روسیه, مهاجرت

شرایط دریافت پاسپورت روسیه چیست؟

شرایط دریافت پاسپورت روسیه چیست؟

کشور روسیه با مساحتی حدود 17.075.400 پهناورترین کشور جهان است روسیه از نظر جغرافیایی درشمال آسیا و شرق اروپا قرار دارد واحد پول این کشور روبل و مسکو پایتخت آن است همچنین روسیه جمعیتی حدود 147 میلیون نفر دارد. در این مقاله قرار است درباره ی اخذ پاسپورت روسیه ویژگی های آن و میزان اعتبارش در سطح جهان صحبت کنیم پس اگر شما هم مشتاق مهاجرت و اخذ پاسپورت روسیه هستید در این مقاله همراه ما باشید.

اعتبار پاسپورت روسیه در سطح چهان چقدر است؟

به صورت کلی پاسپورت هر کشور می تواند میزان اعتبار آن کشور در سطح جهان و اختیاراتی که آن کشور برای سفر به کشور های دیگر جهان دارد را تعیین کند پاسپورت روسیه نیز ازین بابت مجزا نیست و دارای این ویژگی هاست.
پاسپورت روسیه طبق آمار سال 2018 رتبه 43 جهان را دارد و افرادی که پاسپورت کشور روسیه را دریافت کنند می توانند به 43 کشور جهان بدون ویزا سفر کنند از جمله ی این کشورها می توان به ازبکستان، تایوان، مالزی، مالدیو، ترکیه و… اشاره کرد.

از طرفی قانونی که درباره ی پاسپورت روسیه وجود دارد این است که افراد خارجی که می خواهند پاسپورت این کشور را دریافت کنند نمی توانند به طور همزمان تابعیت و پاسپورت روسیه وکشور دیگری را نیز داشته باشند البته این قانون درباره ی شهروندان این کشور صدق نمی کند و تنها شامل خارجیان می شود در این جا باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که مردم چهار کشور قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس و تاجیکستان به دلیل توافقات سیاسی موجود بین کشورشان و روسیه شامل این قانون نمی شوند و همزمان با تابعیت خود می توانند تابعیت و پاسپورت کشور روسیه را نیز دریافت کنند.

برای دریافت پاسپورت روسیه باید چه مراحلی را طی کرد؟

واقعیت این است که اخذ پاسپورت روسیه به خصوص برای ایرانیان کار ساده ای نیست!!
اتباع بین المللی بعد از گذشت یک سال از اقامت موقت خود می توانند برای پاسپورت این کشور اقدام کنند. افراد مختلف برای ثبت درخواست خود برای گرفتن پاسپورت روسیه باید به زبان روسی آشنایی داشته باشند تا بتوانند فرم های مربوطه را پر کنند همچنین تمام مدارکشان نیز باید به زبان روسی ترجمه شود تا صلاحیت این مدارک در روسیه تایید شود و شاید لازم باشد که چند نمونه آزمایش مختلف برای تعیین سلامت جسمی نیز داشته باشند.

موارد گفته شده مراحل کلی برای دریافت پاسپورت کشور روسیه است لازم به ذکر است شما برای تسهیل مراحل درخواست خود می توانید با پرداخت مبلغ خاصی، از خدمات شرکت های مهاجرتی نیز برخوردار شوید تا مراحل دریافت پاسپورتتان راحت تر انجام شود.

روشهای مختلف اخذ پاسپورت روسیه چیست؟

پیش از این گفتیم که هر فردی قصد دریافت پاسپورت روسیه را داشته باشد ابتدا باید اقامت موقت روسیه که یک ساله است را داشته باشد؛ گرفتن اقامت موقت در روسیه نیز مراحل مختلفی دارد و از چند طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و ثبت شرکت در روسیه میتوان اقامت موقت در این کشور را دریافت کرد.

همچنین کسانی که می خواهند پاسپورت روسیه را دریافت کنند باید:

 1.  از قانون اساسی این کشور تبعیت کنند
 2.  توانایی مالی خود برای پرداخت هزینه های مختلفی که در این کشور وجود دارد به دولت روسیه ثابت کنند
 3.  باید قبول کنند که در صورت دریافت تابعیت کشور روسیه تابعیت کشور اصلی آن ها باطل خواهد شد به جز چهار کشور نام برده ( توجه داشته باشید در صورتی که تابعیت شما در کشور خودتان باطل شود دیگر نمی توانید برای زندگی به آن کشور بازگردید)
 4.  و در آخر اینکه باید مدرک زبان روسی خود را نیز ارائه کنید ( لازم است بدانید زبان روسی یکی از سخت ترین زبان های دنیاست و یادگیری و دریافت مدرک آن نیز کار ساده ای نخواهد بود)

در ادامه چند روشی که که از طریق آن می توانید پاسپورت روسیه را دریافت کنید به اختصار توضیح می دهیم:

 از طریق اجداد روسی

"شرایط

اگر یکی از والدین شما روسی باشد و در این کشور نیز زندگی کند میتوانید از طریق آن فرد پاسپورت روسیه را دریافت کنید.از طرفی اگر والدینتان نیز روسی نباشند اما تبعیت این کشور را داشته باشند و شما نیز تا قبل از سن شانزده سالگی دراین کشور زندگی کرده باشید می توانید پاسپورت این کشور را از این طریق نیز دریافت کنید.

 از طریق تحصیل در روسیه

باید بدانید شما نمی توانید برای دریافت پاسپورت و در نتیجه تبعیت روسیه از طریق تحصیل حساب چندانی باز کنید زیرا در صورتی که شما در کشور روسیه تحصیل کرده باشید باید بعد از آن به جست و جوی شغل باشید و یا از طریق ازدواج و تولد فرزند اقامت موقت و در نتیجه پاسپورت آن را دریافت کنید.

"شرایط

چرا ایرانیان خواهان تحصیل در کشور روسیه هستند؟

طبق گزارشات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی روسیه دارای بیشترین جمعیت تحصیل کرده در جهان می‌باشد که در مقایسه با کانادا، ژاپن و آمریکا  عملکرد بهتری دارد. بیش از نیمی از  مردم روسیه دارای تحصیلات عالی هستند. و بیش از ۲۰۰.۰۰۰ نفر از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به این کشور سفر می‌کنند. تحصیل در روسیه مزایای زیادی دارد که موارد زیرچند نمونه از آن است.
دانشجویان با تحصیل در روسیه می توانند در تمامی حوزه‎ های دانشگاهی به دانش عمیق و بنیادی دست پیدا کنند، اما روسیه به دانشکده‌های علمی قوی خود در حوزه‌های فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی مشهور است.
روسیه در زمینه آموزش ریاضیدان، فیزیکدان، شیمیدان، زمین‌شناس، مهندس، برنامه‌نویس، پزشک و متخصص علوم انسانی رهبر جهانی شناخته شده است و این موضوع با توجه به جایگاه‌های  دانشگاه‌های روسی در رده‌بندی‌های جهانی اثبات شده است. برای تحصیل در روسیه متقاضیان بین‌المللی می‌توانند از موارد زیر انتخاب کنند

برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در کشور روسیه به مقاله ی  تحصیل در کشور روسیه مراجعه کنید.

از طریق سرمایه گذاری در روسیه

شما می توانید از طریق سرمایه گذاری در روسیه پاسپورت این کشور را دریافت کنید برای این مورد شما باید مبلغ 10 میلیون روبل که معادل 162000 دلار می باشد را هزینه کنید همچنین طرح اقتصادی شما برای سرمایه گذاری در این کشور باید کاملا جدید و خلاقانه باشد؛ در صورت داشتن این شرایط شما می توانید برای یک دوره سه ساله در روسیه اقامت بگیرید که بعد از اتمام این زمان باید دوباره آن را برای سه سال دیگر نیز تمدید کنید سرمایه گذاران در طی این شش سال باید حداقل 5 سال را به طور کامل در روسیه باشند.

همچنین شرکت آن ها در کشور روسیه باید سود آور و باعث رشد اقتصادی این کشور شود در نتیجه بعد از گذشت این شش سال با موفقیت، می توانید پاسپورت خود را دریافت کنید اما از طرف دیگر در صورتی که طرح اقتصادی شما با شکست مواجه شود دولت روسیه املاک شما را مصادره کرده و امکان دریافت تابعیت در این کشور را نخواهید داشت.

سرمایه گذاری در روسیه و افتتاح حساب بانکی

 

سرمایه گذاری در روسیه  و افتتاح حساب بانکی برای افراد مزایایی به همراه خواهد داشت از جمله؛

مزایای سرمایه گذاری

1

خرید حضوری و یا اینترنتی از تمامی فروشگاههای موجود در سرتاسر دنیا

2

امکان شارز حساب از صرافی هایی که در ایران مشغول به فعالیت هستند

3

با همراه داشتن پاسپورت خود می توانید کارت بانکی خود و حساب شخصی خود را داشته باشید.

4

سرمایه هایی که برای افراد خارجی مد نظر گرفته شده می تواند با تزریق سرمایه های بیش از 260 هزار دلار آمریکا نیز باشد.

5

سرمایه گذاری در روسیه  برای سرمایه گذاران خارجی با 260 هزار دلار آمریکا تعریف شده است.

6

در واقع اگر افراد قصد سرمایه گذاری در روسیه  را داشته باشند می توانند در کنار راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود اقدام به خرید ملک نیز در این کشور بکنند.

7

در کل با سرمایه گذاری در روسیه  متقاضیان می توانند اقامت کشور بزرگ و پهناور روسیه  را بدست آورند.

 

سرمایه گذاری در روسیه  طبق قانونی جدید که در اوایل سال 2018 میلادی وضع شده است. پیشنهادات بسیار جالبی را به متقاضیان اعطا کرده است.

دولت روسیه  برای کسب اقامت این کشور در موارد دیگری اعلام کرده است. که متقاضیان می توانند با تزریق سرمایه در موسسه های خیریه اقامت این کشور را اخذ نمایند.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه  مراجعه کنید.

از طریق ازدواج با فرد روسی

ازدواج با یک فرد روسی می تواند یکی از بهترین روش های دریافت تبعیت روسیه باشد البته شما در هرحال باید اقامت موقت که یک ساله است را دریافت کنید؛ در حالت عادی شما بعد از گذشت این یک سال باید پنج سال دیگر را طی کنید تا بتوانید در نهایت پاسپورت روسیه را دریافت کنید.

 

"شرایط

اما در صورتی که با یک شهروند روسی ازدواج کنید این دوران به سه سال کاهش می یابد به صورت کلی دریافت پاسپورت از طریق ازدواج باعث می شود مراحل اداری سریع تر طی شود اما لزوما این مراحل کمتر نمی شود و در نهایت شما باید مراحل مختلفی را برای رسیدن به هدف خود طی کنید.

به جز راه های گفته شده راه های دیگری نیز مثل گرفتن پاسپورت از طریق پناهندگی، کار، تولد و… وجود دارد و اگر شما تصمیم دارید به روسیه مهاجرت و پاسپورت آن را دریافت کنید باید با در نظر گرفتن شرایط خود بهترین روش ممکن را انتخاب کنید.

مقاله ی پشنهادی؛ دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. چه زمینه هایی برای سرمایه گذاری در روسیه مناسب و پر سود هستند؟

 • از جمله حوزه هایی که توصیه می کنیم برای سرمایه گذاری انتخاب کنید, سرمایه گذاری در حوزه ی کشاورزی, نفت و گاز و غذاهای دریایی است.

2. امکان تحصیل رایگان در روسیه وجود دارد؟

 • تحصیلات در این کشور رایگان نیست. اما میتوان از فاند و بورسیه های تحصیلی استفاده کرد.

3. هزینه ی تحصیل در روسیه چه میزان است؟

 • دانشجویان رشته های مهندسی مانند هوافضا یا الکترونیک باید حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار شهریه بپردازند. همچنین شهریه دانشجویان رشته های پزشکی ۳۰۰۰ دلار و شهریه دانشجویان دندان پزشکی از ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار متغیر است.

4. سرمایه گذاری از طریق حرید اوراق قرضه در روسیه به چه صورت است؟

 • بازار اوراق قرضه در کشور روسیه روز به روز درحال پیشرفت و رشد می باشد. چرا که نرخ تورم در این کشور بسیار پایین است. در این صورت برنامه ریزان و وام گیرندگان افق روشنی را روبروی خود دارند. به همین دلیل است که بسیار یاز شرکت های مهاجرتی استفاده این روش را به عنوان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری درکشور روسیه می دانند.

5. مزیت دریافت اقامت روسیه از طریق ازدواج چیست؟

 • این راه یکی از سریع ترین روش های دریافت اقامت روسیه می باشد که دارای مزیت هایی از جمله برابری حقوق شهروندی با سایر روس های می باشد.

6. تسلط به زبان روسی برای ازدواج در روسیه ضروری است؟

 • تمامی مراحل و پروسه ی دریافت اقامت از طریق ازدواج به زبان روسی خواهد بود.

7. با داشتن مدرک فنی و حرفه ای ایران میتوان در روسیه ادامه تحصیل داد؟

 • هر مدرکی که مورد تایید وزارت علوم ایران باشد توسط دانشگاه های روسیه تایید میشود.

8. آیا دانشگاه های پزشکی روسیه دارای اعتبار جهانی هستند؟

 • بر طبق اعلام مرکز آموزش و تحقیقات کشور روسیه، از 100 دانشگاه پزشکی برتر در لیست مدارس جهانی پزشکی که متعلق به سازمان بهداشت جهانی (WHO) است، 30 دانشگاه پزشکی کشور روسیه در این لیست قرار دارد.
4.7/5 - (27 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *