر دنیا را برای تدریس رشته هایی نظیر علوم، ریاضی، فناوری و… در تمامی مقاطع به ویژه مقطع ابتدایی و متوسطه جذب کنند.

اینکه بتوانید در مشاغل آموزشی این کشور مشغول به کار شوید تا خیر، کاملا به تجربه و صلاحیت های شما بستگی دارد. در هر صورت اگر موفق به کار در مشاغل آموزشی نیوزلند شوید می توانید از مزایای بسیاری بهره مند شوید.

اگر مایل به کار در این زمینه هستید، بهترین شهرهای نیوزلند برای شما شهرهای اوکلند، کرایست چرچ، کوئینستون و ولینگتون هستند.

دوره های کارآموزی

کارآموزی در نیوزلند برای شما مزایای بسیار زیادی خواهد داشت. کار در نیوزلند به عنوان کارآموز باعث می شود مهارت های شما افزایش پیدا کند و سابقه کاری خوبی در رزومه تان ثبت شود. این کار راه را برای یافتن یک شغل دائمی در نیوزلند هموار می کند.

شرایط کاریابی در کشور نیوزلند

قبل از دریافت ویزای کار نیوزلند باید به فکر پیدا کردن کار در این کشور باشید. شما می توانید درخواست خود برای کار در فرصت های شغلی موجود را به صورت آنلاین برای کارفرمایان نیوزلندی ارسال کنید.

برای این کار می توانید به سایت های کاریابی آنلاین، رسانه های اجتماعی نظیر لینکدین و… مراجعه نمایید. سپس رزومه کاری خود را برای کارفرمای مورد نظرتان ارسال نمایید.

توجه داشته باشید که رزومه کاری شما باید با توجه به رزومه های استاندارد این کشور نوشته شود. در رزومه های نیوزلندی عموما بر روی توضیح مهارت ها و نمونه کارهای هر مهارت تمرکز ویژه ای وجود دارد.

در صورتی که در مرحله اول با کار شما در آن موقعیت شغلی موافقت شود، احتمالا باید مصاحبه تلفنی انجام دهید.

درآمد در نیوزلند

طبق آخرین آمار به دست آمده در سال 2022، میانگین درآمد سالانه هر فردی که در نیوزلند کار می کند برابر با 82456 دلار نیوزلند است.

البته لازم به ذکر است که میزان درآمد شما در این کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی نظیر میزان سابقه کاری، سطح مدرک تحصیلی، مهارت های فرد و… تاثیر قابل توجهی بر درآمد شما در این کشور می گذارد.

جالب است بدانید میانگین درآمد خانم ها و میانگین درآمد آقایان در نیوزلند متفاوت است. این یعنی جنسیت در میزان درآمد شما در کشور نیوزلند تاثیر دارد.

10 شغل پردرآمد در نیوزلند

 • دندانپزشک: 89366 دلار نیوزلند
 • دانشمند داده: 88987 دلار نیوزلند
 • مدیر مالی: 73912 دلار نیوزلند
 • مدیر عملیات: 70972 دلار نیوزلند
 • مدیر فناوری اطلاعات: 69400 دلار نیوزلند
 • پژوهشگر فوق دکتری: 67529 دلار نیوزلند
 • پزشک: 64733 دلار نیوزلند
 • داروساز: 62088 دلار نیوزلند
 • مهندس شیمی: 60441 دلار نیوزلند

10 شغل کم درآمد در نیوزلند

 • پیشخدمت: 17428 دلار نیوزلند
 • صندوقدار: 19439 دلار نیوزلند
 • مسئول پذیرش: 21917 دلار نیوزلند
 • مهندس سخت افزار: 27013 دلار نیوزلند
 • سرآشپز: 29825 دلار نیوزلند
 • طراح مد: 30693 دلار نیوزلند
 • طراح گرافیک: 32084 دلار نیوزلند
 • توسعه دهنده موبایل: 32333 دلار نیوزلند
 • معاوت اداری: 33150 دلار نیوزلند
 • پشتیبانی مشتری: 35477 دلار نیوزلند

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. برای کار در نیوزلند به چه زبانی باید تسلط داشته باشیم؟

 • نیوزلند 3 زبان رسمی دارد: زبان مائوری، زبان اشاره نیوزلندی و زبان انگلیسی. بیشتر کسب و کارها در این کشور با زبان انگلیسی سر و کار دارند. از این رو برای کار در این کشور لازم است که به زبان انگلیسی تسلط نسبتا خوبی داشته باشید.

2. چگونه صلاحیت خود را به کارفرمایان نیوزلندی اثبات کنیم؟

 • معمولا با ارائه مدرک تحصیلی معتبر، گواهینامه های معتبر و… کارفرمایان نیوزلندی به صلاحت های شما پی خواهند برد.

3. برای کار در این کشور نیاز به ویزا داریم؟

 • بله ایرانیانی که قصد دارند در کشور نیوزلند مشغول به کاری شوند باید ویزای دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مهاجرت کاری به نیوزلند پیشنهاد می کنیم مقاله ویزای کار نیوزلند را مطالعه نمایید.

4.5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *